|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: namjerni pobačaj
3.4.2009 10:23:58   
ivanaa
nikada ne osudujem...teska je rijec nikada..ali ne osudujem i ne volim da se to veze na vjeru..

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: namjerni pobačaj
3.4.2009 10:27:51   
tikica_69
Meni to isto nema veze s vjerom vec sa vlastitim izborom. Ne opravdam takve stvari, jako sam protiv toga, ali to je svacije pravo i izbor. A kako ce se nostit s time privatna stvar.
Ja sam svojoj sestri pruzila i utjehu i moralnu podrsku, mada se sva rusilo u meni i plakala sam danima. No, nekako mislim da ce joj se to odbiti o glavu, mozda zato jer podsvjesno mislim da je zasluzila i mozda ne bi tako razmisljala da nemam problema kakvih imam.
No, uvijek kazem da je zenama dano to pravo izbora i to je njihovo PRAVO.
A tko sam ja da im sudim???


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: namjerni pobačaj
3.4.2009 10:29:14   
novamama
tikice, potpuno te razumijem, mora da ti je bilo gadno i da ti je još dan danas gadno zbog toga....

ali što ćeš, valjda iz nekog razloga tako treba bitiuser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: namjerni pobačaj
3.4.2009 10:32:37   
ivanaa
joj oko ove teme bi se dalo raspravljati...Zasto bi to smijeli osudivati?tko smo mi da imamo to pravi?nije li Bozanski prastati?nije li Bozanski razumjeti?Osuda i neprihvacanje mi nikako ne zvuci Bozanski.A.na neki nacin abortus je ubojstvo..opet traziti od vjernika da prihvate abortus isto tako nije normalno..tesko je to rasporediti..treba svako prihvatitpravo slobodne volje valjda

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: namjerni pobačaj
3.4.2009 11:53:11   
Anoniman
Bliska prijateljica je pobacila kad smo imale 18 godina...i tad mi se to cinilo ispravnom odlukom, jer da je rodila to dete, upropastila bi zivot i sebi i njemu, jer je zatrudnela sa kretenom od decka. zato uvek kazem, treba paziti sa kim pravis decu...
da je sada u toj situaciji, ne znam sta bih joj rekla jer sad vidim sta beba znaci, koliku radost...
kompleksna je to tema, nisam bas ni za, a ni protiv...

(Odgovor članu novamama)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: namjerni pobačaj
3.4.2009 11:55:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivanaa

nikada ne osudujem...teska je rijec nikada..ali ne osudujem i ne volim da se to veze na vjeru..


potpisujem!

(Odgovor članu ivanaa)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: namjerni pobačaj
3.4.2009 11:57:39   
Zvonki
Znam par osoba koje su imale namjerni pobačaj. Neke od njih o tome govore kao o kuhanju. Ne razumijem to uopće. Kad sam ostala u drugom stanju treći put, nije bilo planirano. Nisam potpisala ugovor za stalno, nova u firmi, novčana situacija loša. Nismo u narednih 5 god. imali u planu dijete. Ja na opasnim antibioticima i ostanem trudna. Svejedno, nikada ne bih mogla ubiti svoje dijete. Ne moram ni govoriti da sam cijelu trudnoću strepila za to dijete. Ali, dobila sam zdravu, lijepu i jako voljenu bebu. Ugovor još nije potpisan, ali valjda bude. Mislim da se dobro dobrim vraća.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: namjerni pobačaj
3.4.2009 12:09:00   
CICKA
Znam dvije koje su pobacile,prva je to učinila zato što su je roditelji na to natjerali (bila u braku,muž se žestoko tome protivio,a ona je imala tada 35god.user posted image ,nakon toga su se rastali), a druga je to učinila dva puta, eto desilo se, a ne bi ona i muža sad još jedno dijete,već imaju jednouser posted image ...hallloooooo dva puta!!!!!!Definitivno ih ne razumijem i ne podržavam u tome.
Bar danas je svagdje dostupna informacija o zaštiti i kontracepcija je sasvim normalna stvar,žene nisu kao nekada izložene na stupu srama ako tako nešto koriste.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: namjerni pobačaj
3.4.2009 16:49:50   
mamice
evo ja sam imala 2 puta namjerni abortus prvi s 16 godina jer me mama odfurala u vinogradsku i odlucivala za mene a i moj tadasnji decko ju je podrzavao ne rezmisljajuci da je i to njegovo dijete, uvjek 9.2 upalim svjecu za svog andjela koji se nije smio roditiuser posted image a drugi put sam iz medicinskog razloga morala ici jer sam isla na 3 zracenja a da nisam znala da sam trudna i 18.7 upalim svjecu za 2 andjela jer su bili blizanci. neosudjujem cure koje to su napravile jer svaka nosi taj teret cijeli zivot. sad hvala bogu imam preljepog andjela kojem cu usaditi to da s koliko god godina to da mu se desi ja bi mu bila podrskauser posted image

_____________________________

Veliki braco Mihael-14.06.2008
Seka Valentina dosla 20.10.2011

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: namjerni pobačaj
3.4.2009 19:11:31   
mamice
a da vam objasnim kako sam ostala trudna imali smo zastitu upravo zato sto moj BD nije htio dijete ja sam pila pilule i jednu propustila al sam u roku 12 sati popila ali valjda sam takve srece bila. kad sam saznala da sam trudna ajoj tek kernula u srednju kak cu zivjeti od osnovne skole decko imao 5 brace svi u istom kucanstvu ali nije mi to prestavljalo problem koliko mama koja je mogla potpisati za to. nitko mi nije davao potporu cijela obitelj se okrenula tome da pobacim,nisam znala da postoji udruga za to. sjecam se kad sam se probudila iz narkoze bila sam u grcevitom placu to me i probudilo kazu da su me vezali na stolu jer sam pod narkozom plakalauser posted image

_____________________________

Veliki braco Mihael-14.06.2008
Seka Valentina dosla 20.10.2011

(Odgovor članu mamice)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: namjerni pobačaj
3.4.2009 19:39:30   
dominik
zar nije bolje da zena abortira nego da rodi dijete a nije psihicki (novcano, emotivno...) spremna na to, kakvo ce djetinjstvo to djete imati? ...vecina zena same nose taj kriz i ne treba im nicije osudjivanje...dovoljno se same sebe srame...dovoljno boli su prosle da bi netko ko se nije nasao u njihovoj situaciji govorio sve se moze i bla bla....zena koja je ostala trudna a nije zeljela osjeca se isto kao zena koja zeli zatrudnjeti a ne moze...igrom slucaja znam sta sve cure prolaze...cekaju na kiretazu u sobi sa zenom koja je na cuvanju trudnoce...na samom stolu odgovaraju i pljuju po curama ti isti kaj to kao legalo rade i koji su na kraju placeni za to...ponasaju se prema tim curama kao prema najvecem smecu...mislim da svakoj zeni treba pruziti podrsku ma sta ona odlucila jer to je njen zivot, njena koza, njena bol i na kraju krajeva njen postotak da mozda nikada vise nece imati bebu

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: namjerni pobačaj
3.4.2009 19:54:51   
Thea
moja ujna (koja je samo 10 god starija od mene pa mi je čudno ju tako zvati) je išla na abortus dok je još hodala sa mojim ujakom jer si svako malo prekidali i mirili se,nakraju su se oženili i sad imaju dvoje djece i ona nikad niti ne pomisli na to nerođeno dijete.Iskreno znam da bi joj to djete bilo opterećenje jer su joj i ova djeca jako veliki teret jer žena jednostavno nema niti živaca niti strpljenja za djecu.....Ne razumijem ju,ali joj i ne zamjeram jer svatko ima svoje ja i sam odlučuje o svom životu...Ja sam sa 16 godina ostala trudna i moja mama je htjela da idem na abortus,ali ja nisam htjela.Znala sam što me čeka ali bila sam dovoljno zrela i ozbiljna za svoje godine,a i moj dečko sadašnji muž mi je davao potporu i želio to dijete.....Danas moja mama obožava svoju unuku i sama kaže da si ne bi mogla oprostiti da sam pobacila...a ja si ne mogu zamisliti život bez svoje "male" Klaudie,Antonia i Valentina. 

_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu mamice)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: namjerni pobačaj
3.4.2009 22:45:47   
Kika83
znam, beba joj se nije dobro razvijala. bila je njena odluka i u to se nemješam

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: namjerni pobačaj
3.4.2009 22:50:32   
novamama
mamice, znaš da si me rasplakalauser posted image user posted image user posted image

i svaka ti čast na hrabrosti koju imaš danasuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: namjerni pobačaj
4.4.2009 7:38:21   
mamice
uvjek u zivotu falit ce te 3 ljubavi ali neka mi oprpsti bog mozda je i tako u neku ruku on tako htio. dajem podrsku svim mladim mamama na hrabrosti jer bi i ja tako napravila da sam imala izbora a ne da odlucuju roditelji znam da sam bila maloljetna al ak sam znala spavat s deckom znam kaj to moze donjet JEDNU MALU SLATKU BEBUuser posted image

_____________________________

Veliki braco Mihael-14.06.2008
Seka Valentina dosla 20.10.2011

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: namjerni pobačaj
3.5.2009 13:56:51   
natalijax
Listam forum ima zanimljivih tema,moram reci da nerazumijem namjerni abortus ako danas pokraj tolike medicine ima brdo kontracepcije,reci cu ovo tisucu puta kada sam rodila svoju mrtvu djevojcicu tog jutra u sobu su dosle tri zene dvije mlade i jedna starija na abortus,ta mlada nije bila udana imala je decka ali u vezi poslije tog njenog pobacaja oni su se toliko grlili i ljubili kao da nista nije bilo,cure moje ja sam od bjesa istrcala na hodnik jecajuci od tuge,razmisljala sam kako ima zena koje toliko zele djecu a nemogu ih imati,a s druge strane drugima ih Bog da a ta djeca zavrse ko zna gdje,toliko bjesa ima u meni zato sto ce takvima Bog opet podarit djecu a mi koje uistinu to zelimo moramo se patit,jednostavno jednu rjecju svatko ima svoje musice ,nismo mi ovdje da sudimo ,tu je DRAGI BOG da sudi al moje misljenje o svemu tome je da je to nesto najodvratnije sto jedna zena moze napraviti ,oduzeti zivot tom malom bicu.

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: namjerni pobačaj
3.5.2009 13:59:16   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Meni to isto nema veze s vjerom vec sa vlastitim izborom. Ne opravdam takve stvari, jako sam protiv toga, ali to je svacije pravo i izbor. A kako ce se nostit s time privatna stvar.
Ja sam svojoj sestri pruzila i utjehu i moralnu podrsku, mada se sva rusilo u meni i plakala sam danima. No, nekako mislim da ce joj se to odbiti o glavu, mozda zato jer podsvjesno mislim da je zasluzila i mozda ne bi tako razmisljala da nemam problema kakvih imam.
No, uvijek kazem da je zenama dano to pravo izbora i to je njihovo PRAVO.
A tko sam ja da im sudim???



Naime, moja sestra je drugi put trudna i opet ce na AB.....i uopce ne bih vise ista pisala na tu temu jer bolje se bakcati sa stvarima koje ne mogu razumjeti user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: namjerni pobačaj
3.5.2009 15:01:43   
Dajana
Eto ja ću ovdje iskreno reći da ne podržavam to kako mlade cure od 16 godina stupaju u seksualne odnose i onda piju pilule ili ne piju.
To je po mome mišljenju prerano i to ne odobravam, pa ko se složio ko ne.
Inače tema namjerni pobačaj je jako  diskutabilna, ima tu naravno i za i protiv, tako da ne mogu isključiti ni jedno ni drugo. To je za mene jako teška i osjetljiva stvar.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: namjerni pobačaj
3.5.2009 16:03:22   
FIONA
znam više osoba...svakodnevno sam puno viđala dok sam ležala sa malom na ginekologiji i ne bi vjerovali koliko je to često kod nas prisutno....mogu razumjeti razloge i ne osuđujem nikoga tko je to učinio...nije niti to laka odluka!!!...da sam mlađa i da nisam rodila tko zna možda bi me splet okolnosti doveo do toga...imala sam AB ali zbog potpuno drugih razloga...sada kada sam mama to si ne mogu zamisliti i da je ne znam kako teška situacija odbila bi na to i pomisliti...ali to sam ja, druge bi odlučile linijom lakšeg otpora!

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu piggy)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: namjerni pobačaj
4.5.2009 12:13:31   
Indy
znam dvije žene, i znam da najveća kazna za to im je njihova savjest.

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: namjerni pobačaj
5.5.2009 12:46:44   
malina
1. znam
2. znam
3. mogu

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: namjerni pobačaj
29.5.2009 18:40:56   
TONKAA
Drage moje ja se sada jako kajem što sam napravila namjerni pobačaj.
Al sam morala jer nisam imala uvjeta da ga odgajam. Da nisam pobcila sada bi imao il imala 4 godine. Zbog toga se sada jako kajem. I ne znam da li ću imati kakve posljedice danas sutra ako zatrudnim. Al na tome radimo već 5 mjeseci i još uvijek ništa. Ja se nadam da hoće

< Poruku je uredio Iva Piva -- 1.6.2009 0:10:18 >

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: namjerni pobačaj
29.5.2009 22:00:15   
mama mery
znam jednu pobacila je jer su joj doktori u zg rekli da ce dijeti imati neki poremecaj neznam tocno koji ali mislim dawnov sindrom
i nemogu to razumjeti jer svako dijete nam je bozij dar kojeg trebamo cuvati voljeti i paziti i maziti.

nikog ne osudujem svko ima prvo na svoje izbor i zna svoje razloge ali ja jednostavno te osobe nerazumijem i necu nikada jar ja to nikad ne bih napravila

_____________________________




(Odgovor članu TONKAA)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: namjerni pobačaj
29.5.2009 23:11:41   
anne
Moja teta je napravila 2 abortusa jer je brak bio na klimavim nogama. Kad je 5 put ostala trudna rodila je curicu. Velike su joj rane na duši zbog toga.user posted image
Mamice i TONKAA duša mi plaće zbog vas i vaših anđela. Ne znam bi li imala hrabrosti održati trudnoću da me zadesila u tim ludim godinama.
I ja se nadam da ću biti mudra mama u tim osjetljivim godinama i potpora u teškim odlukama.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu mama mery)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: namjerni pobačaj
30.5.2009 0:10:53   
kitty
ja sam ostala trudna sa 17 godina,svi oko mene su ocekivali da pobacim,roditelji,prijatelji,profesori,ma svi.bojali su se da nikad necu zavrsit skolu,da nisam dovoljno zrela da imam dijete,da necu upisat fakultet.....
meni ta opcija nije padala na pamet,prosla sam razgovore sa psiholozima,socjelnom radnicom,psihijatricom(maminom prijateljicom),na svemu tome sam ja inzistirala,htjela sam pobit nijhovo "nezrela"

ja sam se cim sam saznala da sam trudna toliko vezala za to malo stvorenje.moj andjel za mjesec dana puni 6 godina i mislim da mu je samo prednost sto ima mladu mamuuser posted image
on je moja pobjeda!

ne osudjujem nikoga za nista pa tako ne bi mogla osudjivat zenu koja je to napravila.svatko ima svoje razloge.


_____________________________

IVAN 20.06.2003.
DUJE 13.01.2009.

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!