|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: I moja R. ide u vrtic!
23.8.2011 12:49:26   
BUMBI
bit će sve ok,ništa se ne briniteuser posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu berny)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: I moja R. ide u vrtic!
23.8.2011 12:54:15   
cuba
Bebys, svoj dječici u početku treba malo vremena da se priviknu na novu okolinu, tete u vrtiću i klince. Sve će to biti ok, Rebeka će tamo uživatiuser posted image

Moj Roko isto kreće u jaslice idući tjedan, 01.09 i ja se baš veselim. Obožava djecu, društven je jako, apsolutno svaki dan smo u igraonici po 2-3h i mislim da će mu tako dobro biti i u jaslicama. I on će ići samo nekoliko sati kroz jutro, čisto da se malo izigra sa drugom dječicomuser posted image

Pinci, nisam u toku, jel ti počinješ raditi pa D ide u jaslice ili kako? Vidim da si pisala da mora ići?

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: I moja R. ide u vrtic!
23.8.2011 12:55:30   
Bebys
tnx svima


da ja isto nisam skuzila Pinchi izgleda da ce raditi ili ???

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: I moja R. ide u vrtic!
23.8.2011 12:57:40   
pincirotvajler
IZVORNA PORUKA: cuba


Pinci, nisam u toku, jel ti počinješ raditi pa D ide u jaslice ili kako? Vidim da si pisala da mora ići?


moram ići raditi da,mislim tražit posao jer nam jedna plaća nije dosta,sad ni mm neradi..

< Poruku je uredio pincirotvajler -- 23.8.2011 12:58:02 >


_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: I moja R. ide u vrtic!
23.8.2011 13:00:26   
Bebys
ajme kod vas gusto pinci...sretno...

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: I moja R. ide u vrtic!
23.8.2011 13:00:49   
cuba
Aha, nisam znala. Ma draga, bez brige user posted image user posted image user posted image  Super će mu biti sa klincima, prihvatit će on to brzouser posted image  
I nadam se da ćeš uskoro naći posao user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio cuba -- 23.8.2011 13:01:13 >


_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: I moja R. ide u vrtic!
24.8.2011 12:53:27   
mali_macic
evo da se i ja prikljucujem u ovoj temi s nasim dosadasnjem iskustovom od provedenih 4 dana u vrticu.
Ella isto jos nosi pelene i ja sam sve donjela tamo i ona ima svoju korpu koja stoji u kupaoni s njezinim pelenama i vl. maricama i kremom i onda joj teta mjenjaju i do sad nije bilo nekih problema. Jucer je prvi put vodila mene u wc i htjela je sjest na wc, nije piskila ali neki poceci su ocito tu.
poceli smo s ostajanjem do 11h i sad pomalo produzujemo, danas je bila do 11:30h, ona se super zabavlja i kad dođem po nju ne zeli ic kuci sa mnom. Kad je vrijeme dorucka jede sama ali i jede od kruh ili kao danas rizne krekeri od druge djece, lupežica mala ja joj dam domaci svjezi kruh a ona uzima od druge. Danas mi je rekla teta da bi onda sljedeci tjedan poceli polako sa spavanjem i ruckom u vrticu, bas me zanima kako ce to proc.

a sto se osjecaja tice ja sam ista ko ti, meni je ovo gore nego njoj. Inace bi i bila na poslu ali onda bi je mm cuvao i znam da je ona s njime, a tamo je sa tetama i drugom djecom i tada sam i ja nervozna a jeeedva docekam vrijeme za poc po nju. naviknut cemo se i na to da nasa djecica odrasta. njima je to super, druzit ce se, naucit ce sve vise pricat i borit se za sebe. A mi mame mozemo iskorist vrijeme za kucanske poslove, kupovine, frizeri i sl. tako da imamo i vise vremena s njima kad se vratu iz vrtica.

bit ce sve super, vidit ces.

_____________________________

nasa "mrvica" Ella - 04.10.2009
E very day and night
L ooking at you makes me smile
L oving you is what I do
A ll my heart belongs to you...


(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: I moja R. ide u vrtic!
24.8.2011 13:32:32   
cuba
mali mačić, još jednom user posted image user posted image user posted image za curku, super joj ide u vrtiću. Već se ona i skompala sa klincima user posted image Nadam se da će se uspješno odviknuti i od pelenauser posted image user posted image Još tjedan dana pa i nas čeka privikavanje na jaslice a pelene ne nosi već mjesec danauser posted image user posted image
Joj, jedva ga čekam vidjeti u vrtiću sa drugom dječicomuser posted image


_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu mali_macic)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: I moja R. ide u vrtic!
24.8.2011 15:35:57   
Bebys
user posted image

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: I moja R. ide u vrtic!
25.8.2011 14:05:35   
Bebys
veli ona meni jucer u vrticu gdje idu roditelji svi koji zele sa svojom djecom tu nema pravila ...moze se igrati po par sati...
MAMA JA NECU ICI...KUCI
dobro nemoras kazem ja BOG R.

ona meni veli BOG MAMA...i ode... se igrati daljeuser posted image
ako tako bude bit ce super...

ali danas je bila uplakana i nervozna ...zaspala mi je odmah cim je dosla doma...bit ce da je umor danas bio razlog suza nervoze...

< Poruku je uredio Bebys -- 25.8.2011 14:06:19 >

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: I moja R. ide u vrtic!
26.8.2011 14:02:44   
tyna
beybs, pinci..suosjećam u potpunostiuser posted image iako me još nije toliko strahuser posted image jer smo ionako prvih tjedan dana skupa na prilagodbi pa ćemo vidjeti ima li razloga dalje za paniku tj.tko se priviknuo, a tko ne...fran ili jauser posted image
puno se družimo sa drugom dječicom, nema straha prema novim ljudima pa se nadam da će sve proći ok.

sretno curke user posted image

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: I moja R. ide u vrtic!
26.8.2011 14:04:49   
Bebys
i tebi tyna...i franu isto...user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu tyna)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: I moja R. ide u vrtic!
26.8.2011 14:17:58   
tyna
puno hvaalaaaauser posted image

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: I moja R. ide u vrtic!
15.9.2011 8:51:14   
Bebys
danas idemo na upoznavanje i prvi dan sa svima u vrticu...user posted image user posted image user posted image user posted image

javimo se...user posted image

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: I moja R. ide u vrtic!
15.9.2011 8:55:00   
pincirotvajler
user posted image user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: I moja R. ide u vrtic!
15.9.2011 8:59:06   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: Bebys

danas idemo na upoznavanje i prvi dan sa svima u vrticu...user posted image user posted image user posted image user posted image

javimo se...user posted image



user posted image

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: I moja R. ide u vrtic!
15.9.2011 9:15:15   
anaxx
IZVORNA PORUKA: mariola

Nije to tako strašno, kod nas je ovako: od 7-8h ih par samo dođe, oko 8 svi, 12 ih je do sad bilo, jedna teta, druga dolazi u 9 kad je doručak i dvije su do spavanja. Tako da su ipak dvije u doba doručka, ručka, užine i pripreme za spavanje. Spva ih niti pola i ne bude se svi u isto vrijeme pa ih svih stigne spremit za doma.

 

potpisujem, tako je i kod nas, a mislim i kod većine drugih vrtića, u najaktivnijem dijelu dana su uvijek dvije tete i sve funkcionira bez problema, sve to tete stignu, ni moji ni jedan nisu nikada bili ni žedni ni gladni ni pune pelene...


Bebys:
"ja se isto malo bojim moja nezna jesti sama

i jos ima pelene...nadam se da nece biti problema...user posted image "

sve oni to tamo nauče puno brže nego doma jer gledaju jedni od drugih!!!

"lindac to si i ja mislim DA ME VISE NECE TOLIKO TREBATI...ODE MOJA MALA MAZA I LJUBAV...user posted image "

nemoj se bojati da te neće više trebati, naprotiv neće te imati pola dana pa će te ostatak dana trebati još više!!!

i još samo napomena, mislim da ako si ju upisala na puno vrijeme onda neka ga odradi, nemoj dolaziti po nju prerano, pa da spava doma ili slično jer se onda odvaja od skupine i djeca to odmah primjete i počnu se i ona odvajati... oni sve rade kao mala vojska i ručaju i spremaju se na spavanje i presvlače... pusti ju neka bude pravi dio te vojske...

ma sve će to biti super, nakon početnih suza koje su normalne dolazi sunce.... sretno....user posted image

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: I moja R. ide u vrtic!
15.9.2011 18:44:41   
Bebys
evo da vam ukratko napisem
nisam bas zadovoljna puno..
mislim ima ih tri zene koje rade na njih 13 za sada..ali problem lezi u spavanju ali moja je u vrticu samo 5 sati na dan do jedan onda ide doma
i dobro da sam to napravila...jer spavaju u VLASTITIM KOLICIMA ...i svako sam odvratno i to je danas bilo vani spavanje na balkonu dok ostali vriste..
problem dva
sva djeca su skupa i velika i mala sto je meni APSOLUTNO NENORMALNO...user posted image
i hrane se u kantini gdje jedu skolarci i gimnazijalci...UZAS..
na tacnu moras uzeti DANAS JA BILA...veliki komadi za odrasle...
nema sanse da to moja R. jede...
a ostala veca djeca to mogu...
uglavnom ja nju ujutro nahranim i idemo tek u 8 tamo jer oni jedu svi tek u 11 prvi obrok to je UZASNo...a i nema sanse da tamo jede...jer je danas napravila sou dok su ostali jeliuser posted image user posted image user posted image user posted image znaci neznam dali da se smijem ili placem...nisam zadovoljna sva sreca da neradim pa mogu kako hocu vrijeme raditi..

dok ne napuni tri godine tako ce biti samo 5 sati dnevno...jer ce biti gladna i mrtva umorna ako bude drugacije..
nazalost tako je
sve ostalo im je ok.
i nesvidja mi se sto piju iz par casa sva djeca JA CU NJEZINU CASU PONIJETI..JER OVAKO CE SE SVI PORAZBOLJEVATI...mnogo minusa uglavnom...
ali fala bogu mogu kako hocu za sada..
no djecu voli i igrala se a to je MENI I JEDINO VAZNO ostalo moze i doma...

toliko za danas javim se kasnije...

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: I moja R. ide u vrtic!
15.9.2011 21:05:07   
cuba
Ajoj Bebys ma daj šta je zbilja tako loše??
Zbilja mi je nepojmljivo da piju iz par istih  čaša, toliko o higijeni i razno-raznim boleštinama koje ionako pokupe dok su sa drugom djecom sad još i prenositi bakterije putem čašauser posted image  Obavezno joj donesi njenu bocu/čašu iz čega već pije.
To za kolica mi je isto ono user posted image  koliko sam shvatila iz posta i starija djeca su tu sa njima u grupi? U čemu oni spavaju, isto u kolicima??
Znam da djeca uče jedni od drugih ali isto nije primjereno da se jednogodišnjak/dvogodišnjak igraju zajedno sa petogodišnjacima, pa prvenstveno imaju različite želje, potrebe i način reagiranja baš zbog razlike u godinama.
Nevjerojatno za jednu Švedsku koja je po svim pitanjima najrazvijenija EU država da ima tako niske standarde po pitanju vrtićauser posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: I moja R. ide u vrtic!
16.9.2011 8:02:39   
Bebys
ma cijelu noc nisam spavala...tj probudila se u tri i do pet oka nisam sklopila..NEZNAM vidit cu dalje sve...ako jako budem razocarana...jednostavno ce ostati doma do 4 god. dok nebude potpuno samostalna....jer mora negdje nauciti ovaj uzasni jezik....
idem danas opet samo sam blic dosla...da vidim sta ima..

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: I moja R. ide u vrtic!
16.9.2011 9:20:42   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: Bebys

evo da vam ukratko napisem
nisam bas zadovoljna puno..
mislim ima ih tri zene koje rade na njih 13 za sada..ali problem lezi u spavanju ali moja je u vrticu samo 5 sati na dan do jedan onda ide doma
i dobro da sam to napravila...jer spavaju u VLASTITIM KOLICIMA ...i svako sam odvratno i to je danas bilo vani spavanje na balkonu dok ostali vriste..
problem dva
sva djeca su skupa i velika i mala sto je meni APSOLUTNO NENORMALNO...user posted image
i hrane se u kantini gdje jedu skolarci i gimnazijalci...UZAS..
na tacnu moras uzeti DANAS JA BILA...veliki komadi za odrasle...
nema sanse da to moja R. jede...
a ostala veca djeca to mogu...
uglavnom ja nju ujutro nahranim i idemo tek u 8 tamo jer oni jedu svi tek u 11 prvi obrok to je UZASNo...a i nema sanse da tamo jede...jer je danas napravila sou dok su ostali jeliuser posted image user posted image user posted image user posted image znaci neznam dali da se smijem ili placem...nisam zadovoljna sva sreca da neradim pa mogu kako hocu vrijeme raditi..

dok ne napuni tri godine tako ce biti samo 5 sati dnevno...jer ce biti gladna i mrtva umorna ako bude drugacije..
nazalost tako je
sve ostalo im je ok.
i nesvidja mi se sto piju iz par casa sva djeca JA CU NJEZINU CASU PONIJETI..JER OVAKO CE SE SVI PORAZBOLJEVATI...mnogo minusa uglavnom...
ali fala bogu mogu kako hocu za sada..
no djecu voli i igrala se a to je MENI I JEDINO VAZNO ostalo moze i doma...

toliko za danas javim se kasnije...



svasta ...djeca spavaju na balkonu?? pa hladno je ..prava je jesen ..jos vi ste gore na sjeveru..stvarno nemogu razumjeti to.. ako sam te dobro shvatila?..
kod nas su djeca spavala u zatvorenoj sobi u mraku na spuzvama i sa dekicom na sebi!
svasta!cudan je taj vrtic totalno! u nas je svaki avdelning vrtica imao svoje stolove i jeli su u vrticu! ako jedu sa gimnazijalcima to je katastrofa! te tete moraju bebys da djeci isjecu meso i ostalu hranu!
i bas mi je cudno sto svi piju iz isti casa..kod nas su djeca imala plasticne case i njihova imena gdje im case stoje!
bas u tom vrticu nema nikakvog reda! zao mi je bebys! ali pokusaj porazgovarati s njima i objasniti sta zelis ako one ne razumiju i ne zele pomoci onda promjeni vrtic!

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: I moja R. ide u vrtic!
16.9.2011 9:36:06   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: cuba

Ajoj Bebys ma daj šta je zbilja tako loše??
Zbilja mi je nepojmljivo da piju iz par istih  čaša, toliko o higijeni i razno-raznim boleštinama koje ionako pokupe dok su sa drugom djecom sad još i prenositi bakterije putem čašauser posted image  Obavezno joj donesi njenu bocu/čašu iz čega već pije.
To za kolica mi je isto ono user posted image  koliko sam shvatila iz posta i starija djeca su tu sa njima u grupi? U čemu oni spavaju, isto u kolicima??
Znam da djeca uče jedni od drugih ali isto nije primjereno da se jednogodišnjak/dvogodišnjak igraju zajedno sa petogodišnjacima, pa prvenstveno imaju različite želje, potrebe i način reagiranja baš zbog razlike u godinama.
Nevjerojatno za jednu Švedsku koja je po svim pitanjima najrazvijenija EU država da ima tako niske standarde po pitanju vrtićauser posted image


draga cuba ovdje djeca imaju mnogo mogucnosti..puno vise vrtica nego u Balkanskim zemljama..gratis rucak spremljen na stolu u skolama,gratis skolske knjige cak i olovke..kartica autobuska gratis.....ovdje je drzava preuzela 90%uloge majke a niko nemoze biti kao majka! vecina majki radi i nisu domacice i ako ima puno vrtica nije dovoljno za onoliko koliko ima djece jer u vrtic idu sva djeca Swe a na Balkanu nije tako jer je dosta djece u tim godinama kod kuce! ..u dosta vrtica ima previse djece a premalo uciteljiaca..vrtici sluze za prvu pomoc tako da nisu uvjek ni najbolje opremljena!lokali su ispod standarda!ako usporedim sa Svicarskom ipak Swe nudi vrtic od 1 godine a mojoj rodici je mati cuvala djete u tim godinama jer je radila i nije imala izbora kuda sa djetetom!znaci mogla je izgubiti posao!

< Poruku je uredio jagodicabobica -- 16.9.2011 9:50:27 >

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: I moja R. ide u vrtic!
16.9.2011 17:34:11   
Bebys
da jagodice bobice...tako je kako sam napisala..mene je isto jako jako zacudilo to je meni strasno...jer su velike stolice...djeca jedva da dobave vidim ova starija od 4 i 5 godina kako se pate...kada jedu...
nemogu sama dobaviti hranu...netko mora...neznam svi roditelji sute vjerovatno jer nema mjesta u vrticu dovoljno pa su sretna sto imaju i ovo...
cuj moja R. ide samo 5 sati tj. gotovo samo 4 ujutro jede doma OBAVEZNO jer mi je neshvatljivo da je prvo jelo tek u 11 sati to mi je uzasno kasno...djete kao i svi ostali trebaju jesti minimalno do 9 sati...zar ne...???
a ovo sto oni imaju to je rucak...
vidim neka djeca cije mame rade dolaze u pola 7 i do 11 sati NE JESTI...KATASTROFA...
ja svoju ostavim u pola 9 i dodjem po nju u 1 vec tako da nece tamo ni spavati...niti jesti...
meni je ok ONA SE TAMO IGRA I to mije dovoljno..
ustvari moja ide u vrtic kako bi NAUCILA JEZIK SVEDSKI...nista drugo...
ako mi je takva sudbina...necu nikada ni raditi dok ne budu bar djeca 7godina.. i neidu u skolu...
nije nam toliko potreban novac bas...suprug ima dobru placu a ja mogu raditi samo pola radnog vremena ako bude potrebno za dvije godine ili kasnije jos...
tako da JA SE NEBRINEM...
danas sam bas sa njima razgovarala o tom spavanju MENI JE TO NEZAMISLIVO ali vjerujte mi tako je...user posted image

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: I moja R. ide u vrtic!
16.9.2011 17:36:37   
Bebys
ako ikada budem radila bit ce to samo 4sata eto tek toliko da radim...dok djeca ne budu veca tamo negdje 7 ili 8 godina...tako sam upravo sada odlucila...jer ovo mije nezamislivo...a nije NOVAC NI JEDAN VRIJEDAN MOJEGA DJETETA nema sanse...

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: I moja R. ide u vrtic!
16.9.2011 18:09:10   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: Bebys

da jagodice bobice...tako je kako sam napisala..mene je isto jako jako zacudilo to je meni strasno...jer su velike stolice..djeca jedva da dobave vidim ova starija od 4 i 5 godina kako se pate...kada jedu...
nemogu sama dobaviti hranu...netko mora...neznam svi roditelji sute vjerovatno jer nema mjesta u vrticu dovoljno pa su sretna sto imaju i ovo...
cuj moja R. ide samo 5 sati tj. gotovo samo 4 ujutro jede doma OBAVEZNO jer mi je neshvatljivo da je prvo jelo tek u 11 sati to mi je uzasno kasno...djete kao i svi ostali trebaju jesti minimalno do 9 sati...zar ne...???
a ovo sto oni imaju to je rucak...
vidim neka djeca cije mame rade dolaze u pola 7 i do 11 sati NE JESTI...KATASTROFA...
ja svoju ostavim u pola 9 i dodjem po nju u 1 vec tako da nece tamo ni spavati...niti jesti...
meni je ok ONA SE TAMO IGRA I to mije dovoljno..
ustvari moja ide u vrtic kako bi NAUCILA JEZIK SVEDSKI...nista drugo...
ako mi je takva sudbina...necu nikada ni raditi dok ne budu bar djeca 7godina.. i neidu u skolu...
nije nam toliko potreban novac bas...suprug ima dobru placu a ja mogu raditi samo pola radnog vremena ako bude potrebno za dvije godine ili kasnije jos...
tako da JA SE NEBRINEM...
danas sam bas sa njima razgovarala o tom spavanju MENI JE TO NEZAMISLIVO ali vjerujte mi tako je...user posted image



eto ja sam promjenila sa malom 2 vrtica i poznajem zena sa djecom u vrticu ali jos takvo sto nisam cula ni vidjela..zao mi je sto si na to srela!user posted image ipak djete je uz tebe a bice joj i ljepo sto ce se malo igrati u vrticu! sretno bebys!

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!