|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako uspostaviti rutinu dnevnog spavanja kod ...
11.9.2011 17:52:31   
Hubertica
Imam dečkića od 40 dana ali od prvog dana se borimo sa spavanjem po danu... znam mozda je još premali da to očekujem ali rutinu noćnog spavanja i hranjenja je uhvatio od prvog dana ali dnevno spavanje nikako. Imate kakav prijedlog,?!


_____________________________

.1.8.2011. u 14.20h stigao nam mali Šimun - 3950g i 53cm
27.09.2014. u 16,55 stigla nam je princeza Gloria - 3720g i 53cm

..
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako uspostaviti rutinu dnevnog spavanja ...
11.9.2011 19:32:46   
Anoniman
A gle, beba ti je još mala, mada je sve individualno. Moj mali je nakon 3 tjedna što je bio na moru uhvatio ritam tako da ga "gnjavim" po danu (igramo se, mazimo, puštam mu glazbu..) i navečer je jednostavno umoran. A kad je jako nervozan, a treba spavati- stisnem srce, pustim ga u kindač, kmeči par minuta i zaspi. Kupanac oko 8 ga isto uspava. Nadam se da sam ti nekako pomogla.user posted image

(Odgovor članu Hubertica)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako uspostaviti rutinu dnevnog spavanja ...
11.9.2011 19:34:40   
Anoniman
ajoj, ti tražiš dnevnu rutinu spavanja....user posted image Krivo te skužih..

(Odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako uspostaviti rutinu dnevnog spavanja ...
11.9.2011 19:40:56   
zara13
moja je tek sa mj dana i pol usavršila ja am nju svaka 3 sata metala spavati jer je tak počela bit i cendrava i trljala oči .sad ima 5 mj i budi se oko pol osam u pol 10 papa pa odspava pol sata pa oko pol 1 opet ju metnem spavati već vidim po njoj dok joj je vrijeme i onda odspava kako kada nekad pola sata nekad 2 sata i oko pol pet ide zaspi opet to je nekih 20min pol sedam kupanje flašica i u pol osam ona već spava.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako uspostaviti rutinu dnevnog spavanja ...
11.9.2011 21:07:31   
Nika 24052006
Joj,ne znam što da ti kažem,Nika je sama od sebe,gotovo pd prvog dana,imala neki ritam i nismo imali problema.A Ines me izluđivala do 6 mj.Spavala bi milijun puta dnevno po par minuta.Duže mi je trebalo da ju uspavam,nego što bi ona spavala.Znala sam ju pustiti da cendra,na rukama,ovako,onako,ali kod nas ništa nije palilo dok se nekako samo od sebe nije posložilo.Od 6 mj ima samo jedno spavanje,od 12 do 14,ponekad i 15 sati.Navečer u 8 spavanac.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako uspostaviti rutinu dnevnog spavanja ...
11.9.2011 21:33:44   
chichina
moja je cura također noćno spavanje uspostavila odmah ali za dnevno još uvijek nema neku određenu i stabilnu rutinu iako ima već 11mj - to njoj varira na periode. ja sam se trudila osigurati joj sve uvjete za stvaranje rutine (obraćala bi pažnju na njene znakove umora, uvijek bi je stavljala u krevetić spavati, ako bi izašla vani trudila bi se to činiti uvijek u isto vrijeme i sl.) ali jednostavno je takva. i dalje nastojim osigurati nekakvu predvidljivost, osluškujem njen umor i stavljam je leći kad ona to traži, i iako to nije u točno određene ure, njoj je izgleda dobro a i ja sam se prilagodila. ja bi na tvom mjestu ustrajala u nekakvoj predvidljivosti i redu i gledala kad je umorna, pa ćeš vidjeti s vremenom user posted image  

_____________________________

06.10.2010. - mamina i tatina princeza

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako uspostaviti rutinu dnevnog spavanja ...
11.9.2011 21:54:27   
Marta j
Mi dnevnu nemamo nikako zaspi kako kada a ima 2,5mj a nocnu je uhvatio zaspi oko 21.30-22 i spava do 4-5ujutro tada jede i opet spava do 8 i onda po danu kako mu se da..

_____________________________

Uzivam uz svoja tri musketira....

M&M-10.6.2006

Mate-11.05.2009

Antonio-29.6.2011

(Odgovor članu chichina)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako uspostaviti rutinu dnevnog spavanja ...
11.9.2011 22:27:05   
mayathebee
Kod nas je bilo ovako. Sa 2 mj. sam otkrila čudo od kombinacije: topli čaj od komorača (hipp granule) + duda + mekana plišana igračka! Osim ako isključivo dojiš, i ne daješ dudu.
Nakon hranjenja bi se igrali, mazili, pričali nekih pola sata do sat maksimalno. Onda bi mu dala topli čajek, popio bi svega 10 - 20 ml, nakon toga sam mu dala dudu i u ruke i kraj lica mekanu dekicu, gazu ili plišanu meku igračku. Uvijek je morao nešto "žmikati" u rukama, da se uspava. I danas tako! Bitno je da ne zaspi na rukama, jer kad ih se odloži  bude se  i plaču čim se trznu i skuže da nisu tamo di su zaspali.
Preko dana sam ga stavljala spavati na trbuh, to mu je pasalo zbog grčića i tako je najduže spavao. Pedica mi je rekla, slobodno na trbuh kad počnu okretati glavu s jedne na drugu stranu, i pod nadzorom naravno.

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu Marta j)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako uspostaviti rutinu dnevnog spavanja ...
11.9.2011 23:16:23   
Bebač i ja
nije jednostavno odgovorit na ovo pitanje jer je očito svako dijete drukčije...čitajuć ove odgovore vidim to pogotovo...moj Ljepotan od 2 mj.i 11 dana spava odmah i uvijek svaki put poslije hranjenja...nekad 10 minuta a nekad nešto duže...najduže spava preko dana poslije jednosatnog igranja u baby gym-u i kad popije čajić....taj odmor nekako tempiram pa zajedno odemo spavat na bračni krevet(ne bacam ga u kinderbet prek dana) i ako se zbudi,vidi da ja spavam pored njega (ili glumim da spavam jer ga zapravo promatram svako malo:),on odmah nastavi sa spavanjem i tako nekad kupim i 2 sata odmora....no,nekad nema šanse jer urla da se dignemo i igramo:))))

(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako uspostaviti rutinu dnevnog spavanja ...
11.9.2011 23:20:11   
pepeljuga
Moj ima 7 tjedana i jos uvik skoro stalno spava. Ujutro se budi izmedju 9 i 9.30,dojim ga i vec negdi oko 10.30 on spava u prosjeku nekih 1.30-2 sata ako ne i duze,onda ga opet dojim ,bude malo budan,mazimo se,pricamo i onda odspava dobrih 4 sata u komadu,slijedi podoj,onda smo u djiru i obavezno odspava jos u kolicima1-1.30,slijedi kupanje,hranjenje i navece je u krevetu 9-9.30 ,probudi se jednom za hranjenje i to je to.

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako uspostaviti rutinu dnevnog spavanja ...
12.9.2011 1:02:35   
lilia
Moj je do 4 mjeseca spavao po danu u dnevnom boravku, cijeli dan sa nama pa kad bi mu se prispavalo malo bi ga poljuljali u viperu pa dok traje traje. Obično je otkunjao poslije obroka ali znalo se desiti da je dočekao novi obrok budan i čangrizav.
Poslije sam ga polako počela stavljati oko podne u sobu u krevetić i kad se navikao na to išao je i na drugo spavanje tamo.
Oduvijek je noć spavao cijelu a po danu ajme meni. Neki put spava samo sat vremena cijeli dan.


_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako uspostaviti rutinu dnevnog spavanja ...
12.9.2011 8:57:48   
modesty blaise
mislim da je za rutinu najbitnija dosljednost i stavljanje bebe uvijek u isti sat na spavanje...
znam da su bebe različite i da svaka ima svoj ritam ali ja ipak mislim da smo mi ti koji bi im trebali odrediti kada u krpe...i ono dnevno i ono noćno...
ja nisam nikada gledala znakove umora (mislim vidla bi da trlja okice ) al to je ionako bilo blizu sata u kojem sam ga metala spavati...
dok je bio mali spavao je skoro cijeli dan , noć je brzo ulovio...
kasnije smo bili na 3 dnevna. koji put bi spavao 20 min a koji put 1,5h, ali sam ga stavljala uvijek u isto vrijeme
sada smo na 2 dnevna....jedno uvijek u 11 a drugo u 16h, navečer u 21.30h...
moj se sa jedno 6 mjeseci počel buditi noću (ali to je kratkotrajno samo traži dudu) ali i to je sada došlo na svoje mjesto
nemam nikakvih problema sa uspavljivanjem(bar touser posted image )..., metnem ga u kindač dam mu medeka za spavanje i on se okrene na bok i tak zaspe za minutu....

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako uspostaviti rutinu dnevnog spavanja ...
12.9.2011 9:25:33   
tyna
slažem se sa modesty da je za rutinu najbitnija dosljednost i da njihovo spavanje ovisi o tome kako mi nametnemo taj ritam, a ne čekati da sami zaspu. mi smo puno šalabajzali po vani od rođenja i zbog toga nam je spavanje preko dana bilo svakakvo tj.nikakvo....za razliku od noćnog kod kojeg smo uspostavili rutinu i zato je oduvijek spavao kao bebauser posted image cijelu noć

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako uspostaviti rutinu dnevnog spavanja ...
12.9.2011 9:31:25   
pincirotvajler
ja mislim slično modesty,nikad nismo imali problema sa uspavljivanjem,ni dnevnim ni noćnim,,zbog rutine


_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu tyna)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako uspostaviti rutinu dnevnog spavanja ...
12.9.2011 9:37:04   
mala99
Ja sam isto za dosljednost i kada se uhvati ritam treba to poštivati svaki dan u isto vrijeme. Mislim da smo mi negdje oko 3 mj. uhvatili stalni ritam jer do tada je spavao cijeli dan. Dobro bi bilo da dok ne uhvatite ritam budete doma. Imam jednu prijateljicu koja imam bebu od 8 mj. i nemaju nikakav ritam, a zato jer od prvog dana nisu nikad doma, stalno negdje lunjaju, vozaju se u autu i sl. Tako dijete neće nikad uhvatiti ritam spavanja i onda mi još kaže da je on mali da bi uopće imao neki ritam spavanjauser posted image user posted image

Kod nas nije tako bilo uvjek se znalo vrijeme spavanja i vrijeme obroka, tako je najbolje i najlakše.

(Odgovor članu tyna)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako uspostaviti rutinu dnevnog spavanja ...
12.9.2011 12:48:52   
malla
moj ce za 2 dana imat 2mj,mi smo do pred 2 tjedna stalno lutalii bili okolo s autom itd i svakako je spavao,onda se slucajno desilo da smo tjedan dana bili doma i napravio si je svoj ritam.

sad zaspe svaku vecer oko 23h,jede u 2,pa u 6 pa se oko 9 budi i popodne zaspi oko 12,1 i spava do 5,6 pa je budan do navecer opet u 23. pa sad pokusavam da neidem nigdje popodne dok on spava da mu ne remetim njegovu rutinu user posted image  

jedino  bi bilo bolje da malo ranije zaspi jer navecer malo je cendrav jer je previse umoran a danju nema problema sa uspavljivanjem user posted image

_____________________________

* moj misic Matias nam je doso 14.7.2011. *

(Odgovor članu mala99)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako uspostaviti rutinu dnevnog spavanja ...
12.9.2011 13:07:46   
Hubertica
Hvala vam na odgovorima... evo jucer postavim ovu temu a danas mi vec 2 puta do sada zaspao na 45 minuta, a i to je bolje od onih 3x10 min kroz cijeli dan... jer mi je malo problem posto sam sama sa bebom a tata nam je na brodu pa nista ne stignem napraviti... najvise sam se bojala kako ce biti kroz noc, no nakon kupanja idemo i sobu, papanje i spavanac... probudi se 2 puta po noci i to oko ponoci i 4 ujutro za hranjene i nastavlja dalje pa i do 9h ujutro-tako da je to ispalo odlično....jos sad da savladamo i to dnevno spavanje i super...


_____________________________

.1.8.2011. u 14.20h stigao nam mali Šimun - 3950g i 53cm
27.09.2014. u 16,55 stigla nam je princeza Gloria - 3720g i 53cm

..

(Odgovor članu mala99)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako uspostaviti rutinu dnevnog spavanja ...
12.9.2011 13:15:37   
mamino zlateko
mi se budimo ujutro u 6,pola 7,i onda se nahranimo,igramo,odemo u šetnju,dobije caj i oko 9 vec ide na spavanje,spava do 10,pola 11 i onda ide na sljedece spavanje oko pola 2-2 i spava do 3,pola 4 i navecer ide spavati poslije 8.

tako svaki dan,tako smo se naucili i ne mjenjamo nista.


_____________________________

T & H
03.01. & 12.02

(Odgovor članu Hubertica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako uspostaviti rutinu dnevnog spavanja ...
12.9.2011 14:04:30   
mala99
malla samo jedan dobronamjerni savjet...

I ja sam mog stavljala tako kasno spavati oko 10.30.-11 jer mi je tako odgovaralo da ga nahranim i idem zajedno spavati. Ali i sada kad ima 2 godine problem je s tim večernjim spavanjem, najradije bi bio budan do 11-11.30, nikako ga ne mogu naviknut na ranije spavanje, recimo negdje oko 9.00-9.30 kao sva ostala dijeca.

Moj savjet ti je da ga polako navikavaš na ranije spavanje jer kad se jadnom navikne teško je to dovesti u red. Evo mi se još uvijek borimo...

(Odgovor članu malla)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako uspostaviti rutinu dnevnog spavanja ...
12.9.2011 14:06:12   
pincirotvajler
IZVORNA PORUKA: mala99

malla samo jedan dobronamjerni savjet...



Moj savjet ti je da ga polako navikavaš na ranije spavanje jer kad se jadnom navikne teško je to dovesti u red.



da da,tako je


< Poruku je uredio pincirotvajler -- 12.9.2011 14:07:02 >


_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu mala99)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako uspostaviti rutinu dnevnog spavanja ...
12.9.2011 23:15:36   
Bebač i ja
uf kad čitam o količini dnevnog spavanja drugih beba,nemogu vjerovat.
kad bih bar ja mogla uvesti na točan sat njegovo dnevno spavanje....nema šanse...
on mi ipak šefira za to dnevno spavanje,a ja za noćno...
prek dana mu je najveća zabava da pričamo samoglasnike i to može satima radit...user posted image

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako uspostaviti rutinu dnevnog spavanja ...
14.9.2011 15:25:48   
malla
IZVORNA PORUKA: mala99

malla samo jedan dobronamjerni savjet...



da znam i mislila sam da ce mi to bit problem kasnije al neznam kako da ga ranije naucim.probala sam svasta nece nikako.ja ga vec u 9 i pol stavim u krevetic pa on lezi,guguce nesto itd al mora neko bit snjim da mu prica.ali zaspat nema sanse.tu i tamo u 10 i pol ali ranije nikako.neznam kako da ga to naucim....a ipak je dugo budan,popodne se oko 6 probudi pa je budan do 23user posted image

_____________________________

* moj misic Matias nam je doso 14.7.2011. *

(Odgovor članu mala99)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako uspostaviti rutinu dnevnog spavanja ...
14.9.2011 16:03:54   
Tanjica Tanja
U potpunosti se slažem sa Modesty što se tiče rutine i stavljanja na spavanje. Ja sam to prakticirala od 1 mjeseca i za sada funkcionira. H. jede malo prije 14 sati, a u 14 ju stavljam u krevetić...nekada spava do 17 nekada i duže....e sad. Zavisi od bebe do bebe. Meni je pomoglo zamračivanje sobe u kojoj spava, da bude baš mračno...stavim ju na bok i dam plišanca i dudu. Zaspi odmah. Ali tome prethodi nepopularna metoda, a to je da se moraš pobrinuti da je umorankad ga želiš staviti, što ponekad znači da ga nekad i probudiš kad spava....ja H. ne dam da spava između 12 i 14h, igramo se, pričamo i sl. 

_____________________________

Helena 11.05.2011. Mamina ljuba zuba!

(Odgovor članu malla)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako uspostaviti rutinu dnevnog spavanja ...
19.9.2011 8:50:22   
višnja 27
mi smo prije 7 dana napunili 2 mj., pa isto muku mučimo sa rutinom...nije mi to ni zbog spavanja, dojim ga, jede tako svaka 3-4 sata, kako kad...pa me sad muči to kupanje...uvijek u različito vrijeme...nekad u pol 7 ( što mi je rano), nekad u 7,nekad u 8, pol 9 a nekad i kasnije... nikako da uhvatimo rutinu za to kupanje...jer problem je baš spavanje tj. hranjenje, nekad odspava u komadu 5-6 sati...neču ja sad njega buditi nakon 4 sata da jede...samo da bi ga stigli okupati u npr. 8...ovako ga ostavim da spava pa se probudi u 9...pa nam onda više nikom nije do kupanjauser posted image ...a onda fino nakon kupanja zna odspavati i po 6 h u komadu pa je koma kad ga kupam u 7-8 a on fino zaspi do 2...( razmišljam si kak bi mogla kupanje prebaciti za 12 h u noći pa da spava do 6 ujutro user posted image )....isto muke Tantalove....a kad pogledaš...i baš nisu neke muke...makar spava i dobar jeuser posted image

_____________________________

11.7.2011 Borna

(Odgovor članu Tanjica Tanja)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako uspostaviti rutinu dnevnog spavanja ...
19.9.2011 8:55:16   
njanja
ako noću dobro spava, možda zato danju ne može uloviti ritam...

ako će te tiješiti, svaki dan će te loviti ritam i kada jedno uspostavite, doći će novo...
samo ustraj, ali i slušaj što ti beba govori...

BTW, jan i ja smo lovili rutinu sa šetnjama, na početku bi zaspao u svakoj šetnji pa smo tako riktali izlaske van....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Hubertica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!