|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kada početi sa sexualnim odgojom kod djece??
22.5.2009 11:08:41   
ZVRK
-kada je po vama vrijeme za to???
prošlu sedmicu je bio tjedan obitelji i kod zvrkića u vrtićiu su učili o obitelji
kako nastaje beba i .,...........
tu sam ja ostala šokirana.zašto????
zato jer su tete govorile sve kako je(šta mi paše)ali oni su govorili o pišonji i pipici u pravim izvornim imenima,šta djeca (p o meni)još ne shvačaju(3-4g).
barem moj je bio zbunjeni.
a na pitanje kako naspaje beba....u knjizi je opisano da kada se tatin PENIS ukruti i uđe u maminu VAGINU on izbaci vodu o onda nastzaje beba.
zvrkić je bio zbunjen sa ''stručnim ''nazivima,
inače smo već pričali o ''pravljenju''beba ali ne tako konkretno.


sada me zanima vaše mišljenje o tome
kada početi o sex i na koji način?
(molim tete iz vrtića posebno za odgovor)

hvala

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kada početi sa sexualnim odgojom kod djece??
22.5.2009 11:11:37   
ejmama
Joj ne znam šta reći.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kada početi sa sexualnim odgojom kod djece??
22.5.2009 11:14:41   
ZVRK
zaboravila napisati da su tete čitale knjigu i teks je bio popračen sa slikicama

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kada početi sa sexualnim odgojom kod djece??
22.5.2009 11:36:48   
ivanaa
imas divnih slikovnica,ja sam starijem citala dok sam nosila mladeg,a kad ovisi o djetetu.mislim da cim klinac pokaze interes

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kada početi sa sexualnim odgojom kod djece??
22.5.2009 11:38:14   
ZVRK
u zvrkovoj grupi su djeca od 3i 4 godine???
po meni bi predškolski uzrast bio za konkretne nazive a do onda ''nešto blaže''?

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kada početi sa sexualnim odgojom kod djece??
22.5.2009 11:42:28   
ivanaa
as-za mlade-andeo u tebi,a za malo starije-mrvica raste u maminom trbuhu i imas-dosta je price o rodama za prijelaz,a kad sto je najbolje procjeniti po dijetetu

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kada početi sa sexualnim odgojom kod djece??
22.5.2009 11:42:59   
tikica_69
Mene sto su moji pitali, ja sam odgovorila na nacin da to razumiju, znaci u skladu sa godinama. Nikad nisam nista forsirala jer smatram da djeca uvijek sama pitaju sto ih zanima....i dan danas je tako. Ne ustrucavaju se pitati, samo im danas objasnjam onako kako jest. Bez uljepsavanja ili izvrdavanja.....Neki dan sam im pokazivala kako izgleda fetus koji zena pobaci jer su me pitali, pa onda pretpostavljam da su spremni to vidjeti. Uzasnuli su se i nakon toga je slijedila i kratka obuka o kontracepciji.Valjda ce im nesto ostati u sivoj mozdanoj kori od svega toga s obzirom na pubertet.....

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kada početi sa sexualnim odgojom kod djece??
22.5.2009 11:45:11   
dikac
čini mi se previše rano, pogotovo iz razloga što su djeca ostala zbunjena nakon toga, pa ne mogu oni to shvatiti

valjda tete znaju što rade i nisu to čitale na svoju ruku, nadam se

sigurno će ti se javiti neka tete, i mene zanima što o tome misli

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kada početi sa sexualnim odgojom kod djece??
22.5.2009 11:53:55   
ivanaa
ja sam protiv toga da im to u vrticu objasnjavaju.mislim da to moraju roditelji dijeci objasiti,oni najbolje poznaju svoju dijecu.

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kada početi sa sexualnim odgojom kod djece??
22.5.2009 12:46:04   
novamama
i meni pomalo ovo zvuči šokantno - ja dan danas govorim mojoj nećakinji od 10 godina da su se mama i tata jako voljeli i ljubili i da je od te silne ljubavi došla ona....

a ovo sa ukrućenim penisom i vaginom i vodom.....to njima bit će zvuči ko neki šmrk i bunar...mogu mislit koji upitnici su to bili iznad glave, huhuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kada početi sa sexualnim odgojom kod djece??
22.5.2009 13:17:10   
Zvonki
Tu istu knjigicu je nama dala susjeda kad su moje cure bile tako 4/6 godina. Ostala sam bez teksta. Malo neukusno po meni, i slažem se da bi seksualni odgoj trebao početi u domu a ne po takvim ustanovama kao što je vrtić. Ja isto kao i tikica. Kad dođe vrijeme, oni pitaju, ja odgovorim, onako kako je. Djeca kad su spremna, pitaju. Barem moja.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kada početi sa sexualnim odgojom kod djece??
22.5.2009 17:22:59   
Lady3
Mislim da je to stvarno rano,moja ima 5 godina i tek sada ponešto pita i ja joj kažem sve u skladu s njezinim godinama.Mislim da bi prvi razgovor trebali obaviti roditelji i kako su mogli to napraviti bez da pitaju roditelje?!Svaki roditelj poznaje svoje dijete i prema tome se ravna kako i kada će mu reći.Ovako dječica su zbunjena i vjerovatno i preplašena..user posted image Meni se to nimalo ne sviđa..kuda se žure,kod nas u vrtiću se o tome ne razgovara,tete su super a L.ima 5 godina..Ja bih bila ljuta..i jesam..Kud ovaj svijet ide,nek djeca budu još djeca tek im je 3-4 godine zaboga miloga...

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!