|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mišljenje mama koje imaju školarce
3.11.2010 19:02:02   
uciteljica
Ženske moje želim Vaše najiskrenije mišljenje bez cenzure.
Danas sam dobila obrisač od ravnateljice i baš me zanima kaj ćete mi reći.
Naime, predajem informatiku u osnovnoj školi koja je izborni predmet. Svi učenici dolaze na informatiku s idejom da je to SAMO igranje igrica i fejsanje.
I onda ja kao babaroga njih  pokušavam naučiti programirati u Logu,  računati u Excelu, izraditi vlastiti web i niz drugih stavri i pri tom očekujem da nešto i ostane u njihovim glavicama. Imaju usmeno ispitivanje koje najavljujem iako po pravilniku nisam to dužna, dajme im primjere zadataka  kod ponavljanje koje samo s drugim zadacima dam u pisanoj provjeri,i onda ih ima koji uz sve to nemaju pojma o ničemu. Zaista ne otvore knjigu uopće!
Njorganje kako ne smiju i zašto oni ne smiju na informatici igrati igrice slušam od početka šk. godine. Moj stav je da igrice nemaju kaj raditi na nastavi informatike. Fejs, jubito i slične stvari su prekrižene s dvije crvene crte,  kao i mnoštvo stranica na inernetu jer mislim da dok ja odgovaram za njih moram u svakom trenutku znati kaj rade, a to ne mogu ako im na 30 računala dozvolim potpunu i apsolutnu slobodu. i TU NASTAJU PROBLEMI.

Danas sam pozvana na razgovor o tome kako sam prestroga, da su moji kriteriji preveliki i uglavnom djeca nisu zadovoljna nastavom informatike  i rečeno mi je da olabavim! jer ne dopustivo je d a se djeca ispisuju s inforamtike!!
a to kaj će iz škole izaći inf. nepismena tko ga šiša, bitno da imamo i možemo ići na fejs...
Osjećam se posramljeno, čak malo i izdano, jadno.

Mame školarac molim Vas najiskrenije za vaš stav popitanju moje situacije. Bez cenzure,.



_____________________________

Ja sam PAUVA!!!!
30.01.2009.



Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Mišljenje mama koje imaju školarce
3.11.2010 19:08:56   
ZVRK
nisam mama školarca ali.......
kada sam ja imala u srednjoj sat informatike mi smo po završetku ''posla''dobili dopuštenje da se igramo
ali u naše vrijeme je bio jedan komp na nas skoro 10

ja bi ostala takva kakva jesam a nebi popustila ''zahtjevima''.
ige igraju doma

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Mišljenje mama koje imaju školarce
3.11.2010 19:13:59   
lidac0605
U potpunosti si u pravu.Ne vidim u tvom postupku nikakvu preveliku zahtjevnost ili strogoću...Uostalom,cilj informatike i jest da se kompjuterski opismeniš i zaista naučiš čemu stvarno služi,a to nije Face i igrice...Uostalom,za to ti i ne treba velika informatička pismenost...

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Mišljenje mama koje imaju školarce
3.11.2010 19:17:07   
patka
draga moja uciteljice, u potpunosti se slazem s tobom...i samo da ti kazem da se s istim problemom i ja susrecem u svojoj skoli i to iz oba predmeta koja predajem (fizika i informatika) nazalost neki ljudi nemaju razumijevanja za nas koji drzimo do nekih kriterija jer im je lakse ici linijom manjeg otpora.
smatram da i dalje trebas drzati do svojih kriterija pa makar to znacilo da ce se neka djeca ispisati. u pravilniku jasno pise da djeca koja izaberu izborni predmet on za njih postaje obavezan i samim time moraju izvrsavati svoje obaveze kao da to nije izborni predmet. mislim da je dovoljno sto im se iz izbornih predmeta ne smije dati ocjena manja od dobar.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Mišljenje mama koje imaju školarce
3.11.2010 19:17:19   
pincirotvajler
ti si u pravu,ali je većina protiv tebe,i vjerojatno budeš morala popustituser posted image
da bar sam ja imala takvog nastavnika(mi smo igrali igrice i u osnovnoj i u srednjoj)
a daj im pol sata igre pol učenjauser posted image
p.s.sorry nisam majka školarca

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Mišljenje mama koje imaju školarce
3.11.2010 19:17:34   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: lidac0605

U potpunosti si u pravu.Ne vidim u tvom postupku nikakvu preveliku zahtjevnost ili strogoću...Uostalom,cilj informatike i jest da se kompjuterski opismeniš i zaista naučiš čemu stvarno služi,a to nije Face i igrice...Uostalom,za to ti i ne treba velika informatička pismenost...

potpisujem

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Mišljenje mama koje imaju školarce
3.11.2010 19:32:31   
troubled
evo me....kao mama i kao kolegica...
žao mi je radi neugodnosti koju si doživjela, sigurno ti nije lako...ali ništa nije nerješivo...
ne znam program informatike za osnovnu školu (osim za 5. razred jer imam petašicu), ali pretpostavljam da su tvoji zahtjevi u skladu s njim...to prvo još jednom prekontroliraj za biti mirna...
nadalje, potpuno podržavam visoke zahtjeve u okviru programa i od njih ne trebaš odustati...
slažem se i da djecu treba kontrolirati i da se nastava informatike ne treba svesti samo na igru...
sad dolazimo do "ali"...
istina je da je zahtjevno i teško, ali nastavu treba osmisliti tako da je djeci zanimljiva i motivirajuća...
tu si, ako ćemo iskreno, u nezahvalnijem položaju od ostalih kolega (bilo to fer ili ne, tako je)...jer, dijete koje je nezadovoljno nastavom matematike, može grintati i žugati, ali se ne može s nje ispisati....od informatike se, jer nije obavezna, može odustati (zaključujem da nei učenici i jesu)...i to u krajnjem slučaju dovodi do toga da ti ostaneš bez posla...
dakle, to nikako ne želimo i to se ne smije dalje događati...

kako? to ćeš osmisliti sama, ali evo par nabacanih primjera i ideja...
-paula ima informatiku u bloku...prvi sat rade "ozbiljne" stvari, a kad s tim završe, obično drugi sat su na face-u...
(ok, to je možda previše)
p.s. ona voli informatiku (najvećim dijelom baš zbog toga)
-možeš im dati zadatak nakon kojeg mogu slobodno osmisliti aktivnost....ako nisi za net i face...mogu igrati neku offline igricu, na primjer...tako će se potruditi brže izvršiti zadatak...
-možeš zadatatke iz programa učiniti zanimljivijim i (djeci) smislenijim...tipa...ne učimo se koristiti MS wordom radi worda, nego da bi napravili što maštovitije (font, boja, slika itd) pozivnice za rođendan, tulum, što li već....
-zašto ne face? (nemoj da te pregazi vrijeme - šala, šala user posted image )...ali na face-u nećemo chatati nego evo zadatak...(nisam na face-u pa ću možda izvaliti glupost ali evo...) napravi takvu i takvu grupu...označi toga i toga na fotki...najavi događaj...itd.... -ovo bi vjerujem bilo zgodno za završni dio sata i pokretač djeci da se jako potrude do njega stići...

nadam se da uviđaš dobronamjernost ovoga što sam napisala....
zaključak ukratko: dobro radiš i ne popuštaj, ali malo osuvremeni nastavu i učini je zanimljivijom djeci...
sigurna sam da ćeš uspjeti user posted image

< Poruku je uredio troubled -- 3.11.2010 19:34:35 >


_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Mišljenje mama koje imaju školarce
3.11.2010 19:45:33   
Thea
Moram reči kao mama školarke( 8 razred) da se slažem s tobom..Ja poludim kad moja Klaudia kaže da su pod informatikom bili na fejsu...user posted image
Moji klinci preko tjedna dok imaju školu ne mogu na komp nego samo vikendom i to ako nemaju lektire..Možda sam prestroga u tom pitanja,ali kad vidim njihove prijatelje koji znaju biti na fejsu i internetu do pola noći i onda ujutro u školu poludim..Smatram da na informatici moraju naučiti neke osnovne stvari koje će im trebati u daljnjem školovanju ...Zato mislim da nisi stroga i nadam se da ćeš uspijeti doprijeti do njihovih glavica..


_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Mišljenje mama koje imaju školarce
3.11.2010 19:47:17   
koka
Slažem se sa troubled, koliko god znam da si u pravu, ti si ta koja se mora njima prilagoditi jer ako ne ostat ćeš bez posla. pokušaj da im bude zanimljivo, tj pola sata rada a onda popusti i daj da se malo i igraju. Pusa draga i sretno.

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 9
   [Brisano sporočilo]
3.11.2010 20:02:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu koka)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Mišljenje mama koje imaju školarce
3.11.2010 21:02:14   
Zvonki
IZVORNA PORUKA: koka

Slažem se sa troubled, koliko god znam da si u pravu, ti si ta koja se mora njima prilagoditi jer ako ne ostat ćeš bez posla. pokušaj da im bude zanimljivo, tj pola sata rada a onda popusti i daj da se malo i igraju. Pusa draga i sretno.


Prepisujem. Troubled ti je sve napisala. Pokušaj tako. Mi smo isto u srednjoj radili po tom principu. Ali, to su bila druga vremena, već i sam uređaj nam je bio "spejs šatl" user posted image


_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Mišljenje mama koje imaju školarce
3.11.2010 22:02:35   
minnie
nemam školarcaali ne bi željela da na nastavi informatike ona budu na fejsu ili nećemu sličnom gdje ga nitko ne kontrolira,. znam da ne možeš pazit svaki njihov korak ali ako mu već doma neke stvari ne  dopuštaš mislim da nije u redu da to radi u školi.
šta se tiće klinaca njimaje vjerojatno nastava suhoparna. možda stvarno da ih motiviraš sa nekakvom igricom ili nećim sličnim za nagradu. probaj vidjeti šta bi jih zanimalo i šta bi ih motiviralo da ipak počnu uživati u tvojoj nastavi.
sretno 

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Mišljenje mama koje imaju školarce
3.11.2010 22:57:06   
lidac0605
Složit ću se s Theom...Mislim da informatika može biti zabavna i zanimljiva i bez fejsa i sl.
Zašto?
Zato jer moja djeca(pa i moja šestašica) nemaju pristup tome ni doma i veliki sam protivnik fejsa-probala sam da vidim kaj je to i smatram da djeca osnovnoškolci nemaju kaj tam tražit!
I osobno-smetalo bi me da na nastavi ima pristup nečem kaj je doma zabranjeno..I BTW,moja nejde na informatiku baš zbog takvih razloga.
Učiteljice,drži se svojih principa!

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu minnie)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Mišljenje mama koje imaju školarce
3.11.2010 23:34:44   
CallamityJane
IZVORNA PORUKA: lidac0605

Složit ću se s Theom...Mislim da informatika može biti zabavna i zanimljiva i bez fejsa i sl.
Zašto?
Zato jer moja djeca(pa i moja šestašica) nemaju pristup tome ni doma i veliki sam protivnik fejsa-probala sam da vidim kaj je to i smatram da djeca osnovnoškolci nemaju kaj tam tražit!
I osobno-smetalo bi me da na nastavi ima pristup nečem kaj je doma zabranjeno..I BTW,moja nejde na informatiku baš zbog takvih razloga.
Učiteljice,drži se svojih principa!

Potpisacu lidac i dodati da je meni nevjerovatno da se na jednom nastavnom casu pa bio on i informatika ide na fejs i slicne stranice user posted image

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Mišljenje mama koje imaju školarce
3.11.2010 23:43:39   
uciteljica
Troubi lijepo si opisala, pod lijepo mislim realno moju situaciju.

I koliko god bila ljuta znam da se moram pokoriti i to je po meni jako žalosno.
Baš zato kaj se držim okvira plana i program i pojavio se problem jer u planu i programu nigdje se ne spominju igrice i bezbrižno surfanje internetom.
Cijli dan mi u glavi zuji razgovor sa šeficom. Razmišljala sam o prijedlozima koje sam čula od Vas roditelja i nadam se da će jutro biti pametnije, user posted image .
Fejs ću i dalje držati zabranjenom zonom, a o igricama ću debelo razmisliti.

Hvala ženske na komentarima, zbilja mi puno znače.user posted image


_____________________________

Ja sam PAUVA!!!!
30.01.2009.




(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Mišljenje mama koje imaju školarce
3.11.2010 23:48:13   
CallamityJane
uciteljice ne daj se, ja se sjecam da sam uvijek vise voljela profesore koji su me mogli nesto nauciti nego one kod kojih smo na nastavi izlazili i dolazili kako nas je volja. Nazalost danas ucenici i djaci nisu ni sjena kakvi smo mi bili i po disciplini i po odgoju, ovo je danas sve raspasoj, vise se profesor boji djaka nego obratno user posted image

(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Mišljenje mama koje imaju školarce
3.11.2010 23:52:06   
uciteljica
IZVORNA PORUKA: CallamityJane

, vise se profesor boji djaka nego obratno user posted image


Nažalost je tako. U slučaju da učitlejica ne posluša u školu dođe tata s pištoljem (slučaj od ovog proljeća s mojim kolegom iz geografije).

Zaista se nakon ovakvih dana pitam šta mi bi da se odlučih biti prosvjetar.user posted image


_____________________________

Ja sam PAUVA!!!!
30.01.2009.




(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Mišljenje mama koje imaju školarce
4.11.2010 0:44:51   
novamama
učiteljice, super su ti komentare dale cure, ja ću ti samo reći da ne gubiš nadu i ostaneš svoja (ja bih voljela da budeš učiteljica mojoj djeciuser posted image )

user posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Mišljenje mama koje imaju školarce
4.11.2010 10:49:48   
Thea
Draga a da probaš sa razrednikom sazvati roditeljski sastanak i pitaš roditelje da li se oni slažu da im djeca "fejsaju" po informatikom ili možeš raditi po svom nastavnom planu? Tako da ako oni zabrane imaš kod ravnateljice pokriće..

_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Mišljenje mama koje imaju školarce
23.11.2010 0:00:20   
niina
Moj M. je ove god.s oduđevljenjem krenuo na infor. u petom razredu.Prvih nekoliko sati nisu uopće uključivali komp,a kada su počeli na njemu raditi učiteljica je odradila svoj dio nastave ili zadala neke zadatke i kako je tko riješio i bio gotov tako mu je dopustila da ide na fejs,ali ne idu stalno........to treba spriječiti......mislim pa oni kao maloljetnici nesmiju na fejs.......ne znam kak to roditelj tak sve dozvoljavaju.

_____________________________

Moji anđeli;

M 13.03.2000.
J 28.11.2007.

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!