|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   bakterije i leukociti u spermi
3.9.2009 14:16:53   
anastasija0702
molim vas da mi se jave one koje znaju što o ovoj temi. moj ima astenoteratozoospermiju ali mu je sada otkriveno nešto bakterija u spermi i leukociti u spermiogramu. inače piio je čaj od katurića i nalaz je nešto bolji ali ista je dijagnoza vjerojatno zbog bakterija. inače, čekamo nalaz brisa uretre. koliko treba da se bakterije izliječe?? mislila sam štititi se 3 mj nakon izlječenja da mu nalaz bude normalan i tek onda početi opet raditi na bebi jer sam čitala priče kako su žene imale spontani nakon što im je muž izlječio bakteriju. please javite što mislite o ovome.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: bakterije i leukociti u spermi
3.9.2009 14:19:18   
FIONA
žao mi je kaj je i to još posrijedi....mi nemamo takvog iskustva ali vjerujem da ako je bakterijski liječi se antibiotikom...nakon djelovanja vjerujem da će przo proči...leukociti su vjerujem prisutni zbog bakterije koje uzrokuju upalu...to je moja logika...držim fige da se sve riješi što prije!

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: bakterije i leukociti u spermi
3.9.2009 14:34:27   
anastasija0702
hvala, i ja tako mislim.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: bakterije i leukociti u spermi
5.9.2009 20:18:55   
anastasija0702
može li mi tko reći koje još pretrage na bakterije postoje osim brisa uretre kojima se otkrivaju samo muc tj mycoplasmae, ureaplasmae i clamidiae. čula sam da ima još bakterija i da se utvrđuju iz sperme ali nama na mikrobiološkom testu nisu napisali specifično koje nego samo da ima bakterija u spermi. molim vas ako netko zna da mi kaže jer se bojim što ako bris uretre ne pokaže nijednu a u spermi ima leukocita tj upala je

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: bakterije i leukociti u spermi
8.9.2009 0:06:45   
tikica_69
Osim brisa uretre, bakterioloske obrade sperme i urinokulture ne postoji vise ni jedna pretraga koja bi mogla izolirati bakteriju koja utice na plodnost kod muskraca.

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: bakterije i leukociti u spermi
8.9.2009 19:26:38   
anastasija0702
pa kako mu onda iz bakterijološke obrade sperme nisu specificirali o kojim se bakterijama radi??

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: bakterije i leukociti u spermi
9.9.2009 9:35:03   
tikica_69
Zato sto to ne rade sve klinike. Mislim da samo Vuk Vrhovec automatski izolira i koja je bakterija, ali nisam sasvim sigurna u tu informaciju.

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: bakterije i leukociti u spermi
9.9.2009 22:35:50   
anastasija0702
 je li taj vuk vrhovec u zgb? mi smo u zd. ovdje se to ne može napraviti ili?? sutra idem po nalaz brisa uretre pa vam javim je li što nađeno. hoće li mu dr onda dati kakav antibiotik ako nije ništa nađeno a ima leukocita u spermi i bakterija ili bi trebali ić u zgb to naptaviti? ima li možda u splitu?

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: bakterije i leukociti u spermi
9.9.2009 22:36:53   
tikica_69
Ne znam ti draga za Split.....da, ako mu nadju bakteriju dobiti ce antibiotik i vjerojatno ce tebe traziti da ponovi briseve

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: bakterije i leukociti u spermi
10.9.2009 13:25:37   
anastasija0702
išla sam danas po nalaze i pala u komu. nema ništa na muc je čisto piše da nema ništa. što da radim?

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: bakterije i leukociti u spermi
10.9.2009 13:53:06   
lavica81
draga, pitaj svoju doktoricu što ti je sad činit. dobro ti je tikica rekla, ne rade sve klinike sve nalaze, mislim da ti je najbolje poći na Vuk Vrhovec da ti oni pomognu. ja sam čula da su oni među rijetkima koji se ozbiljno bave pitanjem muške neplodnosti.
sretnouser posted image

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: bakterije i leukociti u spermi
10.9.2009 15:47:40   
anastasija0702
je li to  u zgb??

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: bakterije i leukociti u spermi
10.9.2009 20:39:11   
tikica_69
Da!

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: bakterije i leukociti u spermi
12.9.2009 8:24:15   
djetelina
Brisom uretre otkrivaju se samo ona "gadnije" bakterije (mico, urea, klamidija), tako da ako ih nema - super!
Ni kod žena, pa tako vjerujem ni kod muškaraca to područje nikad nije potpuno sterilno. Zato su mu možda nađene neke bakterije u urino i/ili spermokulturi.

Najbolje je da poslušaš savjete cura i napravite te pretrage u vv.

_____________________________

Tuga postoji samo da naučiš cijeniti sreću

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: bakterije i leukociti u spermi
15.9.2009 22:58:16   
anastasija0702
je li taj vuk vrhovec privatna ili ne ? je li najbolji u hrvatskoj za spolne bolesti tipa klamidija itd?? nisam iz zgb pa bi htjela ako već idem u zgb poći u najbolji labaratorij bez obzira je li privatno i je li skupo. samo da znam da je test pouzdan i da će izolirati koje su bakterije

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: bakterije i leukociti u spermi
15.9.2009 23:00:31   
tikica_69
Nije privatan. Da, imaju najkvalitetnije opremljenu androlosku ambulantu i laboratorij u HR.

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: bakterije i leukociti u spermi
15.9.2009 23:02:44   
anastasija0702
kako se tamo naruči ili??
mislim nisam iz zgb i kako da ja tamo dođem na red. trebam li uputnice od dr i koje sve za muža i je li potrebno da i ja pravim briseve. do sada su mi bili ok ali samo cerviksa i papa a sada sumnjam da on ima neku bakteriju. ima leukocita u spermi i nalaz uretre i urina sterilan a mikrobiol nalaz ejakulata ima bakterija ali nisu izolirali. koje mi pretrage preporučaš???

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: bakterije i leukociti u spermi
16.9.2009 8:56:45   
tikica_69
Nazovi sestu i naruci se...poslati cu ti broj na PP.
Od pretraga je bitno da ti imas cervikalne briseve, bilo bi dobro da imas spolne hormone (ako nemas oni ce te odmah uputiti da ih povadis) a TM spermiogram (ako ga nema, isto ce ga odmah uputiti da to napravi).


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: bakterije i leukociti u spermi
16.9.2009 9:52:55   
anastasija0702
ja sam te taj bris radila u 4 mj i nemam kod sebe nikakav nalaz kakvi su. mislim da sam samo nazvala za bris i papu i da su rekli da je ok. je li treba kod sebe imati taj nalaz brisa ili? bi li bilo dobro da pokušam još ovdi napraviti bris uretre ja da se vidi da nije možda klamidija ili što jer znam jednu curu kojoj mužu nisu ništa našli i na kraju su im tako otkrili. kako se radi taj bris uretre kod žena??? je li boli i da li je isti onom vađenju brisa kod gin??? zvala sam gin i rekao mi je da nema smisla opet da vadim bris kad sam mu rekla da je bio ok u 4 mj. ja svejedno mislim da je klamidija ili takvo što. bi li ja imala onda leukocita u krvi ili mokraći ako imam kakvu bakt?? htjela bi ovdje još pokušati što mogu. i on hoće opet ponovi mikrob nalaz ejakulata jer mislimo da je možda trebalo malo više dana za te bakt apstinirati da se više nakote. molim vas tko je ovo prošao nek me posavjetuje. bi li ja mogla još kakvu pretragu napraviti????

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: bakterije i leukociti u spermi
16.9.2009 12:53:48   
tikica_69
Zene nemaju uretru i zenama se radi sikljucivo bris cerviksa (grlica maternice). Kako nalazi moraju biti stari 3 mjeseca, predlazem ti da ih ponovis i trazis ih da ti ih daju zbog odlaska na daljnju obradu. Bris kod zene izgleda isto kao i papa test. Kod muskaraca je bris uretre poprilicno bolan, ali brzo je gotovo i najdetaljnija je pretraga kojom se mogu otkriti bakterije i ostali stanovnici ljudske flore. Dakle, nema potrebe za nekih ostalim pretragama. Bris uretre ce otkriti koje tocno bakterije je androlog vidio u spermi. I ne, nije nuzno da lukociti budu poviseni ako je pristna bakterija u organizmu. Ja sam imala e-coli, a leukociti su bili u granicama normale. Ne treba nikakva apstinencija prije te pretrage.

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: bakterije i leukociti u spermi
16.9.2009 17:27:10   
lavica81
tikice, molila bi te da i meni pošalješ broj na pp ako nije problem

hvalauser posted image
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Nazovi sestu i naruci se...poslati cu ti broj na PP.
Od pretraga je bitno da ti imas cervikalne briseve, bilo bi dobro da imas spolne hormone (ako nemas oni ce te odmah uputiti da ih povadis) a TM spermiogram (ako ga nema, isto ce ga odmah uputiti da to napravi).


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: bakterije i leukociti u spermi
16.9.2009 19:03:26   
tikica_69
Poslano! 

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: bakterije i leukociti u spermi
16.9.2009 21:28:31   
anastasija0702
molim vas koje znaju o ovome da mi netko odgovori. naručila sam se sutra ginekologici svojoj opet. mislim je moliti da mi napravi briseve na muc. ja sam u 4 mj radila godišnji pregled pape i bris i sve je bilo u redu. e, sad me zanima da li je taj bris koji se radi jednom godišnje bris na micoplasmae, ureaplasmae i klamidiju ili je to drugi bris? jer čula sam da se brid na muc daje tek kad papa nije u redu jer je skup. molim vas odgovorite mi

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: bakterije i leukociti u spermi
16.9.2009 22:16:15   
lavica81
draga koliko sam te razumjela ti si radila papa test i bris cerviksa .
Osim brisa cerviksa postoje i brisevi za muc.
Kad sam ja vadila briseve jedan štapić (kao i kad vadi papa test) je bio za micro i ureaplazmu, drugi za klamidiju a treći ovaj cervikalni.
eto nadam se da sam ti barem malo pojasnila.
slobodno pitaj za izvadit te briseve, imaš ih pravo tražit da ti ih vade svakih 6 mjeseci. ja nisam ništa plaćala jer imam dopunsko zdravstveno osiguranje.

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: bakterije i leukociti u spermi
16.9.2009 22:17:44   
anastasija0702
znači ja ih vjerojatno nisam ni radila?
neznam nija što sam radila.išla sam privatno i on je rekao da mi je napravio bris i papu. je li tako?

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!