|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: grčevi
11.3.2009 12:53:11   
Vjeverica ST
meni ne pomažu..moj također ima vjetrove i grči se, ali mislim da to nisu kolike...jer se one prave jave svako par dana i puno plače tada. Kako uopće znate da su to ti grčevi, odete u pedijatra? ja nisam, nego sama pretpostavim

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: grčevi
11.3.2009 13:39:19   
dominik
da ni nama se ne javljaju bas u iszto vrijeme, jedan period jesu sad se prebacilo na jutro i podne i...ma luda sam vec od toga...cijelo jutro mi je na rukama i cendra, pa dodje period da se zacrveni koliko urla...sab simplex ocito ne pomaze ali opet...mozda bi bilo i jace da joj ne dajem to...ali sve protiv koliko je i za grceve odnosno tjeranje zraka van...tak da nemre skoditi...i btw jede novolac protiv kolika, sab simplex u svaki obrok, podrigavanje 2 puta tokom jela...caj od komoraca...cepici od kima kad stvarno nakon sat vremena ne prestaje i eto i dalje se mucimo...znam da sam sve probala i neide pa neide ...

< Poruku je uredio dominik -- 11.3.2009 13:40:03 >

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: grčevi
11.3.2009 16:38:12   
Wukovarka
Ja sam Luciji smanjila kapi, dajem joj samo jednom dnevno i cura se fino isprducka poslijepodne, ima odlicnu stolicu, a navecer je mir bozji...
Sada jedino muku mucimo sa njenom vecernjom nervozom...

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: grčevi
11.3.2009 21:08:29   
dominik
a kak kuzite kaj je kaj...meni je ovo drugo djete i ne snalazim se user posted image mozda ak cu imati jos oko petog djeteta skuzim kaj je...cijeli dan mi cendrava, slabo jela, prduckala, i sad navecer ajme meni plakanja da se sva uznojila...kosica mokra...evo zaspala je al dok sam ju mazila skuzila sam da joj fontanela nije onak mekana vec nekak tvrdja user posted image il mi se ciniuser posted image

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: grčevi
12.3.2009 14:03:53   
Wukovarka
IZVORNA PORUKA: dominik

a kak kuzite kaj je kaj...



Dok je imala grceve, sva se grcila, nogice podizala prema trbuhu i neutjesno plakala, jednostavno je nisam mogla umiriti.
Javljali su se u prosjeku svakih 5-7 minuta i trajali po 2 minute.
Nije pravilo, ali najbolje skuzis po placu, jer je jednostavno neutjsna.

Sada ima fazu vecernje nervoze, ali se da umiriti, a posebno ju nadmudrim sa dudom user posted image ...e onda je mir, samo dok je duda slatka user posted image

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: grčevi
18.3.2009 9:17:17   
dominik
dora ih vuce prema sebi naizmjenicno i onda ih ispruzi ravno i pocne onako ko u grcu tresti...mislim da su nezrela crijeva u pitanju i da vise place jer ju to nervira nego...na mamu je izgleda, oni spominjani cepici su pomogli...sad ako i dodje do plakanja traje 5-10 minuta i stolica joj je cesca, par puta kad sam ih stavljala vratili su se van sa pokloncicem tak da sam uvjerena da je prilagodba crijeva krivac

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: grčevi
19.3.2009 21:00:56   
Mrvna
Lucija ima ovo o čemu govori yvonne, gastrokolički refleks i muku mučimo s time :( ne znam kako da joj pomognem. to nisu klasični grčevi već je problem u tome što kad mlijeko počne stizati u želučić, javlja se taj refleks/grč koji potiče pražnjenje crijeva. dakle, novo mlijeko unutra-probavljeno van. zez je što je teško išta pojesti ako urlaš svake tri sekunde nakon svakog gutljaja :( i onda je i gladna i boli ju i i iznervirana sa svim tim, moramo prekinuti dojenje, smiriti ju (što onda traje) i tek tad možemo pokušati opet.

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: grčevi
20.3.2009 16:06:03   
Wukovarka
IZVORNA PORUKA: Mrvna

moramo prekinuti dojenje, smiriti ju (što onda traje) i tek tad možemo pokušati opet.



Mi s tim muku mucimo... jucer 4 sata smo se natezale user posted image

Valjda bude brzo prestalo, jer vise ne znam kako da joj pomognem

(Odgovor članu Mrvna)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: grčevi
21.3.2009 15:57:30   
Wukovarka
Danas sam skuzila da Lucija ima grceve od D3 kapi.
Dva dana sam potpuno zaboravila na njih, sinoc cura bez problema provela vecer, zaspala u miru, spavala cijelu noc.
Jutros joj dala kapi i odmah problemi, a i sestricna mi kaze da je njen deckic imao grceve od njih.

Sad sam smanjila davanje na jednu kap, pa budemo vidili rezultate.
Neznam tko je procitao u bircu, nama takodjer pomaze cesnjak.

Prerezam ga na pola, malo ga istljam medju prstima i dam joj pod nos da uvuce miris na njega i nakon pola sata sve obavi user posted image

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 59
   [Obrisani korisnik]
21.3.2009 16:00:41   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Wukovarka)
  Neposredna veza do poruke: 60
   RE: grčevi
21.3.2009 16:04:09   
Wukovarka
Doktorica mi rekla od drugog mjeseca...

Nadam se da ih nece biti i sa zeljezom, inace joj necu davati

I ovako je osjetljiva na sve moguce, ja se jos uvijek hranim juhama user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: grčevi
22.3.2009 17:11:56   
Dominić
Matija (10 mj.) uvijek ima grčeve navečer ako mu se po danu štuca,jer mu je želudac pun zraka,tak da dok mu se štuca odmah mu dam nekaj za piti.

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: grčevi
28.4.2009 13:52:11   
MILLA
jedva sam čekala da moj mali uđe u 4. mj. da prestanu grčevi ali svaku večer je i dalje isto. ima svoje vrijeme od 8 do ponoči. nisu jake kolike ali stenje i nervozan je. spava mu se al ako mi zaspe prije ponoči,spustim ga u krevet on u snu počne vikati i stenjati dok se ne probudi.onda opet na ruke do ponoči pa tako izmučen zaspi sa otvorenim ustima-ko top.-do jutra. bude mi ga žao a ne znam do kad če to trajati. user posted image

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu Dominić)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: grčevi
28.4.2009 14:50:51   
lopy
Kod nas ista priča. Upravo je napunila 4. mj, dakle ušla u 5., a još uvijek muku mučimo sa grčićima. Više nisam sigurna koliko je to normalno. Evo baš prije neku večer, stavim je spavati, podojim, i ona zaspe, a nakon cca sat vremena, ajme. Urlikanje, plač bez prestanka i non stop prduckanje. Umirim je opet dojenjem, ali nakon nekog vremena isto. I tako čitavu noć. Jadnica iscrpila se i ona, a ja kao zombi slijedećeg jutra. Više ne znam jesu li ti grčići normalna pojava ili je možda nešto drugo u pitanju?

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: grčevi
28.4.2009 15:23:41   
bia_ri
Moja curica ima mjesec dana i borimo se s grčevima, a sad više ni ja sama neznam dal su to više grčevi s obzirom šta sam sve sad pročitala. Ovako grči trbušić, savija nožice i dok spava stenje, ponekad se izbljuca. Dajem joj sab simplex kapi al i dalje se ponavlja isto ali malo manje stenje, jedino smo uspjeli regulirati veliku nuždu. Promjenili smo bočice iz kojih pije i to se pokazalo dobro (TIMMEE TIPPEE), manje zraka se naguta i svaki put podrigne nakon jela. savjet mamicama ne tapšajte djecu po leđima da podrignu ja sam probala i nevalja, samo ih stavite na rame i sačekajte minutu ako neide dva, tri koraka prošetajte i gotovo (rekla mi je patronažna sestra i djeluje).
Dali je neka od vas čula za sirup NURSE HARVEY (navodno ublažava grčeve)????

(Odgovor članu lopy)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: grčevi
28.4.2009 15:28:01   
bia_ri
IZVORNA PORUKA: MILLA

jedva sam čekala da moj mali uđe u 4. mj. da prestanu grčevi ali svaku večer je i dalje isto. ima svoje vrijeme od 8 do ponoči. nisu jake kolike ali stenje i nervozan je. spava mu se al ako mi zaspe prije ponoči,spustim ga u krevet on u snu počne vikati i stenjati dok se ne probudi.onda opet na ruke do ponoči pa tako izmučen zaspi sa otvorenim ustima-ko top.-do jutra. bude mi ga žao a ne znam do kad če to trajati. user posted image


E tako i moja zvjerka, probudi se u 8 i onda imamo problem sa spavanjem neće da zaspi prije ponoći, sad spava s nama u krevetu pa je malo bolje njoj, a mi smo u banani.user posted image

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: grčevi
29.4.2009 10:07:19   
dominik
nakon dva bebaca sa izrazenim grcevima..nakon isprobanih svih kapi i sirupa iz nasih ljekarni...nakon cepica i kapi narucivanih iz njemacke...nakon mjenjanja bocice sa dorom....mogu vam reci da ce sve to proci kada bebicama sazriju crijeva...pricala sam sa puno roditelja koje to isto muci nekima je proslo sa dva i pol nekima sa tri a nekima nakon cetiri mjeseca...domi je imao do 5 i pol mjeseci ali slabije a dora (da pokucam u drvo) evo dva dana ne urla...
ja sam davala sab simlex da smirim sebe...cepici od kima su takodjer pomogli tu i tamo da smire ali potpuno nista od toga nje ih uklonilo....sretno i puno zivaca

(Odgovor članu bia_ri)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: grčevi
29.4.2009 10:43:24   
dominik
da zaboravila sam i jastucic punjen tresnjinim kosticaa koji se stavi u mikrovalnu zarijat pa na trbuscic

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: grčevi
2.5.2009 20:32:06   
jadran
moja lucija jadna plače čim počne jesti... nemem pojma kaj je to... valjda su to grčevi.. pomažemo si sab simplex kapima i čini mi se da pomažu jer ako joj ne dam jedan obrok drugi nam bude katastrofalan... toliko plače da nemože jadna ni jesti kako treba a nemogu ju nositi jer mi mlijeko curi iz sise ko ludo dok povuče tako da ju nosim tek kad malo popusti pritisak u sisi tak da ne ode puno mlijeka uzalud jer bi bila gladna inače.....a kad koristimo kapi redovito malo je slabije izraženo al ipak je tu..
tak sam jadna zbog toga  
jel ima netko s tim iskustva?'kad to prestane?

_____________________________

stiglo naše zlato
18.02.2009.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: grčevi
2.5.2009 20:39:15   
dominik
meni je mlijeko ful curilo i kada bi ona krenula hlapljivo jesti nagutala se zraka u prvim gutljajima i pocela plakati i nije vise cicu htjela...zato smo na umjetnoj...i na bocici je plakala dok je jela ali bocu joj ipak mogu gurnuti u usta dok je cica malo zeznuta....savjeti koje sam dobila jesu da izdojim malo mlijeka prije dojenja...barem onaj dio dok jako juri mlijeko van...doji djete tako da je ona iznad cice pa da mora vuci vise neo da joj curi u mlazovima...za vrijeme jedenja treba ih vise puta podrigivati...meni je dora pocela tek sada kad su grcevi prestali normalno jesti...nadam se da sam barem malo pomogla...jos malo pa ce prestati...izdrzite jos 2 -3 tjedna pa ce se sigurno smanjiti


< Poruku je uredio dominik -- 2.5.2009 20:41:19 >

(Odgovor članu jadran)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: grčevi
2.5.2009 20:41:56   
Anoniman
Mogu samo da kazem, da nama nije pomagalo nista osim nosanja, nikakvi cajevi, kapi i slicno...samo na ruke, i nosaj nosaj nosaj, i prestali su joj sa mesec i po dana...

(Odgovor članu dominik)
  Neposredna veza do poruke: 71
   RE: grčevi
2.5.2009 20:44:43   
dominik
IZVORNA PORUKA: Nellyca

Mogu samo da kazem, da nama nije pomagalo nista osim nosanja, nikakvi cajevi, kapi i slicno...samo na ruke, i nosaj nosaj nosaj, i prestali su joj sa mesec i po dana...


blago vama mogu samo to reci...mi smo se donedavno mucili a sa domiem i do 4 i pol mj trajali

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: grčevi
2.5.2009 20:48:08   
jadran
e toga je i mene strah da neće htjeti više cicu ak ju stalno boli dok jede..
kao što rekoh pomažemo si kapima pa ćemo valjda izdržati.. a micek mali .. što sve mora proći..

_____________________________

stiglo naše zlato
18.02.2009.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: grčevi
2.5.2009 20:48:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dominik

IZVORNA PORUKA: Nellyca

Mogu samo da kazem, da nama nije pomagalo nista osim nosanja, nikakvi cajevi, kapi i slicno...samo na ruke, i nosaj nosaj nosaj, i prestali su joj sa mesec i po dana...


blago vama mogu samo to reci...mi smo se donedavno mucili a sa domiem i do 4 i pol mj trajali



ajoj, mogu da zamislim...a meni su tad jos stalno bili moji, i sestra, i nosali je stalno.. i kad se sestra vratila kuci kao da je i grceve odnela sa sobom... user posted image

(Odgovor članu dominik)
  Neposredna veza do poruke: 74
   RE: grčevi
2.5.2009 20:51:36   
dominik
IZVORNA PORUKA: jadran

e toga je i mene strah da neće htjeti više cicu ak ju stalno boli dok jede..
kao što rekoh pomažemo si kapima pa ćemo valjda izdržati.. a micek mali .. što sve mora proći..


ako ste ovoliko izdrzali izdrzat cete jos....nece odbaciti ciku sada...a bubat ce ju dok papa i ako bude na flasicu njupala...i  dobra fora je malo podici noge kao da bude u sjedecem polozaju dok lezi...nama to uspjevalo...a ne moram ni reci koliko je puta gole guzice jela jer joj je tako pasalo kad ima grceve dok papa

(Odgovor članu jadran)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!