|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   predrasude
21.8.2008 17:29:15   
svegra
imam prijateljicu još iz srednje škole koja je gay. i to već nekih 3-4 god. ima "curu" stalno su zajedno.trenutno rade na moru, žive zajedno. nemam nekih predrasuda svako ima pravo na slobodu, ali nekako to naše prijateljstvo nije više kao prije. ne mogu objasniti.osjećam se čudno. poznajem i njezinu partnericu obje su stvarno super.
moja prijateljica je imala stvarno dosta frajera i kaže: da nikad nije nikoga voljela i svi su joj nakon nekog vremena postali dosadni, bljak. a sad je drugačije.
šta vi kažete za homoseksualce? imate li predrasude?
na zapadu je to sasvim normalno,a li kod nas to ljudi teško prihvaćaju


< Poruku je uredio svegra -- 21.8.2008 17:30:03 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: predrasude
21.8.2008 18:00:11   
sanjarica
Ja licno imam prijateljicu koja je lesbo,i otpocetka je takva.ja sam je prihvatila takvu kakva jest.a sto se tice muskaraca kao gay,to mi je nesto uzasno...mislim prihvatljivije mij e vidjet zenske kako to rade il se ljube nego muske.a sto se tice toga da u nekim zemljama legalizuju to/za muske/...to je po meni uzas.mislim,samo vise bolesti i razvrata.to je moj stav.

_____________________________

Ljubav! Citava knjiga u jednoj rijeci,cijeli okean u jednoj suzi,
sedam nebesa u jednom pogledu,
vihor u jednom uzdahu,grom u jednom dodiru,hiljadu godina u jednom trenu."

(Odgovor članu svegra)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: predrasude
21.8.2008 18:18:01   
maja
Bit ću gruba, ali to je za mene nešto grozno! Ne znam kako bi reagirala da poznam nekoga, ali stvarno to se protivi mojoj vjeriuser posted image

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu sanjarica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: predrasude
21.8.2008 20:31:30   
mirna
Ja sam za to da ljudi mogu biti kakvi hoću ako ne ugrožavaju druge (otvoreno društvo).. Znala sam lezbo par dok sam studirala, ponekad smo razgovarale, jedino me je brinulo da kakav zgodan dečkić ne bi slučajno pomislio da sam i ja gay..user posted image Imala sam kolegu s faksa koji je bio gay.. normalan čovjek kao svi ostali..

ali ne toleriram baš raznorazne eksibicije u javnosti, također homo kao i hetero..

gay pride mi je suvišan..mislim da je spolna orientiranost osobna stvar..

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: predrasude
21.8.2008 21:14:40   
tiha
garant ih onda znam i ja.....nismo za đabe isle u istu skolu!!!!!!!!!!user posted image  sala.....hmmmmmmmmmmm

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: predrasude
22.8.2008 8:14:44   
tonkica
Dok ne diraju druge i ne odgajaju djecu u tom okruženju, neka rade što hoće. user posted image  Nepojmljivo mi je da usvoje djecu i da dijete raste sa dvije mame ili sa dva tate.

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: predrasude
22.8.2008 9:04:14   
Megica
IZVORNA PORUKA: maja

Bit ću gruba, ali to je za mene nešto grozno! Ne znam kako bi reagirala da poznam nekoga, ali stvarno to se protivi mojoj vjeriuser posted image

Ovo u potpunosti potpisujem!user posted image user posted image user posted image



čula sam da je u nekoj zemlji od nedavno na javnim mjestima, posebno školama zabranjeno koristiti riječi mama i tata već se koriste roditelj1 i roditelj2, da se djeca koja imaju dva ista roditelja ne bi izdvajala u društvu
Za mene je ovo užas!!!
Al' eto svi ćemo imati borbu da svojoj djeci neke stvari objasnimo...

< Poruku je uredio Megica -- 22.8.2008 9:10:52 >

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: predrasude
22.8.2008 9:08:24   
troubled
kroz život sam imala prlike upoznati i jedne i druge...
generalno gledajući ne smeta mi ništa što ljudi rade dok svim sudionicima odgovara i dok time ne ugrožavaju nikoga drugoga...
djeca u cijeloj toj priči? neka sam najveća od svih konzervi, ali odlučno - ne!

(Odgovor članu Megica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: predrasude
22.8.2008 9:13:34   
Megica
IZVORNA PORUKA: troubled

kroz život sam imala prlike upoznati i jedne i druge...
generalno gledajući ne smeta mi ništa što ljudi rade dok svim sudionicima odgovara i dok time ne ugrožavaju nikoga drugoga...
djeca u cijeloj toj priči? neka sam najveća od svih konzervi, ali odlučno - ne!


I djeca žive u ovom svijetu i direktno ili indirektno žive ovu stvarnost, ne moraju biti njihova!?

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: predrasude
22.8.2008 9:22:25   
troubled
megica...naravno da žive, ne odgajam svoju kći da ima predrasuda...od mene nikad ni o čemu nije čula da je "bolesno", "nenormalno" ili slično...
ali sam se sjetila slučaja za koji sam čula...momak i cura su se oženili, i u braku dobili curicu...par godina kasnije tata je promijenio spol....svi su nastavili dalje zajedno živjeti...
možda jednog dana takvi slučajevi ne budu ništa neobično, ali u današnje vrijeme potrebno je biti pravi virtuoz u psihologiji da bi to dijete odraslo bez trauma...
o traumama govorim...roditelji mogu biti divni...ali ne mogu dijete zaštititi, ni uz najbolju volju ni vještinu od svijeta i "vukova" u njemu....
mislim da se sa svojim stavom, ipak, ne mogu svrstati u "vukove"

(Odgovor članu Megica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: predrasude
22.8.2008 9:33:43   
Megica
mislim da se nismo razumjele, svatko ima slobodnu volju i nek radi što hoće, ali mi nije drago da moja djeca to gledaju i ja ću ih odgajati da to nije normalno i da to nije od boga, ipak svijesna da ih ne mogu izolirati od svega niti želim...samo želim da odrastu u jednoj zdravoj okolini

opet kažem svatko ima svoj izbor, a ovo je moj

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: predrasude
22.8.2008 9:51:50   
tikica_69
Moja rodica je u Njemackoj cak i braku sa zenom. Najbolje su prijateljice, ponasaju se savim normalno (bas kao prijateljice) i moji decki recimo znaju da su u braku.
Pitali su me jednom, ja im objasnila da to u principu nije uobicajeno da se isti spolovi privlace ali da moraju nauciti zivjeti na nacin da su svi ljudi jednaki, da svatko ima pravo na svoj izbor i dokle god nitko prema njima (kao djeci) nije zao i ne osjecaju se neugodno u njihovoj blizini, do tada je sve OK.
A sto se tice stajalista, nasa vjera nam nalaze da to nije prirodno i nije od boga...ali eto, i medju bozjim ljudima je sve vise homosexualaca


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Megica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: predrasude
22.8.2008 10:16:58   
tina1602
nemam ništa protiv toga,svatko je krojač svoje sudbine....
nemam nikakvih predrasuda...
evo jedan slučaj u mmovoj obitelji....
oženili su se,imali djecu... sve...
mislili su da imaju skladan brak, kad ono puf..
ona se pokupi, sad ima curu s kojom živi... za djecu ju boli briga...
e to mi nije nimalo u redu,to si se ženila ako si znala to to jesi, što si rodila djecu ako se kasnije nemisliš brinuti o njima....

opet kažem nemam ništa protiv toga, ali to dalje to bolje


_____________________________

20.10.2007. - Kristina i Boris
25.12.2007. - došlo je naše sunce, Luna

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: predrasude
22.8.2008 10:34:40   
mirna
još gore je ako se ženiš, a znaš da si homo. za takav slučaj znam ja.. muž je imao djecu i obitelj, bili su uzorna poznata obitelj, sve 5 i onda je odjednom plasnuo škandal da muž ima veze s muškarcima (i to ne s samo s jednim..).. jadna žena: to defitivno nije bilo fer prema njoj..

(Odgovor članu tina1602)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: predrasude
22.8.2008 11:24:24   
FIONA
moram priznati da sam malo iznenađena odgovorima i komentarima. Naime, ja sam jako liberalna i nekima oko mene ponekad to smeta ali ja ima stav koji je za mene ok ali ne osuđujem druge.
Imam susjega koji je istospolno orjentiran i moram reći da izgleda jako loše. Partner je puno, puno stariji. Nisu u financijskoj situaciji niti jedan dobro stojeći. Narkomani koji provode dane kako bi sredili šemu. Strašno!! Sa druge strane imam frendicu koja je biseksualka, jako zgodna i pristupačna. Radi i sama brine o sebi i nije u ozbiljnoj vezi... Oboje vole sex sa istim spolom samo što društvo stavlja etiketu na nešto "ružno"....
Mene ne zanima tko što radi u spavačoj sobi i sa kime to radi. Puno mi je bolesnije kada čujem da je netko pedofil. Da se razumijemo to nisu samo muškarci to su žene i majke. Puno mi je odvratnije kada čujem da netko tuče djecu i ženu i po cijele dane loče a ne želi pomoć,nego dvoje koji se vole i to pokazuju.
Meni smeta kada netko to iznosi javno, obućen u karnevalsku odječu ili polugo i po glavnom trgu paradira sa transparentom ja sam to što jesam, homo!!!
Ja ne paradiram po gradu sa natpisom ja sam hetero...Ljudi stvaraju lošu sliku zbog sirove kampanje... Uz njih se vežu razne bolesti i oni su fuj... Nažalost puno je više bolesti oko nas nego što mi mislimo. Tko vam garantira da konobar koji poslužuje kavu u kvartovskom kafiću nema hepatitis. Kod mene ima i radi normalno i mnogi to ne znaju!!!
Ako se volite držite čuvajte tu plemenitu vrlinu jer je teško voljeti i nači srodnu dušu. Živjeti zajedno i to pokazati, pa zašto ne. Ponašati se seksistički i vulgarno, naprasito i nametljivo to ne podržavam. Odgoj djece istospolnim parovima, ne jer to dijete neće imati normalno djetinstvo. Biti će etiketirano i osuđeno zbog "roditelja". Reči da su fuj i odvratni, nisu samo su drugačiji ima puno gorih i odvratnijih! Eto to je moj stavuser posted image user posted image user posted image ...

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: predrasude
22.8.2008 12:33:27   
svegra
SLAŽEM SE S TOBOM FIONA

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: predrasude
22.8.2008 12:39:10   
koka
user posted image user posted image user posted image Fiona potpuno se slažem s time što si rekla. Da sam išla išta pisati bilo bi točno to što si ti  iznjela user posted image user posted image user posted image .

(Odgovor članu svegra)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: predrasude
22.8.2008 13:28:54   
mirna
Takav je i moj stav: ljude treba suditi po tome jesu dobri ili loši, a ne po nacionalnosti, boji kože, religiji, obrazovanju ili seksualnoj orientiranosti..


(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: predrasude
22.8.2008 13:42:31   
Ruža
E sad, nekad sam puno liberalnije gledala na sve to, što sam starija ipak sam sve veća konzerva. Sve dok se drže nekih granica i pristojnosti o.k. Premda mislim da se ipak malo pretjeruje u zadnje vrijeme s njihovim pravima i sve ih je više i više. I smatram da ima i onih koji iz čiste objesti mijenjaju spolnu orjentaciju, previše vremena, novaca, sve su već isprobali pa zašto ne i to?user posted image
Dati im pravo da imaju djecu??Apsolutno sam protiv!

Jedino mi nisu jasni ljudi koji u 40.tima otkriju takve sklonosti pa upropaste živote svojih obitelji. Kako se može osjećati dijete kad preko noći otkrije da mu je roditelj gay?user posted image  
Kakav to roditelj može biti, toliko sebičan da svoje "hirovite" potrebe stavi ispred sreće svog djeteta?

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: predrasude
22.8.2008 13:48:13   
tonkica
Potpisujem Ružo!

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: predrasude
22.8.2008 13:48:19   
tikica_69
Da....meni je krepala tipkovnica dok sam pisala svoj post pa nisam uspjela natipkati nastavak.....i pedofila....
Bravo FIONA user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: predrasude
22.8.2008 14:19:08   
FIONA
Ružo, jasno je meni kada kažeš ovo  da su ima odobrena sve veća prava ali nije ih sve više.... homoseksualnost postoji od kada postoji čovječanstvo a prisutno je i među životinjama...
Prije su u rimskom carstvu carevi imali dječake koje su silovali i to je bilo skroz prihvatljivo u to vrijeme, užas ali je bilo tako...
A daj reci što nije ogavno kada muž ili žena ostave dijete i nađu ljubavnika ili ljubavnicu različitog spola kao i do tada, hetero izdajnici. Zašto je to drugačije kada su homoseksualci u pitanju. Meni nije, izdaja je izdaja!!!
Zamisli da živiš 20 godina sa istospolnim partnerom i da se volite. da puno ljudi zbog predrasuda to nikada nije ni znalo jer to skrivate. Jednog dana jedan partner premine a tebi se pojavi negova sestra ili brat i uzme ti stečeno jer po zakonu rodbina ima pravo na kuću, autoi sl... To je ono što oni žele, svoja prava...
Da ih ima koji idu iz krajnosti u krajnost, to sam i napisala. Nemaš mi kaj paradiratio gol pred očima djece usred bijela dana po Trgu Bana Jelačića. Prava treba tražiti na civilizirani i kulturan način...
Ja sam nudista i to što se vidi na niudističkim plažama nekima je gnjusno i odurno... Zašto? meni je gore kada roditelji djetetu od 6 godina ne obuku gače na gradskoj plaži!!!
Poštivam drugačije ali u granicama pristojnosti...
Primjere koje su cure navele da se frajer izjasnio nakon 5 god braka, to je za svaku osudu. Ali da li ste se zapitale zašto je to napravio. Baš zbog predrasuda a bio je slab, bio je papak izači pred svijet i reči tko je i što je... Mi smo ga osuđivali a on se nije usudio reći istinu...
Opet ponavljam homoseksualnost nije ta što mi osuđujemo, već postupke koji se njima gledaju pod mikroskopom a među heteroseksualcima ima istih gnjusoba koje su normalnije i "prihvaljivije".

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: predrasude
22.8.2008 14:23:13   
tiha
fiona bravo bravo bravouser posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: predrasude
22.8.2008 15:08:11   
Ruža
IZVORNA PORUKA: FIONA

Ružo, jasno je meni kada kažeš ovo  da su ima odobrena sve veća prava ali nije ih sve više.... homoseksualnost postoji od kada postoji čovječanstvo a prisutno je i među životinjama...
Prije su u rimskom carstvu carevi imali dječake koje su silovali i to je bilo skroz prihvatljivo u to vrijeme, užas ali je bilo tako...
A daj reci što nije ogavno kada muž ili žena ostave dijete i nađu ljubavnika ili ljubavnicu različitog spola kao i do tada, hetero izdajnici. Zašto je to drugačije kada su homoseksualci u pitanju. Meni nije, izdaja je izdaja!!!
Zamisli da živiš 20 godina sa istospolnim partnerom i da se volite. da puno ljudi zbog predrasuda to nikada nije ni znalo jer to skrivate. Jednog dana jedan partner premine a tebi se pojavi negova sestra ili brat i uzme ti stečeno jer po zakonu rodbina ima pravo na kuću, autoi sl... To je ono što oni žele, svoja prava...
Da ih ima koji idu iz krajnosti u krajnost, to sam i napisala. Nemaš mi kaj paradiratio gol pred očima djece usred bijela dana po Trgu Bana Jelačića. Prava treba tražiti na civilizirani i kulturan način...
Ja sam nudista i to što se vidi na niudističkim plažama nekima je gnjusno i odurno... Zašto? meni je gore kada roditelji djetetu od 6 godina ne obuku gače na gradskoj plaži!!!
Poštivam drugačije ali u granicama pristojnosti...
Primjere koje su cure navele da se frajer izjasnio nakon 5 god braka, to je za svaku osudu. Ali da li ste se zapitale zašto je to napravio. Baš zbog predrasuda a bio je slab, bio je papak izači pred svijet i reči tko je i što je... Mi smo ga osuđivali a on se nije usudio reći istinu...
Opet ponavljam homoseksualnost nije ta što mi osuđujemo, već postupke koji se njima gledaju pod mikroskopom a među heteroseksualcima ima istih gnjusoba koje su normalnije i "prihvaljivije".



Fiona slažem se ja s tobom u većini, ali nisu mi jasni ljudi koji imaju djecu i nakon 15-20 godina braka otkriju najednom takve sklonosti? Ipak moraju imati neku odgovornost i prema svojim obiteljima. O.k. otkrio, otkrio, podmiri svoje potrebe u tajnosti, a djetetu objasni kad dođe vrijeme za to.
Je da se prevara i izdaju bez obzira o kakvoj je orjentaciji riječ svode na isto, ali da svog mm_a nađem sa drugim muškarcem ne bih se isto osjećala kao da ga nađem sa ženom. user posted image
I oni su ljudi kao i mi i ima ih svakakvih. Ne osuđujem ljude koji se normalno nose i ponašaju sa svojom homoseksualnošću, ali gnjusni su mi oni koji to postaju iz čiste objesti.
Imala sam prilike dok sam radila kao sezonac naći se u takvoj sredini, gdje ljudi od čiste objesti jer imaju previše vremena, previše novaca i nikakve radne navike, nema što nisu probali,  izgube vezu sa realnim svijetom i upoštaju se u svašta. To mi je za osudu, jer nemaju odgovornosti  ni prema sebi, ni prema svojim obiteljima ni prema društvu.
Od tad imamo fenda koji je inače jako drag dečko i gay je sponzoruša i kad priča što se sve radi po tim krugovima ne želim ni slušati. Da ne kažem da svaki put kad ode temeljito dezinficiram sve za njim. O.k. možda sam grozna i prekonzervativna, ali ipak sve mi je prihvatljivo dok je u određenim mjerama i granicama i za hetero i za homo.
Pedofiliju uopće ne bih miješala u to, to je za drugu temu. A tu sam tek otrovna.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: predrasude
22.8.2008 16:43:19   
FIONA
Onaj koji kaže da nakon 20-30 godina da je homo i da je tek to otkrio lagao je svima... pravi homoseksualac svoju sklonost otkriva jako jako rano. Društvo je to koje prisiljava konzervativnim odgojem usaditi druge norme ponašanja. Tek kada se osoba suoči sa time otkriva sebe. Da, za svaku osudu da se jedan dan digneš za stolom i priopčiš svojima ja sam homoseksualac odlazim imam drugog. Ženo i djeco volim vas ali!!! To je nezrela jadna osoba koja treba psihoterapiju...

Što se dezinfekcije tiče ja te razumijem. Ja imam u društvu ljude koji se kreču u rizičnim skupinama ( homoseksualci, ovisnici). Moja su vrata svima otvorena ali pod uvijetom da svi poštuju moju intimu. Ako prespavaš imaš poseban tretman i poslije odlaska dezinfekcija, dezinsekcija i deratizacijauser posted image user posted image user posted image ... Opreza nikada dosta... Ali mene nije toliko strah da ću ja pokupiti hepatitis ili virus HIV-a već raznih drugih virusnih oboljenja...
Jeda moj prijatelj, danas odgovoran muž, radi i bori se u životu. Bio je ovisnik preko 10 godina. Uspio se izvuči uz komunu i postao druga osoba. On je obolio na hepatitis kao tinejđer! Njegova žena nije pozitivna i rade na bebi...
To sam napisala iz jednog razloga, dok se ne suočiš u bliskoj okolini sa ljudima koji su "drugačiji" pa bili onio homoseksualci ne znaš što je za osudu.
Da moje dijete jedan dan kaže"mama ja sam homoseksualac" ne bi bila najsretnija na svijetu i od sreće zaplakala. Isto tako ne bi ga izbacila na cestu i tko zna možda bi više zagovarala njihove stavove nego sada...
Ova je tema jako osjetljiva i možemo mi pričati još dugo o tome ali jedno ostaje: Homoseksualnost je među nama i uvijek će biti! Dok god nije pod našim krovom sve su to naša nagađanja...user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!