|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   gradski odgoj djece/seoski odgoj djece
20.9.2011 18:55:39   
jagodicabobica
1. da li postoji razlika izmedzu odgoja djece na selu ili u gradu?
2. da li roditelji sa sela drugacije odgajaju svoju djecu od roditelja u manjem ili velikom gradu poput Zagreba?
3.Zasto ljudi govore nekim ljudima seljacine? sta to znaci?
4. da li je bolje odgajati djecu na selu ili u gradu?
5. Kakve su opasnosti djeci u malom i velikom gradu?
6. Gdje zelite odgajati svoje djete i zasto?

< Poruku je uredio jagodicabobica -- 20.9.2011 18:56:20 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: gradski odgoj djece/seoski odgoj djece
20.9.2011 19:11:37   
danery
hah....živimo u gradu i tu ju i odgajamo....
nastojim da vidi sve što može,da ju okružuje što više ljudi različitih osobnosti,da sve prihvaća više ili manje,ali da ih ne odbija u potpunosti....
što se naše bliže okoline tiče,na glavnoj smo ulici,gužva je,promet ajme....
blizu nam je drava,nasip,hipodrom....tako da smo ipak blizu neke "prirode"...
moji su na selu,tamo imaju dosta domaćih životinja i voli ih gledati i dirati....

što se gradskog/seoskog odgoja tiče,nekako imam osjećaj da su gradska djeca razmaženija i imaju manje poštovanja prema roditeljima i drugima nego seoska djeca....možda se varam,zapravo je sve stvar toga kakav si ti kao čovjek pa tako odgajaš svoje dijete...
ali činjenica je da djeca u gradu imaju puno veću ponudu igraonica i drugih sadržaja koje mogu pohađati.....




_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: gradski odgoj djece/seoski odgoj djece
20.9.2011 19:59:46   
jagodicabobica
meni je selo dobro zbog prirode,cistog zraka,bliski ljudi i zdrave hrane...
selo dobro sto djete se nauci igrati uz prirodu i zivotinje..vise postuje zivotinje i prirodu..
mislim da roditelji drugacije odgajaju djecu u selu jer u selu djeca su slobodnija i vise se krecu..
isto tako u selu se vise drzi do tradicije..ljudi su zatvoreniji i nisu toliko pod utjecajem okoline...ja volim odgoj,zivot djece u selu pa sve do srednje,gimnazije..
mislim da u gradu su djeca mnogo blize kriminalu,stresu,prljavom zraku i okolini..
ali isto tako u gradu su razne skole,kursevi..


< Poruku je uredio jagodicabobica -- 20.9.2011 20:07:32 >

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: gradski odgoj djece/seoski odgoj djece
20.9.2011 20:17:53   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: jagodicabobica

meni je selo dobro zbog prirode,cistog zraka,bliski ljudi i zdrave hrane...
selo dobro sto djete se nauci igrati uz prirodu i zivotinje..vise postuje zivotinje i prirodu..
mislim da roditelji drugacije odgajaju djecu u selu jer u selu djeca su slobodnija i vise se krecu..
isto tako u selu se vise drzi do tradicije..ljudi su zatvoreniji i nisu toliko pod utjecajem okoline...ja volim odgoj,zivot djece u selu pa sve do srednje,gimnazije..
mislim da u gradu su djeca mnogo blize kriminalu,stresu,prljavom zraku i okolini..
ali isto tako u gradu su razne skole,kursevi..



i meni se cini da su gradska djeca razmazenija jer vise su pod nadzorom roditelja a seoska djeca obicno zive u kucama..vise su vani..vise padaju,udaraju se i penju, vise rjesavaju svoje svadze sami..

< Poruku je uredio jagodicabobica -- 20.9.2011 20:21:16 >

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: gradski odgoj djece/seoski odgoj djece
20.9.2011 20:22:20   
Nika 24052006
Mi živimo na selu,i smatram da mi je to baš super za odgoj djece.Imamo ogromno dvorište,i N se može igrati bez da sam ja stalno nad njom.I je još mala,ali tako će i ona uskoro.Prednost mi je i što se svi međusobno poznajemo,pa je manje opasnosti od nepoznatih zločestih ljudi.Životinja baš i nemamo,ali imaju moji roditelji,tak da su moje cure upoznate sa domaćim životinjama,i vole ih.Isto tako,moja mama uzgaja povrće,pa imamo svašta iz bašče,dakle,mogu djeci davati nešto što je manje zatrovano nego u dućanima...Premda,i grad ima svoje prednosti,kako danery kaže,djeci su dostupniji neki sadržaji koji su važni za njihov razvoj.Ja,recimo,N svaki dan vozim 10-tak km u jednom smjeru u igraonicu,što bi bilo puno,puno manje da smo u gradu.Što se tiče riječi seljačine...Time smatram sve ljude,bilo da su iz grada,velegrada ili sela,koji nemaju trunku pristojnosti i osnovnih pravila kulturnog ponašanja.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: gradski odgoj djece/seoski odgoj djece
20.9.2011 20:45:15   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: jagodicabobica

IZVORNA PORUKA: jagodicabobica

meni je selo dobro zbog prirode,cistog zraka,bliski ljudi i zdrave hrane...
selo dobro sto djete se nauci igrati uz prirodu i zivotinje..vise postuje zivotinje i prirodu..
mislim da roditelji drugacije odgajaju djecu u selu jer u selu djeca su slobodnija i vise se krecu..
isto tako u selu se vise drzi do tradicije..ljudi su zatvoreniji i nisu toliko pod utjecajem okoline...ja volim odgoj,zivot djece u selu pa sve do srednje,gimnazije..
mislim da u gradu su djeca mnogo blize kriminalu,stresu,prljavom zraku i okolini..
ali isto tako u gradu su razne skole,kursevi..



i meni se cini da su gradska djeca razmazenija jer vise su pod nadzorom roditelja a seoska djeca obicno zive u kucama..vise su vani..vise padaju,udaraju se i penju, vise rjesavaju svoje svadze sami..a meni pozitivno sa gradom je da je moja mala vec upoznala djecu i ljude razni vjeri,rase,porijekla..to u selu nebi mogla!

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: gradski odgoj djece/seoski odgoj djece
20.9.2011 21:39:22   
natalijax
mi smo na selu,i da moram sad u grad ići živjeti,sumnjam baš da bi mogla to nekako podnestiuser posted image mislim da je drukčije na selu i u gradu,U gradu moraš sama tempirati vrijeme a na selu iziđeš na dvor i nek skaće do mraka

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: gradski odgoj djece/seoski odgoj djece
21.9.2011 9:20:04   
mamino zlateko
mi smo na selu,imamo stvarno veliko dvoriste,imamo i zivotinja,preko puta nam je nogometno igraliste.....i ja sam tu zadovoljna,bolje mi je na selu,tu sam bez brige.


_____________________________

T & H
03.01. & 12.02

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: gradski odgoj djece/seoski odgoj djece
21.9.2011 9:21:21   
pincirotvajler
ja sam selsko dijete primorano da odgajam svoje dijete u gradu user posted image
kaj bu to ispalo neznam user posted image
ugl ja sam za selski odgoj user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu mamino zlateko)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: gradski odgoj djece/seoski odgoj djece
21.9.2011 9:35:42   
njanja
ne znam razliku, ali imam primjer...

mi živimo u gradu iznad jedne od najprometnijih gradskih ulica...Jan je svaki, ali svaki dan na moru ili u šumi (imamo par lokacija u okolici RI i blizu kvarta), a u sam centar grada rijetko idemo.....

s druge strane moja sestra je u predgrađu rijeke, imaju terasu ispred kuće i na 20 metara od kuće parkić i rijetko kada se igdje miču, ja ju jedva nagovorim da se nađemo nekamo...

ne bi se mijenjala s niti jednim roditeljem ili djetetom čije je dijete svaki dan u jedno te istom dvorištu bez obzira koliko to lijepo zvučalo....nas gradska strka primorava da tražimo lijepe i ugodne lokacije i uživamo u njima....

jedino što želim jednog dana je živjeti u gradu, ali u nekom kvartu koji ima više zelenila i parkova

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: gradski odgoj djece/seoski odgoj djece
21.9.2011 9:38:24   
njanja
BTW, što se tiče riječi seljak, "SELJAČINU" smatram čovjeka uskih pogleda na svijet, što nema veze sa mjestom obitavanja....SEljačine su svuda oko nas, na žalost, ima ih od Huma do New Yorka...



_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: gradski odgoj djece/seoski odgoj djece
21.9.2011 10:08:19   
anaxx
IZVORNA PORUKA: njanja

BTW, što se tiče riječi seljak, "SELJAČINU" smatram čovjeka uskih pogleda na svijet, što nema veze sa mjestom obitavanja....SEljačine su svuda oko nas, na žalost, ima ih od Huma do New Yorka...




tako je,
seljak je čovjek koji živi na selu, živi od svog rada, uglavnom na zemlji i sa stokom, pošten i radišan...
seljačina ima, nažalost na svakom koraku i nisu vezani za mjesto i način života i rada već za način razmišljanja i ponašanja

što se odgoja tiće, mislim da je život u manjem gradiću/selu jednostavniji, pa time i odgoj, da se uvijek ima što za raditi, pomagati roditeljima pa time i kod djece stvoriti radne navike, a od tuda kreće dalje i sve ostalo... poštivanje roditelja, starijih, škole...
djeci u gradu možeš više toga pružiti, možda i previše pa više ni sama ne znaju što bi htjela, vezano za razne aktivnosti... ali s druge strane izlasci su im bar u početku vezani za roditelje, a i kasnije, kriminal...

G nama već pomaže u vrtu, grabi lišće, u svojoj maloj karioli vozi s tatom drva, čim se našto radi tu je prvi... s mamom uređuje cvijeće, sadi salaticu, hrani kornjače, šeće psa...
ne znam, meni G od kad je imao 2 i pol- tri god. mahne rukom  i kaže idem se van igrati... imamo veliko dvorište, dođe mu prijatelj... slobodan je... mislim da je to prednost pred gradom
sad ćemo ga upisati na plivanje, voziti ćemo se 2 puta tjedno 45 min do bazena, ali i u gradu moraš sjest u auto i odvesti dijete na neku aktivnost, rijetko ti je baš pod nosom...

eto raspisala se ja...

mislim da moja djeca lijepo žive i da im se pruža dosta, kad jednom krenu u školu imati će prilike birati što žele i kamo žele za sada im je sloboda igranja i kretanja na zraku najvažnija...

< Poruku je uredio anaxx -- 21.9.2011 10:22:21 >


_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: gradski odgoj djece/seoski odgoj djece
21.9.2011 10:16:35   
natali2610
..ja bi sve dala da živim u kući negdje u prirodi, a ne u gradu u stanu ..nadam se da ćemo jednog dana kupiti neku lijepu kućicu u prirodi ...


(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: gradski odgoj djece/seoski odgoj djece
21.9.2011 20:50:09   
mirna
Mi smo zivjeli i u zg, sada smo na selu..

odgoj je u biti isti.. mozda smo na selu opusteniji jer nema toliko opasnosti.. ovdje ne vicem kada pojede nesto s poda, u zg mi je to bilo prestrasno jer je sve vani bilo prljavo, pogotovo u parkovima gdje je svugdje bio pseci izmet...Uvijek sam ga morala upozoravati da pazi, pogotovo na cesti...ovdje slobodno set_amo, svugdje moze trcati...

mislim da odgoj nije drugaciji ako si na selu ili u gradu, vise je ovisan o obrazovanju i stavovima roditelja...

< Poruku je uredio mirna -- 21.9.2011 21:02:11 >

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: gradski odgoj djece/seoski odgoj djece
21.9.2011 21:37:54   
jagodicabobica
Ja zivim u gradu nesto vecem od Sarajeva ali plan grada ovog i Sarajeva ili Zagreba mislim da je totalno drugaciji..Ove godine sam bila i u Njemackoj velicina grada je kao ovaj u kojem zivim..Ja volim parkove,igralista,cvjece pa sam se mnogo razocarala u Njemacku:)ja Sarajevo i taj grad zovem gradovi betona,asfalta.. Svedska je veelika zemlja i malo je naseljena ali je svaki kutak izplaniran...ispred moje zgrade ima/bude u blizini  4 velika igralista i mnogo,mnogo proljetnog cvjeca pa cak na kucici za smece na krovu bude trava i cvjece..oko svakog stabla drveta bude jedan prsten cvjeca..Vrlo cesto vidim divlje zeke,jezeve kako trce po parkeringu ili travi..Svedi vole prirodu i postuju prirodu svoje zemlje..Oni su vrlo sposobni vrtari(mislim da se tako zove?:) Tako i ako zivim u velikom gradu ja osjetim prirodu i blizu je i more,jezera(ova je zemlja puna jezera) i sume ali posto ja nevolim buku auta i fabrike volim vise manji grad ili neko selo a dostupnost svemu je u velikom gradu. ali i u selu svedi imaju banke,prodavnice,domove zdravlja itd.... volim ovu zemlju!:) Ovdje su ljudi jako ljubazni i nisu temperamentni kao mi balkanci..oni su vrlo tolerantni i imaju reda u svemu ali ne vole raditi...
imaju hladan temperament nemozes ji lako naljutiti sve odgovaraju na neki diplomatski nacin i drze distansu...na poslu im je prvo da budu ljubazni ali posto nemaju temperament kao mi teze se iskreno suosjecaju sa svojim pacijentima ali isto vremeno ne pada im na pamet (doktorima) (vecinom)da uzimaju mite kao sto je u nas to svakodnevnica..
Svedi se neznaju praviti da su iznad nekoga jer imaju bolju skolu,platu..mislim da im je to najljepsa osobina ili dio kulture sto imaju..Jer svima je mogucnost ista! A veliki-najveci sefovi na vrhu piramide.. kradu,uzimaju mite,bonove od ostali i ovdje puno vlada nepotizam... trebala sam otvoriti drugu temu...:)

< Poruku je uredio jagodicabobica -- 21.9.2011 22:01:03 >

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: gradski odgoj djece/seoski odgoj djece
21.9.2011 21:46:32   
troubled
razlike u odgoju nema...
može biti razlike u načinu života...
ali danas i na selu ljudi, pa onda i djeca, imaju i telviziju i internet i ostale "dobrobiti" civilizacije...
u gradu će dijete možda ići na karate ili judo, a na selu će se isto tako razgibavati sa susjedima i rođacima na svježem zraku...
a i selo je danas relativan pojam...
ovdje se vjerojatno misli na neko udaljeno, zabačeno, nepovezano selo...
kad je riječ o , na primjer, selima u okolici zagreba...mnogi stignu brže do centra nego netko iz dubrave do prečkog,,,
ali baš vezano za odgoj...učimo ih da budu dobri i pristojni i u zagrebu, "u civilizaciji", jednako kao i ljeti na mljetu, robinzonskom otoku user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: gradski odgoj djece/seoski odgoj djece
24.9.2011 0:43:16   
pticica
IZVORNA PORUKA: njanja

BTW, što se tiče riječi seljak, "SELJAČINU" smatram čovjeka uskih pogleda na svijet, što nema veze sa mjestom obitavanja....SEljačine su svuda oko nas, na žalost, ima ih od Huma do New Yorka...





user posted image user posted image

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: gradski odgoj djece/seoski odgoj djece
4.6.2012 18:20:37   
malena 35
mi živimo na selu od grada smo udaljeni nekih po ure i da budem iskrena savršeno mi je, jedina mana je što ja nemam položen vozački pa uvik moram čekat na muža ali svejedno skoro svaku nedjelju smo u svekra i svekrve na ručku a poslije šetnja i zafrkancija a u toku tjedna djeca su ili na igralištu ili na jezeru ili jednostavno u šetnji a kad nas je volje zaletimo se do grada kod tetke ili ujke user posted image , a liti smo skoro svaki dan na moru dok moja sestra svako malo šizi iako su njene cure već velike jer ih nema gdje pustiti da se igraju i kad kasne iz grada 1 min poludi di su šta rade i sl jer svega ima. osim svega navedenoga koliko sam ja uspjela primjetit djeca iz grada većinom su na komp dok su seoska većinom vanka. a jesam se raspisala....user posted image

_____________________________

23.06.2008.
28.05.2010. moji anđeli

život je prekratak da bismo se okretali i pitali zašto



(Odgovor članu pticica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: gradski odgoj djece/seoski odgoj djece
4.6.2012 19:49:06   
mala pcelica
mi smo u selendri (kazem selendri jer to doslovno i jeste) jer u njoj nema nista za djecu majine dobi (3) god...malo veca djeca mogu da lajsaju na igralište i to je to sto ima,osjecam se zatucanom i vjerujem da ce mi i djete biti takvo,jer i u okolnim gradovima (ako se to moze nazvati grad VK i VU) tj. "malo vece selo" kako ih ja nazivam takodje nema nekog izbora za djecu kako za igru tako i za skolovanje,zato smatram da smo sa te strane zakinuti i zbog toga bi volila da zivimo u gradu...Zagreb sam napustila teškom mukom user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu malena 35)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: gradski odgoj djece/seoski odgoj djece
4.6.2012 20:08:55   
lidac0605
Ne bi u grad ni da mi neko plati!Neeema šanseee!
Meni je super tu di jesam,selo iz kojeg si za 10 min u Zgb.U Zgb ne bi živjela za niš,mrzim tu vrevu,promet,buku,otuđenost ljudi,a idiota i kriminala katastrofa na cesti...ovdje se još uvijek ne moram bojat pustit dijete samo pješke u školu,na igralište il u dućan.

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: gradski odgoj djece/seoski odgoj djece
4.6.2012 20:21:31   
malena 35
da tu imaš pravo sela zbilja jesu zapostavljena po pitanju igrališta za djecu, šetnica i sl.
iako sam ja tip koji zbilja ne voli vel. gradovi, manji ok ali vel. nikako jednostavno nisam taj tip

_____________________________

23.06.2008.
28.05.2010. moji anđeli

život je prekratak da bismo se okretali i pitali zašto



(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!