|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje : Formula
7.11.2008 9:47:14   
božica
ja jos imam mljeka

i kaj radiš s tim mlijekomuser posted image kuhaš kaveuser posted image user posted image user posted image user posted image

ma tiha ti si poseban slučaj od poroda pa na daljeuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Dojenje : Formula
7.11.2008 9:47:29   
tiha
ahahhahhhaaa to je i on provalio....mislim ono...........user posted image

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Dojenje : Formula
7.11.2008 9:47:57   
tiha
jesam jesam ahhhahahhahaaaa ja sam svemirka

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Dojenje : Formula
7.11.2008 9:49:01   
ZVRK

IZVORNA PORUKA: tiha

jesam jesam ahhhahahhahaaaa ja sam svemirka

a na koga su curetke???na mamu ,tatu ili.....??

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Dojenje : Formula
7.11.2008 21:34:01   
dami
E ovaj sa sisom me nasmijao, iskreno i ja sam poželila ponekad da i tate imaju sisu, ali šta je tu je ,sorry za gornje navode, možda stvarno nisam shvatila bit cijele priče ne želim stvarati tenzije, sorry još jednom.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Dojenje : Formula
8.11.2008 11:05:45   
tonkica
Mame koje doje razmišljaju o flašicama, mame čije su bebe na flašici razmišljaju o dojenju... I tak će biti uvijek. user posted image
Meni je stvarno žao i grizem se što nisam uspjela duže dojiti. Pisala sam još kao trudnica da si najviše želim da imam puno mlijeka i da dojim koliko god ga bude. Na žalost, nije bilo tako. user posted image Mlijeka nije bilo dovoljno, kad sam se išla izdajati izdojila bi jedva 10 ml?! Malecka je bila stalno gladna. Pa smo išli na prvu kontrolu i pedijatrica je rekla da nije dovoljno dobila na težini, da mlijeko nije dovoljno kvalitetno i da počnem uvoditi dohranu. I tu je krenulo: što je Mia više bila na flašici, manje je htjela cicati, bilo je manje mlijeka... I eto ti ga na, ništa od dojenja.
Ali druga stvar, bila je zadovoljnija, mirnija i samim tim izgleda sitija.
Prednosti formule iz mog iskustva: veće pauze između hranjenja (ima dana kada jede 5 puta u toku cijelog dana), po noći mi se budi jednom. Kada uđeš u đir sa bočicom sve ide bez problema: mi kupujemo flaširanu vodu, samo ju malo ugrijemo, dodam u bočicu sa hranom i obrok joj je spreman za manje od 2 minute. Prije nego idem spavat sve pripremim, samo ugrijem i stvar je riješena.
Najveća je prednost po meni ta što nije 100% ovisna o meni. Nemojte me krivo shvatit, volim Miu više od ičega na svijetu. Ali ima dana kad sam neispavana, mogu ju bez problema ostaviti kod svoje mame (ona je presretna kad je mala s njom), ne brinem se da nešto nije u redu. Ona prespava kod nje, ništa joj ne fali. Drugi dan dođem po nju i svi sretni i zadovoljni.
Netko je spomenuo trošak flašice, ne bih rekla da je to trošak. Između ostalog, kad kupiš Aventovu izdajalicu dobiješ u paketu 2 flašice, tak da ne mogu flašu nazvat troškom, izdajalicu koriste manje-više sve dojilje. Njena hrana košta 40 kn, al sad kad smo ulovile ritam jedna kutija nam traje i po 5-6 dana.
Hoću reč da je najbitnije da su user posted image i mama sretne, ja sam sad mirna jer vidim da je Mia zadovoljnija otkako je na flaši nego što je bila dok je sisala.



_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu dami)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Dojenje : Formula
9.11.2008 23:54:56   
keiko
Prednosti formule iz mog iskustva: veće pauze između hranjenja (ima dana kada jede 5 puta u toku cijelog dana) ne vidim prednost, po noći mi se budi jednom meni nijednom!
 
Najveća je prednost po meni ta što nije 100% ovisna o meni. ok ako je to stvarno potrebno.
 
prednosti dojenja:hrana mi je u svakom trenu pripremljena i spremna, najzdravije je (sjetimo se npr. melamina), razvoj čeljusti je pravilan i na kraju to je najprirodniji način hranjenja dojenčadi.
nedostaci:ne može ga tata hranit (ima vremena za to); ili netko drugi(a to ionako ne želim dok je tako mali).

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Dojenje : Formula
20.11.2008 0:11:18   
Snješka
Evo da se i ja uključim na ovu temu. Ja sam nažalost dojila samo3,5mj imala sam puno mlijeka izdajala se svako sat vremenai još što sam dojila. Isto sam se namučila na početku jer Lana nije htjela odma prihvatiti prsa ali noču sam se budila što zbog nje što zato jer su mi prsa bila puna da sam bila sva mokra a to i boli.Svremenom sam postala kronično umorna slabo sam jelai bila živčana da bi na kraju izgubila mlijeko. Dalje sam forsirala ali se mlijeko jednostavno nije roizvodilo. Užasno mi je žao što se nisam odmarala i pokušala neživcirati . Stime vam hoču reči kako dojenje nekim majkama stvara kroničan umor da na kraju izgube mlijeko.user posted image

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Dojenje : Formula
1.12.2008 9:19:18   
Indy
Moj bebač je juče cijelo popodne tražio cicu, da me je tako reći, iscjedio i opet nije bio sit. Tad sam mu dala 1dcl umjetnog mlijeka i kad je zaspao spavao je cijelu noć, 5sati u komadu, malo sam se bila preplašila jer je star samo 13 dana i toliko da spava? Jel to normalno? Svaku mamu koju poznajem hrani svoju bebu svaka 2, 3 sata. Samo je moj iznimka ili nije?

(Odgovor članu Snješka)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Dojenje : Formula
1.12.2008 11:29:30   
ivanaa
a sam svoje stalno drzala na sisi,s tim da sam prvog sina imala bez muza i bez bilocije pomoci i iskljucivo su na sisi.kronicno sam umorna i neispavana ali ne pada mi na pamet skinuti ga sa sise.Pa zato smo doma,ne radimo. ja smatram da svaka majka koja nema fizicku prepreku treba dojiti.To je najbilje za dijete a traje 6 mjeseci,pa to se moze izdrzati.

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Dojenje : Formula
1.12.2008 15:06:53   
Dajana
Indy, ne moraš se bojati, spavanje beba je individualno. Ako tvoj bebač spava, pusti ga i daj mu papati kad se probudi. Ali probaj nek te i dalje cijedi, nemoj mu davati bočicu, proći će i cijeđenje pa će biti dosta mlijeka.

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Dojenje : Formula
1.12.2008 15:13:39   
mirna
IZVORNA PORUKA: Indy

Moj bebač je juče cijelo popodne tražio cicu, da me je tako reći, iscjedio i opet nije bio sit. Tad sam mu dala 1dcl umjetnog mlijeka i kad je zaspao spavao je cijelu noć, 5sati u komadu, malo sam se bila preplašila jer je star samo 13 dana i toliko da spava? Jel to normalno? Svaku mamu koju poznajem hrani svoju bebu svaka 2, 3 sata. Samo je moj iznimka ili nije?


Indy to je normalno, ali ako misliš da imaš premalo mlijeka, trebaš se u tom razdoblju dok spava, barem jednom izdojiti.. (u slučaju da želiš izbjeći dodavanje formule..)

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Dojenje : Formula
4.12.2008 19:56:35   
Indy
U svim savjetima za dojenje stoji da treba dati djetetu da isprazni dojku. Ja imam pitanje, kako ja mogu znati  da li je moj bebač ispraznio dojku?

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Dojenje : Formula
4.12.2008 20:02:44   
božica
kako ja mogu znati da li je moj bebač ispraznio dojku?
ako ti je dojka skroz onako mlitava mekana(praznauser posted image )
nakon cikanja ti se  malo se izdoji sa izdjalicom ili ručnouser posted image


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 64
   [Brisano sporočilo]
7.12.2008 9:27:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu božica)
  Neposredna veza do poruke: 65
   [Brisano sporočilo]
7.12.2008 9:37:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu njanja)
  Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Dojenje : Formula
7.12.2008 9:44:30   
koka
user posted image user posted image user posted image I va dala si si truda, svaka čast. Slažem se sa svime što si rekla. Svaki put kad se probudim neispavana jer mala sisa tokom noći i svakih sat i pol, mislim si što joj ne probamo dati malo bočice da vidim dali će spavati. Onda se probudim i sve bude lakše i opet krenemo dalje. Evo ima 5 mjeseci i samo je na sisi, tu i tamo joj dam malo čaja , što kod Roka nisam ni to, i da osiječam se u krivu kad joj dam. Al, ima 5 mjeseci i najvažnije je dobila , si mislim, pa ako joj i navečer dam tu flašicu rižolina(što ne znači da će bolje spavati) neće biti kraj svijeta.

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Dojenje : Formula
7.12.2008 22:12:45   
njanja
IZVORNA PORUKA: Iva Piva

 Danas sam samo sretna da mi je dijete zdravo, dobro napreduje pa makar i sa umjetnom hranom. I ne dopuštam nikome, da me smatra i osuđuje i smatra manje vrijednom mamom ili ne daj Bože bebu zbog formule.  (
 TAKO JE!!!!dapače, ludi su oni koji bi to naporavili....  

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Dojenje : Formula
7.12.2008 22:23:15   
njanja
IZVORNA PORUKA: Iva Piva
Zaključak za Njanju - daj malom flašicu, dobio je sve najbitnije i najbolje od tebe što je mogao u sve ovo vrijeme. Ništa mu neće biti ako dobro prihvati flašu kroz noć. Najbitnije je da Jan ima normalnu mamu uz sebe, a hoće li mama dati cicu ili flašu, mislim da mu neće biti važno dok god si ti sa njime vesela, nasmijana, brižna i u ovom konkretnom slučaju naspavana.

 hvala Iva, slažem se.....DA MAKAR hoće flašu, dala bi mi bez trunke grižnje savijesti....ali neće uopće cicati bocu....gristi da i igrati se s njom, ali povuči nešto iz nje....NE NE...tako da mu čaj i sok od kruške, koji jako voli, moram davati na žličicu.......doduše s aformulom još nisam probala jer se malo popravio od kada naveče jede rižolino....sad mi spava od 19 do cca 22/23 pa se budu oko 1 paoko 4 pa oko 7...to sada jesu svaka 3 h, ali je meni puno lakše, čak ni ne zaspim i lijepo ga prebacim u njegov krevet....Ono na svaka 2 h je bilo katastrofa, nisam znala da sebe....pa da se nadovežem na keiko, rekla je da ne vidi prednost što dijete na formuli jede 5 x dnevno....JA JU VIDIM.....kada 5 mjeseci u 24 sata dojiš svaka 2 sata, što je nekad i stvarno 12 x dnevno, definitivno vidiš tu prednost.... I zato, zaključujem ovo što sam otvorila-običnu temu koja je postala velika rasprava....i nadovezujem se na Ivu... MAJČINO MLIJEKO JE NAJBOLJE...ALI OD SRETNE, ODMORNE I SMIRENE MAME.....A MORAM I REŽI DA ZNAM MAME I NJIHOVU PREKRASNU DJEČICU KOJA SU ODGOJENA NA FORMULI...i ništa im ne fali.....    

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Dojenje : Formula
7.12.2008 22:29:40   
tonkica
Slažem se sa Ivom i Njanjom.
Keiko vidim da si totalno iskomentirala moju poruku, izvukla si sve negativno iz onoga što sam napisala, pa sam ispala mama-babaroga. user posted image Znam mame koje bi dale sve da mogu jednu noć svoju bebu ostavit kod svoje mame da prespava, pa da i one dođu k sebi i naspavaju se makar 5, 6 sati u komadu. Zato mislim da je moja prednost to što mi dijete može pričuvati baka.
Druga stvar: beba neće biti totalno ovisna o meni. Mijina krsna kuma se krajem prvog mjeseca treba vratiti na posao i u komi je. Mali ne želi ostati sam ni sa tatom ako nje nema u blizini, kamoli sa bakom ili nekim trećim. Mislim da sam i tu u prednosti, jer se malena od početka uči i na druga lica i osobe, a ne samo na mene i muža.


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Dojenje : Formula
7.12.2008 22:34:59   
njanja
osijećam se totalno kao ANTI DOJILJA user posted image 1. namučila se da uspostavim dojenje i dojim 6 mjeseci i to zato jer sam ja to odabrala, a ne zato jer mislim da moramali...2. podržavam bočicu i mislim da je sa bocom lakše user posted image

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Dojenje : Formula
7.12.2008 22:42:52   
Puli
ma daj njanja
diglo se mnogo vike ni zaštouser posted image

ja se nisam htjela uključivati

smatram da je najbitnije da je dijete zadovoljno a zadovoljno je kad je sito a da li je to formula ili mamino mlijeko smatram da nije bitno jer nismo sve u mogućnosti dojiti i nisu sva djeca ista-što je s onima koji uopće ne žele vući iz cice



_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Dojenje : Formula
7.12.2008 22:45:25   
Puli
Druga stvar: beba neće biti totalno ovisna o meni. Mijina krsna kuma se krajem prvog mjeseca treba vratiti na posao i u komi je. Mali ne želi ostati sam ni sa tatom ako nje nema u blizini, kamoli sa bakom ili nekim trećim. Mislim da sam i tu u prednosti, jer se malena od početka uči i na druga lica i osobe, a ne samo na mene i muža.

tonkice strah od odvajanja se javlja kasnije
to ćeš tek vidjeti




_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

(Odgovor članu Puli)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Dojenje : Formula
7.12.2008 22:47:02   
tonkica
IZVORNA PORUKA: Puli

smatram da je najbitnije da je dijete zadovoljno a zadovoljno je kad je sito a da li je to formula ili mamino mlijeko smatram da nije bitno jer nismo sve u mogućnosti dojiti i nisu sva djeca ista-što je s onima koji uopće ne žele vući iz cice




Hvala Puli! Napokon je netko digao glas i pametno rekao činjenično stanje! Moj naklon!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Nemojte osuđivati nas koje ne dojimo, jer nije istina da nismo probale ili, ne daj Bože, ni htjele! Jednostavno, nije išlo. user posted image


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu Puli)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Dojenje : Formula
7.12.2008 22:48:24   
koka
Ma nitko ovdje ne sudi tu smo da raspravljamo user posted image , gle mene ni dana nisam bila dojena i šta mi fali user posted image .

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!