|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
31.3.2017 9:08:48   
PinkyFunkyBirdy
user posted image


user posted image danchy27 - 20.09.
user posted image Teica2 - 24.09.
user posted image mali andeo - 26.09.
user posted image Hajdi - 13.10.
user posted image PinkyFunkyBirdy - 17.10.



user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
31.3.2017 9:10:37   
PinkyFunkyBirdy


***** NAŠI PREGLEDI ******
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Jezic123 ------------- 03.04.2017.
Hajdi ------------------ 05.04.2017.
Teica2 ----------------- 12.04.2017.
danchy27 ------------ 18.04.2017.
Mali andeo ----------- 20.04.2017.
PinkyFunkyBirdy --- 26.04.2017.




_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
31.3.2017 9:47:02   
PinkyFunkyBirdy
Draga Danchy, po meni ti dodatni testovi nisu nužni jer je već sam pregled nuhalnog nabora pokazatelj, ali puno roditelja voli biti spremno na sve. Ja bi osobno htjela znati ako postoje neke indikacije da mi dijete neće biti 100% zdravo jer bi tada mogla psihički pripremiti i sebe i MM da ćemo imati dijete s posebnim potrebama jer to znači i da vjerojatno više nebi nikad radila - što iz temelja mijenja moj život, ali i život cijele moje obitelji. user posted image
Ti dodatni testovi se preporučaju starijim mamama jer se kod njih češće javljaju neke komplikacije u trudnoći, ali i to je dosta rijetko.
Evo jedne dirljive priče o jednoj jako hrabroj mami koju sam baš neki dan pročitala, a vezana je (recimo) uz ovu temu: http://www.24sata.hr/lifestyle/nosi-terminalno-bolesno-dijete-ali-rodit-ce-je-i-darovati-organe-512596

Joj Teica ja sam se jedva probudila jutros. Baš mi fali još koji sat sna. user posted image Dal si se ti uspjela naspavati? user posted image

Hajdi, ja sam mislila da se krv šalje negdje u Ameriku, a ne u Hong Kong. user posted image Bez brige, bit će sve super! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image A i bit ćeš sigurna dal je curkica ili dečkić ... baš slatko! user posted image

Mali andeo, stvarno ne znam što ti savjetovati za rodilište. user posted image Najbolje da raspraviš sa TM i zajedno donesete odluku. user posted image Dal se bebica javlja? user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
31.3.2017 11:04:10   
Teica2
Pinky .. Procitah upravo..Nemozes ostati ravnodusan,jako teska situacija .. Svaka cast je jedino sta mogu reci user posted image user posted image

Ma nisam se ni ja naspavala,nemogu spavati po noci probudim se i blejim u strop,pokrivam decke i tako...Zaspim pred jutro i onda me J probu sa mama mlijeko mlijekoooo user posted image user posted image user posted image

Evo ja opet pecem palacinke danas sa sirom i vrhnjem i sa sirom i porilukom user posted image gladusi moji user posted image

_____________________________

24.09.17. Mamina druga sreca

01.07.14. Jan <3

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
31.3.2017 16:10:42   
PinkyFunkyBirdy
Curke moje drage, ugodan vam vikend i uživajte u lijepom vremenu! user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu Teica2)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
31.3.2017 22:48:14   
Hajdi
Pinky harmony test se šalje u Ameriku, on je nešto jeftiniji, ali obuhvaća nešto manje dijagnostike. Htjeli su mi danas u cijeni Nifty-ja raditi i uzv, ali nisam htjela jer idem u srijedu. Kaže dr. onda ćemo naslijepo, ja kažem može riskirat ću, samo da ne radim nepotrebno viška uzv pregled.

Teice rado bih bila na mjestu tvojih radnika user posted image , ima da kuća u tren osvane.
I meni ovih dana fali sna, odoh na spavanje user posted image

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
2.4.2017 9:52:10   
danchy27
Jutro cure moje,nadam se da uzivate u vikendu.
Hajdi jesu ti rekli kad bi mogli biti gotovi nalazi? Ti bi mogla prva znati spol od svih nas ovdje user posted image .
Dobivate li vec savjete od okoline o trudnoci? Kako da se hranite, oblacite...
Kod mene je glavno da moram vise jesti, cak i duplo. Svi se cude sto nemam stomak iako sam 15+4 tt. One su dosad vec bile u trudnickim hlacama, a ja jos nosim sve od prije trudnoce.
Glavni savjet mi je dao doktor i toga se drzim, da jedem koliko mi je potrebno a ne da se prezderavam kao te zene koje su jele za dvoje. Pitao me kako te zene sad izgledaju nakon trudnoce, nakon sto sam se zamislila shvatila sam da su sve te zene sad punije. Pa mi je objasnio da vjerojatno one zele da budem poput njih. Uvijek sam bila punija i nezelim se tome vracati. Sreca pa mi se ne trazi vise hrane sto ne znaci da do kraja trudnoće necu natuci 15-20 kg.
Svaciji organizam je drugaciji i svatko drugacije prihvaca trudnocu, a ja uzivam u svojoj ovako i ne slusajuci "savjete" okoline.
Kako ste mi vi trudnice? Jel mucnine prolaze?
Jezic123 uzivaj sutra na pregledu i javi nam dojmove user posted image

_____________________________

3.10.2017. M.

(Odgovor članu Hajdi)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
3.4.2017 9:17:55   
mali andeo
Jutro drage moje trudniceuser posted image

nadam se da ste lijepo provele ovaj divan vikend user posted image

Hajdi još malo i tvoj pregled ...
kako se osjećaš ? kako je tlak ?
znaš kada bi nalazi bili možda ?

Pinky kako si ti ? jel ti još mukica ?

Danchy ne obaziri se na okolinu ...
nije svako tijelo istouser posted image
pa ja u prvoj trudnoći nisam imala bušu do skoro 20 tt ,a sad je imam od 8 tt,
uživaj u trudnoći...

Teica
kako si ti ? mučnine postoje li još ?
vikend ste uživali ili bili u radovima ?
moje iskustvo s poroda je koma ...ukratko ćuuser posted image
mala je bila zadak ,forsirali prirodni porod ...ona se pod trudovima okrenula i krenula stopalom kao van user posted image
i kad sam se počela derati neka rade carski da hoću cijelo dijete da izađe van ,onda sam još dva sata čekala ansteziologa
s pravim trudovima ..ma koma user posted image
tada sam isto se dogovarala kod Podobnika ,ali je problem bio da su mene trudovi primili prije vremena tek ušla u 37tt
nisam bila sigurna dal je to to..i na kraju u rodilište došla već 8 cm otvorena ..tako da možda ni do Zagreba ne bi došlauser posted image
nakon 5 dana bolnice,došla doma i rana mi je počela drugi dan krvariti i dobila temperaturu...
nisam znala kaj da radim ,bojala sam se opet ići u rodilište,onda sam zvala svog soc .gin. i i hpdala k njemu svaki dan na prematanje i tiskao mi je
tu sukrvicu van ,pila hrpu antibiotika da ne bi došlo još do upale kakve ...
tako da oni dani koji su mi trebali biti najljepši ,meni su bili koma...
sva sreća da mi je MM bio na GO ,pa je preuzeo malenu,hranjenja,prematanja i sve ...jer ja nisam moglauser posted image

ovaj vikend mi je bio užasno naporan user posted image L slavila svoj 5.i ročkas i to prvi vrtički user posted image
10 klinaca plus roditelji ,ma koma..rekla sam nikad više doma .. igraonica i točka!!!
iako imamo veliko dvorište i cijelo igralište ..klinci jesu uživali..ali mene je iscrpilo do kraja ...user posted image
jučer ručak za roditelje radili..uff,danas sam na odmoru...user posted image
moja bebica se javlja ,većinom je navečer osjetim kada legnem ..user posted image

_____________________________

moja mišica 05.04.2012.

1. ICSI -beta 1.32 :(
2. ICSI biokemijska :(

Čuda ipak postoje ,imamo +

http://www.fertilityfriend.com/home/4f1d4c
https://www.fertilityfriend.com/pregticker/4f1d4c

(Odgovor članu danchy27)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
3.4.2017 9:43:31   
Teica2
Jutro cure user posted image

Ja vec od jutra na poslau isla sam predati urin jos user posted image

Hajdi user posted image ja sam bas uzbudena jos ces i saznati sta nosis i to sa sto postotnom sigurnoscu user posted image brzo ce to proci ako si vec predala iduci tjedan je gotovo ?

Danchy hahaah ma dodi ja ti volim kuhati user posted image
Ne dobivam nikakce savjete hvala bogu dovoljno im je da ih samo pogledam pa svi usute user posted image skresala sam to jos u prvoj trudnoci sad nemam nikakvih problema..Pusti selo neka prica nismo svi jednaki sta ti nemas trbuh a kod mene pak ko da idem rodit a bas me briga nismo svi isti..

Jezic nadam se da nam se od danas pridruzujes user posted image

Mali andeo bas mi je zao radi tvog iskustva user posted image A u kojoj bolnici je to bilo?
Ma sretan rockaaaas malenoj princezi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Neka nam je curka uzivala samo

Mi smo proveli radno hahaha

Ja vam iskreno neznam sta cu vise sa tim mucninama cure user posted image meni doista treba neka pomoc jer cu izludjeti user posted image sinoc mi je bilo katastrofa samo uzdisem nemogu doci do zraka idem da povratim nece vani stoji da barem oce izac..Suze idu na oci ma katastrofa..Mrzim kada dolazi vecer user posted image ... Ma necu vam vise ni govoriti samo se sekirate radi mene uzivajte mi vi user posted image

Eh .. Da .. Imam osjecaj da sam osjetila bebu ali ne onako kao bas pravo osjetila..J me stalno na pocetku udarao kao u jajnik ili di vec dolje bas je znalo strecnuti i zaboljeti tako nekoliko tjedana dok nije malo vislje otisao..Sad to isto osjecam i mislim da je to to jer bude tipa 4-5 puta me strecne u minuti pa par sati nista pa opet user posted image jesam zabrijala ili se to stvarno moj andeo javlja user posted image



_____________________________

24.09.17. Mamina druga sreca

01.07.14. Jan <3

(Odgovor članu mali andeo)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
3.4.2017 10:04:09   
mali andeo
Teica hvala ti !!

žao mi je što ti je tako muka user posted image ,nezz pitaj sada kada ćeš na kontrolu kaj da radiš ,
teško je uopće čitati da ti je tako grozno...

a o lupkanju tvoje bebe,sve je moguće..ja uživam u tome već tjedan danauser posted image uživaj !

_____________________________

moja mišica 05.04.2012.

1. ICSI -beta 1.32 :(
2. ICSI biokemijska :(

Čuda ipak postoje ,imamo +

http://www.fertilityfriend.com/home/4f1d4c
https://www.fertilityfriend.com/pregticker/4f1d4c

(Odgovor članu Teica2)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
3.4.2017 13:32:02   
Teica2
Mali andeo user posted image user posted image

Pitati cu je bas dali postoji uopce ikakvo rjesenje ...

Jooj blago tebiii i ja jedva cekam one prave udarce user posted image



_____________________________

24.09.17. Mamina druga sreca

01.07.14. Jan <3

(Odgovor članu mali andeo)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
3.4.2017 14:47:40   
PinkyFunkyBirdy
Hej curkice! user posted image Ja sam u gužvi na poslu i uz to jedva gledam (sinoć sam peglala skoro do 2h) pa sam za ništa. user posted image
Najgore je što me još čekaju negdje 3 mašine veša za peglati - skupilo se jer obično peglam kad stavim M spavati, a zadnjih tjedana mi je loše navečer i jedva gledam od umora pa se skupilo. user posted image

Jezic, javi dojmove! user posted image

Belina i tebe čekamo! user posted image

Teice, baš mi je žao da ti bude toliko loše. user posted image Meni bude povremeno, ali popijem mineralnu pa podrignem ili žvaku pa se malo smiri. Držim fige da ti ubrzo popusti. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ajme, i ti već počinješ osjećati udarce ... aaaaaa .... preslatko! user posted image

Mali andeo, sretan rođendan tvojoj već velikoj curi! user posted image user posted image user posted image Zanimljivo mi je kako nikako da prođe onaj dio dok su bebice i samo plaču i ne spavaš zbog njih i onda odjednom se okreneš i već su postali "mali ljudi". user posted image Ja kad gledam mog M ne mogu vjerovati da je već tako velik. user posted image
Za porod je stvarno lutrija - najviše ovisi kakve te babice tamo dočekaju i dal im je gužva ili ne. user posted image Iskreno ne znam dal ako imaš plan poroda napisan dal će ti ga netko uvažiti pa da takve stvari napišeš i očekuješ da će se pridržavati. user posted image

Danchy, ja sam u prvoj trudnoći i pogotovo nakon poroda slušala sve i svašta, ali više se neću dovesti u tu situaciju. Ako netko ima savjet samo ti njega reci, a meni će na jedno uho unutra, a na drugo van. user posted image
Svi se prave jako pametni, ali ti slušaj sebe i svoje osjećaje bez obzira što ti drugi govorili. Pogotovo kad se bebica rodi - ti jedina ćeš imati majčinsku intuiciju za svoju bebu i neka ti nitko drugi ne soli pamet jer vjeruj mi da ćeš si sama napraviti dovoljan pritisak da moraš biti što bolja i savršenija mama (koja super doji, koja je odmorna pa može sve kao i prije, koja sve stiže, koja se može mužu posvetiti kao i prije, koja zna zašto joj točno dijete plače i sl. ... ) pa ako ćeš još pokušavati ispuniti i tuđa očekivanja - puknut ćeš (kao što sam skoro i ja). Ti znaš najbolje što odgovara tebi i tvom djetetu! user posted image

Hajdi, dal se veseliš pregledu? Joj, ja ne mogu dočekati svoj ... još moram čekati 3 tjedna. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu Teica2)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
3.4.2017 18:57:21   
Teica2
Pinky uhhhhhhh ako sta ne volim to je peglanje user posted image user posted image
Bas mi je zao sta je i tebi lose user posted image
Popijem i ja mineralnu pojedem pola paketa zvakaca ali nista user posted image Jucer sam morala i tabletu popiti jer mi je pulsiralo u glavi user posted image

Daa danas sam opet osjetila malo jednom user posted image bas sam sretna user posted image

Jezic jesi bila na pregledu? Nadam se da nam se pridruzujes uskoro user posted image

Hajdi joooos malo i ides vidjeti svoju mrvu user posted image user posted image

_____________________________

24.09.17. Mamina druga sreca

01.07.14. Jan <3

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
3.4.2017 20:34:30   
Jezic123
Hej
Evo i mene, vec sam se 3 puta pokusala javiti, ali me svaki put izbaci i onda odustanem
Uglavnom bila na pregledu i trudna sam 7 tj. i 2 d., to je po uzv-u, a po ciklusu bi trebalo biti 2 tj. vise. To je ono sto je mene zeznulo user posted image , pa eto i mene kod vas.
Termin je 18.11.

(Odgovor članu Teica2)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
3.4.2017 20:37:20   
Jezic123
Od sada cu pomalo pisati da me neizbaci nadam se da vam to nesmeta.
Imam i polip na vratu maternice, pa nista od odnosa zbog toga mm mi je presretan user posted image user posted image
Sljedeci pregled imam 24.4.
Do tada moram krvnu sliku i urinokulturu napraviti.

(Odgovor članu Jezic123)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
3.4.2017 20:54:55   
Jezic123
Pinky ti si pitala o meni, imam dvoje klinaca, malu od 1 g i malog od 4g. Orodi su mi prosli ok. Malo teze se otvaram, ali se na kraju otvorim.
I mene muce mucnine, ali nisu jake podnosim ih ok. Ali me umor slama uzas.
Nista ekstra, mozda mi jesu mucnine malo jace nego u prethodne dvije trudnoce, ali su podnosljive.
Sada idem citati vase postove da se malo uvedem u pricu.
E da i hemeroidi me malo zezaju, ali njih rijesavam sa domacom masti

(Odgovor članu Jezic123)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
4.4.2017 8:02:13   
Teica2
Jutrooooo svima ajde na user posted image user posted image

Jezic user posted image supeeer da si nam se pridruzila i da si vidjela svoju trecu mrvu user posted image
Zao mi je zbog polipa user posted image

Cure ja sam sinoc prvi puta svog andjela osjetila pod rukom !!!! Ja sam vam sebe od srece user posted image user posted image
Nisam mogla vjerovati da se tako rano moze osjetiti a kad sam je osjetila pod rukom rastopila sam se .. Doduse viknula sam MM koji je bio u polusnu malo sam ga prepala ali je i on bio uzbuden user posted image
Prvo sam legla na lijevu stranu i osjetim kao guranje kao da smeta sta sam se sad legla user posted image i tako prebacim se ja na desnu nakon nekog vremena i stavila ruku i nista i odjednom prode i kao vrati se user posted image joj tako sam vam sretna nemogu vam opisati user posted image

Kako ste mi viiii ? Da ne pisem samo o nama user posted image
Jeste mi se naspavale?

_____________________________

24.09.17. Mamina druga sreca

01.07.14. Jan <3

(Odgovor članu Jezic123)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
4.4.2017 9:32:06   
mali andeo
jutro curke !!!

Teice
može jedna dupla ...
ajme mogu si zamisliti tvoju srećuuser posted image user posted image
uživaj u svakom lupkanju svog anđelića user posted image

Jezić drago mi je da si nam se pridružila i da će tvoji kikaći dobiti pojačanjeuser posted image
nema ništa ljepšeg...
žao mi je radi polipa...kaj ti veli ginikologica ,da li bi mogao raditi probleme ?

Pinky imala plan poroda ,ali kao nije bilo ni vrijeme ni mjesto ..
zato želim ovaj puta doći puno više informirana i tražiti sva svoja prava !!
Veliš peglaš po noći? meni se sada isto malo nakupilo veša ...
kada nisam smjela ,onda je to MM sve radio ,rekla sam držao je sve kutove kuće...prao ,peglao ,čistio...
a sada polako kak ja smijem ,beži od togauser posted image
hvala na čestitki,da stvarno jako brzo postanu maleni ljudi...prebrzo!

da i moram pohvaliti svoju curku da već dva dana otiđe sama spavati u svoju sobu i spava do jutra..
toliko sam ponosna na nju ,da mi i fali u sobi user posted image

Hajdi
kako si ti ? da li se veseliš sutrašnjem pregledu ?

Danchy kako je stanje kod tebe?

_____________________________

moja mišica 05.04.2012.

1. ICSI -beta 1.32 :(
2. ICSI biokemijska :(

Čuda ipak postoje ,imamo +

http://www.fertilityfriend.com/home/4f1d4c
https://www.fertilityfriend.com/pregticker/4f1d4c

(Odgovor članu Teica2)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
4.4.2017 9:47:36   
Teica2
Mali andeo user posted image ajde na duplu onda user posted image user posted image

Da bas sam presretna jedva cekam da mi se ponovno javi user posted image

Nadam se da ces ovaj put uspjeti sa planom poroda i da ce sve biti dobro user posted image Bas mi je zao kada cujem tako losa iskustva user posted image

Maaa jedno veliko user posted image za maminu veliku curu user posted image Vjerujem da ti fali i meni bi na tvome mjestu user posted image

Curkee di ste user posted image

_____________________________

24.09.17. Mamina druga sreca

01.07.14. Jan <3

(Odgovor članu mali andeo)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
4.4.2017 11:12:24   
PinkyFunkyBirdy
Bokić curke! user posted image Evo, ja jučer cijelu večer jedva držala oči otvorene te kad sam pospremila M u krevet, ubrzo sam i ja išla spavat tako da sam danas odmornija. user posted image

Jezic, bravo za tvoju treću mrvicu/srećicu! user posted image user posted image user posted image Nadam se da polip ne stvara neke probleme i da će proći sam od sebe. user posted image Dal imaš kakvu pomoć od bližnjih oko dječice ili ste ti i TM sami s njima? user posted image Kakvo je tvoje mišljenje o razlici između dječice od 3 g. (pošto ću ja imati tako pa da vidim malo kako je to u stvarnosti)?

Teice, baš super da se mali slatkiši počinju javljati svojim mamicama! user posted image Jedva čekam svoju bebicu da mi se javi. user posted image

Mali andeo, bravo za TM koji je bio od koristi user posted image , a i za tvoju već veliku curu! user posted image user posted image user posted image
Za porod stvarno ne znam što bi rekla - moj je bio ok. Došla sam kad je bila velika gužva (svi box-evi su bili puni), bila sam otvorena već 6 prsta pa nisam dobila ni klizmu, nit su me brijali, niti sam mogla više dobiti epiduralnu (nisam ju mislila uzimati, ali kako su mi se trudovi pojačavali bila sam spremna na bilo što user posted image ). Ubrzo su me smjestili u box i pozvali MM. Malo sam izgubila pojam o vremenu, ali mislim da sam oko pol 9 bila u box-u. Otvarala sam se brzo, ali bolovi su bili jaki pa sam tražila da mi daju bilo što i dobila sam Dolatin od kojeg sam bila skroz omamljena pa sam između trudova spavala, a muž je vikao na mene da zašto ne dišem kako treba te kad sam bila budna sam jedva pričala od bolova i omamljenosti (opet je muž vikao na mene zašto ne odgovaram babicama što me boli: ŠTO ME NE BOLI!?! user posted image ). Kad sam bila skroz otvorena mali se nije spuštao dovoljno brzo pa su mi dali drip (za koji sam govorila da neću, ali su me ignorirali) - mene bilo strah da će mi drip spojiti trudove, ali srećom nije već je pomogao da se mali spusti (smanjili su se bolovi otvaranja i pojačao se osjećaj pritiska na tiskanje). Kad su rekli da je vrijeme tiskanja izbacila sam ga van u 1 trudu i u 2 tiskanja u 12:15. Ta dva puta sam vrisnula da me valjda cijela bolnica čula (na kraju sam saznala da sam jedina od 5 rodilja tada rađala bez epiduralne + što sam prvorotkinja + što je tada valjda moj slatkiš bio najveća beba user posted image ). Bio je procjenjen prije poroda na 4 kg, a rodio se sa 4430 g i još uvijek sam uvjerena da su ga odmah tako procjenili da bi vjerojatno završila na CR kad su vidjeli da se ne spušta. Meni je draže da je ovako bilo. user posted image

Gdje su ostale curke?

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu Teica2)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
4.4.2017 12:24:59   
Teica2
Pinky bas mi je drago da si se konacno malo naspavala user posted image
Daa danas se nije jos javila ali se spremam na spavanac sa J pa se mozda javi :))))

Pravu bebu si ti rodila svaka cast..Ja nemogu reci da je moj porod bio brz .. Bio je sve samo ne brz .. Trudovi 26 sati .. Poceli u 13h otisla u bolnicu sutradan u 8h ujutro .. 6 prstiju otvorena dobila klizmu,nisam htijela epiduralnu...U 11h busili vodenjak kao sad ce brzo .. Zapela na 8 prstiju rucno me sirili jer je krenuo vani i zapeo.. Rucno sirenje nikom ne bi pozeljela padala u nesvjest i tako .. Nakon puno napona izasao tek u 14:49 ... Ali zaboravis kad ti dode na prsa :)) Popucale su mu kapilare u ocima od mog napona oporavljale su mu se oke 3 mjeseca user posted image
I na kraju me zezali da svi koji su sa hitne dosli poslije mene rodili prije mene
user posted image

_____________________________

24.09.17. Mamina druga sreca

01.07.14. Jan <3

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
4.4.2017 14:23:20   
Jezic123
Hej
Pinky uglavnom ta razlika je super barem kod nas. Moj M uopce nije bio ljubomoran i fino je prihvatio seku, tako da mi je super. Sada me je malo strah za L jer mi je ona vise uz mene i jos sisa i tako, a i neznam koliko ce kuziti da dolazi netko novi u kucu.
Za polip cu vidjeti kad napravimo briseve, jer koliko sam shvatila ako je neka upala da bi mogao stvarati probleme. Kad budem vise znala pisem vam.
Ah moji porodi su obadva dugo trajala, bez obzira sto sam s L dosla 5 prsti otvorena rodila sam ju nakon 12 sati pod dripom. Cak su me zezali da su me i prvorotkinje pretekle user posted image ali mislim da mi je to genetski, jer je i moja mama tako radala nas po 12 sati. A ja bi svaki put dosla sa puknutim vodenjakom bez trudova user posted image
Tako da bez dripa nista user posted image .
Na prvom sam imala epiduralnu i rekla nikada vise, jer sam zbo toga skoro na vakum radala jer se mali u kanalu zaglavio, ali sam ga uspjela istiskati sama hvala bogu.

(Odgovor članu Teica2)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
4.4.2017 20:56:20   
Hajdi
Cure pozdrav user posted image

Čitam vas, ali svaki put ili zaključim da neću stići natipkati ili se osjećam umorno pa odustanem.

Mali anđeo sretan rođendan maloj princezi s malim zakašnjenjem user posted image

Pinky zatrpalo te peglanje, ne daj se! Žao mi je da ti je bilo loše.

Teice nadam se da će uskoro doći kraj tvojim mučninama, stvarno nije fer.

Jezic drago mi je da si s nama, ti si jedna iskusna mama. I ja imam polip na grliću maternice. On će otići s porodom, a možda i prije.

Danchy oko mene nema ljudi s takvim savjetima, zna se da nije potrebno jesti za dvoje. Tek u drugom tromjesečju je potrebno malo povećati kalorije, ali iskreno mislim da je najbolje jesti koliko si gladna i paziti na odabir namirnica kod pripreme jela.

Kod mene više ni traga mučnine, osjećam se dobro, osim povremenih potreba za snom tijekom dana. Tlak je uglavnom dobar, danas pred kišu sam osjetila da me je pao, ali izdržala sam.

Veselim se sutrašnjem pregledu, javim vam sutra sve vijesti user posted image

Mali anđeo i Teice već ste počele osjećati bebu user posted image user posted image , meni se samo učinilo par puta, ali kako je rano i meni prva trudnoća nisam sigurna user posted image .

Uhvatila me prehlada ovaj vikend, imala sam i jače krvarenje nosa, nije mi bilo svejedno, ali ide nabolje.

Nifty nalaz će doći početkom idućeg tjedna.

Još sam daleko od razmišljanja o porodu, vi barem imate neko iskustvo. Ovako laički epiduralna mi zvuči poželjno, ali ne znam puno o tome. Teice ti kažeš da je mali zbog toga zaglavio, zašto je epiduralna zaslužna za to?

< Poruku je uredio Hajdi -- 4.4.2017 21:03:47 >

(Odgovor članu Jezic123)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
4.4.2017 21:12:32   
Jezic123
Hajdi to sam ja napisala, mislim nije direktno zaglavio zbog epiduralne, ali je indirektno. Jer kad imas tj dobijes epiduralnu doljnji dio tijela neosjecas, ona kao treba popustiti i ti trebas osjetiti. Da ona popusti i ti osjetis trudove i nista vise, a trebas imati osjecaj da te nesto stisce i da automatski u trudu tiskas. Ja taj osjecaj nisam imala pod epiduralnom. Posto nisam osjetila nista onda sam tiskala napamet i kako doktori kazu u glav tj sva sam se u glavi zacrvenila a nisam nista tiskala. Tek sa drugim porodom sam shvatila sto je to tiskanje i osjecaj pritiska na debelo crijevo. I da mislim svi kazu da su trudovi bolni, meni nisu bili a rodila sam drugi put prirodno bez icega uz drip i nisu me boljeli trudovi jedino me zapekolo kada je glavica izasla van. Znate koliko je bilo sati kada me je babica pitala jesam li ja sigurna da cu roditi jer sam kroz trudove prolazila sa smjeskom.user posted image
Jedino kada je krenuo izgon onda sam osjetila drhtavicu poslije svakog truda i slabinu.user posted image tako da sto se tice epiduralne meni je vise netreba. To sam rekla odmah nakon prvog poroda.
Mislim neke zene imaju bolje iskustvo s tim, ali ja nemam.

(Odgovor članu Hajdi)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
4.4.2017 21:20:40   
Jezic123
E da i na trudnickom tecaj barem na kojem sam ja bila su rekli da se mogu takve stvari dogoditi i eto meni se dogodile. A doktorima je teze kada se beba zaglavi na pola puta nego da naprave carski na vrijeme.
Eto to je to ukratko.
Za taj polip ja se nadam da je sve ok sto se tice pretraga. Jer cu za 3 tjedna raditi briseve, a uz to mi je vrat maternice sav popucan od poroda. Pa je mog gin strah da nema upale. E da i sa malim sam imala upalu jos na kraju, pa smo i on ii ja dobivali antibiotike i bili u bolnici zbog toga 10 dana.
A onda sam sa malom bila isto ostala jer je imala zuticu. Tako da sam se vec pripremila da cu i sa ovim zbog neceg morati ostati ili ce to biti teeca sreca pa nakon 3 dana kuci. Budemo vidjeli user posted image

(Odgovor članu Jezic123)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!