|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Želiš svoj osobni kalendar?
PRIJAVI SE i primati ćeš e-novosti sa korisnim, zanimljivim i zabavnim sadržajem na svoju e-mail adresu.

Razvoj djeteta: Spavanje

Dojenče već razlikuje dan i noć tako da uredno više spava noću (oko 10 sati) a preko dana treba još tri puta drijemati približno po dva sata. Većina dojenčadi se noću budi dva do tri puta zbog hranjenja. Neki već spavaju po šest sati u komadu, dok većina dojenčadi dolazi u tu fazu nakon pet do šest mjeseci starosti, a neki tek nakon prve godine.

Slatko spavaj
Nakon dva sata budnosti dojenče najvjerojatnije počinje pokazivati znakove umora (trljanje oči, tamni podočnjaci i primanje za uho). Pazite da ove znakove uočite jer umorno dojenče teže zaspi i nemirnije spava.
Ustrajte u svakodnevnoj večernjoj rutini, a ako je još niste uveli preporučujemo vam da je uvedete što prije.
Važno je da dijete spava u polubočnom položaju ili na boku, nikako ne u trbušnom položaju. Spavanje na trbuščiću naime predstavlja veći rizik za iznenadnu smrt u kolijevci (SIDS).

Ako dojenče uspavljujete nošenjem i zibanjem, noću vjerojatno manje plače i brže zaspi. Budite svjesni da ćete ga možda teško odviknuti od te navike kada malo naraste i kada ćete željeti da zaspi u krevetiću. Pored toga nošenje prije spavanja može potrajati duže vrijeme i zna se dogoditi da se dojenče probudi iz lakog sna kada ga položite u krevetić. Došlo je vrijeme da mu date priliku da pokuša sam zaspati u krevetiću.

Pročitajte još

Moje dojenče
Razvojne faze
Spavanje
Dojenje i dohranjivanje formulom




Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!