|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Incest???!!!
26.5.2010 14:08:37   
Bebys
IZMJENE ZAKONA Incest neće biti kažnjivo djelo? Datum objave:
25.05.2010 21:19 Autor: tportal.hr/vecernji.hr

Incest bi u Hrvatskoj mogao biti izbrisan s popisa kaznenih djela, uz uvjet da su obje osobe koje se upuštaju u takav odnos punoljetne te da su pri zdravoj pameti Radna skupina za izmjenu Kaznenog zakona, u kojoj je čak osam profesora s pravnih fakulteta te odvjetnici, tužitelji i suci, razmatra ideju da se rodoskvrnuće izbriše iz kataloga kaznenih djela, piše vecernji.hr.

'Otvoreno je pitanje je li sazrelo vrijeme da se punoljetne osobe liše kaznene odgovornosti za ovakvo ponašanje', kaže dr. Velinka Grozdanić s Pravnog fakulteta u Rijeci. Voditeljica radne skupine dr. Ksenija Turković, koja vodi katedru za kazneno pravo na Pravnom fakultetu u Zagrebu, kaže da u smjeru napuštanja kažnjavanja incesta između odraslih osoba koje to same žele ide velik broj nacionalnih zakonodavstava te da o tome treba razmisliti i kod nas.

'Ako se brat i sestra koji su punoljetni svojevoljno upuste u seksualni odnos, gdje je tu žrtva koju bi trebalo štititi? Tad žrtve nema. Ugrožen je jedino javni moral, no treba li zbog toga ljude slati u zatvor?' pitanja su koja postavlja dr. Turković.

Dr. Turković ističe da u europskim zakonodavstvima postoje različita rješenja. Navodi primjer Francuske u kojoj rodoskvrnuće pri kojemu nema prisile nije kažnjivo još od doba Napoleona, dakle već 200 godina, do Njemačke, koja je nedavno pokušala sudskom praksom ovo pitanje učiniti nekažnjivim, no nije uspjela.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Incest???!!!
26.5.2010 14:09:50   
Bebys
neka mi netko kaze da je OVO NORMALNO I ULAZAK U EUROPU...


muka mi postaje...od svijeta....u kojem zivim...
i kada se radjaju debilna i invalidna djeca...svi vele...a sta cemo...user posted image user posted image user posted image user posted image
da nece i onda BOG biti kriv...user posted image

< Poruku je uredio Bebys -- 26.5.2010 14:12:01 >

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Incest???!!!
26.5.2010 14:11:44   
Bebys
user posted image user posted image

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Incest???!!!
26.5.2010 14:39:23   
njanja
IZVORNA PORUKA: Bebys


Incest bi u Hrvatskoj mogao biti izbrisan s popisa kaznenih djela, uz uvjet da su obje osobe koje se upuštaju u takav odnos punoljetne te da su pri zdravoj pameti
 pa koje osobe pri zdravoj pameti se mogu upustiti u incest????  S druge strane slažem se da takve osobe ne bi trebale ići u zatvor jer nisu ništa kažnjivo napravile, ali da bi trebale ići na psihijatrijsko promatranje.Jer ako sestra i brat spavaju skupa, nikome ćeće naštetiti, međutim, ako se iz toga radi dijete, tada bi štete moglo biti....

< Poruku je uredio njanja -- 26.5.2010 14:42:03 >


_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 4
   [Obrisani korisnik]
26.5.2010 14:41:42   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu njanja)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Incest???!!!
26.5.2010 14:48:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: njanja

IZVORNA PORUKA: Bebys


Incest bi u Hrvatskoj mogao biti izbrisan s popisa kaznenih djela, uz uvjet da su obje osobe koje se upuštaju u takav odnos punoljetne te da su pri zdravoj pameti


pa koje osobe pri zdravoj pameti se mogu upustiti u incest????


slažem se.

(Odgovor članu njanja)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Incest???!!!
26.5.2010 14:51:40   
MiniMama
ma super, neka brace i seke.. nek naprave jos i dijete.. neka ga onda jos i ostave u nekoj ustanovi da se bori sa svim mogucim bolestinama i genetskim deformacijama... nek ceka posvojenje koje nije moguce jer se debili od roditelja jos nisu odrekli roditeljskih prava.. pa nek se jadno bolesno dijete seljaka od bolnice do doma dok ti isti braco i seka ne naprave jos jedno dijete koje ce nekim cudom mozda biti i zdravo i dogurat ce do puberteta, a onda ce mu mama i tata reci da su mama i tata zapravo tetak i tetka i onda dobijes jos jednog emocionalnog invalida koji ce prvu placu dati za psihoterapiju -ako se ne ubije do zbog pritiska i  osuđivanja okoline.

mozda sam zadrta. ali ja sam kontra toga. nek braco i seka ne zavrse u zatvoru, ali ukidanjem kaznene odgovornosti, ne neki nacin i poticemo takvo ponasanje... koje NIJE normalno.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Incest???!!!
26.5.2010 15:18:13   
Gianna
IZVORNA PORUKA: cvrčak

Meni je ovo van zdrave pametiuser posted image


Potpisujem, totalno nezamislivo i gnusno... Glupo mi je da o tome čak razmišljaju, mislim da ima mnogo važnijih problema kojima bi se trebali posvetiti....user posted image


_____________________________

Nebo strpljive voli....
Dino 06.07.2004.
Kiara 25.11.2010.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Incest???!!!
26.5.2010 15:25:42   
mala pcelica

IZVORNA PORUKA: njanja

IZVORNA PORUKA: Bebys


Incest bi u Hrvatskoj mogao biti izbrisan s popisa kaznenih djela, uz uvjet da su obje osobe koje se upuštaju u takav odnos punoljetne te da su pri zdravoj pameti
 pa koje osobe pri zdravoj pameti se mogu upustiti u incest????  S druge strane slažem se da takve osobe ne bi trebale ići u zatvor jer nisu ništa kažnjivo napravile, ali da bi trebale ići na psihijatrijsko promatranje.Jer ako sestra i brat spavaju skupa, nikome ćeće naštetiti, međutim, ako se iz toga radi dijete, tada bi štete moglo biti....



_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Incest???!!!
26.5.2010 15:29:24   
danery
IZVORNA PORUKA: mala pcelica


IZVORNA PORUKA: njanja

IZVORNA PORUKA: Bebys


Incest bi u Hrvatskoj mogao biti izbrisan s popisa kaznenih djela, uz uvjet da su obje osobe koje se upuštaju u takav odnos punoljetne te da su pri zdravoj pameti
 pa koje osobe pri zdravoj pameti se mogu upustiti u incest????  S druge strane slažem se da takve osobe ne bi trebale ići u zatvor jer nisu ništa kažnjivo napravile, ali da bi trebale ići na psihijatrijsko promatranje.Jer ako sestra i brat spavaju skupa, nikome ćeće naštetiti, međutim, ako se iz toga radi dijete, tada bi štete moglo biti....




strašnoooooooooooooooo...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Incest???!!!
26.5.2010 15:32:46   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: MiniMama

ma super, neka brace i seke.. nek naprave jos i dijete.. neka ga onda jos i ostave u nekoj ustanovi da se bori sa svim mogucim bolestinama i genetskim deformacijama... nek ceka posvojenje koje nije moguce jer se debili od roditelja jos nisu odrekli roditeljskih prava.. pa nek se jadno bolesno dijete seljaka od bolnice do doma dok ti isti braco i seka ne naprave jos jedno dijete koje ce nekim cudom mozda biti i zdravo i dogurat ce do puberteta, a onda ce mu mama i tata reci da su mama i tata zapravo tetak i tetka i onda dobijes jos jednog emocionalnog invalida koji ce prvu placu dati za psihoterapiju -ako se ne ubije do zbog pritiska i  osuđivanja okoline.

mozda sam zadrta. ali ja sam kontra toga. nek braco i seka ne zavrse u zatvoru, ali ukidanjem kaznene odgovornosti, ne neki nacin i poticemo takvo ponasanje... koje NIJE normalno.






(Odgovor članu MiniMama)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Incest???!!!
26.5.2010 16:44:32   
leilany
prestrasno i pregnjusno da bi se uopce i komentiralo
user posted image user posted image


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Incest???!!!
26.5.2010 16:49:16   
cuba
Ajme užasnouser posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Incest???!!!
26.5.2010 18:01:26   
Nika 24052006
IZVORNA PORUKA: leilany

prestrasno i pregnjusno da bi se uopce i komentiralo
user posted image user posted image



_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Incest???!!!
26.5.2010 18:07:51   
tikica_69
Mi stvarno idemo iz krajnosti u krajnost....sto se sad Kaptol ne oglasi?
Da se razumijemo, uopce me se ne tice hoce li moj susjed guziti svoju sestru, ali onda neka nam svi zakoni budu liberalni i u skladu za ostalima u EU.
Hajmo onda legalizirati homoseksualne brakove jer je po mojoj procjeni jednako objasniti djetetu da su ga posvojila dva muskarca i da ga je rodila vlastita teta. Cak mi se i ova druga opcija cini kompliciranija.
Zamrzavanje zametaka dva partnera je ilegalno, ali seva sa familijom je in....odosmo mi stvarno u k___c user posted image



_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Incest???!!!
26.5.2010 19:17:01   
uspavana

IZVORNA PORUKA: Bebys

neka mi netko kaze da je OVO NORMALNO I ULAZAK U EUROPU...


muka mi postaje...od svijeta....u kojem zivim...
i kada se radjaju debilna i invalidna djeca...svi vele...a sta cemo...user posted image user posted image user posted image user posted image
da nece i onda BOG biti kriv...user posted image


slažem se s tobom...nažalost, takva je većina ljudi....
žalosno, ali istinito

_____________________________

...ne postoje nemoguće stvari,
postoji samo nedovoljno jaka želja...

Marta - ljubav naša - 10.06.2011.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Incest???!!!
26.5.2010 23:45:21   
mare i gogo
IZVORNA PORUKA: MiniMama

ma super, neka brace i seke.. nek naprave jos i dijete.. neka ga onda jos i ostave u nekoj ustanovi da se bori sa svim mogucim bolestinama i genetskim deformacijama... nek ceka posvojenje koje nije moguce jer se debili od roditelja jos nisu odrekli roditeljskih prava.. pa nek se jadno bolesno dijete seljaka od bolnice do doma dok ti isti braco i seka ne naprave jos jedno dijete koje ce nekim cudom mozda biti i zdravo i dogurat ce do puberteta, a onda ce mu mama i tata reci da su mama i tata zapravo tetak i tetka i onda dobijes jos jednog emocionalnog invalida koji ce prvu placu dati za psihoterapiju -ako se ne ubije do zbog pritiska i  osuđivanja okoline.

mozda sam zadrta. ali ja sam kontra toga. nek braco i seka ne zavrse u zatvoru, ali ukidanjem kaznene odgovornosti, ne neki nacin i poticemo takvo ponasanje... koje NIJE normalno.

SAŽEM SE SA SVIME ŠTO STE NAPISALE fuj,fuj,fuj
nezamislivo,nenormalno,bljak,bljakuser posted image user posted image


_____________________________

31.10.2008
02.05.2010god.

(Odgovor članu MiniMama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Incest???!!!
26.5.2010 23:47:50   
mare i gogo
neka u zatvor idu oni koji svoju djecu siluju i ubijaju okolo jer njima su kazne ionako premale a ovi koji rade incest nek idu na lječenje jer to ni po kojem slučaju nije normalno niti može biti normalno muka mi je sam kad pomislim na tako neštouser posted image

_____________________________

31.10.2008
02.05.2010god.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Incest???!!!
27.5.2010 9:42:12   
zozo1
Ovo je presrašno, koliko ljudi na svijetu a da brat navali na sestru, sin na mamu, tata na kćer, ma katastrofa, juser posted image ti EU user posted image

_____________________________

JAN, 18.12.2004.
FRAN, 19.02.2010.

(Odgovor članu mare i gogo)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Incest???!!!
27.5.2010 9:46:29   
Njofra
To je BOLESNO i točka. A naslov u večernjem listu od srijede i neki ulomak gdje su napisali da se ne bi kažnjavao ako su obje strane punoljetne te ako su se u intimni odnos upustili pri zdravoj pameti
o Bože mili, nadalje, bez komentara.


_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu zozo1)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Incest???!!!
27.5.2010 13:04:01   
Točkica28
i dopušteno je da imaju djecu?
pa velik je broj slučajeva raznih problema sa takvom dječicom...
joj joj


_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Incest???!!!
27.5.2010 13:07:24   
pako
ma strašno......

_____________________________

PATRICK 30.04.2008. 01:55h
MATEO 06.03.2010. 01:17h

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Incest???!!!
27.5.2010 13:10:53   
xxl
Ja neznam kaj se čudite??KOd nas u zabiti ima više rodbinskih brakova nego normalnih...od naših me niš ne iznenađuje.

_____________________________

Patrik 04082000
Paolo 30092008
Paula ili Pacifik
Ivanaa

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Incest???!!!
27.5.2010 13:47:03   
Točkica28
IZVORNA PORUKA: xxl

Ja neznam kaj se čudite??KOd nas u zabiti ima više rodbinskih brakova nego normalnih...od naših me niš ne iznenađuje.


i to kaj veliš...kod mene u selu na moru su se svi izjeb...kali medusobno(rodbina narafski) bljak


_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu xxl)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Incest???!!!
27.5.2010 13:50:57   
Bebys
da vam samo kazem ova drzava svedska puna je invalida...jer jako jako puno ima rodbinskih veza..jako jako puno...sokantno puno...

(Odgovor članu mare i gogo)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!