|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
1.2.2011 15:04:54   
malizia
IZVORNA PORUKA: pikachu

IZVORNA PORUKA: malizia

mojoj djeci nikada nisu smetale nove tete, dapače ona su bila jako sretna da upoznaju još nekoga i od nekog drugog nešto nauče....zaista sam sretna po tom pitanju .
tete isto imaju pravo se razboljeti ili netko iz njihove familije, ne znam po čemu bi se one izdvajale i fakat se slažem kome se ne sviđa, dijete ne mora dovoditi u vrtić jer on na kraju krajeva nije obavezan ili eventualno uzmite si ženu pa nek vam čuva dijete, ne znam koje su cijene, al mislim da nitko neće badava čuvati tvoje dijete kao naravno ni teta u vrtiću . Btw, ja sam sa svojim tetama prezadovoljna i morala sam reagirati user posted image .


Ovdje ni'ko nije rekao da je nezadovoljan sa tetama, tema je mijenjanje teta u vrtiću...user posted image


ponavljam opet, kome smeta šta se tete mjenajaju ne moraju djecu dovoditi u vrtić, pa žene zaBoga stažiraju bez kune plaćene, a zakonski moraju odraditi staž, a ko obično nađu se dokone kojima smeta....moja djecafala Bogu nisu pekmezasta pa da se tope na svaku pi*dariju ko marmelada na suncu, čuj smeta im nova teta user posted image , ona su fakat znatiželjna, nisu ovisna o ni jednoj teti user posted image

(Odgovor članu pikachu)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
1.2.2011 15:05:17   
njanja
IZVORNA PORUKA: malizia
dijete ne mora dovoditi u vrtić jer on na kraju krajeva nije obavezan ili eventualno uzmite si ženu pa nek vam čuva dijete, ne znam koje su cijene, al mislim da nitko neće badava čuvati tvoje dijete kao naravno ni teta u vrtiću .


OVO JE PREBEZOBRAZNO....
Svaka mama zna zašto je dala dijete u vrtić i na kraju krajeva danas su vrtići skupi, i nisu besplatni kao škola, a mi roditelji za svoje dijete želimo najbolje i naravno da se trebamo izboriti za uvijete u vrtiću. Ovo nije bio osobni tj subjektivni stav Lilivane, nego je čak i rekla da su i ostali roditelji nezadovoljni.

I nisu sva djeca ista. Ni moje dijete (na žalost) ne voli promjene i treba mu nekoliko dana da se prilagodi na novu tetu....Svaka dječja literatura će tri reći da djeca vole stabilnost, a da ih promjene čine nesigurnima i svako se sa tom nesigurnošću na svoj način nosi.

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
1.2.2011 15:08:24   
pikachu
IZVORNA PORUKA: njanja

IZVORNA PORUKA: malizia
dijete ne mora dovoditi u vrtić jer on na kraju krajeva nije obavezan ili eventualno uzmite si ženu pa nek vam čuva dijete, ne znam koje su cijene, al mislim da nitko neće badava čuvati tvoje dijete kao naravno ni teta u vrtiću .


OVO JE PREBEZOBRAZNO....
Svaka mama zna zašto je dala dijete u vrtić i na kraju krajeva danas su vrtići skupi, i nisu besplatni kao škola, a mi roditelji za svoje dijete želimo najbolje i naravno da se trebamo izboriti za uvijete u vrtiću. Ovo nije bio osobni tj subjektivni stav Lilivane, nego je čak i rekla da su i ostali roditelji nezadovoljni.

I nisu sva djeca ista. Ni moje dijete (na žalost) ne voli promjene i treba mu nekoliko dana da se prilagodi na novu tetu....Svaka dječja literatura će tri reći da djeca vole stabilnost, a da ih promjene čine nesigurnima i svako se sa tom nesigurnošću na svoj način nosi.


user posted image user posted image user posted image user posted image
Malizia, s kim se ti svađaš?????? user posted image  Daj pročitaj postove pošteno od riječi do riječi, a ne se nabacuješ glupostima... ''Ko je pekmezast? ''Ko je prozvao tete? U čemu je tvoj problem? Prozvan je sistem koji funkcionira naopako... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Sunce naše malo, stigla si...
Vita-10.08.2009.
Ponosni T&M

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
1.2.2011 15:12:13   
njanja
IZVORNA PORUKA: malizia

moja djecafala Bogu nisu pekmezasta pa da se tope na svaku pi*dariju ko marmelada na suncu, čuj smeta im nova teta user posted image , ona su fakat znatiželjna, nisu ovisna o ni jednoj teti user posted image


Blago tebi jer ti djeca nisu pekmezasta....
Inače da naučiš nešto o dječjoj psihologiji:

djeca vole predvidljive stvari, stabilnost, kontinuitet, rutinu i red. To doprinosi njihovom osjećaju sigurnosti odnosno poimanju svijeta kao sigurnog i predvidivog mjesta za odrastanje. Na stranu to što je život ustvari nepredvidljiv i od nas (odraslih) zahtijeva stalne prilagodbe.
Bojana Smokvina Jokić, klinički psiholog



_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
1.2.2011 15:33:50   
malizia
stabilnost, kontinuitet, rutinu i red, a najviše ljubav moja djeca imaju doma, jer dijete koje dolazi iz familije gdje su zadovoljene sve njegove potrebe može na kraj svijeta, a najmanji problem da mu bude nova teta u vrtićuuser posted image ,vrtić je ustanova kod koje očekujem u prvom redu da mi par sati čuva dijete, da je suho, da nije gladno, da se u prvom redu igra s drugom djecom, da se uči socijalizaciji....mom sinu je gore kada mu najfrend Vice ne dođe u vrtić, a nova teta kao što rekoh mu je izazovuser posted image . Vozdra.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
1.2.2011 15:44:03   
njanja
IZVORNA PORUKA: malizia

stabilnost, kontinuitet, rutinu i red, a najviše ljubav moja djeca imaju doma, jer dijete koje dolazi iz familije gdje su zadovoljene sve njegove potrebe može na kraj svijeta, a najmanji problem da mu bude nova teta u vrtićuuser posted image ,


Znači našoj djeci koja se teže prilagođavaju sve ovo fali doma...

sad si već i počela vrijeđati!!!!

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 31
   [Obrisani korisnik]
1.2.2011 16:41:55   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
1.2.2011 17:07:06   
Thea
iskreno ja sam već luda od tih teta u vrtiću..kad smo kretali u vrtić t.j. jaslice bile su dvije tete,onda je jedna otišla nekud na zamjenu i dobili smo novu,ta je bila opet dva tjedna i otišla došla je teta s porodiljskog,ali sad nam je ova koja je do sad bila jedina konstantna teta otišla na bolovanje (operirala ruku) i tako se V grupica spaja s drugom i opet su tu dvije nove tete...Djeca nikako da imaju tetu koju mogu zvati svojom tetom..taman se naviknu na jednu i sve je supe ronda i ta ode.Danas je nakon mjesec dana bolovanja kod kuće opet krenuo u vrtić i naravno ćim je vidio da ide u drugu sobu t.j. grupicu i da je tamo teta koju nitko ne voli jer žena nema osjećaja nikakvog za djecu(radi u jaslicama jer je medicinska sestra) počeo je vrištati..Kao da nije dosta što se tete stalno mijenjaju nego i djeca mjenjaju sobicu.. Nadam se da će se to srediti jer ako će još biti ovako i ja ću do ravnateljice..user posted image

_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
1.2.2011 18:03:38   
mišica 666
meni jedino nije jasno šta je ovoj malizii. nije ti nešto dobro ili si sama od sebe zločestauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
1.2.2011 18:46:22   
danery
IZVORNA PORUKA: njanja

IZVORNA PORUKA: lilia

Ne razumijem zašto se ne želite suprotstavljati, pa u pitanju su vaša djeca za koje je itekako stresno stalno mijenjanje teta. Ok ako ljudi stažiraju ali jedna bi morala biti uvijek ista.
Odite kod ravnatelja i recite šta vas smeta.


Potpisujem, ovo nije samo tvoje mišljenje, nego i ostalih roditelja.
Djecu dajemo u vrtić jer je to uz "čuvalište" i odgojno obrazovna ustanova pa prema tome nije fer da ih čuva striček i netko tko tek uči kako biti dobar odgajatelj. Na kraju krajeva, ako se pobunite, možda ćete spasiti neku ženu koja je na birou, ima iskustva, a nema radnog mjesta...


njanja wtf???...a kako misliš da se stječe iskustvo ako ne praksom,a koliko sam ja kao odgojitelj upućena,da bi položili stručni ispit i dobili dozvolu za rad,diplomirani odgojitelji moraju odstažirati godinu dana besplatno,a to mogu jedino u vrtiću uz nadzor i vođenje mentora koji je-gle čuda-isto odgojitelj koji je polagao stručni ispit nakon što je...GLE JOŠ VEĆEG ČUDA-stažirao???

a glede radnog mjesta i žena na birou....bila i još uvijek jesam na tom nesretnom birou iako su za mene hodočastili i pisali peticije roditelji djece iz moje skupine.....draga moja,sve je to politika i rodbina sa onim gore....

_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
1.2.2011 18:54:42   
njanja
oprosti teta daneri nisam tebe kao odgajatelja napala. Dolazim iz obitelji u kojoj ima prosvjetara i znam kakav je to posao i znam na kraju krajeva kako je i janovim tetama.
Lilivana je napisala da ih nekad pripazi neki stricek, a ne odgajateljica.
Moj post se odnosio na maliziu koja je rekla da ako smo nezadovoljni sto se tete mijanjaju da platimo tetu cuvalicu, vrati se na pocetak teksta, ne vrijedjaj se i procitaj sto sam mislila reci svojim postom...




_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
1.2.2011 18:59:07   
danery
IZVORNA PORUKA: lilivana

do 11.mj. su uz tu tetu imali stričeka koji je stažiral


ne vrijeđam se ja ništa specijalno,samo kažem da nije ni stažistima ni odgojiteljima lako....kao ni roditeljima,naravno da su osjetljivi na svoju djecu i to je ok....

a gornji citat ti je iz prvog posta pa si ga ti možda još koji put pročitaj da utvrdiš gradivo....

bladios user posted image user posted image


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 37
   [Obrisani korisnik]
1.2.2011 19:04:03   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu njanja)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
1.2.2011 19:20:29   
Thea
IZVORNA PORUKA: lilivana

čitam s mob, samo kratko da dodam, "stiček" ili "striko" je bil muška teta ili kak se već to veli, isto na stažu, godinu dana, u Gabrijelinoj grupi. i sad su opet dobili tetu na stažu, i dok je njihova teta na BO, čuvaju ih dvije tete koje su na stažu. nadam se da sam razumljivo sad napisala. nemam sad vremena puno pisat, samo sam htjela razjasnit da nije u pitanju neki striček, nego kvalificirana osoba na stažu. Njanja, oprosti ak sam se krivo izrazila user posted image
a Maliziu nemam vremena sad komentirat user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



ja sam skužila da ti kažeš da ih čuvaju samo tete koje stažiraju bez nadgleda teta koje rade već dulje,a to mislim ne bi smjelo biti.U redu je što se oni uče ali s njima mora biti teta sa dužim stažom..


_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
1.2.2011 19:22:15   
maja
slažem se sa theom, tako sam i ja skužila, nemam ništa protiv stažista, moraju naravno to negdje odraditi, ali neka bude i teta tamouser posted image

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
1.2.2011 19:34:58   
Florijan Jakov
FJ je promijenio sam objekt, pa time i tete, ali bio je mali pa nije to baš osjetio. Ovu kalendarsku godinu su napravili rošadu s tetama, pa im je od 2 tete koje su s njima bile 2 godine ostala 1. Mi roditelji smo malo među sobom prokomentirali da nam je žao zbog toga, ali obzirom da je nova teta koja je došla isto izvrsna, kao i prethodna, sada je sve ok. Naviknuta sam na mijenjanje teta u vrijeme praznika, ali i to je sada sve bolje jer se klinci i tete u vrtiću ugl svi poznaju pa to dobro funkcionira.

Ali, kada se neka od FJevih teta razboli ili je na GO pa u zamjenu uskače neka druga, ugl stažistica, znaju se događati situacije zbog kojih nisam zadovoljna. Konkretno, zmazaniji je i šmrkaviji nego kad su njihove tete, a uredno ima neobrisanu rit nakon velike nužde, pa cijelo popodne moramo saniratri crvenilo i ranice koje nastanu. Naravno da sam na to skrenula pozornost njegovim tetama i opet cu ako se ponovi, a najmanji mi je problem sa cijelom situacijom otići ravnateljici.
I to ću učiniti zato jer želim da moje dijete ide u vrtić i da tamo bude zadovoljno i veselo, što i mislim da je poanta cijele priče i samog vrtića.

_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
1.2.2011 19:44:42   
bubaMaja
tete koje tek završe fax imaju dovoljno iskustva unutar prakse tijekom školovanja da mogu raditi s djecom i bez nadzora tete s duljim stažom...stažiranje je samo drugi naziv za iskorištavanje mladih snaga koji rade ko konji besplatno godinu dana... znam to jer sam i sama radila prvo zamjene (bez stažiranja) a onda sam morala odstažirati i sad odjednom nisam više bila sposobna sama raditi u grupi???!!!
inače mlade tete koje su na zamjenama ili stažiraju žele se dokazati pa će i vašoj djeci biti bolje s njima nego s isfrustriranim tetama koje su odavno trebale u penziju, ali im ekonomska situacija ne dozvoljava...

to za ići ravnatelju ako niste zadovoljni... nažalost, sustav je takav da ćete teško moći promijeniti išta... kao i kad roditelji zovu za nekog odg. (tako su za mene roditelji pisali peticije da ostanem i sve pa sam dobila praonu da što ja pričam i nisu me zvali niti na kratku zamjenu nekoliko mjeseci!!!) tako je i kad govorite protiv nekog odg. tužno, ali istinito... ipak, u nekim slučajevima dobar razgovor može pomoći pa sam i ja za pokušaj....

to da svatko ima pravo na bolovanje, ne moram posebno isticati.. znam da je osjetljivije kad su u pitanju djeca, ali skoro svaka teta zamjena se trudi približiti djeci i s njima se razgovara o tome i pojavi im se u grupi i prije nego ostane sama s njima... (uvijek ima i loših iznimaka, nažalost)

postoje djeca koja se tome lakše prilagode i ona koja se tome teže prilagode, ali nažalost život je takav i moraju se učiti na to...
svi bi mi voljeli da iste tete vode jednu djecu od početka do kraja vrtića, ali to je stari sustav koji je danas skoro neizvediv radi miješanih skupina, radi odnosa unutar vrtića, radi veza i vezica...i da ne nabrajam ono loše...

žao mi je da ima nezadovoljnih ljudi.. vrtić je mjesto gdje bi roditelji svoju djecu trebali ostavljati sa srećom jer znaju da su u sigurnim i toplim rukama.. mnogi odgajatelji su upravo takvi i daju sve od sebe u nemogućim uvjetima u kojima rade... (samo primjer 25 djece u starijoj jasličkoj)...

u svoje ime i ime drugih odg. se ispričavam svima koji se osjećaju povrijeđeno, ali i moram priznati da i mene boli kad čitam o roditeljima koji gledaju samo kroz svoje dijete i kao da ih nije briga za ostali svijet... a tamo ima toliko djece, toliko roditelja, toliko odgajatelja i toliko priča.....

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
1.2.2011 19:53:37   
leilany
buba majo,lijepo si ti to napisala user posted image user posted image

_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
1.2.2011 19:58:06   
bubaMaja

IZVORNA PORUKA: leilany

buba majo,lijepo si ti to napisala user posted image user posted image


user posted image

imam informacije s izvora user posted image

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
1.2.2011 20:16:45   
lilia
Ja nemam ništa protiv stažista(to mogu dokazati studenti za 9 dana moje prenesene trudnoće, razgledali su me uzduž i poprijekouser posted image  i nisam se bunila jer moraju i oni učiti).
Ako 25 djece čuvaju 2 tete+npr. 2 stažista i jedna ode na bolovanje, pa gdje je pobogu druga teta na koju su djeca naučila? Tu ne bi trebalo biti problema jer ostaje jedna koju poznaju.
A stažisti, slažem se da su puni strpljenja i djeci to može biti zanimljivo ali obaveznu uz jednu tetu koja je stalno sa njima.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
1.2.2011 20:26:57   
Krky
Curke, ako imate takvih problema, najbolje da prvo razgovarate na roditeljskom, a onda i s nekim iz stručnog tima. Neki put se desi da se i ravnatelji zeznu, pa u grupu stave dvije tete s jako malom djecom, ili dvije tete koje su lošijeg zdravlja...a onda grozno i roditeljima, a grozno i tetama kad moraju na bolovanje...da ne pričam kak je malcima.

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 46
   [Obrisani korisnik]
1.2.2011 20:34:45   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Krky)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
1.2.2011 21:15:39   
bubaMaja

IZVORNA PORUKA: lilivana

ponovno naglašavam, pitala sam iskustva roditelja, mijenjaju li se tete često, i kaj naše tete kažu sa svog gledišta. nisam tražila svađe, vrijeđanja...
moje dijete nema dvije tete i dva stažista, nego 1 tetu koja je na žalost (prije svega njenu i njene bebice) zadnje vrijeme često na BO, i još jednu tetu stažisticu. sad ima dvije tete stažistice dok je ova teta na BO.

zadnjih dana sam puno na rr, i stvarno mi nije jasno zakaj se samo čeka prilika da se neka riječ krivo protumači i ajmo u napad. i da ovakva tema izazove komentara tipa forumašice Malizia??? hvala vam svima za iskustva. više se neću javljati na ovu temu, i nadam se da neće više bit zločestih i ružnih odgovora na ovoj temi.
hvala svima još jednom



lilivana, ne moraš se plašiti ostaviti svoje dijete sa stažisticama. imaju one itekako iskustva u radu dok dođu do staža...moguće je i da imaš mlade odg. na zamjeni?
prije nije bilo ovakvog stažiranja kao sad. prije su ogd. nakon diplome stažirale za plaću i radile normalno u vrtiću kao i svi drugi odg. (samo su imale nešto manju plaću) i mentora koji je povremeno! nadgledao njihov rad (cca 1 mjesečno 1 sat). kad su odlučili ne plaćati im više, onda su ih proglasili nesposobnim za takav rad.. to je sve bilo prije nekoliko godina (možda najviše 7) tako da priče o neiskustvu onih na stažu baš i ne drže previše vodu. zar su oni koji su diplomirali prije tih sedam godina bili toliko pametniji od današnjih odg??
ja ti ne pametujem niti ništa, samo prenosim ono što znam sa sigurnošću jer sam iz odgajateljske obitelji i sama sam te struke... i želim pomoći

a Malizia mislim da je žena samo htjela istaknuti neke stvari, ali se krivo izrazila.. najbolje bi bilo da se sama objasni..


_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
1.2.2011 21:54:59   
njanja
buba majo, lijepo si to napisala, slazem se s vecinom.
Ja bi kao roditelj, ali i kao zaposlenik nesto htjela reci....koliko god to grubo zvucalo...tete su tamo radi nase djece, ne nasa djeca radi teta, kao sto je moja mama u ucenickom domu radi 30 srednjoskolaca, a ne oni radi nje i kao sto sam ja u uredu da bi bila na raspolaganju svojmim klijentima. Ukoliko u sustavu nesto ne stima, mi roditelji imamo pravo zaliti se. ja sam sa nasim tetama jako zadovoljna, a nesuglasice koje sam imala s jednom tetom sam rijesila u 4 oka, zato jer sam se kao roditelj bila duzna boriti za svoje dijete. Isto tako ako su lilivana i roditelji djece gabinih prijatelja nezadovljni situacijom, radi dobrobiti djece, oni se moraju i smiju zaliti. Naravno da teta ima pravo na bolovanje i go, ali i ta djeca imaju pravo na reds i stabilnost. Ako roditelji smatraju da stabilnosti nema, imaju ju pravo traziti pa nek bude neka teta s biroa na stand byu koja ce dolaziti svaki x kada se ova razboli pa ce ju djeca makar poznavati. Djeca nisu kriva zbog sustava koji ne funkcionira, ali mi roditelji imamo moc ga mijenjati, samo smo preinertni.

A sto se tice raje, ja vise ne znam gdje se mi necemo svadjati, sutra ce svadja nastati nma temi cestitanja rodjendana, a mogla bi i na rodili smo!!




_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
1.2.2011 22:01:38   
bubaMaja

IZVORNA PORUKA: njanja

buba majo, lijepo si to napisala, slazem se s vecinom.
Ja bi kao roditelj, ali i kao zaposlenik nesto htjela reci....koliko god to grubo zvucalo...tete su tamo radi nase djece, ne nasa djeca radi teta, kao sto je moja mama u ucenickom domu radi 30 srednjoskolaca, a ne oni radi nje i kao sto sam ja u uredu da bi bila na raspolaganju svojmim klijentima. Ukoliko u sustavu nesto ne stima, mi roditelji imamo pravo zaliti se. ja sam sa nasim tetama jako zadovoljna, a nesuglasice koje sam imala s jednom tetom sam rijesila u 4 oka, zato jer sam se kao roditelj bila duzna boriti za svoje dijete. Isto tako ako su lilivana i roditelji djece gabinih prijatelja nezadovljni situacijom, radi dobrobiti djece, oni se moraju i smiju zaliti. Naravno da teta ima pravo na bolovanje i go, ali i ta djeca imaju pravo na reds i stabilnost. Ako roditelji smatraju da stabilnosti nema, imaju ju pravo traziti pa nek bude neka teta s biroa na stand byu koja ce dolaziti svaki x kada se ova razboli pa ce ju djeca makar poznavati. Djeca nisu kriva zbog sustava koji ne funkcionira, ali mi roditelji imamo moc ga mijenjati, samo smo preinertni.

A sto se tice raje, ja vise ne znam gdje se mi necemo svadjati, sutra ce svadja nastati nma temi cestitanja rodjendana, a mogla bi i na rodili smo!!





nije grubo to što govoriš, slažem se.. mi tete jesmo tu za djecu, i mi bismo tako rado da uvijek bude ista zamjena, da ne moramo u mjesec dana učiti imena i navike preko 100 djece jer nas svakih par dana šaltaju na drugo mjesto... jednostavno sustav to ne omogućava... kad bih znala kako protiv tog sustava mislim da bih se odavno borila kao i mnogi drugi roditelji i odgajatelji...
samo bih htjela nadodati da roditelji poneki i ponekad gledaju previše usko samo na svoje dijete (što mi je prilično razumljivo) ali sustav ne može gledati njihovim očima...
a da se roditelji mogu boriti za svoje dijete.. naravno! i trebaju!! pa njihovo je user posted image
ja ću se za svoje boriti itekako


_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!