|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Trudovi su počeli. Što sada?
Ključne riječi:

image
/11


Kako prepoznati prave trudove?

Pred kraj trudnoće javljaju se takozvani pripremni trudovi (Braxton-Hicksove kontrakcije) koji pripremaju i majku i dijete za skori nadolazeći porod. Ti trudovi se ne javljaju u pravilnim vremenskim razmacima i nakon nekog vremena prestaju i na njih se ne treba obazirati. Trajanje jednog takvog truda je oko pola minute.



Pravi trudovi se javljaju u pravilnim vremenskim razmacima, razmaci između trudova su s vremenom sve kraći, a intenzitet truda sve jači. Pravi trud traje punu minutu, a nekad i koju sekundu dulje. 



Ako niste sigurni da li su trudovi pravi, provjerite s toplom kupkom:
Radi li se o pripremnim trudovima, oni će u vodi brzo prestati jer se svi mišići u vodi opuštaju, pa tako i maternica. Pravi trudovi u vodi ne prestanu nego postaju još intenzivniji jer maternica ima na raspolaganju više energije kada se ostali dijelovi tijela opuste. 



Samo bez panike

  • Kada počnu trudovi nastavljajte s običnim kretanjem i disanjem i probajte ih što duže ignorirati. Kada postane bol jača, tek onda se skoncentrirajte na trud i na pravilno disanje.
  • Počinju li trudovi navečer ili tijekom noći, pokušajte spavati dok su još blaži. Tako ćete sačuvati snagu za porod.
  • Prije nego što krenete u rodilište, priuštite si još jedan miran trenutak s partnerom, skoncentrirajte se na bebu, stavite ruke na trbuh, razgovarajte s njom. 

 


Kada krenuti u rodilište?

S prvim trudom se ne treba žuriti u rodilište, pogotovo ako su rodilje prvorotkinje i stanuju u blizini rodilišta. U pravilu biste u rodilište trebali krenuti kada su razmaci između trudova između 5-7 minuta, ovisno i o odaljenosti od rodilišta. Ako niste prvorotkinja trebate u bolnicu krenuti nešto ranije. 


Izlije li vam se ili počne curiti plodna voda, preporučuje se otići u rodilište iako nemate trudova.

 

Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

Gestacijski djabetes - simptomi
Gestacijski dijabetes je dijabetes koji se prvi put dijagnosticira u trudnoći. Najčešće nastaje u drugom tromjesečju tru...
4
Rani znakovi trudnoće: Iscjedak iz rodnice
Trudnoća uzrokuje mnoge promjene u ženskom tijelu, a jedna od njih je čvrstoća i položaj cerviksa. Praćenjem promjena u ...
3
Dijete je u stražnjem zatiljnom položaju
Ako je beba u stražnjim zatiljnom položaju - dvostruko je vjerojatnije da će porod trajati dulje od 12 sati, gotovo tri ...
3
Trudnički simptomi
Svaka je trudnoća jedinstvena,pa bez obzira na to što se dogodilo vašoj mami, susjedi ili supermodelu Gisele Bündchen.Vj...
2





Anketa

Mlijeko.
Admin

Nakon godinu dana, koje je mlijeko zdravije dati dijetetu:

Oznake

Sve najbolje!