|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prilagodba na vrtic
22.11.2011 21:46:37   
BUMBI
I miuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Prilagodba na vrtic
23.11.2011 10:00:45   
mariola
Moram se malo potužiti...Naime, Toni ide u vrtić od prvog mjeseca, navikao se u roku odmah, nekad ne bi bio od volje pa mu se ne ostaje ali ništa strašno. Jednu tetu ima istu od početka a druge su se mijenjale, do osmog mjeseca je bila jedna(ona čiji je mali grizao,otišla je i ona i mali), došla druga, teta D koju je T obožavao(malo je čak i to reći). I nedavno je ta teta premještena iz jaslica u drugu grupu a njima je došla teta A koju T isto voli jer ljeti su svi skupa i navikao se i zavolio i tetu A. Međutim otkad je otišla teta D u drugu skupinu on je tako ljut na nju, i tužan. Kad god ona njemu dođe on samo spusti glavu i napravi tužnu facu i odtad više neće teti A. I svako jutro kad je teta A on ostaje nekako tužan a nekad i plače. Mada teta kaže da to traje minutu. Jutros je bila teta K(od prvog dana s njima), i nosili smo neki materijal što smo trebali kupiti da prave ukrase i on izlazeći iz auta sav sretan nosi vrećicu i govori da to nosi teti K.Međutim kad smo ušli u vrtić njemu se više nije ostajalo,došla mu se javiti teta D,on tužan, ja na vrata on u plač. Ne znam šta mu je i to me baš muči. Mame i mame-tete šta vi mislite???
Ima još nešto,on je ne što je moj ali zbilja je omiljen i svi ga gnjave a njemu to nekad ide na živce. Najviše ga gnjave njih par velikih(4-5 godina) i svako jutro kad uđemo u vrtić oni skaču na nas.Meni su ta djeca dosadna za popi_dit pa mi nije ni čudno što ni T nema volje svaki dan za njih. Možda ga oni frusrtirajuuser posted image

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Prilagodba na vrtic
23.11.2011 10:04:12   
BUMBI
Joj,draga neznam šta da ti kažem,mislim da i moj D nebi podnio promjenu teta.A što se tiče tih dečkiju,vjerujem da ti smeta,a vjerovatno i njemu,a sad dali je zbog toga takav ili ne,neznam.A jesi probala njega pitati?

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Prilagodba na vrtic
23.11.2011 10:46:05   
Zvonki
IZVORNA PORUKA: mariola

Ne znam šta mu je i to me baš muči. Mame i mame-tete šta vi mislite???


Ja mislim da je to jedno normalno ponašanje i da nije povezano sa djecom u vrtiću. Niti sa tetama. Neka djeca jednostavno tako reagiraju na odlazak u vrtić. Moje su bile takve. Dok najmanja odlazi bez tuge unutra iako da je pitaš rekla bi da rađe ne bi išla u vrtić.
Pripremi se da ćeš vjerojatno imati malo burnije razdoblje kada dođe beba. Tada će vjerojatno gruntati da si ti doma s pridošlicom a on je morao otići. user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Prilagodba na vrtic
23.11.2011 10:55:49   
mariola
Do promjene teta on se nije budnio ni spuštao glavu kad uđemo u vrtić.Rijetko kad je ostao bez volje.
U zadnje vrijeme je počeo. mm je pričao s tetom i ona kaže da je možda reakcija na bebu. On inače o bebi priča s oduševljenjem i stalno ljubi i mazi trbuh.
Ima još nešto, kad je teta A prešla u jaslice u skupinu do njih je došla nova teta, (vratila se s porodiljnog) i nju T obožava i kad je ona ujutro tamo on trči njoj u zagrljaj a teti A neće.

< Poruku je uredio mariola -- 23.11.2011 10:57:06 >


_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Prilagodba na vrtic
23.11.2011 13:00:09   
anaxx
mariola i mi imamo isti problem...iako je G stariji (za par dana slavimo 5. rođ.) svejedno jako teško ostaje u vrtiću već neko vrijeme... i dok mi mali T veselo maše papa i ide odmah na doručak s G se opraštam 10 min. grlim ljubim pozdravljam i onda opet ispočetka i na kraju bude i suza
i on ima novu tetu od nedavno, i kod nas je mlađi brat u centru svih i meni je teško i ne znam kako da mu pomognem da svlada tu neku emocionalnu krizu... nadam se da će proći, trudimo se s njim biti što pažljiviji... ne znam

da još dodam da je i on s T jako dobar, slažu se, igraju i jako se vole...vidim da si fale kad jednog nema... a opet nekako kad dođu nona, baka... i slična ekipa i kad okruže T vidim da se G zna povući u svoju sobu... onda ja pokušavam izvlačiti situaciju i animirati ga, ali nije to to...

< Poruku je uredio anaxx -- 23.11.2011 13:06:38 >


_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Prilagodba na vrtic
23.11.2011 22:14:25   
mariola
Kad sam došla po njega bio je super volje. I ostatak dana, rekao je da i sutra želi u vrtić. Pitam ga zašto je jutros plakao aon meni odgovara: zato što nije bilo tete A.user posted image
Nadam se da će ga to brzo proći jer je on i u vrtiću nakon rastanka a i doma ostatak dana sretan i veseo.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Prilagodba na vrtic
24.11.2011 11:42:08   
danery
nova teta? staru su prebacili? sasvim dosta za dječje promjene raspoloženja....
djeca vole imati neku sigurnost,predvidljive obrasce ponašanja,stalne osobe koje o njima brinu i to ih čini sigurnima i opuštenima....
ja sam x puta bila ta nova teta i x puta su djeca znala reći da im fali njihova teta xy,mada su mi trčali u zagrljaj ujutro i na odlasku....
ajd sad zamisli da ti ideš na posao i svaka 4 mjeseca dobivaš novog šefa sa novim pravilima,karakterom,ponašanjem....bilo bi ti strašno teško prilagoditi se nabrzinu,i dok naučiš donekle na jednog,evo ti drugog....
nažalost,kod nas je u struci uobičajena stalna rošada teta (sad govorim za os).....tete ne primaju nove,rade stare,ili s volonterkama na stažu,ili same,povremeno uskoči koja zamjena i to je sve na hu-bu da se ni odrasli ne snađu,a kamoli djeca....
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Prilagodba na vrtic
27.11.2011 12:43:04   
BUMBI
Ajme,ja ću više izluditi s D i njegovim "ja ne želim ići u vrtić"user posted image
Svako malo pa to govori,danas je opet rekao.Mislila sam ovaj tjedan ako bude još govorio popričati s tetama da vidim kakav je tamo,iako mislim da bi mi one rekla da vide neke promjene ili nešta....


_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Prilagodba na vrtic
27.11.2011 14:11:45   
pepeljuga
Ah bumbi znam kako ti je,ja to slusam svako jutro,ako nije T onda vice R,a ima dana kad u duetu vicuuser posted image user posted image user posted image
Al evo dozivila sam i to da je mm dosao neki dan po T a on nije htio ici ca jer je nesto crtao,vratila se ja po njega za uru vimenauser posted image user posted image
Pricala sam i sa jednim i drugim tetama,R hvale samo tako a i za T su rekli da je sve ok,spava,jede,lipo se igra.....user posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Prilagodba na vrtic
28.11.2011 8:20:55   
BUMBI
Ajme,draga znači nisam jedinauser posted image
A zašto onda to stalno govore???????
i ja sam nedavno doživila da mi je rekao da on još nebi,da malo sačekam de se još malo igra


_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Prilagodba na vrtic
28.11.2011 9:08:44   
mariola
I moj je jutros prvi put rekao, ne bi ja u itićuser posted image
A pošto je to brbljavac, ja nisam ništa morala reć on je sam zaključio: mama i tata idu aditi pa će doć po mene Tonijauser posted image
Ostao je veseouser posted image


_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Prilagodba na vrtic
2.2.2012 14:01:19   
pincirotvajler
teta nam kaže da moramo d učiti empatiji prema drugoj dječici
on je veći i jači od njih a doma se samo s nama odraslima igra,naravno grub je,nije on kriv
bojim se da ne napravi nekome nešto,i u igri kamoli ako se naljuti nekaj
on je tam među njima ko kingkongić user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Prilagodba na vrtic
2.2.2012 14:03:56   
pepeljuga
Pa naviknut ce se u vrticu,kako ces ga ti naucitiuser posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Prilagodba na vrtic
2.2.2012 14:05:36   
pincirotvajler
pa neznam,,on djecu vidi kod dr jedino..pogotovo sad kad nejde u park,,
kak da mu ja dokažem da mora paziti i dok se igra da nekog ne nagazi user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Prilagodba na vrtic
2.2.2012 14:08:15   
mariola
Ovu sezonu je jedan mali u T grupi bio dosta grub prema svoj djeci. Jednom mi je teta rekla da ne znaju više šta će s njim, i malo po malo, sad je dobro. Jadničak se nastojao u kutu ali se uspio prilagodit i sad je sve ok.
One su ga i kažnjavale kutom ali i radile i pričale s njim i sad je ok.


< Poruku je uredio mariola -- 2.2.2012 14:09:09 >


_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Prilagodba na vrtic
2.2.2012 14:10:07   
mariola
Pinči pričaj, i pričaj i pričaj...

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Prilagodba na vrtic
2.2.2012 14:10:52   
pincirotvajler
pa nadam se da budu i one,,jer ja uopće ni neznam da je on takav s djecom user posted image
dođe i on sa masnicama ogrebotinama i ugrizima doma,pa mi lakše,,znači pokažu oni njemu user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Prilagodba na vrtic
2.2.2012 14:15:52   
mariola
Pinči koliko sam shvatila D je doma dobar.
Pričaj mu da su mu to prijatelji, da su svi manji od njega, da ih on treba čuvati biti nježan s njima, da dijeli igračke. Ako nekog udari da mora u kaznu itd.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Prilagodba na vrtic
2.2.2012 14:20:03   
mayathebee
Neznam kako ga ti tome mozes nauciti ako mu takve stvari krenes objasnjavati dok drug djeca nisu u blizini. Pa premali je on da bi to shvatio. To ce ga valjda one nauciti. Dok sam ja bila sa Ivanom na prilagodbi, uglavnom su veca djeca nesvjesno gurala manju u prolazu ili svjesno bila gruba prema njima, ali tete reagiraju na to i objasnjavaju im da moraju paziti. Pa i manja djeca su prema svojim vrsnjacima isto takvi, jer se jos ne dozivljavaju kao frendovi, vec soliraju, i ljubomorni su, pogotovo kad tete nekog drugog pomaze ili prime. Ti mu takve stvari mozes probati objasniti jedino kad i ako ste vani sa drugom djecom, pa bude takav. Ali barem iz mog iskustva gdje u drustvu imamo 8 malih klinaca u dobi do 3 god. svi oni su ponekad ili uvijek takvi.

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Prilagodba na vrtic
2.2.2012 15:02:26   
pincirotvajler
aha,ok user posted image je doma je ok,,kad popiuser posted image hoće nas udariti ali mi dreknemo i kazna,,da nas to boli da nesmije,blabla..
maya da,tak mu i radimo kad smo s djecom,samo kaj baš sad kak je zima ih ni neviđamo osim u vrtiću
tnx curke


_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Prilagodba na vrtic
2.2.2012 17:07:41   
berny
Pinci, slažem se s curama. Naučit će iz prakse. Kad bi nas netko učio voziti automobil i samo nam o tome pričao mjesecima... ništa od toga.user posted image

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Prilagodba na vrtic
3.2.2012 11:31:23   
Indy
tete u vrticu su malo bezobrazne, i nama su se zalile na patrika. neka i one nesto rade, malo ih motiviraju na neku igru ili nesto. neka ih malo bolje paze, ipak djeca vecinu svoga dana provedu s njima.

_____________________________

moji veliki decki, Patrik i Dominik
"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje plaćenih poslova. Uzevši u obzir da je plaća čista ljubav"

(Odgovor članu berny)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Prilagodba na vrtic
4.2.2012 10:15:26   
bubaMaja

IZVORNA PORUKA: Indy

tete u vrticu su malo bezobrazne, i nama su se zalile na patrika. neka i one nesto rade, malo ih motiviraju na neku igru ili nesto. neka ih malo bolje paze, ipak djeca vecinu svoga dana provedu s njima.


ajme šta reče i osta živa... a što drugo tete pobogu rade????

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Prilagodba na vrtic
2.4.2012 13:52:43   
danery
iiiii,evo,prvi "dan" odrađen....bila je nekih pola sata sa klincima danas čisto da škicne sobu....
u grupi je 16 djece,1 dječak sa posebnim potrebama....
soba povelika,nova oprema,imaju mali trampolin u sobi i ofkors da je odmah na njega sunula user posted image user posted image
čak je i juhicu pojela sa ekipom,ali je isto tako expresno probala zdimit iz sobe (bogu hvala na turbo visokim kvakama,al past će one kad-tad user posted image )
sve u svemu,ništa strašno nije bilo....ja ju pričekala vani da se ne dere...a sutra,eh,sutra....


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!