|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   hiperaktivni klinci?
13.5.2010 11:57:24   
MiniMama
Jutros mi došla frendica na kavu sa svojim malim od 5 godina koji je nemoguc! Apsolutno ništa mu ne može zabraniti jer je on naprosto HIPERAKTIVAN. Cijeli stan mi izgleda kao da je bomba pala. I tako gledam malog treminatora kako mi demolira stan i pratim njene reakcije. Mlada dama sjedi sa svojom šalicom kave u ruci, pepeljarom u krilu i svako toliko dobaci "ljubavi, smiri se", a mali uopce ne trza na nju. Pokušala sam joj fino reci da joj se dijete otelo s lanca, a ona mi je samo odgovorila da sam JA tome kriva, jer da sam joj dopustila da puši u kuci, umjesto na balkonu imala bi ga na oku. Molim? Pa i ja sam pusac pa nikad ne pusim u kuci, a njen sin je jos asmaticar i na sam spomen dima pocne kašljati ko lud. i ljubazno joj pokušam objasniti da kroz staklena balkonska vrata ipak ima dijete na oku i da nije problem u mojim zabranama nego da je njeno dijete neposlušno. Kad ja nešto zapovjedim on me uvijek posluša, ali to kratko traje. s druge strane, glupo mi je skakati za tuđim djetetom, kad je mami vec svejedno. njeno objašnjenje za neposluh je jer je mali hiperaktivan i ona mu ništa ne može. Nažalost, u zadnje vrijeme stalno čujem od mama kako su im djeca em živa, em hiperaktivna, a nitko ne ide doktoru, svi se razbacuju dijagnozama za koje mi se čini da su samo opravdanja za vlastiti neuspjeh. jesam opet ja konzerva ili šta? ali zbilja mi idu na jetra ta navodno hiperaktivna djeca koja su zapravo samo razmažena i neodgojena.
Sigurna sam da puno vas oko sebe ima primjer takvih klinaca i kako se vi postavite u svemu tome kada vam krenu haraciti po kucama? razgovarate s mamom ili naganjate dijete?
samo da napomenem, dok sam bila u wc-u, mali je jednu po jednu pelenu iz paketa bacao preko balkona dok nisam došla i krenula urlati. mama je i dalje bila u istoj kava-cigareta pozi. nezainteresirana.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: hiperaktivni klinci?
13.5.2010 12:04:54   
xxl
Hiperaktivnost je dijagnoza koja zahtjeva lječničku obradu.Ovo mi više zvući na neobuznado dijete.Možda da malo savjetuješ mami jaču ruku.

_____________________________

Patrik 04082000
Paolo 30092008
Paula ili Pacifik
Ivanaa

(Odgovor članu MiniMama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: hiperaktivni klinci?
13.5.2010 12:08:01   
mani
o svašta.kako može biti takva hladovina od žene?! mislim neću unaprijed pametovati tko zna kakva će moja biti,ali opet dati ću si truda da se ne moram crveniti kad negdje odem.kad se sjetim svog odgoja...nismo smjeli prismrditi stolu gdje su odrasli a kamoli dirati ili razbacivati.neznam što bi ti rekla jer vidim da si joj već i pokušala reći na lijep način.možda idući put da budeš oštrija s mamom...

(Odgovor članu MiniMama)
Neposredna veza do poruke: 3
   [Obrisani korisnik]
13.5.2010 12:08:51   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu xxl)
  Neposredna veza do poruke: 4
   [Obrisani korisnik]
13.5.2010 12:20:10   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu xxl)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: hiperaktivni klinci?
13.5.2010 12:22:57   
njanja
IZVORNA PORUKA: lilivana

IZVORNA PORUKA: xxl

Hiperaktivnost je dijagnoza koja zahtjeva lječničku obradu.Ovo mi više zvući na neobuznado dijete.


potpisujem Ivanu. nekima je lakše reć da je dijete hiperaktivno, nego se pozabavit s odgojem user posted image hiperaktivnost se ne utvrđuje po procjeni majke nego stručnjaka

 slažem se....i vjerujte mi takvim roditeljima, nije nimalo lako...imam frendicu sa malim od 10 godina koji ima dijagnosticiran ADHD....tako da ja nikada ne koristim za Jana riječ hiperaktivan, nego živahan ili ti od milja: ZVIJER user posted image  Lili, nisam te duuugo vidjela, kako si? kako Gabi (nije tema, čujemo se na pp)....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: hiperaktivni klinci?
13.5.2010 12:28:05   
ninolina
IZVORNA PORUKA: xxl

Hiperaktivnost je dijagnoza koja zahtjeva lječničku obradu.Ovo mi više zvući na neobuznado dijete.



potpisujem Ivanu. nekima je lakše reć da je dijete hiperaktivno, nego se pozabavit s odgojem user posted image hiperaktivnost se ne utvrđuje po procjeni majke nego stručnjaka

slažem se...nije djete hiperaktivno jer je to radio nego jer mu mamica nema vremena za njega.....da se bavi s njim


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: hiperaktivni klinci?
13.5.2010 12:31:12   
tikica_69
Moj Dominik ima dijagnosticiran ADHD sa poremecajem paznje a savrseno je mirno dijete. Dakle, hiperaktivnost nema veze sa zlocestocom i neodgojem. Na njemu se vidi nemir i nervoza kada se treba na nesto koncentrirati. To mu je izuzetno tesko.
Ovo sto si napisala MiniMama to je klasicni neodgoj i nesnalazenje u ulozi majke.
Za dijagnosticirati kiperaktivnost je potrebno najmanje 6 mjeseci od strane logopeda, defektologa ili psihologa. Moj je dijagnozu dobio nakon godine dana svakotjednog odlaska u Suvag.
A hiperaktivna djeca ti znaju biti izuzetno mirna i izolirana jer se osjecaju drugaciji od ostalih. Ne moraju uopce biti nemirni i zlocesti.
Njenom djetetu treba dobar odgoj a ne lijecnicka dijagnoza.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: hiperaktivni klinci?
13.5.2010 12:35:10   
plavka
ovo gore meni zvuči prestrašno, ja bih majku zadavila tj. nebi mi više bila na kavi!!!
Što se tiče hiperaktivnosti upoznala sam jedan par kojima je dijete hiperaktivno i moram priznat da im je jako teško izač na kraj s njim, kod maloga niti jedna kazna ne pali, čak niti šiba, niti izolacija.....
Ponukana ovom temom pitam se kad početi sa odgojnim mjerama, nisam niti ja za batine ali za pecnut po prstima jesam jer sam ja sa svojom ribicom trenutno u fazi kad joj ništa nemogu pojasniti da nesmije, moj muž me kori zbog toga i viče da je rano da nemre ona to još razumijet a ja se neslažem.... Jučer sam baš razgovrala sa frendicom koja je išla sa svojom malom na kontrolu u Klaićevu i tamo srela pedijatricu i pitala je kad počet sa odgojom a ona njoj kao koliko vam mala ima mjeseci ona kaže 4 a pedica njoj odgovori kasnite mama 4 mj.user posted image


_____________________________

26.06.2009. naša ljepotica
stigla nam još jedna curka13.07.2013

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: hiperaktivni klinci?
13.5.2010 12:39:47   
tikica_69
Da, ovo sa kaznom je definitivno tocno. One cure koje me znaju dulje, sjetiti ce se mojih ranijih postova na ovu temu...

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: hiperaktivni klinci?
13.5.2010 12:53:03   
njanja
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Moj Dominik ima dijagnosticiran ADHD sa poremecajem paznje a savrseno je mirno dijete.
 Tiki, nisam znala...Od najbolje frendice mali 10 godina ima istu dijagnozu...dala mi je knjihu od marka Fereka hiperaktivni sanjari i stvarno kao da sma čitala o K. Na koji način ga ti potičeš i da li je on našao neki svoj interes za nešto?Ne znam da li si čitala knjigu?

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: hiperaktivni klinci?
13.5.2010 13:00:35   
tikica_69
Da...kad je jadan onda crta. Prekrasno crta. Trenutno je u fazi grafita i moram ti priznati da me odusevio. Isao je neki dan u Gradski ured za kulturu po potvrdu da mogu crtati ispod rotora sa frendom i njegovim tatom, ali je jos nisu dobili.
Ali nece ici u grficku skolu....taj dio ne razumijem user posted image
A crtanje ga bas veseli. Inace, znamo imati vrlo teska razdoblja, ali znam da smo najgore prosli.
No, ne bi o tome na javnom dijelu.
Ako te jos nesto zanima o tome, daj please na PP.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: hiperaktivni klinci?
13.5.2010 13:02:09   
njanja
ok, razumijem, javim ti se na pp jer želim pomoći prijateljici, objasnim ti sve...

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: hiperaktivni klinci?
13.5.2010 13:09:31   
MiniMama
Znam i sama razliku između hiperaktivnog djeteta i neodgojenog djetata zato mi sramotno kako se u zadnje vrijeme taj termin olako koristi za razmazenu djecu. bas sam alergicna kad to cujem. a s frendicom sam otvoreno razgovarala, bez biranja rijeci i nikad mi nije zamjerila jer je i sama svjesna svog problema. ali nije mi jasno zasto nista ne poduzima. sama sebi sam dosadna koliko joj tupim oko istih stvari. razmisljam o tome da joj zabranim posjete s malim. tek toliko.. zadnji put kad je bio, istresao mi je kutiju s nakitom u wc-skoljku. mama ni na to nije ragirala, samo se crvenila. kad smo bile na kavi, bacio se na pod i urlao jer mu nisam dopustila da sjedi u nasim kolicima. a jednom nam se sakrio u mašinu za suđe. UŽAS! Glupo mi je prekinuti kontakte s njom jer mi je zbilja dobra frendica i puno puta mi je pomogla kad mi je trebalo. Uopce nisam pametna sta da radim. Bojim se da ce mi iduci put poletit ruka na njenog malog ako ona nista ne poduzme.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: hiperaktivni klinci?
13.5.2010 13:10:02   
e_l_p_i
Ovdje se radi o hiperpasivnoj mami. Dijete se ponaša posve "normalno" uzeći u obzir kako se njegova mater ponaša prema njemu. U ovom slučaju, mislim da bi mama trebala ići na tečaj ponašanja, a u krajnjoj nuždi i kod doktora da joj utvrdi dijagnozu. 

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: hiperaktivni klinci?
13.5.2010 13:15:17   
njanja
IZVORNA PORUKA: e_l_p_i

Ovdje se radi o hiperpasivnoj mami. Dijete se ponaša posve "normalno" uzeći u obzir kako se njegova mater ponaša prema njemu. U ovom slučaju, mislim da bi mama trebala ići na tečaj ponašanja, a u krajnjoj nuždi i kod doktora da joj utvrdi dijagnozu. 
user posted image

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu e_l_p_i)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: hiperaktivni klinci?
13.5.2010 14:01:18   
Tsmee
IZVORNA PORUKA: njanja

 slažem se....i vjerujte mi takvim roditeljima, nije nimalo lako...imam frendicu sa malim od 10 godina koji ima dijagnosticiran ADHD....tako da ja nikada ne koristim za Jana riječ hiperaktivan, nego živahan ili ti od milja: ZVIJER user posted image  


Potpisujem

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: hiperaktivni klinci?
13.5.2010 14:25:26   
Zvonki
Ova mama se ponaša user posted image  Potpisujem cure koje su napisale da se ovdje radi ipak o manjku odgoja. Možda čak više o manjku pažnje od strane roditelja pa dijete na taj način da divlja privlači pažnju. I vikanje je pažnja, zar ne?

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu MiniMama)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: hiperaktivni klinci?
13.5.2010 14:30:59   
FIONA
...čuj imam ti ja takvu susedu s dva hahara...tu je malo i nasilje u obitelji i nemar prisutan pa znam da su klinci nemogući sve više i više a da ne pričam o oagresivnosti..

Slažem se kad kažeš da je stvar neodgoja i mislim da si zapravo svojim nereagiranjem dala toj mami prostora da se tak "odmori" s čikom kod tebe...

ja si dam za pravo da povisim ton, da zapretim kaznom i slično bez obzira kaj dete nije moje ako vidim da se prelazi granice...ne radim radi sebe i reda u kući več primjera mojoj zverčici...nema dozvole ičeg što ona ne smije...ja na tvom mjestu bi bila unutra i pazila dok ona ne popuši a onda nek se vrati...tako ti je kod mene...pušenje na balkonu a ja sam unutra!!!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: hiperaktivni klinci?
13.5.2010 16:54:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: njanja

IZVORNA PORUKA: e_l_p_i

Ovdje se radi o hiperpasivnoj mami. Dijete se ponaša posve "normalno" uzeći u obzir kako se njegova mater ponaša prema njemu. U ovom slučaju, mislim da bi mama trebala ići na tečaj ponašanja, a u krajnjoj nuždi i kod doktora da joj utvrdi dijagnozu. 
user posted image


slažem se...
ne bi se čudila da ti ruka poleti, al ipak nemoj...
povisi ton... zaprijeti kaznom... tu se slažem s Fi - ako moja djeca nešto ne smiju, ne budu ni tuđa smjela, a pušenje je kod nas nepoznata stvar, puši se ili vani ili kad odeš od mene - meni u kući nitko ne puši!

(Odgovor članu njanja)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: hiperaktivni klinci?
13.5.2010 17:45:31   
natalijax
ja sam do neki dan imala mišljenje o hiperaktivnosti kao vecina ljudi al uvjerila sam se kako kaže xxl da to treba lječnička obradauser posted image

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: hiperaktivni klinci?
13.5.2010 22:17:39   
andja
a mislim, pa i ja sam pušač ali ako mali radi nešto što ne smije ili ako smo negdje u gostima nema pušenja ako se ne može pušiti. Ja bi sigurno reagirala na tvom mjestu kad ona već nije.
Mislim, jednostavno ne mogu shvatiti takve mameuser posted image

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: hiperaktivni klinci?
13.5.2010 22:31:45   
zg_cinik

IZVORNA PORUKA: plavka


Ponukana ovom temom pitam se kad početi sa odgojnim mjerama, nisam niti ja za batine ali za pecnut po prstima jesam jer sam ja sa svojom ribicom trenutno u fazi kad joj ništa nemogu pojasniti da nesmije, moj muž me kori zbog toga i viče da je rano da nemre ona to još razumijet a ja se neslažem.... Jučer sam baš razgovrala sa frendicom koja je išla sa svojom malom na kontrolu u Klaićevu i tamo srela pedijatricu i pitala je kad počet sa odgojom a ona njoj kao koliko vam mala ima mjeseci ona kaže 4 a pedica njoj odgovori kasnite mama 4 mj.user posted image



i onda neko veli...nema dobrih pedijatara...user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

zg_user posted image magda & zg_user posted image franko...(nije mituser posted image )

user posted image

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: hiperaktivni klinci?
7.6.2010 11:32:30   
silviazd
Čini mi se kako pričaš da tu treba staviti po strani to dijete. Čini mi se da tvoja prijateljica ima problem. Ne znam zašto svi napadaju odjednom tu ženu, mislim da je bolje da se koncentriramo kako pomoći toj ženi. daklem, evo mog mišljenja: ti ludiš jer ne želiš da se neko tako ponaša u tvojoj kući, ni dijete ni odrasli. Osjećaš nemoć i to u vlastitoj kući. Po meni imaš pravo staviti granicu i zahtijevati šta god da prestane to ponašanje, prvenstveno od strane mame, a bogami i prema djetetu. S druge strane ta osoba mi se čini kao iscrpljena osoba koja se nije snašla kao roditelj i nekako umorno sjedi, odsječena od svijeta i puši umjesto da skupi ono preostalo energije šta ima i uzme konce u svoje ruke. Čini mi se da ti tu možeš joj puno pomoći kao prijateljica, dal primjerom, dal sugerirajući joj kakvu literaturu, dal sugerirajući joj nekakve stručnjake, a bogami i pružajući joj ruku pomoći. I sad možda nešto najčudnije što ću ti reći možda da joj predložiš da joj počuvaš dijete na par sati (ne znam koliko ima klinac) da se ona ide malo prošetat ili što god, a ti malo da posvetiš pažnju tom djetetu i uspostaviš odnos u kojem će te slušati, naravno kroz igru. Poslije joj malo pokažeš uspjeh (pomogućnosti bez kakvih slavodobitnih osjećaja nadmoćnosti) šta ste sve naučili i kako. možda tako malim koracima nauči kako polako steći kontrolu nad svojim djetetom, zadobije osjećaj zadovoljstva, te mu i zbog toga pokloni pažnju za kojom to djete očito vapi.
eto toliko...
nadam se da sam pomogla i da će to učvrstiti još više vaše prijateljstvo...

(Odgovor članu zg_cinik)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!