|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisani korisnik]
7.4.2010 22:50:08   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Duve)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
7.4.2010 22:53:03   
dominik
joj i ovak je glasan doma...sam nam jos zvizdaljka fali hehe...bas bum probala tu foru...tnx

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
8.4.2010 4:52:31   
anne
Kažu da je 4 godine prelomna točka.
Ja sam odgojiteljica i imam djecu u skupini od 3-5 godina. Samo jedno dijete priča dobro!user posted image  Loš izgovor, tepanje, mucanje je ogroman problem, a ima premalo logopeda.
To je tvoje dijete i moraš se boriti za njega. Sad se još nešto može napraviti.
Ako ništa drugo odvedi ga privatno na testiranje pa će ti reči.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
8.4.2010 11:09:38   
ninolina
evo nadam se da sam dobre primjere dala, ovako smo mi učili slova i izgovor riječi...naravno kroz igru ide bolje i lakše...mi kad se vozimo pričamo, kad šečemo isto tako...nadam se da će nekome pomoći,
č,ć, đ, dž, r,š
Čiči, čuču, čočo, čar, Cestom ide dimnjačar, Džadža, džudžu, džodžo, džin, Pjeva pored vode mlin. Điđi, đuđu, đođo, đak, Puhnuo je vjetar lak. Ćaća, ćići, ćoćo, ćuk, Iščašila muha kuk.

Riba Trlja more prlja riba List pleše tvist riba Mol trpi bol ribe Srdele mrze gradele riba Gira morsku gitaru sviraEvo nekoliko pjesmica za L:

KLIK KLAK
IDE VLAK
KLIKA KLAKA
ETO VLAKA
U TOM VLAKU
KLIKA KLAKU
VOZE SE ĐACI
VESELJACI

Iduća:
LAKU NOĆ
VELIKIM SLOVIMA
I SLOVIMA MALIM
LAKU NOĆ
TATINOJ LULI
I KULI U PIJESKU
LAKU NOĆ BUDILICI
I PTICI NA SLICI
LAKU NOĆ
JEDNOJ MALOJ
U NEBODERU
LAKU NOĆ
NOVIM CIPELAMA
I MAMINIM OČIMA
LAKU NOĆ
SVIMA!


I još jedna...
SPUSTILA SE KIŠA
NALJUTILA MIŠA
I SMOČILA KRAVU
DOK JE PASLA TRAVU
JEDNOM MALOM MRAVU
PALA KAP NA GLAVU LEPTIRIĆ JE LJUT
MOKAR MU KAPUT
SAMO CVIJEĆE NIJE
NA KIŠU SE SMIJE

L
mala, pala, vala, kala... onda dalje mula, kula, bula...
R
trla, vbrla, mrla, tura, pura


KAMION TE TRESE, TRESE,
AVION U ZRAK PONESE.
BICIKL TIHO ZUJI, ZUJI,
AUTO OŠTRO BRUJI, BRUJI.
ŽELJEZNICA LUPA, LUPA,
BRODOM ĆEMO PLOVIT SKUPA.






_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
8.4.2010 11:11:51   
ninolina
nisam stigla sve napisati ali mašti na volje i ako djeci teško ide koja riječ tražite da kroz igru pričaju za vama

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
8.4.2010 17:14:15   
Njofra
Hvala Ninolina!!!

_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 31
   [Obrisani korisnik]
8.4.2010 17:24:07   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Njofra)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
18.4.2010 10:15:12   
danery
u petak sam skoro pala na tur od iznenađenja-prijateljica odvela sina logopedu!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
i žena joj rekla da je mali razmažen...frendica naravo-očekivano-user posted image user posted image user posted image user posted image -kako ona to misli??
(nije napala ženu na svu sreću user posted image ),nego je mene pital što bi to značilo i smatram li njenu djecu razmaženom...

moje je mišljenje ovakvo:pod razmažen logopedica smatra (a i ja) njegov govor koji je takav kakav je jer ga mama nije ispravljala u razgovoru i izgovoru,nego je to prihvatila jer ga ona razumije kad priča...

a mali,na kraju svega,zapravo je LIJEN pravilno govoriti baš zbog tog preskakanja ispravljanja...

sreća sve u svemu da se može ispraviti,ali nažalost i bez toga je mogao...user posted image user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
18.4.2010 10:17:33   
ZVRK

IZVORNA PORUKA: danery

u petak sam skoro pala na tur od iznenađenja-prijateljica odvela sina logopedu!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

barem neki pomak da malcu se pomogneuser posted image
kako da je ipak išla???

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
18.4.2010 10:26:37   
danery
ne znam....i ja sam user posted image user posted image user posted image
valjda je zaključila da mali od početka godine nije ništa napredovao...
ali i svekar ju je ugnjavio jer pozna tu logopedicu pa joj je svaki dan skakao po glavi je li malog vodila na pregled...
zapravo sve mi se sad kad malo razmislim čini da se ona htjela riješit prigovaranja svekra i svekrve...ajme bože,e sad mi je tek krivo user posted image user posted image

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 35
   [Obrisani korisnik]
25.4.2010 20:10:49   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
25.4.2010 20:32:17   
danery
u svakom slučaju preporučam ti da ne vičeš na nju...to ju samo možda još više potakne da tako izgovara riječi...

a također i ja kao i ti mislim da je to faza koja joj je sad zanimljiva i smiješna...pravi se da ju ne razumiješ kad tako priča i nakon nekog vremena vjerujem da će ju proći ako te to toliko muči....ali nemoj su siliti da priča NORMALNO jer je dosad tako pričala...

ništa joj neće biti ako se neko vrijeme zeza i igra riječima....


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
25.4.2010 20:59:06   
dominik
ja domia ispravljam i on pokusa ponoviti kak treba i kaze a ne mogu mama ja to tako leci hahahahauser posted image

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
26.4.2010 8:54:35   
Njofra
Joj evo moram prokomentirat, znate šta, vježbam ja tako taj tekst kaj je Ninolina dala a veli mali meni: dosta je meni toga vise, necu ja to ne ne dosta. ma smješan mi je skroz maleni, ali vidim ide nam lagano na bolje ispravljam ga dosta no svejedno sad kad bude išao na pika pika redovno cjepljenje imamo 28.4. za dva dana pitat ću za logopeda, iako kažem opet vidi se da idemo naprijed s govorom, kaže mi kužiš i to tvrdo ž i š, tak da imam vjere da bu dobro. Al evo malo su nam dečki lijeni.

_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
26.4.2010 9:40:43   
ninolina
Joj evo moram prokomentirat, znate šta, vježbam ja tako taj tekst kaj je Ninolina dala a veli mali meni: dosta je meni toga vise, necu ja to ne ne dosta. ma smješan mi je skroz maleni, ali vidim ide nam lagano na bolje ispravljam ga dosta no svejedno sad kad bude išao na pika pika redovno cjepljenje imamo 28.4. za dva dana pitat ću za logopeda, iako kažem opet vidi se da idemo naprijed s govorom, kaže mi kužiš i to tvrdo ž i š, tak da imam vjere da bu dobro. Al evo malo su nam dečki lijeni.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image njofra nemoj ga puno siliti onako kroz igru

cvrči jesi me nasmijala tako i moj theo ali to samo zato kaj mene zaje.....


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
11.7.2011 15:17:04   
Bablica
Da malo temu osvježim ...
moj mali nećak ima 4 g i nikako ne može reć slovo V, koliko god se trudi. Muče ga još S i Z. Teta u vrtiću je pred godinu dana rekla da odu s njim kod logopeda, ali nažalost nema kome reći ... Do neki dan je nosio dudu varalicu i kad pokušava reć ta slova jednostavno nezna kako jezik namjestit (da li je to od dude - pojam nemam). Skoro svi s njim normalno pričaju, rijetko kad mu se tepa - pred spavanje eventualno ili kad bi se baš mazio malo.
Od malih nogu on i ja blebećemo 100 na sat i baš uživa samnom pričat. I uvijek kad pričamo tražim da priča neke riječi u kojima ta slova mora koristit ali vidim da se muči ful da ih izgovori i nemože. user posted image Roditelji ga uopće ne ispravljaju i njima je to normalno i već godinu dana da nisu našli vremena za logopeda!!!
Ima li netko pjesmice koji bi mogla s njim vježbat kad ga vidim, jer vidim da se samnom ful trudi, a to je najmanje što mogu napravit!

_____________________________

Korina 28.10.2010 naš najljepši anđelić

"Život nagrađuje one koji ustraju"

Karlo 10.04.2012

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
11.7.2011 15:18:20   
Bablica
E i da dodam, slovo R super kaže! Jedino mu ponekad kad me zove kaže BaJbara ... hehehe

_____________________________

Korina 28.10.2010 naš najljepši anđelić

"Život nagrađuje one koji ustraju"

Karlo 10.04.2012

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
11.7.2011 15:24:46   
njanja
Babli, pokloni mu MAMINE PJESMICE, ima ih brdo http://www.planetzoe.hr/knjiga.php?id=4&n=Nove_Mamine_pjesmice_za_bebe_i_mali%9Aane,_2._pro%9Aireno_izdanje

pa se igrajte i vježbajte.....

Na žalost, točno znam kako je to i s punim pravom osuđujem roditelje koji nisu otišli kod logopeda.
To je kao da s djetetom koji ima upalu uha ne odeš kod pedijatra....Neodgovorno i sebično....



_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
11.7.2011 15:40:57   
danery
e,da....eto i mene opet tu....mali proslavio 6.rođoš neki dan....još uvijek frflja li ga frflja,ali kao nešto manje...logoped bio onda i nikad više....

_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
11.7.2011 15:59:09   
Bebys
pa jeli nije isla vec na pregled za skolu..to joj nece dobro proci...kada bude isla..a jadno djete..user posted image

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
11.7.2011 20:18:22   
Bablica
Njanja odličan link! Već pol sata gledam knjige i nisam našla ni jednu na koju se oni nebi uvrijedili nažalost!user posted image user posted image user posted image user posted image I kad im u prolazu spomeneš logopeda se uvrijede, a kamoli da im knjigu za pomoć kupim! Vjerojatno nebi više nikad pričali samnom. Za sebe bi sve pokupovala jer obožavam takve knjige bez obzira imalo dijete problema ili ne.
Žao mi je malog jer kad ga duže ne vidimo jedva ga neki put razumijemo što priča, a nije baš da ima malo godina ...
Smišljat ću ja i dalje svoje gluposti pa možda neš i upali. Njemu je fora kad mu kažem neke riječi koje ne može ponovit pa se ful trudi i smije ko lud (kažem mu da je njurgast ili papagalo, divovski i sl. pa ponavlja). Nažalost vidim ga možda 5-6x mj ...

_____________________________

Korina 28.10.2010 naš najljepši anđelić

"Život nagrađuje one koji ustraju"

Karlo 10.04.2012

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
12.7.2011 1:54:36   
lilia
Da, pjesmice su prekrasne i poučne. I meni se jako sviđaju.

Babli, a da kažeš šogorici da si kupila te pjesmice već prije (ili dobila) pa ćete pjevati kad npr. ne želi prati rukice prije jela ili zubiće (ako spava kod vas), izmisliš nešto pa si pjevate kad dođe kod vas a ti si knjigicu zadržiš, pa kad ti bude zatrebala, imaš.user posted image
Nadam se da te neću rastužiti ali krivo mi je kad vidim kako se brineš za tuđe dijete, kužiš šta hoću reći? Život baš zna biti nepravedan..
U svakom slučaju user posted image user posted image  za trud.


_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
12.7.2011 7:11:56   
ejmama
Sigurna sam da će mu tih 5,6xmj sto provede s tobom puno pomoci i moram reci da je presladak deckic!

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
12.7.2011 14:55:25   
Bablica
Eeee Lili moja sve si rekla ...
Ma mali je genijalan kad je s nama - sve, ali apsolutno sve posluša što mu kažem i uvijek se sve dogovorimo. Nikad se ne buni i kad kažem da nešto ne može samo kaže bobro! user posted image user posted image user posted image user posted image
Ali je s njom user posted image I uvijek nešto vrišti kupi mi ovo, daj mi ovo ako neće - živa frka! Nama je bombon!!!
Ma nije mi jasno da u god i pol ne mogu (ili ne žele) nać vremena za otić kod logopeda da normalno priča jer njegova sestrična mlađa 2 dana od njega priča ko mi - sve, ali sve i jednu riječ i slovo! I tako sam žalosna kad nju i njega zajedno gledam user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Korina 28.10.2010 naš najljepši anđelić

"Život nagrađuje one koji ustraju"

Karlo 10.04.2012

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
12.7.2011 14:56:10   
Bablica
Ma super je!!! Bombončić ...

IZVORNA PORUKA: ejmama

Sigurna sam da će mu tih 5,6xmj sto provede s tobom puno pomoci i moram reci da je presladak deckic!



_____________________________

Korina 28.10.2010 naš najljepši anđelić

"Život nagrađuje one koji ustraju"

Karlo 10.04.2012

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!