|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 22:09:01   
Manda
Anne, svijet je surov, to znamo i ti i ja, i većina ljudi oko nas. Ja je jednostavno moram naučiti obraniti se od nasilnika, kao što sam je naučila i ne na cestu trčati, već stani mirno u kut. Kužiš, zar ne? Problem s tim dječakom nije naš, već na višoj razini. Ja ću se samo nadati da se neće ponoviti... Ima puno toga.
I znam da to što kažeš ima svakakve djece ali i roditelja stoji 100%.
Btw. hvala na komplimentima* Mogu samo reći, također*

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 22:21:28   
emily123
IZVORNA PORUKA: ninolina

strašno ali ja bi sazvala sastanak... obratila se teti, ravnateljici , psihologu. Svakako nešto poduzmi jer ti djete neće htjeti u vrtić ići. A tu mamu bi ljepo priupitala kaj ona nema ništa za reči... Joj ja bi pukla

potpisujem...joj i ja bi pukla da mi se tako nesto desi djetetu


_____________________________

mamini anđeli............

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 22:33:39   
anne
Manda user posted image

novamama i moj je takav, ali on lupi, ugrize, štipne namjerno.
Dobro još je mali i proči će ga. Učimo ga da se ponaša tako - zato mi je i bilo čudno kako kažete da treba dijete naučiti da vrati, dok se ja borim sa svojim koji počne i doma i u vrtiću.
Dio je stvar karaktera, dio našeg postavljanja na njihove "ispade". Nekoj djeci treba duže a nekoj ni ne treba vremena da se uklope u društvo.
Npr. Petra mi je takvo dijete. Da nisam imala Samuela mislila bi da je stvar u roditeljima i ne pružanju dovoljno pažnje. Sad vidim da nije tako. Samuel jednostavno ima višu razinu potreba i ako se na to ne odgovori dovljno brzo ili na ispravan način on pukne. Vremenom i dosljednošću će se to izregulirati. Nadam se.user posted image

Ako pak ne postoji volje za to kao očito kod ovog malenog o kojem Manda priča sve treba prepustiti višim stručnim nivoima i na tome inzistirati. Ako se nešto ne napravi kakvi će tek biti ti mali nasilnici kad narastu?user posted image

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu emily123)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 22:34:18   
Manda
Joj, znate što sam napravila? Hihihi. Uzela sam balon i učila mišicu kao da je to taj dječak, nek lupi i bježi i zove tetu. Hihihihi.
Drage moje, slučaj s mamom je težak na višoj razini. Ne smijem o tome javno.

(Odgovor članu emily123)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 22:36:11   
anne
Nemoj javno, ali nemoj ne reagirati.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu Manda)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 22:48:02   
Manda
Nadam se da se neće ponoviti.

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 23:35:55   
novamama
hvala cureuser posted image

zvrk, i ja sam mislila da li sam pogriješila što sam ga makla sa konjića, ipak se on igrao, a ja sam mu nametnula svoju volju, nisam ga ni pitala, nego sam ga samo izvadila sa konjića i rekla da ćemo dati sada konjić drugom dječaku..
možda je zato...

doma se npr. ful naljuti ako mu uzmem čarapicu iz ruke prije nego ga obučem, a kada ga pitam 'daj mami' onda mi ju sam da bez problema...isto tako je počelo biti i sa robicom..prije nego ga obučem moram mu dat majicu na 'provjeru' i onda ljubazno tražiti od njega, i on mi ju da! a kad mu uzmem, kad mi se žuri ili nešto, onda je dernjava....

da zvrk, mislim da si u pravu...drugi put ga ne smijem doživjeti zdravo za gotovo (niti ja to ne volim!), nego ga pitati ili mu pokazati na dječaka ili nešto slično...

ma djeca su pametnija od nasuser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Manda)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 23:39:57   
novamama

IZVORNA PORUKA: anne

zato mi je i bilo čudno kako kažete da treba dijete naučiti da vrati, dok se ja borim sa svojim koji počne i doma i u vrtiću.




za ovo stvarno još nemam pojma što ću napraviti kad do toga dođe...nisam pametna:

- odgajati dijete da ne vraća batine - čini se ispravno, jer na nasilje se ne odgovara nasiljem...ALI...
- što zaista poručujem svom djetetu u tom slučaju? da ga svatko može za***** čim stigne? da je ok biti otirač nasilnicima?
- ili da je bolje tražiti diplomatsko rješenje, odnosno, maknuti se od onih koji te tlače...kako da to napravim sa malim djetetom?

zaista ne znam.....user posted image


_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
3.2.2010 7:04:14   
Manda
Eh, novamama i mene je to mučilo, dok nisam skužila da moje dijete koje je veselo i baš dobrica, ne da neće prvo udariti, nego neće ni vratiti. A 3-godišnjaci valjda sad ulaze u fazu "tko se tuče taj se voli". Pa moja stalno dobije udarac ili je neko gurne tako da padne. Eh, ja bih da je ona mrvicu ratoborna i da vrati. Sad ćemo je trenirati Mirko Filipović pokretima user posted image . Evo otišla je u vrtić i ja se full nadam da je onaj mali od jučer zaboravio.

_____________________________

Najljepsi zvuk je tapa tapa tap kad moje dijete trci po stanu..

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
3.2.2010 9:25:08   
cuba
Ma meni su zapravo najgori oni roditelji koji se prave ludi i šute u situacijama dok njihovo dijete tuče i maltretira sve oko sebe, dere se po gradu u kafiću ma bilo gdje...ne znam dali to ti roditelji rade namjerno ili od rođenja imaju male divljake pa su više otupili na njihove ispadeuser posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Manda)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
3.2.2010 11:05:42   
Bebys
manda taktika ti je super za obranu sto si ju naucila ...javi kako je bilo danas i sta se desava...sretno curici neka ga samo ZVIZNE..

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
3.2.2010 21:00:12   
Manda
Evo da javim, danas hvala Bogu, nije bilo nikakvih problema između njih dvoje malih, a teta je pošpotala malog. Jedino kaj sad mala ima foru da nam govori da će nas ubiti, nas doma. Ne reagiramo, nadamo se da će proći kao i sve vrtićke glupe riječi. Tako je nedavno pokupila glupačo, ali i to je prošlo.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
3.2.2010 21:50:59   
anne
Baš sam se pitala.
Nadam se da je to to.user posted image

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu Manda)
Neposredna veza do poruke: 38
   [Obrisani korisnik]
22.4.2010 17:41:20   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
22.4.2010 22:25:35   
Manda
Nije više bilo incidenata s tim dječakom. Iako njegova mama pokazuje prema mojoj kćeri veliku pažnju. Tako sam jedan dan došla poslije nje u vrtić i našla ju gdje mi oblači kćer. Ja lavica, nije mi bilo drago.
I dalje je pekmez, žešći. "Mama, Tara me udarila s češljem, buaaaaa..."
A ja joj objašnjavam da vrati natrag.
Znam da se većina neće složiti ali mora se naučiti obraniti.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
23.4.2010 0:25:39   
mišica 666
ma u principu nisam za vraćanje udaraca ali nekad jednostavno moraš tako postupiti. npr. bili smo na nekom dječjem rođendanu i jedan divljak je moju malu 3 puta krvnički udario i ona se sva tri puta rasplakala a nije baš neka plačljivica a njegova mama ni a ni b. i kad sam vidila da ona ne reagira rekla sam mojoj r na sav glas da i njegova mama čuje a bome i on ako te sljedeći put udari ti mu vrati tako jako da ne zna šta ga je strefilo. više ju nije dirao. mislim ok nekad se desi u igri ili tako nešto ali da ćeš mi maltletirati dijeto nema šanse...

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu Manda)
Neposredna veza do poruke: 41
   [Obrisani korisnik]
23.4.2010 8:23:35   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Manda)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
23.4.2010 8:28:36   
adryosijek
ja cu svoju malu nauciti da bude divlje dijete a ne mirno da ju supa ko kako stigne jel ja sam taka bila skoro.. dijete svako bi se moralo nauciti na neki nacin da se zna zastititi kolko moze ...naravno ako nema neka grupa koja bi ju napala i zezala..al necu ju uciti da prva pocne jel nezelim imati  tako bezobrazno dijete ...to znaci da roditelj nije dobro odgojio

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
23.4.2010 8:32:00   
curice
nažalost djecu treba učiti da vrate
i sam moje uvijek učila da se ne tuku,da budu pristojne-ali mislim da sam i pogriješila
sad im kažem vratiuser posted image
moje su velike,ne tuku se sa djecom,ali na ulici se vode ratovi riječima
i jučer je moja A došla kući uplakana jer joj je curica rekla da je kur**user posted image
i pita me kad je ušla u kuću-smijem li ti reći što mi je rekla(jer je svjesna da će za ružne riječi biti kažnjena)

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
23.4.2010 9:39:39   
sig
ja sam moju naučila da vrati. Znam da se nije lijepo tuči i ona zna da nesmije prva.. ali isto tako neželim da se netko na njoj iskaljuje... ja sam joj lijepo rekla ako te udari vrati mu i reci: Tako i mene boli!! I tako i napravi. Ponosna sam na nju... jako!! Iako je mala svađalica neće udariti prva, ali neće niti ostati dužnauser posted image
Ja sam svjesna da nemaju svi doma savršenu situaciju, da ima obitelji gdje se roditelji međusobno tuku, gdje tuku djecu i sl. ali neželim da zbog takvih ljudi i takvih obitelji moje dijete ispašta! Mi se ne tučemo, čak niti nju nismo nikada udarili... čak se pred njom niti ne posvađamo da ona nebi čula iz mojih usta koji povišeni ton ili sl. (osim naravno kada ona nešto gadno zgriješi i onda mora u kaznu). Jednostavno je želim koliko je to u mojoj moći sačuvati od tih pakosti današnjeg svijeta.

A što se tiče onog konjića, smatram da je mama pogriješila trebala je dijetetu ukazati na to da je došao drugi dečkić i da bi se on vjerojatno isto htio malo ljuljati, te ga upitati dali će malo pustiti tog drugog dečkića da se ljulja... i vjerojatno bi sve bilo OK.



_____________________________

imam dvije ljepotice jedna ljepša od druge

(Odgovor članu curice)
Neposredna veza do poruke: 45
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!