|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ljetne bebe 2016
3.5.2016 12:13:49   
Hannah27
Jupiter a zasto briseve ? Ja bi bila mirnija da ih i meni napravi ! Nije mi jasno zasto nekima rade nekima ne ... Sta se tice moje mokraće, zvala sam dr. Sestra mi je tekla da je to uredan nalaz, mozda Neka upalica ali da ne moram dolaziti .
Ja sam ovih dana radila sve radove po kući koje si nabrojala pa sad tek ležim i uživam .
Cure sretno na pregledima !

(Odgovor članu mmamita)
Neposredna veza do poruke: 1526
   RE: Ljetne bebe 2016
3.5.2016 12:35:27   
Jupiter
Di.sak nisam pitala za te bolove jer znam da je od trbuha i mrve koja je sve teza a i zivlja. Ima onaj neki list na kojem moras zapisivati koliko udaraca beba napravi, svaki dan u otprilike isto vrijeme (kad je najzivahnija) i treba biti min 10tak udaraca. Ugl kod mene ti je tih 10 udaraca u dvije minute a traje po dva sata..nekad i duze.. Bas me izmori.

Hannah onda stvarno nema brige :) Tako je nesto i meni pisalo za urin, nesto ...zaboravila sam.. ugl nije bila upala ali sam zato i pocela sa tim cajem sa pravim brusnicama..da mi ne daje antibiotike i sl.
Ove briseve radimo na moje inzistiranje jer imam oko sebe tuznih prica i zelim biti na miru. To nije obavezno ali bi na tvoj zahtjev to trebali uraditi.

Mmamita ma mislim da cu promjeniti gin nakon ove trudnoce. Bas sam razocarana sa nekim stvarima. Covjek mora biti informiran i upoznat sa "slucajem" da bi trazio i dobio ono sto mu treba...a to je njihov posao.
Ma samo da budemo i mi i bebice dobro...sve ostalo cemo nekako...

Mare moras probati one tvoje mufine sa visnjama i kakaom. Da samo znas kako je to fiiiina kombinacija... :)


_____________________________

.. na kraju sve ipak bude dobro, ako jos nije dobro nije kraj..

4×AIH, 3xIVF, 1xFET- Imamo plus, imamo srčeko..
15.07.2016. Stigla Leona user posted image

(Odgovor članu Hannah27)
Neposredna veza do poruke: 1527
   RE: Ljetne bebe 2016
3.5.2016 12:45:55   
Hannah27
Jupiter a kakve slučajeve , mene ti to ne plaši, bolje da znamo sta moze uzrokovati problem . Mene bune ti brisevi jer imam osjećaj da štede na njima jer su skupi, ali ja bi platila ako treba! Stvarno nije fer ako ureaplazma i mikro moze ugroziti ovako veliku bebu, a da nam ne ponude briseve uz plaćanje ....
Sto se tice udaraca, ja ga osjećam po cijeli dan, ali to nisu vise udarci, zadnjih mjesec dana je to bas protezanje ( istovremeno ga osjetim u cijelom stomaku ). Ima te neke momente kad miruje, ali većinu dana ga osjećam stalno ! A da ne govorim kad popijem kavu, kolu, ili nakon hrane slatko i Sl.

(Odgovor članu Jupiter)
Neposredna veza do poruke: 1528
   RE: Ljetne bebe 2016
3.5.2016 12:58:45   
Jupiter
Nisam bas doktorski informirana ali te bakterije mogu izazvati preuranjeno otvaranje i samim tim prolaks posteljice te u konacnici i sam porod. To su bakterije koje se, kao sto znamo, lako daju izljeciti a naprave toliko stete..
Imam dvije bliske osobe koje su dozivjele rano otvaranje. Za jednu znam da je ureoplasma bila krivac dok za drugu se sumnja..iako dan nakon gubitka bebe nalazi nisu pokazali nista.. ali jesu u plodnoj vodi...ili tako nesto.. Nisam tocno zapamtila. Ono sto jesam zapamtila je, da cu sprijeciti ako ikako mogu.


_____________________________

.. na kraju sve ipak bude dobro, ako jos nije dobro nije kraj..

4×AIH, 3xIVF, 1xFET- Imamo plus, imamo srčeko..
15.07.2016. Stigla Leona user posted image

(Odgovor članu Hannah27)
Neposredna veza do poruke: 1529
   RE: Ljetne bebe 2016
3.5.2016 13:12:04   
Hannah27
Aha ok , ma naravno imas pravo . Mozda i ja moga uspijem nagovoriti na briseve sljedeci put !

(Odgovor članu Jupiter)
Neposredna veza do poruke: 1530
   RE: Ljetne bebe 2016
3.5.2016 13:19:40   
mmamita
Hannah ja isto ne znam sta je to toliko tesko poslat zenu na briseve svako 2-3 miseca u trudnoci... To bi trebalo bit pod normalno... Ja svoju ginekologicu sve pitam i odmah mi da uputnice, stvarno joj ne mogu nista rec za to!

Jupiter grozno je to kad ovako daleko doguras i onda jedna sugava bakterija ti sroza zivot u sekundi!! Mi sve mislimo nekako daleko smo dogurale pa imamo samo cekat da rodimo, a vani je toliko zena koje su izgubile bebu od 30-40tt. Ufff, grozno mi je iti pomislit na to! user posted image user posted image Ali moramo se pazit i mislim na sve dok god ne ugledamo to bice predivno!! A onda slijede druge slatke brige user posted image

(Odgovor članu Hannah27)
Neposredna veza do poruke: 1531
   RE: Ljetne bebe 2016
3.5.2016 13:20:35   
mmamita


Naši pregledi user posted image


Desideria--------04.05.
MareM------------04.05.
mmamita--------04.05.
mmamita -------09.05.
di.sak--------------16.05.
Lisica Mica-----17.05.
Cvrcak------------18.05.
faustina----------19.05.
Hannah-----------20.05.
saki84-------------25.05.


user posted image


(Odgovor članu mmamita)
Neposredna veza do poruke: 1532
   RE: Ljetne bebe 2016
3.5.2016 13:21:39   
mmamita


user posted image

user posted image MareM - 28.06 . user posted image &user posted image
user posted image Desideria - 28.06 . user posted image
user posted image Lisica Mica - 28.06. user posted image
user posted image mmamita - 04.07.
user posted image Ninaa27 - 04.07. user posted image
user posted image Hannah27 - 06.07. user posted image
user posted image Jupiter - 07.07. user posted image
user posted image faustina - 19.07. user posted image
user posted image Cvrčak - 05.08. user posted image
user posted image di.sak - 25.08. user posted image
user posted image saki84 - 09.09.user posted image


user posted image

(Odgovor članu mmamita)
Neposredna veza do poruke: 1533
   RE: Ljetne bebe 2016
3.5.2016 13:34:05   
Desideria
A bebica kaj radi? Kad se rade ti brisevi? Ocekujem i ja od svoje da mi ih napravi. Mada mislim da mene muce gljivice. MM kao ti ali s kucom na moru. Cekam da se ukaze pa da ovdje doma krenemo sa pripremama ipak je tu 32.tjedan. Nego curke u cemu ce bebci van iz rodilista? Jastuk da ili ne sad preko tzv.ljeta 😅

(Odgovor članu Jupiter)
Neposredna veza do poruke: 1534
   RE: Ljetne bebe 2016
3.5.2016 13:49:18   
Desideria
Ja,prvi put cujem za to zapisivanje udaraca. Nije mi nkad palo napamet brojati. A ne znam ni u koje doba. Zasto to brojanje? Ni u prve dvije trudnoce nitko mi to nije rekao

(Odgovor članu Jupiter)
Neposredna veza do poruke: 1535
   RE: Ljetne bebe 2016
4.5.2016 10:06:19   
mmamita
Jutro user posted image

Evo kratkog ali slatkog izvjesca user posted image
Nije me pregledava nego su bile samo konzulatacije. Prije nego sam usla kod njega sestra mi uzela mokracu i izmirila tlak i to je sve ok. Rekla sam mu da mi je bio na prvom porodu koji je zavrsio carskim i da sada zelim izbjec carski posto-poto. On se odusevia, kaze da mu vecinom dolaze na konzultacije da dogovore odmah durgi carski. Reka je da mu se opet javim u 37 ili 38tt da me moze zabiljezit u svoj mobitel, pa da dodjem u vrime njegovog dezurstva na porod da me ima pod nadzorom. Jedina kvaka je da je on na godisnjem do 01.07., pa se nadam da me nece prije toga uvatit... Kaze da ce sve pokusat da zavrsi prirodno ali indikacije za carski su da beba ne smije imat preko 4kg, ne smije bit na zadak i ako bude postojala mogucnost puknuca maternice oko reza da se on tu puno ne misli i ne muci rodilje nego da cemo obavit "hladni" carski rez. Prokomentira mi je stomak onako preko robe user posted image i kaze da je vec sad dosta velik i da on misli da je beba oko 2200 user posted image , ali procjenu treba obavit nekih 7-10 prije termina da znamo na cemu smo. Jedini "problem" je taj sto mi je mala imala 3780 na porodu, a kaze da je sljedeca beba u pravila teza za 250-300g, tako da sam na nekoj granici.
U svakom slucaju prezadovoljna sam i s njim i s konzultacijama i jedva cekam opet za 5 tjedana da cujem na cemu sam user posted image

Eto drage moje, predala sam "kratki" izvjestaj user posted image Desideria, Mare da cujemo sta ima kod vas user posted image

(Odgovor članu Desideria)
Neposredna veza do poruke: 1536
   RE: Ljetne bebe 2016
4.5.2016 10:21:52   
Desideria
Ovo je jedsn zanimljiv pregled! Bas mi je fora bilo za citati. Danas mi je guzvovit dan a kontrola u 15,30h. Javim se navecer pusa sviiimaaa

(Odgovor članu mmamita)
Neposredna veza do poruke: 1537
   RE: Ljetne bebe 2016
4.5.2016 11:18:47   
Hannah27
Mamita super , ali ja sam zaboravila sta si rekla kako si ti došla do tog dr. I na koji nacin se s njim dogovaras oko poroda , tj. Da dodjes kad je on i Sl.
Sorry mozda sam preizravna ali ja bi platila da imam nekoga tu na porodu . Nemam nikakve veze ...

(Odgovor članu Desideria)
Neposredna veza do poruke: 1538
   RE: Ljetne bebe 2016
4.5.2016 11:20:50   
Jupiter
Jutroo!!!

Desederia ne dobiju to sve trudnice. Sve ovisi o "praksi" bolnice/ginekologa. Evo, bas su tu na RR pisali o tome. Ima toga vise na internetu.. Klik na ---> POKRETI BEBE
A za briseve mi je rekla da se rade nakon 30tt.

Mmamita i ti si danas bila brza user posted image
Na predavanjima smo culi da je stopa carskog reza jos uvijek visoka i da to "moraju" smanjiti. Tako da nije ni cudno da se covjek poradovao da nece morati objasnjavati i nagovarati da se bar pokusa prirodno..Tako da, user posted image za tebe i tvoju odluku!
Kazes da vec po velikom trbuhu "vidi" veliku bebu? Moj trbuh mi je nekako rasporedjen po cijelo torzu i cini mi se mali. Eto, i ja se nadam da mrva nece biti bas velikauser posted image

Imam i ja pitanje..
Vidjela sam na netu da se beba moze preko trbuha rukama lagano okrenuti ako nije glavom dolje. E sad.. da li se to radi samo kad je manja beba, tj ipak malo prije termina ili to jednostavno ne prakticiraju svi...jer eto, ne znaju ili se ne smije.. Kad sam gledala te videe, cinilo se tako lako i normalno..


_____________________________

.. na kraju sve ipak bude dobro, ako jos nije dobro nije kraj..

4×AIH, 3xIVF, 1xFET- Imamo plus, imamo srčeko..
15.07.2016. Stigla Leona user posted image

(Odgovor članu Desideria)
Neposredna veza do poruke: 1539
   RE: Ljetne bebe 2016
4.5.2016 11:23:02   
Hannah27
A Jupiter moja za odgovor na tvoje pitanje ćemo trebati ginića user posted image
Ja prvi put cujem ....

(Odgovor članu Jupiter)
Neposredna veza do poruke: 1540
   RE: Ljetne bebe 2016
4.5.2016 11:40:32   
mmamita
Hannhas samo trazi uputnicu kod svog ginekologa za pregled u bolnici. Moze bit da mu/joj nece bit drago ali ne odustaj jer svaka od nas ima pravo na preglede u bolnici!
Onda s tom uputnicom dodjes u rodiliste do 15:00, javis se na salt_er sestrama i kazes kod koga zelis na pregled. Ovaj moj dr. se zove Marko Vulic i toplo ga preporucam!
On ti srijedom obavlja preglede u bolnici. Dodjes kod njega (ili nekog drugog dr.) i kazes da zelis da ti vodi trudnocu do kraja, da bi ti bilo lakse....bla bla... Mozda ne budes obavljala preglede kod njega do samog kraja tj. procjene bebe, ali on ce ti rec kada je dezuran i pozvat te najvjerojatnije na indukciju na dan kad je dezuran (ukoliko ne bude porod prije toga). Ne moras nikakvu kuvertu davat, ali ako hoces tvoja dobra volja...

Jupiter bebu okrenu vecinom na samom porodu. Ukoliko je moguce naravno. Nikako ne bih dala nikome da mi okrece bebu, jer je tada vec velika i postoji velika vjerojatnost od ozljede, loma kostiju itd..... Al ko voli nek izvolil. Radije carski rez, nego da mi se bebi sta dogodi! Pa ubila bi nekoga!
A sto se tice trbuha, nema veze sto je mal user posted image beba te moze iznenadit kilazom user posted image , a moze bit i taman. To ces znat najtocnije tamo pred sam termin.

Desideria onda te cekamo oko 17:00h user posted image user posted image

< Poruku je uredio mmamita -- 4.5.2016 11:44:10 >

(Odgovor članu Hannah27)
Neposredna veza do poruke: 1541
   RE: Ljetne bebe 2016
4.5.2016 11:42:02   
mmamita
Da Hannhas user posted image user posted image user posted image necu uredjivat jer mi je presmjesno user posted image user posted image

(Odgovor članu mmamita)
Neposredna veza do poruke: 1542
   RE: Ljetne bebe 2016
4.5.2016 16:54:43   
Desideria
Evo nas! Sve ok sve po ps-u. Malisa ima 1990g. Cervix ok zatvorena iznutra i izvana..moraam naravno raditi Guk profile ali to sam ocekivala. Slijedeca kontrola za 3 tjedna 25.5. Koga jos danas cekamo?

(Odgovor članu mmamita)
Neposredna veza do poruke: 1543
   RE: Ljetne bebe 2016
4.5.2016 17:33:28   
Hannah27
Super desideria , vec prava velik beba .

Mamitaaash evo ti sad user posted image
Kuzim te, cula sam za tog dr . Ajme ja mislim da cu ja skupa s tobom u rodilište kad vec ti znas u kojoj je smjeni user posted image user posted image

(Odgovor članu Desideria)
Neposredna veza do poruke: 1544
   RE: Ljetne bebe 2016
4.5.2016 19:27:25   
Lisica Mica
Hello!!!!

Da se i ja oglasim.
Prvo bi htjela zahvaliti Jupiter (nadam se da sam dobro zapamtila) user posted image šta je spomenila jednokratnu naknadu za bolovanje duže od 90 dana. Raspitala se i ja u mojoj firmi i dobiti ću 2500,00 kn.user posted image
Iskreno, nisam se nadala ali pitala sam pa šta bude...zvali me nekidan da pošaljem ime supruga, njegov oib i br.njegovog tekućeg...i da imam pravo na to, ne kužim zašto njegov oib i tekući, al valjda ima ima neki suvisli razlog...

Drago mi je da su vam svi pregledi i konzultacije prošli dobro!!!!user posted image

Šta se tiće našeg vikenda, ništa posebno. U subotu šetnjica po gradu, u nedjelju motanje po kući jer je lila kiša.
Kiša mi omela planove za pranje svega i svačega, evo danas je puno bolje vrijeme pa je mašina za robu opet bila u pogonu i roba se suši na balkonu.
Sve više su mi u glavi pripreme i šta sve treba napraviti i nabaviti...
Nekidan su rodile dvije cure sa vježbi sa trudnice, jedna baš iz moje grupe, rodila je curicu Evu, 3900 i 52 cm, prenijela 7 dana i još jedna iz druge grupe koja je rodila sina od...pazite ovo...4300 g i 58 cm!!!!!user posted image i to prirodno...
Nikad nisam čula da je neka beba bila duga 58 cm...

Ja se osjećam ok, iako naravno sve tromije i tromije, vene su mi i dalje grozne (na svim mjestima user posted image , al to je meni normala)....vaginalne vene nisu tako rijetke, one nastaju od pritiska i povuku se potpuno poslije poroda (a ja sam valjda sklona tome...), a ove na nogama će se isto malo popraviti, ali neće se povući u mom slučaju...
Vice se koprca iako i dalje nije neki akrobata, ali bitno je da ga osjećam...često štuca...šta li radi unutra pa mu se stalno štuca...user posted image
Jedva čekam pregled, baš me zanima koliko će narasti u tri tjedna.
Pozdrav drage cure!!!!!!!!!!!!!!!

< Poruku je uredio Lisica Mica -- 4.5.2016 19:29:16 >


_____________________________

Vanja...14.01.2010.
Vice... 24.06.2016.

(Odgovor članu Hannah27)
Neposredna veza do poruke: 1545
   RE: Ljetne bebe 2016
4.5.2016 19:44:28   
mmamita

Naši pregledi user posted image


mmamita -------09.05.
di.sak--------------16.05.
Lisica Mica-----17.05.
Cvrcak------------18.05.
faustina----------19.05.
Hannah-----------20.05.
saki84-------------25.05.
Desideria--------25.05.


user posted image



(Odgovor članu mmamita)
Neposredna veza do poruke: 1546
   RE: Ljetne bebe 2016
4.5.2016 19:50:50   
mmamita
Desideria user posted image za bebana! Bas je pravi decko vec! A za GUK bolje da ides opet, sta je sigurno, sigurno je.

Hannah user posted image vrazice user posted image . Sta bi nam falilo skup. Boks do boksa i kolektivno bodrenje user posted image

Lisice rodica mi ima 3 sina i sva 3 su rodjena velika. Dva 58cm i jedan 59 cm. A rodica ima nekih 158cm user posted image .

(Odgovor članu mmamita)
Neposredna veza do poruke: 1547
   RE: Ljetne bebe 2016
4.5.2016 19:54:11   
Desideria
Ajmeee beebaa veelikih ❤. Super za sve. A znam da je bolje....kukam samo da kukam 😅

(Odgovor članu mmamita)
Neposredna veza do poruke: 1548
   RE: Ljetne bebe 2016
5.5.2016 16:09:40   
MareM
Da me ne udavite gdje sam, nekako sam se uspila natjerati da se odlipim od trosjeda. Stomak mi se toliko spustio nisko da je sjedenje na stolici i penjanje uza skale stvar proslosti. A pisanje na mobitel ne dolazi u obzir jer mi ga svako malo dodje zavidat u zid koliko je zaguljeno s njime odgovarat na forumu.

Vise ne znam kome sam odgovorila, a kome nisam tako da ako se na neciji post propustim osvrnuti, nemojte me odmah lincovati.
Mammita, odlicne vijesti iz bolnice! user posted image I mene Tatjana htjela poslati da se javim nekome u bolnicu, pa ako me to toka koga mi savjetujes?
Lijo, ime je super! Bas mi bude drago cuti kada se "ime uklapa sa zavicajem", a ne ona nekakva Manuel i Elizondo. I drago mi je procitat da malac super napreduje user posted image
Jupiter, obozavam i visnje i muffine, tako da cu definitivno isprobati kombinaciju user posted image
Desideria, odlicno napreduje bebalo! user posted image

Da ne zaboravim kao i zadnja dva puta - sljedeci pregled mi je 18.05.
Kod mene bilo radno prosli tjedan i vikend; pripremamo sve jer nikad se ne zna... A onda mi se u ponedjeljak stomak toliko nisko spustio da sam se solidno prepala. Barba Google je na to imao samo za reci da se spustanje stomaka u prvorotki desi 2-4 tjedna prije poroda, a kod viserotki moze i par dana prije poroda. Doslo mi za plakat... Bacila sam se na cjelodnevno cuvanje trosjeda sve do jucerasnjeg pregleda. Na pregledu pita sestra kako se osjecam, a meni skoro suze na oci... I pricam poslije s doktoricom o svemu tome, ona kaze da ce mi dati uputnicu za rodiliste (pogotovo jer su oboje na zadak) i da ajmo vidit kakvo je stanje. Kad ono ja brtvim sasvim u redu (zasad). Legnem da me pogleda na ultrazvuk i sta se ispostavi - seka se lipo okrenula glavom dolje i izgurala bracu glavom sasvim meni u rebra, a noge su mu kod moga kuka. Znaci da je sve ono spusteno bila njena glava. Isprepadala me samo tako! Poslije smo mm i ja razmisljali i cini nam se da se ona to vjerovatno okrenula u nedjelju popodne kada smo svi troje gledali predstavu by braco&seka; ono sta smo mislili da je podlaktica je vjerovatno bila njena potkoljenica, vrtila se i odgurivala od stomaka i pupka i cak je i bracu gurnula skroz bocno. user posted image Ne vjerujem da ce ostati tako, ali se nadam da hoce radi izbjegavanja carskog reza.
Po mjerama bi trebali biti oboje malo manje od 1900g i dugi oko 41cm (barem po onoj talijanskoj stranici, a Lija je dokazala da ta malo pretjeruje) user posted image
Kila nisam dobila nista od zadnjeg pregleda, ali zato sam dobila strija oko pupka (bas me zanimalo koliki mi je opseg stomaka... htjedoh napisati "struka", ali toga odavno nema user posted image i ispostavilo se - 118cm). user posted image

Imate li koju preporuku za auto sjedalicu 0-13kg?

_____________________________

N 2008.
T&F 2016.

(Odgovor članu Desideria)
Neposredna veza do poruke: 1549
   RE: Ljetne bebe 2016
5.5.2016 19:07:07   
mmamita
Mare uff jadna ti! Citam i drzim se za stomak user posted image Bas je napeto u tebe! A seka je i dalje glavna user posted image
Mogu mislit kako si se pripala, ali u tvojoj situaciji nista me nebi iznenadilo. Ajde samo da izdrzis jos ovih 3 tjedna i onda cemo navijat user posted image
Svakako bi ti bilo pozeljno da se javis u bolnicu, a mogla ti je i sad dat uputnicu za pregled u bolnici jer su ipak blizanci u pitanju... Ne znam sta ceka??!!
Preporucila bi ti dr. Marka Vulica (kao i svima user posted image ) ali on ti je na godisnjem do 01.07., ali nisam ga pitala od kojeg je datuma na godisnjem, tako da me strah ako odes kod njega na pregled i uhvate te trudovi a on ne radi... Bas bzvz! Dr. Roje ti je isto jako dobar, pa mozda kod njega da odes.... Ali najbolje ti je da pitas nasu sestru, ona ti zna sve zive i ne zive po bolnicama i inim ustanovama user posted image , tako da virujem da ce ti dobro preporucit.
U svakom slucaju user posted image za bebace, samo nek puste mamu jos koji tjedan i bit ce sve 5 user posted image


(Odgovor članu MareM)
Neposredna veza do poruke: 1550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Dječji vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!