|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spolni hormoni - odnos i vrijednosti
21.10.2009 14:05:39   
Kika83
IZVORNA PORUKA: lavica81

po tome ti je ginekolog i zaključio da postoje policistični jajnici. dakle bitan je odnos ta dva hormona u ovom slučaju, a ne njihove pojedinačne vrijednosti, koje opet, svaka za sebe imaju neko značenje


IZVORNA PORUKA: Kika83

IZVORNA PORUKA: lavica81

je li ti LH veći od FSH?

Ako jest to je jedan od znakova PCOS-a


Da, vrijednost je veča




Ok, tnx na objašnjenjuuser posted image

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Spolni hormoni - odnos i vrijednosti
21.10.2009 14:09:22   
lavica81
nema problema draga, tu smo da pomognemo jedna drugojuser posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Spolni hormoni - odnos i vrijednosti
22.10.2009 22:47:04   
lavica81
tražila sam od ginekologa da mi da uputnicu za spolne hormone. dao mi je za lh, fsh, prolaktin i estradiol ali mi je rekao da nije važno kad se vade!? sad mi ništa nije jasno. on je inače stvarno dobar ginekolog i kad sam rekla da sam vidila da se oni vade 3-5 dan ciklusa, rekao je da to nema veze jer na nalazu postoje referentne vrijednosti za sve faze ciklusa.

ja ih isto mislim izvadit od 3-5 dana i sad me zanima:
mora li to baš biti 3 dan ili od 3-5 dana? čini mi se da će 3 dan past u subotu- da li da vadim u petak  2 danili ponedjeljak - 5 dan?
do kad se računa da je user posted image  došla tog dana? do 14 sati? negdje sam našla 16 sati a negdje i 18?

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Spolni hormoni - odnos i vrijednosti
22.10.2009 22:48:56   
tikica_69
Bolje onda drugi dan.....meni su i dr. Bauman i dr. Tomic rekli da ako dodje do 19 sati onda je taj dan, preko toga se racuna iduci dan kao 1. dan ciklusa

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Spolni hormoni - odnos i vrijednosti
22.10.2009 22:53:44   
lavica81
hvala draga na brzom odgovoru

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




IZVORNA PORUKA: tikica_69

Bolje onda drugi dan.....meni su i dr. Bauman i dr. Tomic rekli da ako dodje do 19 sati onda je taj dan, preko toga se racuna iduci dan kao 1. dan ciklusa
[/quote

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Spolni hormoni - odnos i vrijednosti
23.10.2009 12:10:17   
barby
lavice kad sam ja trebala vadit hormone isto tako mi je palo,neki blagdan je bio 3.dan ciklusa kad sam trebala doci vadit i dosla 4. i kazem tamo sestri ona kaze ma nema veze 3,4,5 sve je to tu negdje...

_____________________________

17.1.2011 STIGLA MOJA NAJVECA SRECA
ostala trudna između postupka prirodno:)

22.2 -transfer IVF/ICSI,11.3 beta.nisam je ni docekala:(

2007-missed abortion:(

JA-hipotireoza
sekundarna amenoreja

MM-oligoasthenozoospermia
varikokel

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Spolni hormoni - odnos i vrijednosti
23.10.2009 12:12:07   
Kika83
Meni za te hormone baš je pisalo na nalazu 3dc i tako sam napravila. Bila je subota i normalno su mi izvadili krv.

(Odgovor članu barby)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Spolni hormoni - odnos i vrijednosti
23.10.2009 12:17:45   
lavica81
cure hvala na odgovorimauser posted image

kika meni ne piše na nalazu 3 dan čak mi je ginekolog rekao da nije važno kad se vade jer postoje referentne vrijednosti za svaku fazu ciklusa. a čak sam mu ja napomenula da sam čitala od 3 do 5 dana.
pa ja više ne znam znaju li oni išta, ma nekad mi stvarno idu na živce

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Spolni hormoni - odnos i vrijednosti
23.10.2009 12:21:42   
Kika83
IZVORNA PORUKA: lavica81

cure hvala na odgovorimauser posted image

kika meni ne piše na nalazu 3 dan čak mi je ginekolog rekao da nije važno kad se vade jer postoje referentne vrijednosti za svaku fazu ciklusa. a čak sam mu ja napomenula da sam čitala od 3 do 5 dana.
pa ja više ne znam znaju li oni išta, ma nekad mi stvarno idu na živce


Znam da ima više ref. vrijednosti. Trebala si ga pitat šta je njemu važno( folikularna faza, sredina ciklusa, luteinska faza ili ova zadnja postmenopauza). Meni je i ginić za neplodnost napisao baš 3dc i ginićka kad mi je davala uputnicu naglasila 3dc tako da nemam pojmauser posted image Ma stvarno su u k... ponekad user posted image

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Spolni hormoni - odnos i vrijednosti
23.10.2009 12:32:21   
lavica81
ma nije mi rekao što mu je bitno. ja sam došla u njega i tražila da mi da uputnicu za vadit hormone zbog nalaza mm i svega što nas čeka. iako mi je drugi ginekolog (privatni) reksop da je samnom sve ok prema ginekološkom pregledu i da nema potrebe za vadit hormone. pa sad ti budi pametan, ufffffffffffffff

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Spolni hormoni - odnos i vrijednosti
23.10.2009 12:33:18   
barby
IZVORNA PORUKA: Kika83

IZVORNA PORUKA: lavica81

cure hvala na odgovorimauser posted image

kika meni ne piše na nalazu 3 dan čak mi je ginekolog rekao da nije važno kad se vade jer postoje referentne vrijednosti za svaku fazu ciklusa. a čak sam mu ja napomenula da sam čitala od 3 do 5 dana.
pa ja više ne znam znaju li oni išta, ma nekad mi stvarno idu na živce


Znam da ima više ref. vrijednosti. Trebala si ga pitat šta je njemu važno( folikularna faza, sredina ciklusa, luteinska faza ili ova zadnja postmenopauza). Meni je i ginić za neplodnost napisao baš 3dc i ginićka kad mi je davala uputnicu naglasila 3dc tako da nemam pojmauser posted image Ma stvarno su u k... ponekad user posted image



i ja sam vadila za neplodnost isto ginek napisao 3.dan ciklusa ali meni se potrefilo bas taj dan neki drzavni blagdan bio i nije nuklearna naravno radila i ja zvala da pitam sta cu rekla mi sestra ma nema veze moze i cetvrti samo vi dodjite....

< Poruku je uredio barby -- 23.10.2009 12:35:19 >


_____________________________

17.1.2011 STIGLA MOJA NAJVECA SRECA
ostala trudna između postupka prirodno:)

22.2 -transfer IVF/ICSI,11.3 beta.nisam je ni docekala:(

2007-missed abortion:(

JA-hipotireoza
sekundarna amenoreja

MM-oligoasthenozoospermia
varikokel

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Spolni hormoni - odnos i vrijednosti
23.10.2009 12:40:14   
lavica81
hvala cure na odgovorima. idem ja onda od 3 do 5 dana vadit.

Bože hvala ti na ovom forumu, da ga nema bila bi prepuštena ovim ludim doktorima, svaki drugačije govori

(Odgovor članu barby)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Spolni hormoni - odnos i vrijednosti
23.10.2009 12:50:12   
barby
lavice to i ja kazem,svuda je to tako nazalost...
vidite sad ovo meni ginek koji ce mi radit MPO rekao da dodjem u 11mj opet ali sa uputnicom od svoje socij ginek. nisam pitala zasto moram doci jel vjerojatno postoji neki razlog,ne valjda da me vidi...user posted image
i sad ja isla neki dan kod svoje socij ginek po uputnicu i nije mu ju htjela dati,da nije ona narodna ustanova da ovo,da ono.a ja njoj ali dr ja ju moram imat jel sad 29.10 se idem pribiljezit za tamo.ona meni ja nemogu samo tako radi necijih hirova davat uputnice to sve kosta...i ja otisla bez uputnice,i sad kad dr tj. dodjem tamo prvo ce me naravno pitat uputnicu za narucit se,a ja ju nemam i onda njima objasnjavat da imam takvu ginek koja nije htjela dat,itd. ali njih se to ne tice normalno zele uputnicu...rekal mi je da nek ima kazem da iamm zlocestu ginek i da neda.i sve preko nas pacijenta,samo da me setaju sa jednog dijela grada na drugi...uvijek mi ispastamo...stvarno u odvartniuser posted image

_____________________________

17.1.2011 STIGLA MOJA NAJVECA SRECA
ostala trudna između postupka prirodno:)

22.2 -transfer IVF/ICSI,11.3 beta.nisam je ni docekala:(

2007-missed abortion:(

JA-hipotireoza
sekundarna amenoreja

MM-oligoasthenozoospermia
varikokel

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Spolni hormoni - odnos i vrijednosti
23.10.2009 12:54:36   
lavica81
ne može ona tebi ne dat uputnicu! pa zaboga svi mi plaćamo zdravstveno osiguranje i to ne malo. pa ja mjesečno izdvajam 100o kuna za zdravstveno preko plaće i još za dopunsko pa da mi ne da?????? haloooooooooooooo????? draga, naoružaj se strpljenjem i ponovno pravac u nje. reci joj da imaš pravo na uputnicu a ako ti neće dat da ćeš je prijavit u ministarstvo. ma koji su to............ ne bi da njoj iz džepa tražiš.

(Odgovor članu barby)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Spolni hormoni - odnos i vrijednosti
23.10.2009 21:08:10   
barby

IZVORNA PORUKA: lavica81

ne može ona tebi ne dat uputnicu! pa zaboga svi mi plaćamo zdravstveno osiguranje i to ne malo. pa ja mjesečno izdvajam 100o kuna za zdravstveno preko plaće i još za dopunsko pa da mi ne da?????? haloooooooooooooo????? draga, naoružaj se strpljenjem i ponovno pravac u nje. reci joj da imaš pravo na uputnicu a ako ti neće dat da ćeš je prijavit u ministarstvo. ma koji su to............ ne bi da njoj iz džepa tražiš.



ma nema sanse da ni udjem kod nje,kao prvo ima sestru koju zovu gestapo poznata je tu u RI kao teska vjestica,stalno je i po raznim forumima ogovaraju,neljubazna,drska samo se istresa,u sekundi te otprasi,ne moizes s njom na kraj nikako..ona te pitas stas ti treba kod dr. i ako ona vidi da nesto ne pase nece ti dat ni da pricas sa dr. mene je sto put vec odprdila... i taj dan mi je rekla dr vam nece dat uputnicu a ja sam zahtjevala da ju osobno pitam i opustila me jedva da sacekam ali sam za jednu uputnicu cekala skoro 3 sata.katastrofa!!!!!!!!!! i uvijek tako kao i za recept.tako da nema sanse da ni dodjem do dr. nego rekla sam jednostavno cu ici dolje u bolnicu i reci im otvoreno dr. mi je rekla da mi neda uputnicu da sta vi izvodite...i briga me...pa nek ju oni zovu ako ne vjeruju.....

_____________________________

17.1.2011 STIGLA MOJA NAJVECA SRECA
ostala trudna između postupka prirodno:)

22.2 -transfer IVF/ICSI,11.3 beta.nisam je ni docekala:(

2007-missed abortion:(

JA-hipotireoza
sekundarna amenoreja

MM-oligoasthenozoospermia
varikokel

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Spolni hormoni - odnos i vrijednosti
23.10.2009 23:16:07   
lavica81
draga barby ja bi onda na tvom mjestu promijenila ginekologa iriješila se lude babe od sestre

(Odgovor članu barby)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Spolni hormoni - odnos i vrijednosti
23.10.2009 23:29:57   
barby

IZVORNA PORUKA: lavica81

draga barby ja bi onda na tvom mjestu promijenila ginekologa iriješila se lude babe od sestre


vec sam mislila,ali kad vec imas nekog ginek nece da te prime drugdje jedino na kraju god i to ako nemas trenutno svog.ma da imam financijski mogucnosti otisla bi kod privatnika svaki put i ne se zaheb.....
ali sta cu kad sam svako malo tamo i to si nemogu priustit...user posted image
neke zene su se bunile doktorici da kakvu to ima sestru drsku ali ona ju brani,a uopce mi ne ide u glavu kako se slazu kad je dr ljubazna inace zena stvarno ne mogu reci i nasmijana a ovoj sunce nikad ne sije i gruba je ko vrag....

_____________________________

17.1.2011 STIGLA MOJA NAJVECA SRECA
ostala trudna između postupka prirodno:)

22.2 -transfer IVF/ICSI,11.3 beta.nisam je ni docekala:(

2007-missed abortion:(

JA-hipotireoza
sekundarna amenoreja

MM-oligoasthenozoospermia
varikokel

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Spolni hormoni - odnos i vrijednosti
24.10.2009 23:18:34   
lavica81
evo mene opet s glupim pitanjima. da li da računam prvi dan menstruacije onaj dan kada baš krene ili onaj dan kad mi počne smečkasti iscjedak?

(Odgovor članu barby)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Spolni hormoni - odnos i vrijednosti
24.10.2009 23:47:29   
barby
ja sam sebi racunala bas kad mi je krenulo,kad mi je pocelo krvarenje,jel onaj smedjkasti iscjedak mi zna po 2 dana kenjkat..

_____________________________

17.1.2011 STIGLA MOJA NAJVECA SRECA
ostala trudna između postupka prirodno:)

22.2 -transfer IVF/ICSI,11.3 beta.nisam je ni docekala:(

2007-missed abortion:(

JA-hipotireoza
sekundarna amenoreja

MM-oligoasthenozoospermia
varikokel

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Spolni hormoni - odnos i vrijednosti
25.10.2009 8:52:37   
Najki
barby, i ja mislim da bi bilo dobro promjeniti ginekologa.
i ovo što lavica kaže, em mi to plaćamo, em su bezobrazni.
inače su sestre često bezobrazne, što nitko od nas ne kuži...
ko si ti da određuješ o tome!?sestra koja piše uputnice.
ne kužim.

al dobro, tako očito je. inače ni meni ginekolog nije
dao uputnicu čak ni za spolne hormone, ali ja sam se
svađala i rekao mi je na kraju da mu donesem
povijest bolesti ( ja glupača ostavila doma ) i rekao
mi je da donesem baš napismeno od tog ginekologa ( privatnog dakle )
kaj točno treba pa da će mi dati ipak.
ali smo se navlačili dugo dugo.

oni su sada dobili naredbu da hzzo mora smanjiti
troškove za dodatnih 15% i da će se to strogo kontrolirat.

moš mislit kak će sad država profitirat na meni i vama...
ima i drugih načina.

meni frendice isto vele da se svađaju i deru i da se ne daju
potjerat pa na kraju dobiju. tužno ali istinito.

želim ti sreću u svakom slučaju i bori se.

(Odgovor članu barby)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Spolni hormoni - odnos i vrijednosti
25.10.2009 22:12:16   
barby
najki tnxuser posted image

_____________________________

17.1.2011 STIGLA MOJA NAJVECA SRECA
ostala trudna između postupka prirodno:)

22.2 -transfer IVF/ICSI,11.3 beta.nisam je ni docekala:(

2007-missed abortion:(

JA-hipotireoza
sekundarna amenoreja

MM-oligoasthenozoospermia
varikokel

(Odgovor članu Najki)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Spolni hormoni - odnos i vrijednosti
26.10.2009 17:45:14   
Kika83
IZVORNA PORUKA: lavica81

evo mene opet s glupim pitanjima. da li da računam prvi dan menstruacije onaj dan kada baš krene ili onaj dan kad mi počne smečkasti iscjedak?


Kad ti krene krvarenje.

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Spolni hormoni - odnos i vrijednosti
27.10.2009 15:27:17   
lavica81
hvala dragauser posted image

IZVORNA PORUKA: Kika83

IZVORNA PORUKA: lavica81

evo mene opet s glupim pitanjima. da li da računam prvi dan menstruacije onaj dan kada baš krene ili onaj dan kad mi počne smečkasti iscjedak?


Kad ti krene krvarenje.



(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Spolni hormoni - odnos i vrijednosti
30.10.2009 18:02:59   
lavica81
evo nalaza hormona:
bila sam u privatnog ginekologa samo da mi nalaz iščita, jer je moj trenutno  na godišnjem, on je zadovoljan osim s prolaktinom pa mi savjetuje da ga ponovno uzvadim za mjesec dana. što vi mislite???


FSH (miu/ml) 4,86  (3,5-12,5)
LH   (miu/ml)  6,78 (2,4-12,6)
Prolaktin (ng/ml)  35,75 ( ,79-23,3)
Estradiol pg/ml)   42,78 (12,53- 165,5)

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 49
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!