|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvarenje u trudnoći
6.10.2011 15:35:06   
pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: malltaa

Ako ce ti imalo biti lakse odi doktoru ili hitnu gin. ako mozes, al ne sama, ne hodaj okolo, cak ni do ducana dok se sve ne smiri... Mozda ti nije dao nikakve tablete jer je njima to sve dosta rano, meni nisu dali nista do negdje 10 tjedna mislim.
Uzasno je uznemiravajuce sve to, a uznemirenost samo jos odmaze, ucini bilo sta sto ce te bar malo umirit... Mene uvijek bilo frka da me ne otpile bezobrazno, al bad te briga, radi se o tvom miru.


i mene iskreno sramotra zvati gin. opet reci ce covjek ajd vise do vraga-jer je pocetak trudnoce pa vjerovatno ni on nece nesto sad oko toga previse da se zamara. al meni je jako bitno i poludi svaki 5 min sam na wc-u da vidim ima li jos::/ ma zvacu ga sad opet, ne znam sama, sjedim i citam ovdje znakove pobacaja pa me jos vise strah. a bas sam bila sretna kad sam saznala za user posted image nit imam mucnina-nista. kontam bice super trudnoca kad ono...sad ovo zeza. popila bih sad bilo kakve tablete al vjerovatno ne mogu nista bez recepta ni dobit.

(Odgovor članu malltaa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Krvarenje u trudnoći
6.10.2011 16:02:45   
Bebys
meni je tako bilo sa prvim djetetom...pocetak trudnoce...i nisam ni znala da sam trudna jer sam tih prvih tjedana imala krvarenje onako par kaljica prvi i drugi dan i onda smedji iscjedak par dana ....tek sa 8 tjedana sam skuzila da sam trudna jer ta druga menga mi nije dosla...stoga mozda je sve ok
ali ipak idi pitaj...tko zna s time se nije saliti...

ako to krvarenje traje jako dugo vremenski....onda treba pregled

(Odgovor članu pahuljicaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Krvarenje u trudnoći
6.10.2011 16:08:22   
lidac0605
Ja sam u zadnjoj trudnoći išla u bolnicu na hitnu čim sam prokrvarila,a bila sam 4+6 tj isto su me čudno gledali,al kaj te briga-nisu niš komentirali,pogledali me,dali tbl,doma mirovat,naručili za 3 tj kad se već beba vidla i evo ga ima 16 mj!Odi na hitnu i kaj te briga!

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu pahuljicaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Krvarenje u trudnoći
6.10.2011 22:33:41   
pahuljicaa
e ovako..bila sam na hitnoj-otisla u gin.ambulantu--tamo neki jako neljubazan ginek. prvo me krenuo pregledat s necim zeljeznim velikim alatom -inace idem kod privatnog gin. i nikad me nije s ttm pregledao, tako da sam ovog pitala jel to moze da steti on kaze da ali ja drugacije ne mogu znati kako tii grlic mat.izgleda, tako da mu nisam dala da me dira s tim jer kontam nemam krvi-samo smedji iscjedak a s tim bi sigurno dosla krv i najzdravijoj zeni. onda mi je dao injekciju -progesteron i prepisao tablete dabroston-da ih piijem od sutra 2x1, da mirujem kuci i da se javim svom gin. zvacu ga ujutro a zanima me kad bi iscjedak trebao stati-nakon koje tabl?iskustva??

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Krvarenje u trudnoći
6.10.2011 23:23:54   
lidac0605
Može stat odma a može i nakon ohoho vremena...ja sam mjesec i pol krvarila...
Čovjek te htio u spekulima pogledat,to nije niš,pa to ti ginić upotrebljava za uzimanje papa-testa...sad zalegni i miruj

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu pahuljicaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Krvarenje u trudnoći
6.10.2011 23:35:38   
pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: lidac0605

Može stat odma a može i nakon ohoho vremena...ja sam mjesec i pol krvarila...
Čovjek te htio u spekulima pogledat,to nije niš,pa to ti ginić upotrebljava za uzimanje papa-testa...sad zalegni i miruj

ne znam sto je ali me prepalo. bio je jako neljubazan i sad sam bas prestravljena jer je rekao svako krvarenje ti moze biti pocetak pobacaja- a ja sam isla vise na to da dobijem neke tablete i da mirujem, eventualno uzv da radim ali to rade samo ujutro tako da... oni u bolnici imaju milion zena i ne gledaju na to kako ce razgovarati s nama-jako ruzno. ja sam sad uznemirena ne znam sto da mislim kad vidim da je vecina zena imala krvarenje u trudnoci bude mi lakse da nisam jedina a kod mene i nije krv al se brinem, sta mislite imam li razloa, trebam li se brinut? kad su ovdje kod mene ginici takvi da ono koliko vidim pocetak trudnoce gledaju s rizikom u svakom slucaju pa im je nekako svejedno. sad mirujem kod kuce, samo da ne budem morala u bolnicu:// a nesto razmisljam jucer mi se taj iscjedak pokazao prvi put nakon pregleda-uzv. pa da nije uzv ostetio sta jer smo radili vaginalni a samo.zbunjena sam

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Krvarenje u trudnoći
7.10.2011 12:00:41   
Leptir5
pahuljicaa lijepo se smiri,moraš!, i misli samo pozitivno, ne mora biti pobačaj naravno,ali najvažnije je da se ne uzrujavaš i da miruješ! Nema šetnji do dućana. Ja sam taman tako u 6tt isto brljavila smeđe, pa jače smeđe, pa u 7tt prokrvarila ono baš obilno i svaki uzv bio u redu,mada su mi na papiru napisali trudnoća sa prijetečim pobačajem. I evo me sada pri kraju 12tt, taman u 11tt prestalo krvarenje i smeđe,znači bilo konstantno od 6tt do 11tt. Ako ti ne mogu napraviti uzv jer samo ujutro rade,onda ćeš u ponediljak,a ako prokrvariš za vikend odi na hitnu i moraju ti napravit uzv,nema šanse da te odbiju.
Meni je pri prvom krvarenju doktor rekao da popijem normabel koji,da se smirim jer je to najvažnije.
Trebao bi ti tvoj gin prepisat i utrogestan ili nešto već drugo ako dođe do krvarenja.


_____________________________

4xAIH
1.IVF.... beta 0
2.IVF.... beta 650 termin 15.04 :)
9.4 rodila se moja ljepotica :)

(Odgovor članu pahuljicaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Krvarenje u trudnoći
7.10.2011 12:05:39   
Leptir5
Vidim da si bila na hitnoj,progesteron je utrogestan. Nadam se da će te tvoj gin. danas smirit,jer to je najvažnije.
A ta spravica željezna,služi da bolje vidi gin.,pa moj gin. je i sada u 12tt je upotrijebio i pregledao me prstima i sve je ok,jako je važno da vjeruješ svome ginekologu.


_____________________________

4xAIH
1.IVF.... beta 0
2.IVF.... beta 650 termin 15.04 :)
9.4 rodila se moja ljepotica :)

(Odgovor članu Leptir5)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Krvarenje u trudnoći
7.10.2011 12:55:51   
malltaa
Miruj, miruj, miruj... Nema ti druge... Bilo kakvo krvarenje je njima prijeteci pobacaj, to je dijagnoza, ne znaci da ce doci do toga.
Odmaraj maksimalno, nije bas moguce opustiti se jer ti je sto stvari u glavi, ali ti sad stvarno ne mozes nista nego piti tablete i mirovati.
Ne vjerujem da ti je to od pregleda ikakvog, meni nikad nije bilo od pregleda vec bi pregledom vidjeli sta je unutra.
Sad ovime tjesim i tebe ali i sebe jer sam se jutros totalno isprepadala, opet sukrvica i to friska, pa sam zalegla skroz i odplakala svoje i sad opet nemam druge nego lezat i cekat i doslovno me frka ici do wc-a,
Al nemam izbora nego mirovat, pokusat se sto vise opustiti isto kao i ti i vjerovat doktorima, ipak znaju bar nesto vise nego mi :)
drzi se i ja cu :)

(Odgovor članu Leptir5)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Krvarenje u trudnoći
7.10.2011 19:08:41   
pahuljicaa
hvala vam na podrsci drage moje. evo ja cijeli lezim samo na wc ustanem da vidim je li prestalo i opet se vratim. cula sam se sa svojim gin.danas, rekao mi je da dodjem u bolnicu na lezanje ipak sutra-on je dezurni pa ce me primit, kaze dok se to ne smiri-planira mi dati injekcije pa cemo vidjet. a meni danas jos nekako teze-samo razmisljam. od kad sam saznala da sam trudna nisam imala nikakvih znakova trudnoce ni smetnji-tpa mucnina, vrtoglavica, jedino su me grudi jako boljele, a evo danas me ne bole pa sam se malo prepala kontam da nije nes bilo:// a mozda je i od progesterona ili sam si ufurala, vidjet cemo sutra. znam da se ne smijem brinut zbog bebe ali...tesko je bas je jako zelim i da ovaj glupi smedji iscjedak prestane.

(Odgovor članu malltaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Krvarenje u trudnoći
7.10.2011 19:13:52   
pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: Leptir5

pahuljicaa lijepo se smiri,moraš!, i misli samo pozitivno, ne mora biti pobačaj naravno,ali najvažnije je da se ne uzrujavaš i da miruješ! Nema šetnji do dućana. Ja sam taman tako u 6tt isto brljavila smeđe, pa jače smeđe, pa u 7tt prokrvarila ono baš obilno i svaki uzv bio u redu,mada su mi na papiru napisali trudnoća sa prijetečim pobačajem. I evo me sada pri kraju 12tt, taman u 11tt prestalo krvarenje i smeđe,znači bilo konstantno od 6tt do 11tt. Ako ti ne mogu napraviti uzv jer samo ujutro rade,onda ćeš u ponediljak,a ako prokrvariš za vikend odi na hitnu i moraju ti napravit uzv,nema šanse da te odbiju.
Meni je pri prvom krvarenju doktor rekao da popijem normabel koji,da se smirim jer je to najvažnije.
Trebao bi ti tvoj gin prepisat i utrogestan ili nešto već drugo ako dođe do krvarenja.



hvala leptir:) a daj mi reci ti si isto koristila utrogestan i pored toga si imala krvarenje. jer ja sam kontala da ako pijem tablete i dobijem injekciju da iscjedak odmah prestane?! meni nije prestao-jucer nakon injekcije ga je bilo manje ali danas je opet tu:// u kojem si ti tjednuu pocela s utrogestanom i daj mi reci molim te sta jedes jer meni od ove brige i apetit oslabio-nis mi se ne jede...

(Odgovor članu Leptir5)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Krvarenje u trudnoći
7.10.2011 21:04:01   
malltaa
Ne znam kako je kod Leptira, ali ja sam koristila utrogestan i svejedno ti ne prode odma, treba ti koji dan i uz tablete, one bi trebale ocvrsnuti malo sve pa treba vremena da sve dode na svoje. A ako je smedkasto znaci da nije svjeza krv vec da stara odlazi, bar je meni tako bilo.

(Odgovor članu pahuljicaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Krvarenje u trudnoći
8.10.2011 21:08:52   
Leptir5
Utrogestan sam koristila od transfera sve do kraja 12tt. Krvarenje+smeđe je trajalo par tjedamna usprkos konstantnom stavljanju utrog. Budi sretna da je smeđe i da ne prokrvariš,meni je gin uvijek ponavljao dok je smeđe dobro je,a krvarenje je prijetnja,zato ne brigaj se. A jesti moraš,voće, povrće najviše. Ne smiješ izgubiti tek jer imaš smeđi iscjedak,kažem ti to je ok u trudnoći. A šta se simptoma tiče,mene su sise prestale bolit u 7tt i evo sad opet počele,pa ne mogu konstantno rasti,kolike bi bile user posted image Sve je to individulano kod svake trudnice. Ostale simptome neke baš i nisam imala. Ako su ti bradavice tamne i sise pune žila,eto ti glavnog simptoma user posted image Nemoj se nervirat,to nije dobro. Ja sam se u zadnje i navikla na svoja krvarenja i iscjetke.


_____________________________

4xAIH
1.IVF.... beta 0
2.IVF.... beta 650 termin 15.04 :)
9.4 rodila se moja ljepotica :)

(Odgovor članu malltaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Krvarenje u trudnoći
12.10.2011 17:32:59   
andydea
Cure moje,ja sam van sebe...iako sam mama dviju curica,nikad nisam imala ovakav problem....Gledam tu vaše poruke i komentare,ali i dalje me strah....Trudna sam 5 tj+3dana i na ultrazvuku se ništa nije vidjelo,osim ciste koja je8mm.Ginekolog mi je rekao da dođem za tjedan dana.Međutim,nije prošlo ni 2 ja sam vidjela smeđi iscjedak na gačicamauser posted image i nakon toga osjetila oštru bol u donjem djelu trbuha....Cijelu noć sm preležala i ujutro je počelo jače i crvenkasto(kao menga).user posted image user posted image user posted image I dalje nisam gubila nadu...Otišla sam popodne ginekologu i on na ultrazvuku i dalje ništa ne vidi.Dao mi je uputnicu za bolnicu da idem vaditi krv(beta HCG)..i rekao da se odmah poslije javim....Kako je moguće da nisam trudna,a test je pokazao da jesam?jer on kao da mi ne vjeruje....pita me dali je to možda menga???ja ludim,ovaj tjedan mi je kao godina......user posted image molim vas neki savjet

(Odgovor članu Leptir5)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Krvarenje u trudnoći
14.10.2011 13:35:13   
Leptir5
Znači drugi uzv ti je bio na 5tt+5, tada se već moglo i srce vidit. Nalaz bete će ti sigurno pokazat da li si trudna a ako bude velika možda ne bi bilo loše da odeš u  drugog gin. Tko zna jel on dobro vidio dal je ono cista ili gestacijska vrećica.
Moguće je da ti test pokaže pozit. i da dobiješ stvari i ne bude ploda-biokemijska trudnoća,nije to tako neuobičajeno ni čudo nekakvo,jednostavno plod nije bio dovoljno jak i kvalitetan da se održi.
Sretno i javi betu user posted image


_____________________________

4xAIH
1.IVF.... beta 0
2.IVF.... beta 650 termin 15.04 :)
9.4 rodila se moja ljepotica :)

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Krvarenje u trudnoći
14.10.2011 13:51:51   
andydea
ej,ja sam totalno  zbunjena....beta je <2,39....po tome koda nisam ni bila trudna,ali ja sam već plod mogla izgubiti prije...kad sam išla vaditi betu već sam krvarila...sad idem kod ginekologa i vidjet ću kaj bu reko...Osjećam se užasno....i ne znam kaj da mislim....

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu Leptir5)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Krvarenje u trudnoći
14.10.2011 18:45:39   
papir
drzim ti fige da sve dobro prode,neznam za razine bete  koloke su pa neznam savjetovati....

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Krvarenje u trudnoći
14.10.2011 19:36:28   
Leptir5
nemoj se nervirati user posted image dogodila se najvjerojatnije biokemijska trudnoća, ostat ćeš ti lako opet trudna,kad te već ide user posted image

_____________________________

4xAIH
1.IVF.... beta 0
2.IVF.... beta 650 termin 15.04 :)
9.4 rodila se moja ljepotica :)

(Odgovor članu papir)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Krvarenje u trudnoći
15.10.2011 15:40:10   
andydea
I ja se nadam da ću uskoro opet bitiuser posted image ....

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu Leptir5)
Neposredna veza do poruke: 44
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!