|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krsni kumovi i sakramenti!!!
28.4.2009 21:36:26   
dominik
ma znas kaj zao mi je kaj sam opce vjencana u ckvi i kaj mi vjera toliko znaci da bi zeljela doru krstiti....ako je on poveznica izmedju boga i ljudi pa kakvim to nacinom prica zeni od 60 godina...jos sam ja skratila kaj je on sve izverglo...sogi stajao vani i sve cuo kroz prozor...kaj da ti velim...a domia smo tam krstili...isto je bilo problema zbog adrese na kojoj je prijavljen...a mm i ja tam vjencani (nije on bio onda zupnik) i bit cu tam pokopana a on tako ma...

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Krsni kumovi i sakramenti!!!
28.4.2009 21:36:37   
lavica81

IZVORNA PORUKA: troubled

za krštenje i krizmu kumovi moraju imati sve sakramente...ako su u braku trebaju biti i crkveno vjenčani...


ovo je točno. ja sam bila i krštena i krizmana kuma i oba dva puta su me pitali potvrde za sve sakramente

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Krsni kumovi i sakramenti!!!
28.4.2009 21:40:07   
dominik
meni je to jasno ali znam da ima svecenika kojima vjencanje nije razlog da kuma nebi mola biti kuma...ona ima sve osim vjencanja...ali ajmo ovako kaj da je njen muz druge vjeroispovjesti...znaci ona zbog ljubavi prema muzu (i prihvacanja drugih vjera sto nas kat. vjera uci) nikada nece moci biti krsna kuma i pruziti vjeru i ljubav nekom drugom (mom) djetetu? njena mala je krstena zive po vjeri osim tog vjencanja koje ne mogu obaviti jer nemaju dva tjedna godisnjeg da dodju u hr i odslusaju debilni tecaj...

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Krsni kumovi i sakramenti!!!
28.4.2009 21:40:54   
novamama
ok, ali kako on može znati jesu li oni u braku kod matičara? nije vrag da provjeravaju u matičnom uredu...

što ako žive u izvanbračnoj zajednici?

teške gluposti...prije par godina bi te za rukav vukli da se dođeš krstiti....


domi, jel znaš da možeš birati drugog velečasnog da to obavi u tvojoj župi? ovaj župnik bi popuser posted image dio, ali baš te briga.....

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Krsni kumovi i sakramenti!!!
28.4.2009 21:43:07   
ivanaa
odi u crkvu sv.Barbare u Vrapcu,krstit ce ti dijete bez sr

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Krsni kumovi i sakramenti!!!
28.4.2009 21:46:37   
Candy
Ma vidiš da nisu normalni user posted image !kažem ti ja imam sve sakramente a nisam mogla biti krsna kuma jer živim u izvanbračnoj zajednici????
Strašno sam bila ljuta,čak sam htjela pisati biskupu!
A da draga probaš pitati u nekoj drugoj župi?


_____________________________

Ono što će davati svjetlo,mora izdržati izgaranje.
(V.E.Frankl)

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Krsni kumovi i sakramenti!!!
28.4.2009 21:46:51   
dominik
puno ti hvala draga..saljem mm sutra...nadam se da ce proci zbog adrese i dr. problema user posted image

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Krsni kumovi i sakramenti!!!
28.4.2009 21:47:56   
dominik
IZVORNA PORUKA: novamama

ok, ali kako on može znati jesu li oni u braku kod matičara? nije vrag da provjeravaju u matičnom uredu...

što ako žive u izvanbračnoj zajednici?

teške gluposti...prije par godina bi te za rukav vukli da se dođeš krstiti....


domi, jel znaš da možeš birati drugog velečasnog da to obavi u tvojoj župi? ovaj župnik bi popuser posted image dio, ali baš te briga.....


nemre znati ali sveki je lajava iskrena naivna...a i na potvrdi pise jedno prezime a ak ju trazi osobnu user posted image

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Krsni kumovi i sakramenti!!!
28.4.2009 21:49:46   
dominik
zato i jesam pitala tu...naci cu makar morala od crkve do crkve ici...zanimljivo je kad ljudi uzimaju kumove zbog novaca je ok a kad zelis iz iskrene zelje onda popusis...

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Krsni kumovi i sakramenti!!!
28.4.2009 21:49:48   
novamama
IZVORNA PORUKA: dominik
nemre znati ali sveki je lajava iskrena naivna...a i na potvrdi pise jedno prezime a ak ju trazi osobnu user posted image


na to nisam pomislilauser posted image


ipak, ja bi mu zainat dovela drugog velečasnoguser posted image

moja frendica je tako, malo je njurgao, ali nije mogao ništa.....

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Krsni kumovi i sakramenti!!!
28.4.2009 21:50:20   
ivanaa
krsni kun moze biti i zidov..gadi mi se crkva radi ovakvih..fuj!!mm i ja nismo vjencani u crkvi i sve sam se dobro raspitala u pravim krugivima prije neg sam malog krstila tak da znam da za krsnig kuma nesmiju zezat i djecu moraju krstiti.

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Krsni kumovi i sakramenti!!!
28.4.2009 21:51:11   
novamama
IZVORNA PORUKA: dominik
...naci cu makar morala od crkve do crkve ici...


traži onog koji je domija krstio?

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Krsni kumovi i sakramenti!!!
28.4.2009 21:51:13   
pikachu
Ovo me stvarno user posted image user posted image user posted image ... Dalje neću komentirati, pregrist ću jezik...user posted image

_____________________________

Sunce naše malo, stigla si...
Vita-10.08.2009.
Ponosni T&M

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Krsni kumovi i sakramenti!!!
28.4.2009 21:51:51   
dominik
joj zadnji puta je reko da mu moj mm prijeti kad je rekao dobro ak necete vi krstiti domia ici cu u drugu zupu...i to samo zato kaj zivimo ko PODSTANARI na vrbiku...jer pitao mm di zivite i ovaj bubne na vrbiku...a ovaj veli a ne ne ne mogu ja djete iz druge zupe krstiti 

< Poruku je uredio dominik -- 28.4.2009 21:52:33 >

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Krsni kumovi i sakramenti!!!
28.4.2009 21:52:06   
lavica81
prema svemu dosad napisanome očito je da ne postoje univerzalna pravila. sve ovisi o svećeniku. moram priznat da mi se ne sviđaju ta dupla mjerila.
moja mama je razvedena (ne svojom krivnjom) i ne može nikome biti krštena niti krizmana kuma. koja glupost.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Krsni kumovi i sakramenti!!!
28.4.2009 21:53:10   
novamama
IZVORNA PORUKA: ivanaa
da znam da za krsnig kuma nesmiju zezat i djecu moraju krstiti.



ali kod nas su druga pravila koja su naši popići sami odredili, jako su uvrijeđeni...ma država im je dala krila pa rade što hoće...bagra (čast izuzecima - nažalost rijetkim)

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Krsni kumovi i sakramenti!!!
28.4.2009 21:53:39   
Candy
Ma idioti...uf kako me takve stvari ljute user posted image !

_____________________________

Ono što će davati svjetlo,mora izdržati izgaranje.
(V.E.Frankl)

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Krsni kumovi i sakramenti!!!
28.4.2009 21:54:56   
dominik
IZVORNA PORUKA: lavica81

prema svemu dosad napisanome očito je da ne postoje univerzalna pravila. sve ovisi o svećeniku. moram priznat da mi se ne sviđaju ta dupla mjerila.
moja mama je razvedena (ne svojom krivnjom) i ne može nikome biti krštena niti krizmana kuma. koja glupost.


lavica...moja kuma krsna je razvedena ali kada sam ju pitala da mi bude krstena kuma (jer sam se krstila sa nekih 10 godina) ona nije odbila i nije prihvacala ne kao odgovor...imala je i drugo muza vec i djete ali to ju nije zaustavilo da stoji iza mene na krstenju...hodala je tri puta sveceniku i nije se dala...divna je kuma...bolja od nekih kaj imaju sve sakramente

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Krsni kumovi i sakramenti!!!
28.4.2009 21:56:28   
ivanaa
user posted image ak ces imat problema javi se pa cu ti rec di da ides,radim sa dosta casnih sestara..daj trazi svecenika Matu-on je meni tam u crkvi izasao u susret.lijepo mu iskreno sve recci i sigurna sam da nece bit problema
IZVORNA PORUKA: dominik

joj zadnji puta je reko da mu moj mm prijeti kad je rekao dobro ak necete vi krstiti domia ici cu u drugu zupu...i to samo zato kaj zivimo ko PODSTANARI na vrbiku...jer pitao mm di zivite i ovaj bubne na vrbiku...a ovaj veli a ne ne ne mogu ja djete iz druge zupe krstiti 


_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Krsni kumovi i sakramenti!!!
28.4.2009 21:57:14   
novamama
IZVORNA PORUKA: dominik
...a ovaj veli a ne ne ne mogu ja djete iz druge zupe krstiti 



ma to je neki teški zločesti retardaus....da je zadnji ne bih dijete kod njega krstila nego bih sama neki obred smislila...

nasreću postoje drugi....nadam se da će ovaj id ivanee pomoćiuser posted image



_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Krsni kumovi i sakramenti!!!
28.4.2009 21:57:48   
ivanaa
kakva je pak ovo glupost??ja sam razvedena pa sam bila kuma u vise navrata??o Boze smiluj im se
IZVORNA PORUKA: dominik

IZVORNA PORUKA: lavica81

prema svemu dosad napisanome očito je da ne postoje univerzalna pravila. sve ovisi o svećeniku. moram priznat da mi se ne sviđaju ta dupla mjerila.
moja mama je razvedena (ne svojom krivnjom) i ne može nikome biti krštena niti krizmana kuma. koja glupost.


lavica...moja kuma krsna je razvedena ali kada sam ju pitala da mi bude krstena kuma (jer sam se krstila sa nekih 10 godina) ona nije odbila i nije prihvacala ne kao odgovor...imala je i drugo muza vec i djete ali to ju nije zaustavilo da stoji iza mene na krstenju...hodala je tri puta sveceniku i nije se dala...divna je kuma...bolja od nekih kaj imaju sve sakramente



_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Krsni kumovi i sakramenti!!!
28.4.2009 21:59:08   
lavica81
da i moja mama je par puta išla svećeniku ali ovaj nije htio niti čuti. kako se radilo o krizmi, nije htjela raditi probleme (ne znam da li se uoće možeš preselit u drugu župu na krizmu) pa je odustala.

svaka čast tvojoj kumiuser posted image user posted image

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Krsni kumovi i sakramenti!!!
28.4.2009 22:00:55   
ivanaa
sve bi ja njih tam dovela u red..nebi oni meni kak oni hoce..pa moraju i oni imat pravila nije niko nenadjebiv

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Krsni kumovi i sakramenti!!!
28.4.2009 22:03:06   
novamama
IZVORNA PORUKA: ivanaa
nije niko nenadjebiv



user posted image user posted image user posted image



niti nezamjenjiv.....hi hi

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Krsni kumovi i sakramenti!!!
28.4.2009 22:04:38   
dominik
ivanaa puno hvala...ovaj tjedan cu to probati obaviti...bit cu iskrena sa svecenikom naravno jer mi je cilj da mi kuma djetetu bude netko ko je brizan a ta osoba to je...jer iako je 500 km udaljena nema dana kada ne pita za moje kikace

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!