|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje u javnosti
26.9.2009 23:44:19   
FIONA
Samo se sjetim naše Anne koja je Semija dojila da ja skoro nisam ni skužila kad smo bili u Maksaću...ima žena koja doslovno izbace da mogu odokativno izmjerit kolika joj je bradavica i njezina nijansa smečkaste boje...
Dojenje da i svakako što više...meni je žao ko cucku kaj moja nije htela cicu...ali da se cijela cica izbaci i sad ti gledaj...e pa to mi nije lijepo...za sve postoji vrjeme i mjesto...
viđeno je u čekaonici sa tristo pacjenata pred vratima kako je mama izbacija cijelu cicu i doji...normalno da su ljudi pogledavali...ona je našla sebi zapravo biti uvređena...kako je normalno da majka doji bebača uz toliko bolesnih ljudi kao da pije sok od višnje...mogla je otiči na klupu u hodniku malo niže gjd enema gužve i poktiti se gazom...ali ne...ona ima pravo jel to je danas cooooool...
disktecija na prvom mjestu!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Dojenje u javnosti
27.9.2009 0:38:42   
Krky
Ja npr. dojim da nahranim bebana, ne zato da reklamiram mljekaru.

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Dojenje u javnosti
27.9.2009 0:41:55   
Krky
Tiki, umirem od smijeha gledajući ovu tvoju tetu s mljekarama! E, da su moje takve, možda bi imala kaj i reklamirat

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Dojenje u javnosti
27.9.2009 0:44:13   
tikica_69
Nadam se da cu ih i ja skoro moci iskoristiti u prave svrhe...osim za mahanje user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Dojenje u javnosti
27.9.2009 8:49:50   
mara27
meni ipak malo smeta kad nam netko dođe u goste ili mi negdje, i žena samo odvrne sisu (ali cijelu- za stolom ili pred svima) i ugura bebi u usta.
ni mm nije najugodnije, primjetila sam...user posted image
a s druge strane, tako je lako i jednostavno samo malo se pokriti preko ramena i svi sritni i zadovoljni, pa onda nek je i posred stola..
ja se sve nadam da ću ovaj put uspjeti dojiti pa su mi sve ove vaše zgode na ohrabrenje..user posted image user posted image



_____________________________

odgajati dijete-ljubavlju i povjerenjem!
L-25.08.05.
T-19.10.09.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Dojenje u javnosti
27.9.2009 11:59:44   
e_l_p_i
Nemam ništa protiv dojenja u javnosti jer i sama to radim, ali neka diskrecija treba postojati. Meni nije teško pelenu prebacit user posted image user posted image user posted image Uostalom, postoji i neki bonton. Znam da je dojenje prirodna stvar, ali ipak je čovjek socijalizirano biće pa mislim da bi neki red ipak trebao postojati.

(Odgovor članu mara27)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Dojenje u javnosti
30.9.2009 19:26:17   
paolina
Ja jos nisam rodila ali mislim da nemam nista protiv pri dojenju u javnosti.. moje licno misljenje e da kupim one uloske i stavim u gradnjak i da mi mljeko ne curi,  ali tu je do bebe.. ona vise voli da je u nekom miru.. moje sestricna ima bebicu od dva tjedna i bebe ne voli papati u javnosti.. voli mir i tisinu

_____________________________

Cekam te andjele.. znam da se pakiras.. ponesi gace i pamet sve ostalo majka ovdi ima!!

OBAVEZNO OTVORITE OVU STRANICU KOJU JE NAPRAVILA JEDNA PONOSNA MAJKA

http://www.paulinaa112.blogspot.com

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Dojenje u javnosti
2.10.2009 16:04:51   
Nella4444
IZVORNA PORUKA: pikachu

Moram reagirati kada netko koristi u ovakvoj temi glagol 'groziti' (?!)... Mislim, ja osobno se grozim: lopova, ubojica, raznih kriminalaca, pijanih naoružanih ljudi, potecijalnih ubojica za 'volanom', svih ljudi koji ugrožavaju egzistenciju mene i mojih bližnjih na bilo koji način... Ali nikako se ne grozim majki koje doje ma gdje to bilo jer me to ničim ne vrijeđa i ne ugrožava me...user posted image


Ni ja se ne grozim majki koje doje(pa to je najprirodniji prizor),nego majki koje hodaju s bebama po krčmama!!!!!!!!!!!!!!!!!

< Poruku je uredio Nella4444 -- 2.10.2009 16:06:19 >

(Odgovor članu pikachu)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Dojenje u javnosti
8.12.2009 0:15:47   
Arnika
Ja već tri mjeseca dojim svoga bebača. Kada izlazimo u šetnju, u restoran ili do prijatelja uvijek imam poveću količinu izdojenog mijeka (blažena izdajalica).  Par puta nije bilo dosta mlijeka ili je moj anđeo htio sisu zbog utjehe. Tako da sam dojlia i u restoranu i kod prijatelja.
No ljudi koje me okužuju imaju dosta negativan stav o dojenju u javosti tako da se moram skrivati i navlačiti po autu, restoranskim wc-ima. I često znaju spominjati javno dojenja na Dolcu navodeći to kao sramotan, vulgaran čin.

Užasno mi je to skrivanje i navlačenje po wc-ima, kao da radim nešto ružno. Po mojem dojenje se može izvesti diskreto ali ljudi većinom ne vole vidjeti ženu koja doji u javosti. I žalosno je da  većina restorana nema osigurane male prostorije gdje bi majke mogle podojiti i presvuči dijete.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mia Ela 17.9.2009.

(Odgovor članu Nella4444)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Dojenje u javnosti
19.12.2009 13:07:34   
anuska08
Meni je neugodno dati vani djetetu iz bočice jesti! Ne znam zašto je tako, ali imam osjećaj da će ljudi pomisliti: Jadno dijete, što ga mater gnjavi! Nek ga vodi doma!
Mama mi kaže da sam luda jer da tako neću nikada moći biti duže vani, jer beba po danu traži papati svaka 3 sata!

_____________________________

Nika 26.08.2009.

(Odgovor članu Arnika)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Dojenje u javnosti
20.3.2010 22:00:45   
crazyblue
ja sam svo troje dojila u javnosti.baš jutros smo bili u šetnji i mala je plakala i tražila ciku (samo da se uspava) i ja sam fino sila na klupicu, pokrila curu i sebe dekicom i sve riješili u minutu.cura zaspala sretna, a ja i ostatak moje ekipe u miru nastavili šetnju. ne znam šta ima bit degutantno u tome da majka hrani svoje dijete! degutantnije mi je vidit one polugole utegnute curice (i žene) kako paradiraju naokolo. meni je moje dijete na prvom mjestu i ne ustručavam se nigdi je dojit (s tim da se nebi skrivala po zahodima isl)...nikad nismo imali neugodnih iskustava niti nam je tko što rekao (a i da je dobio bi jezikovu juhu!). ne mlataram sisama okolo niti ih pokazujem dok dojim. pokrijemo se i obavimo svoje, diskretno i ugodno. ako kome smeta neka se okrene! ja samo ispunjavam svoju zadaću user posted image

(Odgovor članu anuska08)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Dojenje u javnosti
21.3.2010 8:55:34   
njanja
da se osavrnem na arnikin komentar vewzan za dojenje na dolcu. Nema nista vulgarno u tome, ali da je preisforsirano-je!!!! Misli dijete se doji kada je gladno, a nemojte mi reci da je onih 100 djece na dolcu bas u tom trwnu gladno....i sta onda mama im gurnwe sisu u usta da bi se naslikavale i pokazale.hej ja dojim!!!!
Mislim, znam da je ciljk razbiti predrasude o dojenju u javnosti, ali to se moze na suptilnije nacine. Na kraju kreajeva svaka mama zna kako je njoij najugodnije dojiti, a ona koja zeli i voli dojiti vani, nauci to raqditi diskretno bez ikakve pompe. I sama sam dojila vani, nema klupice na kojoj nismo sjedili i papali, ali nisam gurala sise van da svi vide da dojim.
Tako da i ja djelomicno osudjujem tu akciju na dolcu

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Arnika)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Dojenje u javnosti
21.3.2010 9:06:20   
CallamityJane
Ja sam isto dojila u javnosti iako sam poprilicno stidljiva po tom pitanju ali glad ne bira vrijeme ni mjesto. Pokrili bi se gazom koju sam uvijek imala sa sobom ili peskirom ako smo na plazi i mirna Backa, nismo nikada dobili neke neugodne komentare mada sumnjam da je iko ista i skontao sta radimo a i meni je lijepo vidjeti majku da hrani svoje dijete..neka me milina obuzme kada to vidim user posted image
naravno da je u granicama pristojnosti jer stvarno ima svakakvih slucajeva

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Dojenje u javnosti
21.3.2010 9:08:49   
danery
dojenje je ok,ali sve u nekim granicama...
kako kaže njanja,ne motaju svi na rivi vidjet sve detalje akcije...
ako ćeš već u javnosti dojiti,daj se malo pokrij ili nekako zakloni...ne mora se žena sakriti u mišju rupu,ali ne mora ni iz aviona biti vidljivo cijelo poprsje...
našla sam se u nekoliko neugodnih situacija u društvu jedne prijateljice...u kafiću dok konobar prima narudžbu ona se razdrljila,čovjek je jadan u zemlju propao...ona se uvrijedila da što ne gleda u nju dok čeka što će naručiti...a dečko jadan od srama ne zna kuda bi,jer je NJEMU bilo neugodno zurenjem narušiti njenu intimu...
a još gore mi bilo kad je bila kod nas i na pola dnevne izvalila sise i natače malu pred mm...on je jadan zbrisao iz kuće iz istog razloga kao i ovaj konobar...a da nemamo drugu sobu,pa da nije mogla reći ja bih sada podojila,mogu tu ili negdje dalje...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Dojenje u javnosti
21.3.2010 19:27:16   
boba125
ja sam isto dojila u javnosti.evo,bas danas smo bili u parku  i D je bio pospan i cendrao je,pa smo sjeli na klupicu,ja mu dala sisu,lijepo smo se pokrili i obavili pa lijepo u miru krenuli dalje.nitko nije ni obracao paznju na nas.moram reci da se nikad nisam srela s negativnim komentarima,uvijek samo lijepe rijeci i pohvale.
daj sisu bebi,pokrij se malo i gotovo.mislim da je to na taj nacin ok.
i jos,super mi je to kaj ima posvuda soba za dojenje,u soping centrima i sl. pa da lijepo sjednes i podojis bebu.zasto bjezati doma?

_____________________________




(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Dojenje u javnosti
21.3.2010 20:17:22   
mara27
ajme, meni je isto malo teško u javnosti, još se nisam oslobodila...jer moj gleda okolo naokolo pa mi se uvik vidi brrruser posted image , a i jadna mislim da imam ružna velika prsa pa ne volim da me baš svako vidi.

da ponovim, ja sam za dojenje u javnosti, ali malo da se pokrije cicka, ja sam isto za to.
bad mi je ispred muškog djela moje obitelji(pritom ne mislim na mm!), ali oni su se već navikli pa malo okrenu glavuuser posted image


_____________________________

odgajati dijete-ljubavlju i povjerenjem!
L-25.08.05.
T-19.10.09.

(Odgovor članu boba125)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Dojenje u javnosti
21.3.2010 23:05:05   
mali_macic
ja isto dojim u javnosti, za mene je to najlakse i najbolje, ja mogu bilo kad bilo gdje bilo kako (sjedeci, stojeci, hodajuci, lezeci). u biti mi je svejedno tko me gleda jer nekako u ovakim situacijama ne smatram svoju sisu sex objektom nego ambalazu za hranu user posted image user posted image user posted image
no da ne bi drugima bilo neugodna imam super stvar koju mi je poslala mamina rodica iz Kanada. Evo link pa pogledajte: http://www.learningcurve.com/product/detail/Y1879A2?locale=en_US - vrlo je jednostavno i prakticno tako da bi se to moglo i bez puno problema sasit.

_____________________________

nasa "mrvica" Ella - 04.10.2009
E very day and night
L ooking at you makes me smile
L oving you is what I do
A ll my heart belongs to you...


(Odgovor članu mara27)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Dojenje u javnosti
22.3.2010 8:36:48   
danery
e ovo sam vidjela već i super je stvar 

(Odgovor članu mali_macic)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Dojenje u javnosti
22.3.2010 8:43:39   
karoca
ODLIČNA STVAR! OSOBNO VIDJELA baš kod malog mačića!user posted image
Žao mi je što nisam za to znala dok sam moje cure dojila. Stvarno je praktično a vjerujem nije teško ni sašiti. Dojila sam stariju vani gdje god bi se zatekla, (najviše na plaži jer smo svaki dan išli na kupanje) naravno negdje bi se sklonila, podojila i dalje u šetnju. I mlađu još dojim, kad ogladni vani, sklonim se negdje sa strane, podojim i to je to. Slažem se za dojenje u javnosti i to diskretno negdje dalje od oči javnosti, u miru.

_____________________________

Mara: 28.03.2007
Katarina: 08.04.2009

(Odgovor članu mali_macic)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Dojenje u javnosti
22.3.2010 8:47:54   
ZVRK
fora.
kao neka pelerinica a mama i beba obave posao u miru

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu mali_macic)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Dojenje u javnosti
22.3.2010 8:52:57   
cuba
ovo je stvarno dobra stvar, vidila sam još lani u nekom časopisu, slikali su Ines Preindl mislim da se tako zove user posted image kako u kafiću doji pokrivena s tim.

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Dojenje u javnosti
22.3.2010 9:20:55   
njanja
meni se ne sviđa:
  • moraš totalno pokrit dijete, vjerujem da mu je ispod toga jako vruće
  • opet dolazimo na to da je dojenje nešto sramotno kada se već ideš tako sakrivati

ja sam uvijek imala kanotjericu ispod majice i onda bi samo spustila grudnjak dolje, a kanotjericu digla i jan bi uhvatio cicu i stvarno se ništa nije vidjelo, izgledalo je kao da ga uspavljujem....na početku dok još to nisam znala izvesti sam stavila gazu preko cice i janove glave, ali kažem to mi se nije sviđalo da ga pokrivam.... po meni ova marama totalno nepotrebna, a one koje treba ohrabriti na dojenje vani samo se sjetite: PRAKTICE MAKES PERFECT!!!!

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Dojenje u javnosti
22.3.2010 9:30:45   
leilany
ja svoju K nisam dojila...pa ni neznam kaj je to dojit u javnosti....
ali...evo slucaj...moje jedna susjeda kad bi dosla kod nas za vikend,jer tad bi mi dosli starci i buraz pa bi nas bila puna kuca...svi zasjednemo za stol i pijemo kavu..a ona ni pet ni sest malog u krilo izbacila cicurinu(al doslovno jer je valjda imala 7-icu..a bradavicu ko moj nozni palac) i udri pred mojim bratom,njegovim frendom i mm...
mislim halooo....njima se zeludac dizo...
fakat mi je to bilo uzas...i mene je bilo sram...a kuca joj je odma iza nase...ima minutu...pa onda odi doma..kad ti se dijete najede vrati se....e meni je to uzas....
..inace nemam nista protiv diskretnog dojenja...ali ovo kad netko doslovno cicu baci na stol..mi je user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Dojenje u javnosti
22.3.2010 9:33:00   
danery
hahahahahahahahaaaa...jooooj user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Dojenje u javnosti
22.3.2010 9:35:43   
mariola
slažem se s lei. ni ja ne volim takve...
ja dojim vrlo diskretno,maknem se sa strane, u drugu sobu, kad smo vani tamo di ima najmanje ljudi,može se podojit u miru a ne cicu na stol.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

.
пеперутка16

.

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!