|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kako objasniti dijetetu
25.6.2009 16:40:56   
natalijax
kako objasniti djetetetu da moje bebe nema vise,a da neuvrijedim njene roditelje,znam da to dijete s tim nemisli nista lose ali kako objasniti,od muzevog brata kcerka pita ja joj kazem ti si jos mala da bi ti objasnila a ona jos sto pitanja i pod pitanja,jednom prilikom od moje sestre mala,kazem ja njoj stavi rukicu na stomak teta ima bebu ona meni nemas tvoja beba je na groblju,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kako objasniti dijetetu
25.6.2009 17:04:51   
Njofra
Mogu si zamislit da ti je loše bilo taj tren kad je mala izgovorila riječi. Užas.
Ne znam kako tako nešto objasniti ali mislim da bi možda njezini roditelji trebali nekako probati malenoj reči da neke stvari ne pita, tj. htjela sam reči da su je trebali unaprijed upozoriti (ne znam koliko je mala, ali ja sam svoju kćer znala upozoriti kad bi nam netko dolazio ili u sl. situacijama, e sad, znam da je to isto ovisi od djeteta do djeteta hoče li poslušati ali opet user posted image ). Žao mi je što ti se to dogodilo




_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kako objasniti dijetetu
25.6.2009 17:20:20   
natalijax
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image to je pocelo od kad sam ostala trudna nije bilo onda kad se to desilo 

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kako objasniti dijetetu
25.6.2009 18:12:58   
djetelina
Djeca te nekad stvarno mogu iznenadit pitanjima i komentarima koje ne očekuješ... Ne stigneš se ni snać u tom trenutku.
To su zbilja samo djeca i ne možeš im zamjerit. Žalosno je zapravo to što iza informacija koje oni imaju, stoje njihovi roditelji. Ono što oni govore, proizlazi iz onoga što su im roditelji objasnili. A opet, možda ni oni nisu znali kako bi to rekli. Pitanje je jesu li uopće trebali reć... Puno stvari ovisi o djetetovom uzrastu.

Ja nisam baš upoznata s tvojim slučajem. Koliko shvaćam, prvo si dijete izgubila i sad si opet trudna?
Možda si uranila s time da toj curici kažeš za bebu u svojoj buši. Da si u visokoj trudnoći, s velikim trbuhom, mislim da bi ona znala da se tu radi o drugoj bebi, a ne onoj koja je među anđelima.

Kako god bilo, ne bi trebala mislit na njihove roditelje, nemaju se oni tu šta uvrijedit. 
Objasni toj djeci cijelu situaciju onako kako bi to objasnila svojoj djeci. Budi iskrena s njima, jer djeca znaju kad ih se mulja.
Kaži im da si prije (kad su oni bili još manji) imala bebu i da je ta beba umrla. A da sada imaš drugu bebu u trbuhu i da će se ona roditi tad i tad (npr.kad bude pado snijeg ili kad lišće na onom stablu bude počelo padati ili... uglavnom, veži termin svog poroda za neki njima vidljivi događaj) - tako će i oni imati neku već im poznatu pojavu za koju mogu vezati termin tvog poroda. Tada im to neće izgledati toliko apstraktno, isčekivat će taj dan i veseliti se zajedno s tobom.

_____________________________

Tuga postoji samo da naučiš cijeniti sreću

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kako objasniti dijetetu
25.6.2009 18:59:41   
Viky
djetelina je sve rekla,potpuno se slažem s njom

_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu djetelina)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kako objasniti dijetetu
25.6.2009 19:29:41   
natalijax
nemogu krivit dijete znam da nemisle nista lose jedamput me pitala strina ti ces rodit bebu ,nece beba umrijet nekako kad razmislim ja mislim da ta dijeca u biti neznaju o cemu je rijec i da su nekako nesigurna jer ta mala se toliko veselila mojoj bebi mozda se boji da je necu iznevjerit opet,neznam mozda se varam

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kako objasniti dijetetu
25.6.2009 22:39:34   
djetelina
Na svako pitanje možeš dat odgovor. "Neće beba umrijet?", "Neće."

Ja mislim draga da si ti malo nesigurna i da se bojiš, zato njena pitanja u tebi bude sumnju i strah. To je normalno nakon toga što si prošla, ali stvarno nema nikakve osnove za to. Sve će biti u redu. user posted image

Smiri se i uživaj u trudnoći, a na ovoj dječici vježbaj za buduće roditeljstvo. Djeca ne razmišljaju tako duboko o nekom problemu - ona traže konkretan odgovor na sve što im padne na pamet.
Nema tu nikakve zlobe, niti si ti nju išta iznevjerila.

< Poruku je uredio djetelina -- 25.6.2009 22:40:03 >


_____________________________

Tuga postoji samo da naučiš cijeniti sreću

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kako objasniti dijetetu
25.6.2009 22:44:35   
Zvonki
Djetelina je sve tako lijepo rekla...user posted image user posted image user posted image  U potpunosti je potpisujem!

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 8
   [Obrisani korisnik]
26.6.2009 9:00:42   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu djetelina)
  Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!