|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisani korisnik]
22.2.2010 10:26:50   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Banke matičnih stanica iz pupkovine su pr...
22.2.2010 10:56:22   
anaxx
ej cvrčak, a baš sam htjela ispuniti obrasce za zakladu '' ana rukavina '' i šta sad?!!!

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Banke matičnih stanica iz pupkovine su pr...
22.2.2010 10:58:03   
Krky
Ako je ovo istina (a ne bih se čudila s obzirom na današnji svijet koju vodi pohlepa i snaLAŽljivost), to je strašno. Ja nisam stigla srediti prije poproda donaciju, a za pohranjivanje mi je bilo puno novaca, a ja zaista vjerujem da Bog može činiti čuda ozdravljenja pa i bez takvih, dobro naplaćivanjih "pomaganja". I još jedna stvar mi je bila upitna, a to je sumnja što bi i kako bi oni s tim stanicama, "tamo negdje". Ovo s donacijom mi je bilo ok i humano, ako nekom treba...no, nažalost nisam stigla.

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Banke matičnih stanica iz pupkovine su pr...
22.2.2010 10:58:40   
Bebys
Liječenje nije moguće Banke matičnih stanica iz pupkovine su prevara gettyimages Klinike koje nude čuvanje matičnih stanica iz pupčane vrpce novorođenčadi koje bi mogli koristiti za liječenje kasnije u životu obmanjuju javnost, tvrde vodeći američki znanstvenici.Klinike u mnogim zemljama omogućavaju roditeljima da spreme matične stanice uzete iz neonatalne pupčane vrpce obećavajući mogućnosti liječenja u slučaju ozbiljne bolesti. Klinike u Tajlandu, primjerice, ovu uslugu naplaćuju 3.600 USD. No omogućava li ovaj postupak neku vrstu zdravstvenog osiguranja za dijete?

Irving Weissman, direktor Institute of Stem Cell Biology and Regenerative Medicine na Sveučilištu Stanford u Californiji kaže da dobronamjerne roditelje pelješe 'bankari' matičnih stanica.

"Pupčana vrpca sadrži matične stanice koje mogu formirati krvne stanice potrebne za krvotok vrlo male bebe. Iz njih bi mogle nastati i mezenhimalne stanice - koje imaju ograničeni kapacitet za stvaranje ožiljaka, kostiju i sala - no one ne stvaraju stanice mozga, krv, srce, mišiće, ma što razni ljudi govorili," rekao je.

Weissman dodaje da 'mnoge klinike za terapiju matičnim stanicama' rade u zemljama gdje ima vrlo malo zakonske regulative, no djeluju i na području EU i SAD-a.

"One obave svoje terapije, a onda otpuste pacijente prikraćene za nekih 50 do 150.000 USD. Ljudi zapravo plaćaju terapiju koja ne nudi nikakvu šansu u liječenju smrtonosnih oboljenja. To je krivo," kaže dr. Weissman. T.T.22.02.2010.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Banke matičnih stanica iz pupkovine su pr...
22.2.2010 11:00:19   
Bebys
upravo sam ovo htjela staviti na rr i vidim da je cvrcak to vec napravila...
ja sam sokirana..kratko i jasno..gadi mi se vise ovaj svijet...user posted image

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Banke matičnih stanica iz pupkovine su pr...
22.2.2010 11:01:11   
pepeljuga
Mojoj prijateljici je kcer obolila od leukemije kad je bila drugi put trudna,zahvaljujuci maticnim stanicama iz pupkovine malena je izljecena.....

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Banke matičnih stanica iz pupkovine su pr...
22.2.2010 11:04:30   
Bebys
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

Mojoj prijateljici je kcer obolila od leukemije kad je bila drugi put trudna,zahvaljujuci maticnim stanicama iz pupkovine malena je izljecena.....
   pa dobro tko sad laze...
kako onda mogu ovako sta reci...ja nista vise ne razumijem..nista.

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Banke matičnih stanica iz pupkovine su pr...
22.2.2010 11:06:40   
tikica_69
Ja se uopce ne bi slozila sa izjavom jednog "tko zna koga", naspram mnogih strucnjaka koji su do sad govorili suprotno...
No, vjerojatno ce vrijeme pokazati koliko ima istine u svemu tome.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Banke matičnih stanica iz pupkovine su pr...
22.2.2010 11:11:05   
Bebys
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Ja se uopce ne bi slozila sa izjavom jednog "tko zna koga", naspram mnogih strucnjaka koji su do sad govorili suprotno...
No, vjerojatno ce vrijeme pokazati koliko ima istine u svemu tome.

  da u pravu si tiks...ali to vrijeme kosta ljude jako puno love...user posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Banke matičnih stanica iz pupkovine su pr...
22.2.2010 13:43:56   
novamama
danas sam se šokirala kad sam ovo čulauser posted image


ipak, kada se donira (ionako nemam love za privatnu pohranu) manje boli.....financijski mislim...

prvi put sam zaboravila set doma, sad moram vidjeti kako ću....

< Poruku je uredio novamama -- 22.2.2010 13:44:13 >


_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Banke matičnih stanica iz pupkovine su pr...
22.2.2010 15:27:35   
tikica_69
Pa naravno da kosta.....i mene MB kosta....sve je to rizik na koji smo spremni pristati za odredjenu cijenu.

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!