|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: poticajne pričice (duhovna hrana)
30.10.2008 11:13:51   
tonkica
Malo nakon što se rodio njezin brat, mala Saki zamoli roditelje da je ostave samu s bratom. Brižni roditelji rekoše "ne" jer su se bojali da mala ne bi iz ljubomore tukla ili prevrnula novorođenče. No Saki nije pokazivala znakove zavisti. S malim bratom je postupala s ljubavlju, a želju da je s njim ostave nasamo i dalje je pokazivala. Roditelji su popustili. Radosna Saki pođe u drugu sobu i zatvori za sobom vrata. Vrata su ipak ostala malo odškrinuta, tako da su roditelji mogli proviriti. Promatrali su kako Saki mirno prilazi novorođenom branu i šapče: "Reci mi, dijete, kako izgleda Bog, ja to počinjem zaboravljati".

Djeca znaju kako izgleda Bog,
no kad uđu u svijet,
svijet učini sve
da ona to što prije zaborave.


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: poticajne pričice (duhovna hrana)
1.11.2008 22:15:35   
tikica_69
Kutija puna poljubaca Prije nekog vremena, jedan se čovjek naljutio na svoju trogodišnju kći zato što je ona potrošila cijelu rolu zlatnog ukrasnog papira. Novca je u toj obitelji bilo malo, a djevojčica se trudila ukrasiti jednu kutiju koju je željela staviti pod božićnu jelku. To je bio poklon koji je djevojčica pripremila za svoga oca, i slijedećeg, Božićnog jutra... ona mu pruži ukrašenu kutiju i kaže mu... «Ovo je za tebe, Tatice.»

Čovjek se pomalo posramio ranije pretjerane reakcije, ali se njegova ljutna ponovo probudila kada je otkrio da je kutija prazna. Zagalamio je na nju, govoreći «Zar neznaš, da kada nekome daješ poklon, se predpostavlja da u njemu nešto i bude?» Djevojčica ga pogleda, spusti glavu i suznim očima reče, «Ali tata, kutija nije sasvim prazna. Unutra sam stavila svoje poljupce... Svi su samo za tebe, tata..»

Otac je bio dotučen, zagrlioje svoju malenu djevojčicu, i tiho ju molio za oprost...

Nakon nekog, kratkog vremena, nesreća je odnjela život njegove djevojčice. Priča kaže da je otac čuvao tu, zlatnu kutiju, mnogo godina nakon toga, kada god bi bio obeshrabljen, otvorio bi kutiju punu poljubaca i sjetio se ljubavi djevojčice koja ih je tamo stavila....

U našoj stvarnosti, svako od nas, je već dobio zlatni sanduk pun poljubaca i bezuvijetne ljubavi... od naše dijece, roditelja, članova obitelji, prijatelja... i od Boga. Jednostavno, možemo imati sve, ali nikada ništa vrednije od toga...

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: poticajne pričice (duhovna hrana)
3.11.2008 11:35:22   
Anoniman
cure, prekrasne su priče!
pogledajte ovo!

http://uk.youtube.com/watch?v=BcaMzs42RGQ

(Odgovor članu tikica_69)
  Neposredna veza do poruke: 53
   RE: poticajne pričice (duhovna hrana)
4.11.2008 8:07:37   
mamavlatkica
Tikice moja pročitala tvoju duhovnu priću i stavrno me rasplakala .
Pokušavam i ja pronaći negdje tako nešto ali trenutno to pronalazim samo na misma svake Nedjelje .



_____________________________

Ljubav je mala riječ ;
ljudi je čine velikom .
LJubav znači dijeliti dio sebe s drugima
Ljubav je čin beskrajnog oprosta , nježnog pogleda koji prelazi u naviku .
Ljubav je uvijek spremna vjerovati u čuda

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: poticajne pričice (duhovna hrana)
13.11.2008 9:38:05   
Anoniman
ne znam jesam li ovo već stavila, ako jesam sorry:

http://www.youtube.com/watch?v=wGZdKQ-LdTo

(Odgovor članu mamavlatkica)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: poticajne pričice (duhovna hrana)
13.11.2008 21:05:38   
Candy
Tikice...
Prekrasno user posted image ...

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: poticajne pričice (duhovna hrana)
13.11.2008 21:19:13   
Indy
Jednom u vrijeme pred Božić, dolazio jedan dječak u crkvu svaki dan i molio se pred kipom malenog Isusa da za Božić jako želi bicikli. Za uzvrat mu je obećao, ako ga dobije, da će ga provozati. I tako došlo Božićno jutro i malenog dječaka je obradovao poklon: bicikli! Tako on sav sretan na njemu odjuri u crkvu, uđe unutra i pred svima uzme kipić Isusa i izjuri van. Svećenik za njim iziđe van i ugleda dječaka kako na biciklu u krug vozi Isusa!

(Odgovor članu Candy)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: poticajne pričice (duhovna hrana)
14.11.2008 9:03:35   
Anoniman
kako slatko!!!user posted image

(Odgovor članu Indy)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: poticajne pričice (duhovna hrana)
3.12.2008 21:14:38   
tikica_69
SVAKA BI ŽENA TREBALA IMATI:   


Staru ljubav za koju može zamišljati da joj se može vratiti; Jednu koja je podsjeća kako je daleko stigla; Dovoljno novca da se odluči iseliti ili iznajmiti stan, čak i ako joj to ne treba. Nešto savršeno za obući ako je šef ili udvarač pozovu na sastanak; Mladost za koju će biti zadovoljna da je ostavi za sobom; Dovoljno sočnu prošlost o kojoj će joj biti drago pričati u starosti Shvaćanja da će jednog dana doživjeti starost i malo novca ostavljenog na strani; Komplet šrafcigera, bežičnu bušilicu i prsluk od crne čipke Jednog prijatelja koji će je nasmijavati i jednog koji će joj dozvoliti da plače; Dobar komad namještaja koji nitko prije nje nije imao; Komplet od 8 tanjura, časa na nožicama i recept za obrok zahvaljujući kojem će se njezini gosti osjećati počašćeni; Životnu priču po kojoj nije snimljen film; Osjećaj da sama kontrolira svoju sudbinu.


SVAKA ŽENA BI TREBALA ZNATI:

Kako se zaljubiti, a da se ne izgubi; Kako da napusti posao, raskine s ljubavnikom i suprotstavi se prijatelju, a da ne uništi prijateljstvo; Kada da se trudi jače, a kada da ode; Kako da se dobro provede na zabavi na koju nikad sama ne bi odlučila doći; Kako da traži ono sto želi, na način na koji će to najprije dobiti; Da ne moze promijeniti dužinu listova, širinu bedara ili prirodu svojih roditelja; Da njezino djetinjstvo nije bilo savršeno ... ali je završeno; Što treba i što ne treba raditi za ljubav; Kako da živi sama ... čak ako joj se to ne sviđa Kome može vjerovati, kome ne može i zašto to ne treba primati osobno; Što može i što ne može postici u jednom danu, jednom mjesecu i jednoj godini

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: poticajne pričice (duhovna hrana)
3.1.2009 16:45:29   
tikica_69
MARIONETA

Kad bi Bog na trenutak zaboravio da sam marioneta i
darovao mi nesto malo zivota,iskoristio bi ovo vrijeme
najbolje kako znam.
Vjerojatno ne bi rekao sve o čemu razmišljam,ali sasvim
sigurno bi porazmišljao o svemu sto kažem.
Cijenio bi stvari prema njihovom značenju,a ne prema njihovoj vrijednosti.

Spavao bi malo, više bi sanjao, znam da
svaku minutu sa zatvorenim očima gubimo 60 sekundi
svjetla.
Hodao bi kad se drugi zaustave, budio bi se kad
drugi spavaju.

Kad bi mi Bog darovao mrvicu života, obukao bi se
jednostavno, okrenuo se k Suncu, otkrivajući ne samo
svoje tijelo,ali i svoju dušu.

Uvjeravao bi ljude, kako se varaju, kad misle da se u starosti nije moguće
zaljubiti.
Ne znaju da stare bas zato sto izbjegavaju ljubav!

Djeci bi napravio krila, ali uzeo bi im ih dok se ne nauče letjeti.

Starijim osobama bi kazao da smrt ne dolazi zajedno sa starošću već s napuštenošću.

Toliko stvari bi se naučio od vas, ljudi...

Naučio sam da svi žele živjeti na vrhu planine, zaboravljajući da se istinska sreća skriva u
samom načinu penjanja na vrh.

Naučio sam da kad novorodjeno dijete uhvati svojom malom ručicom očev prst,
drži ga zauvijek.

Naučio sam da čovjek ima pravo gledati na drugoga odozgor samo onda kad mu hoće
pomoći da bi se podignuo.

Toliko je stvari sto sam se od vas mogao naučiti, ali u stvarnosti nemam baš puno od toga,
jer kad me polegnu u grob, ne budem više živjeti.

Govori uvijek što osjetiš, a čini sto misliš.

Kad bi znao da te danas posljednji put vidim pospanu, snažno bi te zagrlio i molio se Bogu da mi dozvoli biti tvojim andjelom čuvarom. Kad bi znao da su to posljednje minute sto te vidim, rekao bih ti 'ljubim te' i ne bi glupo pretpostavljao da to znaš

Uvijek ima nekakvo sutra i život nam daje mogućnost učiniti dobro djelo, ali ako se varam i danas je sve što mi ostaje, htio bih ti reći da te veoma ljubim.

Sutra nema nitko zagarantirano-niti mladi, niti stari.
Možda danas posljednji put promatraš te koje voliš.

Zato nemoj vagati, učini to danas, jer ako se pokaze da sutrašnji dan ne dočekas, zaliti ćeš za
danom u kojem ti je nedostajalo vrijeme za jedan osmijeh, za jedan poljubac, da si bio prezauzet da bi im prenio posljednje želje.

Budi stalno blizu tih koje voliš, govori im naglas kako ih trebaš, kako ih ljubiš i budi prema njima dobar; nadji vremena reci im 'žao mi je','oprosti','molim te','hvala' i sve ostale riječi ljubavi koje poznaš.

Nitko neće pamtiti tvoje skrivene misli.

Zato moli Boga za snagu i mudrost da bi ih mogao izraziti.

Pokazi svojim prijateljima i bližnjima kako su ti veoma potrebni.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: poticajne pričice (duhovna hrana)
10.3.2009 18:18:31   
tikica_69
Deset zapovijedi opuštenosti - Papa Ivan XXIII. Samo danas ću se truditi proživjeti dan ne želeći riješiti problem svog života odjednom.

Samo danas pazit ću s najvećom pažnjom na svoje nastupe i biti otmjen u vladanju, neću kritizirati, druge neću popravljati, nego samo sebe.

Samo danas ću biti sretan jer sam siguran da sam stvoren za sreću, ne samo na drugom, nego i na ovom svijetu.

Samo danas prilagodit ću se okolnostima ne zahtijevajući da se one prilagode mojim željama.

Samo danas posvetit ću pet minuta dobrom štivu: kao što je hrana nužna za život tijela, tako je dobro štivo nužno za život duše.

Samo danas učinit ću dobro djelo, a da to nikome ne kažem.

Samo danas učinit ću nešto što inače ne činim rado: ako u mislima osjetim da sam povrijeđen, trudit ću se da to nitko ne primijeti.

Samo danas učinit ću točan raspored: možda ga se neću točno držati, ali ću ga napraviti. Izbjegavat ću dva zla: napetu žurbu i neodlučnost.

Samo danas ću čvrsto vjerovati - čak i ako bi okolnosti pokazale suprotno - da se dobrostiva Božja providnost brine za mene kao da nikoga drugog nema na svijetu.

Samo danas neću strahovati. Posebno se neću bojati izraziti radost svemu što je lijepo i povjerovati sve što je dobro.

Dano mi je dvanaest sati da činim dobro; mogla bi me obeshrabriti pomisao da to moram činiti cijeloga života.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: poticajne pričice (duhovna hrana)
10.3.2009 18:33:29   
Candy
Lijepo Tikice user posted image !

_____________________________

Ono što će davati svjetlo,mora izdržati izgaranje.
(V.E.Frankl)

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: poticajne pričice (duhovna hrana)
11.3.2009 20:38:00   
tikica_69
Ovo cu si staviti u potpis kad odustanem nekad: Nemoj misliti da si siromašan ako se tvoji snovi nisu ostvarili. Stvarno siromašan je onaj tko nikada nije snivao.

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Candy)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: poticajne pričice (duhovna hrana)
12.3.2009 11:53:26   
Anoniman
ZAR NEMAMO VREMENA BITI SVECI? by sv. Terezija Avilska

Gospodine, Ti si također
iznad lonaca i tava,
a ja nemam vremena biti svetica
i Tebi za ljubav
bdjeti noću,
niti mogu
meditirati u jutarnjem sumraku
ni u olujnom horizontu.
Učini me sveticom
dok pripremam obroke
i perem tanjure.
Prihvati moje hrapave ruke
jer su za Tebe postale hrapave.
Može li moj sudoper
biti ravan nekom gudalu
koje izvodi nebesku melodiju
na nekoj tavi?
Tako ju je teško očistiti
i tako je ogavna.
Čuješ li, Gospodine dragi,
glazbu o kojoj mislim?
Prošao je čas za molitvu
dok sam prala suđe
od večere,
a nakon toga vrlo sam umorna.
Dok još ujutro moje srce
pjeva na poslu,
navečer davno prije mene
polazi na počinak.
Daruj mi, Gospodine,
svoje neumorno srce
da u meni radi umjesto mojega.
Svoju sam jutarnju molitvu izmolila
noću
u čast Tvoga Imena.
Izmolila sam je unaprijed
za posao sutrašnjeg dana
koji će biti sasvim jednak današnjem.
Gospodine,
Ti si također
iznad lonaca i tava,
i molim Te
smijem li Ti umjesto osvojenih duša
ponuditi umor
koji me hvata
kad vidim talog kave
i zagorene lonce
u kojima se kuhalo povrće?
Sjeti me na sve
što lako zaboravljam,
ali ne samo zato da bih uštedjela na
stepenicama,
nego da bi moj savršeno prostrt stol
bio molitva.
Iako imam Martine ruke,
ćud mi je Marijina
i kad
čistim crne cipele,
Gospodine, pokušavam
u njima naći Tvoje sandale.
Dok ribam pod,
mislim
kako su one hodale zemljom.
Gospodine, prihvati ovo moje razmatranje
jer nemam vremena za više.
Gospodine, učini od svoje Pepeljuge
nebesku princezu;
zagrij cijelu kuhinju svojom ljubavlju
i rasvjetli je svojim mirom.
Oprosti mi
što se toliko brinem
i pomozi mi
da prestane moje mrmljanje.
Gospodine,
Ti koji si pripremio doručak na jezeru,
oprosti svijetu
koji je tada rekao:
"Pa što dobra može doći iz Nazareta?"

(Odgovor članu tikica_69)
  Neposredna veza do poruke: 64
   RE: poticajne pričice (duhovna hrana)
16.3.2009 15:27:14   
Kika83
cure prekrasne pričiceuser posted image

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: poticajne pričice (duhovna hrana)
30.3.2009 15:38:04   
troubled
Jesi li sretan?

"Jednom prigodom, tijekom svecane proslave dobrodoslice novom direktoru marketinga jedne vazne poslovne tvrtke, nekoliko supruga ostalih direktora, koje su zeljele bolje upoznati suprugu slavljenika, upitale su je, pomalo bojazljivo:

Da li te tvoj suprug cini sretnom, istinski sretnom?

Gospodin suprug, koji u tom trenutku nije bio odmah do nje, ali ipak dovoljno blizu da cuje pitanje, obratio je vise paznje na njihov razgovor, i spontano promijenio drzanje, pun sigurnosti, i nekako ponosno se isprsio,
znajuci da ce njegova zena
potvrdno odgovoriti,
jer se ona nikada nije zalila
na njihov brak.

No ipak, na njegovo iznenadjenje, i svih ostalih, zena je jasno i glasno odgovorila:

-Ne, ne cini me sretnom.

U dvorani je nastala neugodna tisina, buduci su svi okupljeni jasno culi zenin odgovor.
Muz se skamenio.
Nije mogao vjerovati da je njegova zena tako odgovorila,
I to jos u tom trenutku, toliko vaznom za njega.

Na iznenadjenje svoga muza i svih ostalih, ona je jednostavno zagonetno prekrila glavu svojim elegantnim salom od crne svile i nastavila:

- Ne, ne cini me on sretnom...Ja sam sretna!

Odgovor na pitanje jesam li ja sretna, ili nisam,
ne ovisi o njemu, vec o meni samoj.

Ja sam jedina osoba o kojoj ovisi moja sreca.
Ja odlucujem biti sretna u svakoj situaciji i u svakom trenutku svog zivota, jer kad bi moja sreca ovisila o bilo kojoj drugoj osobi, ili stvari ili okolnosti na ovoj zemlji, bila bih u ozbiljnim problemima.

Sve sto postoji u ovom zivotu trajno se mijenja:
ljudi, prijateljstva, bogatstva, vlastito tijelo, klima, uzici...
I tako bih mogla beskonacno nabrajati...

Ali tijekom svoga zivota, nesto sam naucila:

Ja odlucujem biti sretna, a sve drugo su
“ iskustva ili situacije”,
kako pomagati, shvacati,
prihvacati, slusati, tjesiti...
I sve to sam sa svojim muzem
zivjela i vjezbala toliko puta...

Sreca se uvijek temelji na istinskom oprastanju i ljubavi prema samom sebi i prema drugima

Nije moj muz duzan uciniti me sretnom...I on ima svoja “iskustva ili situacije”, ali ja volim njega i on voli mene, unatoc svim njegovim situacijama, i unatoc svim mojim.

On se mijenja, ja se mijenjam, sredina se mijenja, sve se mijenja;
Ali ziveci istinsku ljubav i oprastanje,
promatrajuci ove promjene ( manje ili vece, ali koje postoje ),
potrebno je susresti se s ljubavlju koja postoji u svakome od nas,
jer ako se nas dvoje volimo i oprastamo si,
sve te promjene bit ce samo “iskustva ili situacije”,
koje nas obogacuju i daju nam snagu,
inace bismo bili samo jedan od parova “u prolazu”...

Nekima je rastaviti se jedino rjesenje;
(...u stvarnosti – najlakse...)

Istinski ljubiti je tesko,
jer to znaci voljeti i oprastati bezuvjetno, zivjeti,
prihvacajuci “iskustva i situacije” takve kakve jesu,
zajednicki se suocavati s njima, i biti sretan iz uvjerenja.

Ima ljudi koji kazu:


Ne mogu biti sretan jer sam bolestan, jer nemam novca,
jer je jako vruce, jer su me uvrijedili,
jer me netko prestao voljeti,
jer me netko ne cijeni!

Ali ono sto mozda ne znas jest da mozes biti sretan makar si bolestan,
makar je vruce, bez obzira na to imas ili nemas novca, makar te netko uvrijedio
ili te nije volio, ili te nije cijenio.

Biti sretan je zivotni stav, i svatko sam odlucuje!...
Biti sretan, ovisi o tebi!

I NEKA VAM JE SRETAN OVAJ DAN!


_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: poticajne pričice (duhovna hrana)
30.3.2009 15:42:10   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image  genijalno! I upravo je tako! Bravo, troubled! user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu troubled)
  Neposredna veza do poruke: 67
   RE: poticajne pričice (duhovna hrana)
1.4.2009 6:31:38   
tikica_69



Uzmi pola minute i pročitaj ovu priču jer je stvarno nešto posebno:


Dva muškarca, obojica jako bolesni zajedno su ležali u bolnici. Jedan od njih je svaki dan imao mogućnost sjediti u svom krevetu zbog izdvajanja vode iz njegovih pluća. Njegov krevet je stajao uz jedini prozor u sobi.
Drugi muškarac je morao stalno ležati na leđima.

Brzo su se upoznali i razgovarali po cijele dane. Pričali su o svojim obiteljima, svojim domovima, poslu, gdje su bili u vojsci, a gdje na odmoru. Svaki dan je muškarac koji je sjedio uz prozor opisivao drugome muškarcu stvari koje je vidio vani.
Muškarac na drugom krevetu je počeo živjeti za te jednosatne trenutke kada je njegov prijatelj sjedio i pričao o događanjima i bojama vanjskoga svijeta. Prozor je gledao na park uz jezero s labudovima.
Guske i labudovi su se igrali u vodi, a djeca su  puštala svoje male čamce u vodu.
Mladi parovi su zagrljeni šetali uz cvijeće svih boja. Veliko, staro i snažno drveće je uljepšavalo okolinu, a u daljini su se vidjela svjetla grada.

Kada je muškarac uz prozor detaljno objašnjavao sve to, njegov je prijatelj na drugom krevetu zatvorio oči te zamišljao sve te slikovite prizore.
Jednoga dana mu je muškarac uz prozor opisivao paradu, koja se kretala uz jezero. Bez obzira što njegov prijatelj nije čuo tu muziku, on ju je vidio u svom umu. Tako su prolazili dani i tjedni...

Jednoga jutra jutarnja sestra je donijela vodu za umivanje i uz prozor pronašla tijelo muškarca koji je u snu mirno umro. Bila je tužna i pozvala je medicinsko osoblje koje je tijelo odnijelo van.
Odmah kada je to bilo moguće, drugi muškarac je zamolio da ga pomaknu uz prozor. Sestra mu je sa zadovoljstvom udovoljila, pobrinula se da se udobno namjestio te ga ostavila samog.

Uz veliki napor podigao se polako na laktove kako bi po prvi puta ugledao vanjski svijet.
Konačno je imao priliku sam uživati u vanjskim ljepotama. Pogledao je kroz prozor i ugleda prazan zid.
Muškarac je pitao sestru koji je to bio razlog da je pokojni prijatelj tako lijepo opisivao stvari u vanjskom svijetu.
Sestra mu je rekla da je bio slijep i da nije mogao vidjeti zid koji je stajao ispred prozora. Reče:>A, možda je htio usrećiti vas?<

Epilog: Neizmjerna sreća leži u usrećivanju drugih, bez obzira na naše uvjete. Podijeljena tuga se raspolovi, a kada dijelimo sreću ona se podvoji. Ako se želiš osjećati bogatim tada prebroji stvari koje ne možeš kupiti novcima.>Danas je dar, zato se zove sadašnjost<.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 68
   [Brisano sporočilo]
1.4.2009 11:59:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu tikica_69)
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: poticajne pričice (duhovna hrana)
14.4.2009 11:44:59   
tikica_69
Tri stvari u životu
Tri stvari u životu, koje jednom kada odu, nikad se ne vraćaju -
1. Vrijeme
2. Riječi
3. Prilika


Tri stvari u životu, koje mogu uništiti osobu -

1. Ljutnja
2. Ponos
3. Izostanak opraštanja 


Tri stvari u životu, koje ne bi smio nitko izgubiti -
1. Nadu
2. Mir
3. Poštenje


Tri stvari u životu, koje su najvrednije -
1. Ljubav
2. Obitelj i prijatelji
3. Ljubaznost


Tri stvari u životu, koje nikada nisu izvjesne - 
1. Sreća
2. Uspjeh
3. Snovi-želje


Tri stvari u životu, koje čine osobu -
1. Odanost
2. Iskrenost
3. Ustrajan rad 
  
Tri stvari u životu, koje su uistinu stalne - 

Otac - Sin - Duh Sveti


< Poruku je uredio tikica_69 -- 14.4.2009 11:45:46 >


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: poticajne pričice (duhovna hrana)
14.4.2009 11:48:53   
Zvonki
Tikice, ti si danas stvarno produhovljena.user posted image Ovo je isto divno!

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: poticajne pričice (duhovna hrana)
14.4.2009 11:53:58   
pikachu
IZVORNA PORUKA: tikica_69

SVAKA BI ŽENA TREBALA IMATI:   


Staru ljubav za koju može zamišljati da joj se može vratiti; Jednu koja je podsjeća kako je daleko stigla; Dovoljno novca da se odluči iseliti ili iznajmiti stan, čak i ako joj to ne treba. Nešto savršeno za obući ako je šef ili udvarač pozovu na sastanak; Mladost za koju će biti zadovoljna da je ostavi za sobom; Dovoljno sočnu prošlost o kojoj će joj biti drago pričati u starosti Shvaćanja da će jednog dana doživjeti starost i malo novca ostavljenog na strani; Komplet šrafcigera, bežičnu bušilicu i prsluk od crne čipke Jednog prijatelja koji će je nasmijavati i jednog koji će joj dozvoliti da plače; Dobar komad namještaja koji nitko prije nje nije imao; Komplet od 8 tanjura, časa na nožicama i recept za obrok zahvaljujući kojem će se njezini gosti osjećati počašćeni; Životnu priču po kojoj nije snimljen film; Osjećaj da sama kontrolira svoju sudbinu.


SVAKA ŽENA BI TREBALA ZNATI:

Kako se zaljubiti, a da se ne izgubi; Kako da napusti posao, raskine s ljubavnikom i suprotstavi se prijatelju, a da ne uništi prijateljstvo; Kada da se trudi jače, a kada da ode; Kako da se dobro provede na zabavi na koju nikad sama ne bi odlučila doći; Kako da traži ono sto želi, na način na koji će to najprije dobiti; Da ne moze promijeniti dužinu listova, širinu bedara ili prirodu svojih roditelja; Da njezino djetinjstvo nije bilo savršeno ... ali je završeno; Što treba i što ne treba raditi za ljubav; Kako da živi sama ... čak ako joj se to ne sviđa Kome može vjerovati, kome ne može i zašto to ne treba primati osobno; Što može i što ne može postici u jednom danu, jednom mjesecu i jednoj godini



Ej ,Tikice, ovo je predobro i tako istinito... Ja se pokušavam pridržavati toga...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sunce naše malo, stigla si...
Vita-10.08.2009.
Ponosni T&M

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: poticajne pričice (duhovna hrana)
14.4.2009 15:55:38   
tikica_69
Jednog je Dana Svetac imao priliku popričati s Bogom te Ga upita: - Gospodine, bilo bi MI zadovoljstvo znati kako izgleda Pakao i Raj. Bog odvede sveca do dvaju vrata. Otvori jedna do dvoja vrata i dozvoli mu DA pogleda unutra. Na sredini sobe, stajao je veliki okrugli STOL. Na sredini stola, nalazila se velika posuda, S jako finom i mirišljavom hranom. Svetac osjeti kako mu naviru sline na usta. Osobe koje su sjedile za stolom bile su izrazito mršave, ljubičaste boje i bolesnog izgleda. Izgledali su svi izgladnjelo. Imali su žlice s jako dugačkim drškama koje su bile pričvršćene na njihove ruke. Svi su mogli dohvatiti tanjur s hranom i uzeti malo, no kako je drška žlice bila duža do njihove ruke, nisu mogli staviti hranu U usta. Sveti se čovjek stresao na Sam pogled njihovog jada i njihovih patnji. Bog reče:- Upravo si vidio pakao. Bog i čovjek se uputiše prema drugim vratima. Bog otvori druga vrata. Scena koju je čovjek ugledao bila je identična prethodnoj.Bio je TU veliki okrugli STOL, posuda prepuna fine hrane, koja mu je opet natjerala slinu na usta. Osobe za stolom su isto imale žlice dugih dršaka. No ovaj su put, osobe bile dobro nahranjene i sretne te su razgovarale međusobno zadovoljno se smješkajući. Sveti čovjek reče bogu:- Ne razumijem! - Jednostavno je, odgovori Bog, sve ovisi O jednoj vještini. Oni su naučili hraniti jedne druge dok drugi NE misle na ništa osim na sebe same. Kada je Isus umro na križu, mislio je na tebe.

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu pikachu)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: poticajne pričice (duhovna hrana)
22.4.2009 14:24:08   
tikica_69
KAD BIH MOGLA PONOVNO PROŽIVJETI ŽIVOT

od Erme Bombeck
(napisano kad je otkrila da umire od raka)

Otišla bih u krevet kad sam bila bolesna umjesto pretvaranja da će se
svijet prestati okretati ako ne budem prisutna.

Zapalila bih ružičastu svijeću napravljenu poput ruže prije nego što
se otopi u skladištu.

Manje bih pričala i više slušala.

Pozvala bih prijatelje na večeru čak i ako je tepih umrljan ili je
kauč izblijedio.

Pojela bih kokice u 'dobroj' dnevnoj sobi i manje bih brinula o
nečistoći ako moji požele zapaliti vatru u kaminu.

Odvojila bih vrijeme za slušanje mog djeda i lutanju kroz njegovu mladost .

Ne bih nikad inzistirala da prozori automobila budu zatvoreni usred
ljetnog dana jer je moja kosa taman isfrizirana i uređena.

Sjela bih na travnjak (bez obzira na mrlje od trave).

Manje bih plakala i smijala se ispred televizora, a više promatrajući život.

Ne bih nikad kupila nešto samo zato što je to praktično, što se neće
vidjeti mrlje ili zato što ima doživotnu garanciju.

Umjesto što sam željela da što prije prođe devet mjeseci trudnoće,
cijenila bih svaki trenutak i shvatila da je čarolija koja raste u
meni jedina prilika da pomognem Bogu u stvaranju čuda života.

Kad bi me djeca naglo poljubila, ne bih nikad rekla: 'Kasnije. Sada
operi ruke prije ručka.' Bilo bi puno više Volim te umjesto Žao mi je.

Najviše bih, kad bih imala drugu priliku za život, cijenila svaku
minutu, gledala je i zaista vidjela i nikad se ne bih osvrtala.

Prestanimo se znojiti zbog malih stvari.
Prestani brinuti o tome tko te ne voli, tko ima više ili tko što radi.

Umjesto toga, počnimo cijeniti odnose koje imamo s onima koji nas vole.

Razmišljajmo o tome čime nas je Bog blagoslovio.

I što činimo svaki dan da poboljšamo sebe umno, fizički i emocionalno.

Nadam se da svi imate blagoslovljen dan.


MJESEC LIJEPIH ŽENA

3 godine : Pogleda se i vidi Kraljicu.
8 godina: Pogleda se i vidi Pepeljugu.
15 godina: Pogleda se i vidi Ružnu sestru (mama, ne mogu ići u školu ovakva !)
20 godina: Pogleda se i vidi 'predebela/premršava, preniska/previsoka,
previše ravno/previše kovrčavo ? ali odluči da ide van u svakom
slučaju
30 godina: Pogleda se i vidi 'predebela/premršava, preniska/previsoka,
previše ravno/previše kovrčavo ? ali odluči da nema vremena to
popraviti i ide van u svakom slučaju
40 godina: Pogleda se i vidi 'čista sam' i izlazi van
50 godina: Pogleda se i vidi 'To sam ja' i izlazi gdje god to želi
60 godina: Pogleda se i podsjeća se svih ljudi koji se više ne mogu
vidjeti u ogledalu. Izlazi van i osvaja svijet.
70 godina: Pogleda se i vidi mudrost, veselje i sposobnost, izlazi van
i uživa u životu.
80 godina: Ne gnjavi se sa gledanjem. Samo stavi crveni šešir i izlazi
da se zabavi.

Pošalji ovo svim ženama koje sa zahvalnošću nazivaš prijateljicama.
Možda bismo sve trebale zgrabiti onaj crveni šešir ranije.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: poticajne pričice (duhovna hrana)
3.5.2009 22:40:45   
tikica_69
Bezumno je...Bezumno je...
Mrziti sve ruze
jer si se ogrebao na jedan trn...

Odustati od svojih snova
jer se jedan nije ostvario...

Izgubiti nadu u molitve
jer jedna nije uslisana...

Odustati od svojih napora
jer je jedan bio uzaludan...

Okriviti sve prijatelje
jer te jedan iznevjerio...

Ne vjerovati u ljubav
jer ti je netko bio nevjeran ili ti nije uzvratio ljubav...

Odbaciti svaku mogucnost da budes sretan,
jer nisi uspio u prvom pokusaju....


Zapamti da se uvijek ...
Moze pojaviti druga sansa
Novi prijatelj
Nova ljubav
Obnoviti snaga

Budi uporan
Trazi srecu u svakom danu

Siguran put k neuspjehu je - odustati!
Cesto buduci uspjesi dolaze preko sadasnjih promasaja – NASTAVI SE TRUDITI!


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!