|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kako vratiti autroritet
6.3.2009 8:16:56   
anne
Kako vratiti autoritet kad vidite da su se stvari otele kontroli?
Baš me brine već pubertet. Ja sam bila prilično divlja, a Petra je još hiperaktivnija.
Da li klin klinom, prijateljstvom s djetetom ili čak terapijom???

< Poruku je uredio anne -- 6.3.2009 8:23:17 >


_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kako vratiti autroritet
6.3.2009 8:20:14   
ninolina
Jao nemoj odma ujutro na tu temu, odma me fjaka hvata. Nemam pojma ja imam odnos sa djecom mama-prijateljica al kako će biti za par godina u takvim situacijama nemam pojma.
Moramo biti svjesne da je vrijeme drukčije, djeca prije odrastaju... Ja sam bila buntovnica totalna a kako ću s njima user posted image . Vidjet čemo


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kako vratiti autroritet
6.3.2009 8:24:43   
huanita
Ja sam prosvjetni radnik i često na seminarima slušamo o tim problemima. Uvijek nam naglašavaju da roditelji ne trebaju biti djeci prijatelji, oni su roditelji i očekuje se da budu stroži, da imaju različite stavove od djece i da ih stalno usmjeravaju.
Osobno mislim da to treba malo prilagoditi, ublažiti, ali i zadržati autoritet koji se kod djece stvara dok su još mala. Moj sin ima samo 8, ali već sada znam graditi temelje za kasnije. Nije lako. I sebe pripremam da će biti teško jer društvo koje ga tek očekuje, uvijek će vući na svoje. Borit ćemo se.

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kako vratiti autroritet
6.3.2009 8:24:47   
anne
Radim sada da ne bude problema, ali vidim da sam malo predominantna. Trebala bi polako popuštati kontrolu.
user posted image  Baš je teško biti roditelj!

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kako vratiti autroritet
6.3.2009 8:32:49   
ninolina
Baš je teško biti roditelj!

istina anne.
to stoji huanita ali ja sam ipak za ono da sam im i ja prijateljica jer se dogodi to da će te se djete bojati pitati nešto jer ćeš ti o svemu imati svoj stav. Ja svojima dopustim već sada da vide da u nekim stvarima griješe i onda prihvate moje mišljenje. Moja se djeca ne ustručavaju doći i reči meni sve kaj ih mući a želim da tako bude i kad dođu u pubertet i kroz cijeli život. Ja sam za to da im uvijek budem mama-prijateljica


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kako vratiti autroritet
6.3.2009 8:38:20   
ejmama
ne znam kako će to proći, ali truditi ću se da ih odgojim onako kako ja mislim da je najbolje i iskreno se nadam da ću u tome uspijeti! Trudit ću se da uče na mojim primjerima i ponašanju, stav roditelj puno znači u odgoju, oni ipak najviše nas oponašaju.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kako vratiti autroritet
6.3.2009 8:44:34   
huanita
I ja svom sinu od prvog dana govorim da uvijek treba doći tati ili meni kada ga nešto muči ili kada ima problem. Uvijek naglašavam da nas se ne treba bojati bez obzira kakvo je naše mišljenje. Budući da nikada nije dobio batina (ni po guzi), niti neku nepravednu ili pretjeranu kaznu, čak mu svaku kaznu pojasnimo zašto ju je dobio i koliko će trajati, mislim da imamo dobar odnos roditelj-dijete.
Nadam se da će tako ostati još dugo.

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kako vratiti autroritet
6.3.2009 9:01:25   
tikica_69
Ja to uspijem kaznama na par dana, ali nema trajnog ucinka user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu huanita)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kako vratiti autroritet
6.3.2009 10:55:06   
ivanaa
ja mislim da je moj stariji vec sad u pubertetu,nekad pomogne glupost,nekad se vec sva tresem od nervoze a on jos tupi svoje

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kako vratiti autroritet
7.3.2009 9:52:53   
Lady3
eh,i mene uhvati razmišljenje i strah o tome..L.je već sada divlja a šta me još čekauser posted image strah me je..Nadam se da će biti dobro,koliko može biti..To je nešto što ću i ja kao mama morati učiti i prilagođavati se..user posted image  

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kako vratiti autroritet
10.3.2009 19:59:41   
anne
Da, učiti i prilagođavati, imati razumijevanja, a opet biti čvrst i uzor. user posted image user posted image

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kako vratiti autroritet
10.3.2009 21:16:41   
dominik
meni domi kontrira na svaku, ali bas svaku "uputu" nadam se da je faza i isprobavanje jer ako ce tako biti i kasnije  user posted image

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!