|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: bakterije i leukociti u spermi
16.9.2009 22:20:51   
lavica81
jel iti napravio samo jedan bris (ne znam kako da objasnim mislim na jedan štapić) uz papu. ako jest onda pretpostavljam da je to cervikalni bris ali nisam 100 posto sigurna. ja kad sam išla u gin. rekla sam mu da hoću izvadit briseve i specificirala koje a uz njih mi je izvadio i cervikalni bris. Znam da ovoga za klamidiju nalaz treba čekat oko 2 tjedna (barem je tako kod nas u Dbk) ove druge 7 dana

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: bakterije i leukociti u spermi
16.9.2009 22:21:57   
anastasija0702
imam još jedno pitanje - čitala sam da se ne smije tuširati ni seksati prije brisa?? je li to istina.
isto tako sam vidila da se klamidija trachomonis može ustanoviti i iz brisa oka. znači li to da je to ona ista koju moža ima u spermi?? ili je to druga bakterija??

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: bakterije i leukociti u spermi
16.9.2009 22:23:02   
anastasija0702
neznam koliko mi je štapića izvadio, zaboravila sam. znači da pitam bris cerviksa i briseve na MUC.

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: bakterije i leukociti u spermi
16.9.2009 22:23:59   
lavica81
pa u pravilu niti prije papa testa se, koliko ja znam, ne preporuča spolni odnos 24-48 sati. ovo za tuširanje prvi put čujem mislim da to uoće ne drži vodu , pa moraš se otuširat ako ideš u ginića.
Draga moja, ovo za otkrivanje iz oka ti stvarno ne znam

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: bakterije i leukociti u spermi
16.9.2009 22:25:04   
lavica81
tako je, osim njih postoji i bris na HPV, ali ako ti je papa test u redu to ti uglavnom ne vadi (jer se iz njega nešto vidi, ne znam točno što)
IZVORNA PORUKA: anastasija0702

neznam koliko mi je štapića izvadio, zaboravila sam. znači da pitam bris cerviksa i briseve na MUC.


(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: bakterije i leukociti u spermi
16.9.2009 22:26:25   
lavica81
draga ali po čemu zaključuješ da tm možda ima neku od ovih bakterija, posebno klamidiju. ukoliko je ima, mislim da bi je izolirali brisom uretre?
IZVORNA PORUKA: anastasija0702

imam još jedno pitanje - čitala sam da se ne smije tuširati ni seksati prije brisa?? je li to istina.
isto tako sam vidila da se klamidija trachomonis može ustanoviti i iz brisa oka. znači li to da je to ona ista koju moža ima u spermi?? ili je to druga bakterija??



(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: bakterije i leukociti u spermi
16.9.2009 22:49:17   
anastasija0702
on ima bakterija i leukocita u spermi a ne u uretri, to su dvije različite stvari. mislim da ima neku bakteriju koja utječe na to d aje neplodan i ako ima leukocita u spermi sigurno je neka samo oni nisu odredili koja je.

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: bakterije i leukociti u spermi
17.9.2009 20:06:53   
anastasija0702
evo danas sam opet radila briseve kod ginekologice opće, ajde bar ne moram ništa platiti. recite mi koliko su oni pouzdani?? ja sam ih radila u zadru.
tikice, bris uretre kod žene postoji čitala sam o tome na internetu i znam ženu koja ga je radila i kojoj su tek tim nalazom otkrili klamidiju.

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: bakterije i leukociti u spermi
17.9.2009 20:11:28   
lavica81
a čuj, mislim da su dosta pouzdani. mi smo ovdje već imali temu zvala se vaginalni brisevi, ja sam je otvorila negdje u 3 mjesecu.
naravno da žene imaju uretru ali puno češće se vade cervikalni brisevi nego brisevi uretre. moram priznat da ne znam nijednu ženu koja ga je radila

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: bakterije i leukociti u spermi
17.9.2009 21:06:27   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: anastasija0702

tikice, bris uretre kod žene postoji čitala sam o tome na internetu i znam ženu koja ga je radila i kojoj su tek tim nalazom otkrili klamidiju.


U pravu si, to je kanalic iz koje urin istjece iz mjehura van.
Ja zabrijala da se kod nas zena to drugacije zove user posted image  

< Poruku je uredio tikica_69 -- 17.9.2009 22:07:06 >


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: bakterije i leukociti u spermi
17.9.2009 22:56:08   
anastasija0702
a zna li tko što o utvrđivanju te klamidije trachomonis iz oka? je li to ista ona spolna??
danas me gin uvjerava da leukociti u spermi i bakterije ako nisu izoliranje ne znače ništa i da je to sl za ivf.
ja sva očajna. ma gade mi se svi ti dr.

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: bakterije i leukociti u spermi
17.9.2009 22:58:42   
tikica_69
MM je bilo nesto bakterija u spermi, ali na brisevima nista nije izolirano. Sa takvim nalazima smo isli u svoj prvi postupak.

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: bakterije i leukociti u spermi
18.9.2009 13:51:27   
anastasija0702
tako je i mome i uz to ima leukocite u spermi i ja sam sigurna da neka bakterija je. znači moguće je da niu zgb ne uspiju izolirati koja je??

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: bakterije i leukociti u spermi
18.9.2009 13:57:12   
tikica_69
Moj nije imao leukocite i nakon 2 tjedna u sljedecem spermiogramu vise nije bilo bakterija, kao i nikada poslije.
A sto se tice tvog pitanja - da, naravno - sve je moguce. Ali uz upotrebu antibiotika ona bi trebala biti iskorijenjena, pa ako je i ne izoliraju, a vidi se da je neka i dalje prisutna, sigurna sam da ce dobiti antibiotik i sljedeci nalaz biti ok.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: bakterije i leukociti u spermi
18.9.2009 14:28:19   
anastasija0702
ne, ovi ovdi mu uopće ne misle prepisati ništa. rekli su da to što ima leukocita i bakterija nešto da nema veze pošto na brisu uretre ništa nije nađeno. sad sam ja opet radila briseve i on misli ponoviti taj mikrobiološki nalaz sperme da vidimo hoće li ovaj put uspjeti izolirati. ja ne razumjem kako mu neće dadu ništa.

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: bakterije i leukociti u spermi
18.9.2009 23:44:24   
anastasija0702
neka mi netko odgovori na ovo pitanje ako itko zna - da li bi možda proizvod PROBIOTIC PREMIUM mogao pomoći za bakterije u spermi bez antibiotika? tj da li se njime mogu izlječiti bakterije. please ako itko zna nek mi reče da ne kupujem bez veze.

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: bakterije i leukociti u spermi
23.9.2009 19:24:26   
anastasija0702
imam pitanje, muž mi je konačno dobio antibiotik aiko ne znaju koja je bakterija i sad dr tvrdi da su mu žile malo povećane na testisima. može li to biti od te upale ili ne tj može li biti povezano s upalom???

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: bakterije i leukociti u spermi
24.9.2009 10:13:34   
tikica_69
Povecane zile upucuju na varikokelu

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: bakterije i leukociti u spermi
24.9.2009 11:38:30   
Leva
Mi se sa bakterijama i leukocitima borimo vec 10 mjeseci. Probali smo cini mi se skoro sve od antibiotika do prirodnih lijekova ali se uvijek pojavi neka nova... Cetiri puta je moj ginekolog nagovjestavao inseminaciju i svaki put sve otkazivao kada bi vidio njegov nalaz koji bi ponovili za tu priliku...
MM je radio bris uretre, bris glansa (glavica) i spermokulturu. U pocetku je imao toliko leukocita da su ih prestali i brojati, upalu prostate. Pio je Azomex-nije mu pomogao. Poslije toga je uradio bris uretre i konstatovano je da iamE coli i Enterococu faecalis i upalu prostate. Pio je Ciprol 15 dana i Bactrim 10. Bakterije su nestale u brisu ali je i dalje imao jaku upalu, spermokultura je tada bila uredna. Promijenimo urologa i on mu za upalu propise ponovo Ciprol 15 dana, Hiramicin 10 dana i Bactrim 10 dana te preporuci da napravi kontrolu i uradi spermiogram i spermokulturu. Spermokultura je ovaj put pokazala Enterobacter species za koju sam ja nasla na netu da je zovu i medicinska bakterija. Nakon ovoga odem kod mog ginekologa koji mi objasni da je problem mm organske prirode i da mora regulisati stolice te se sto vise kretati i izbjegavati sjedenje jer po njemu od sjedenja crijevne bakterije ulaze u prostatu i prave problem. To smo nekako uspjeli Species je nestao ali sada ponovno u spermokulturi ima E coli i Enterococu faecalis, bris je uredan. Bio je na injekcijama Penicilina 7 dana isli smo kod homeopate koji mu je dao neke kapi koje ce navodno pomoci da se bakterije ne vracaju, jaca imunitet. Od zavrsetka injekcijske terapije je proslo 10 dana i sada bi trebali ponoviti spermokulturu da vidimo na sta sada lici..
Meni je vise muka od bakterija, upalu smo doduse izlijecili ali se plasim ocekivati bilo sto dobro jer me toliko puta vec opalilo po glavi... Znam da ce nekada i ovo proci ali deset mjeseci borbe samo sa bakterijama me iscrpilo i zapravo je ironicno da nikada u ove tri godine koliko radimo na bebi nismo to ozbiljnije i predanije radili a nikada manje odnosa bez kondoma nismo imali user posted image
Sorry zbog duzine posta samo se nadam da ce mozda nekome moje iskustvo pomoci...
Javit cu vam se cim dobijemo nalaz spermokulture!
Pusa

_____________________________

JA-ok, ON- Oligospermia
http://sunasce.blogger.ba/
5 x IUI /AIH = 0
1. stimulirani ICSI = 0
1. prirodni IVF/ ICSI - bez JS

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: bakterije i leukociti u spermi
24.9.2009 12:35:40   
anastasija0702
ej, rekla mi je jedna cura što joj se isto mužu vraćalo da im je gin na kraju dao da pije bioaktiv 1-2 svaki dan i nosi široke gaće i da su tako nakon par antibiotika konačno se riješili. osim toga imaš onaj proizvod probiotic premium koji sadrži dobre bakterije i navodno ubija ostale. ja ga nisam na svome probala.

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: bakterije i leukociti u spermi
24.9.2009 20:09:41   
Leva
Pomocu Probiotika premium smo se rijesili Enterobacter speciesa ali se pojavise ponovo one dvije bestije. Mozda je trebao popiti vise kutija user posted image . Za bioaktiv i slicne jogurte sa dobrim bakterijama moj ginic tvrdi da su puni konzervansa pa smo od toga odustali. Ko ce ga vise znati, zdravo se hranimo izbjegavamo konzervanse i nikakvog poboljsanja. Cak nam je i Oligoasthenozoospermia ostala bez obzira na upotrebu onih silnih vitamina.
Sutra mm nosi uzorak za spermokulturu. Drzite nam fige da smo ovaj put zaista uspjeli user posted image

< Poruku je uredio Leva -- 24.9.2009 20:13:21 >


_____________________________

JA-ok, ON- Oligospermia
http://sunasce.blogger.ba/
5 x IUI /AIH = 0
1. stimulirani ICSI = 0
1. prirodni IVF/ ICSI - bez JS

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: bakterije i leukociti u spermi
24.9.2009 20:40:39   
anastasija0702
trebate se riješiti tih bakterija. ja da sam na vašem mjestu pila bi bioaktive ili tak probiotic. od njga se sigurno neće vratiti bakterija a jedna mi je žena rekla na forumu drugom da se njen muž tako jedino riješio bakterije nakon nebrojno kura antibioticima. ja vam držim fige ali nemoj vjerovati sev gin što ti kaže. meni je moja rekla da nema veze što mi muž ima bakterija kad ih nisu izolirali a ima i od toga mu je vjerojatno ovakav nalaz.
vjeruj sebi i njima u kombinaciji. ako vidiš da bi ti još nešto dodala, dodaj. nemate što izubiti. kad se riješi bakterija obavezno se štitite 3 mj!!!
možeš imati spontani ako odma krenete u bebu. vjeruj mi, baš sam pričala s jednom ženom koja je isto tako čim joj se muž izlječio drugi mj zatrudnila i imala spontani. iako ti dr kažu da odma krenete na bebu. lažu ko psi!!!

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: bakterije i leukociti u spermi
3.11.2009 23:38:22   
mini123
Evo javljam se sa slicnim problemom s bakterijama. Ja se borim s e.coli u mokraci (sto je trenutno manji problem), a decko je upravo napravio bris uretre u kojem je utvrđena e.coli, spermokulturu u kojoj je isto izolirana e.coli, dok je nalaz mokrace uredan. Nikakve simpoteme ne osjeca, vec je testiranje napravio zbog moje upale mjehura.
Bakterija mu je u spermi otkrivena prvo pocetkom ljeta i lijecena je antibioticima. Par nalaza spermokulture su bili ok, ali sada vise nismo sigurni u to.

Jucer smo u biljnoj apoteci dobili neke umemobshi japanske sljive koje su navodno odlican prirodni antibiotik i kutiju kapsula brusnice, jer nam je zelja izbjeci uzimanje antibiotika. Kakva su vasa iskustva s e.coli kod muskaraca?

Jedan savjet...obavezno urin i spermu nositi na higijenski i to tri jutra za redom. Meni je npr. urin bio dobar dva dana a treci je izdvojena esherihija. Decku je u spermi prva dva dana izdvojena bakterija, dok je treci dan nije bilo.
Takoder, ja sam bila kod ginekologice, rekla da imam e coli da bi napravila bris, a ona mi je samo napravila papa test i kaze da je to dovoljno. Citam po forumu da treba napraviti jos testova. Sto sve treba napraviti za sigurnost da se bakterija nije zavukla tko zna gdje?

Unaprijed zahvaljujem

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: bakterije i leukociti u spermi
4.11.2009 7:25:07   
Leva
E coli kod muskaraca hm, ne bih da te plasim ali u nasem slucaju lijecenje je trajalo deset mjeseci user posted image
Nadam se da cete ti i tvoj decko biti mnogo bolje srece od nas...
Ono sto se pokazalo kao problem kod lijecenja E coli i drugih bakterija u spermi je sto osim antibiotika i probiotika ne djeluje skoro nista, cajevi u sustini ne pomazu posto tekucina ne prolazi kroz prostatu user posted image
Najlogicnije objasnjenje za ovaj fenomen koje sam dobila je da te bakterije koje su u sustini crijevne bakterije nisu usle u prostatu preko utrarne cijevi vec da u nju direktno ulaze preko debelog crijeva jer je naime fizionomski gledano otvor prostate naslonjen na debelo crijevo. Bilo bi pozeljno regulisati stolicu na dvije dnevno kako bi se organizam sto bolje iscistio i kako se ne bi previse bakterija zadrzavalo u crijevima. Ovakav problem obicno imaju muskarci koji mnogo sjede pa se preporucuje u togu radnog vremena barem svaki sat praviti neke pauzice i malo prosetati npr.5 min, sto manje vremena provoditi u autu a narocito ne kod kuce za racunarom.
Sretno!!!

_____________________________

JA-ok, ON- Oligospermia
http://sunasce.blogger.ba/
5 x IUI /AIH = 0
1. stimulirani ICSI = 0
1. prirodni IVF/ ICSI - bez JS

(Odgovor članu mini123)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: bakterije i leukociti u spermi
4.11.2009 8:19:24   
mini123
Na zalost, ni ne ocekujem da cemo je se rijesiti tako brzo. Procitala sam toliko toga na forumu i vec mi je muka od bakterije. Takoder, rodica i njen suprug se bore s bakterijama vec 4 godine pa sam upoznata s ozbiljnoscu problema.
Koje lijecenje ste vi koristili? Antibiotike? Koje?
Ipak mi nije jasno kako je on to dobio, jer nije bas neka staticna osoba a ima odlicnu probavu.
Sada jede umeboshi sljive i kapsule brusnice pa cemo vidjeti.

(Odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!