|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   govor 4-godišnjeg djeteta
6.4.2010 7:58:22   
danery
već dugo promatram sina moje prijateljice...
ide u vrtić,ima 4,5 godine i još uvijek nerazumljivo priča...ne bih to nazvala tepanjem,više mi se čini da ima problema sa izgovaranjem glasova,ali je jako izraženo...
primijetila sam da i drugima govor tog djeteta zvuči čudno...pitala sam ju što joj je teta u vrtiću rekla,jer se i sama požalila kako ga djeca ne razumiju...predložila sam logopeda,ali ne napadno i kao definitivno rješenje,jer je ta frendica malo zeznuta za takve stvari...rekla je da mu to nije potrebno i da će se to ispraviti samo...user posted image
djetetu ne tepaju,pa ne vidim problem u načinu razgovora s njim....ali za 3 mj.on puni 5 godina,znači slijedeće kreće u školu...a što ako njegov govor ne bude napredovao?
žao mi je maloga i ne shvaćam kako ga mogu tako zapustiti user posted image ...po meni je to njihovo negiranje i neprepoznavanje problema upravo zapuštanje...
govor kao važan način komunikacije trebao bi se poticati,a ne tako zanemarivati...


Neposredna veza do poruke: 1
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
6.4.2010 8:08:28   
ZVRK

IZVORNA PORUKA: danery


govor kao važan način komunikacije trebao bi se poticati,a ne tako zanemarivati...




sa ovime se potpuno slažem.moj će za 2mj 5godina
mi nasreću nemamo takvih problema jer zvrkić odavno sve priča kako treba ali netreba se frendica ljutiti tj.odbacivati moguću pomoć oko djeteta.

nadam se da će malac biti ok

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
6.4.2010 8:09:24   
Nika 24052006
A to ti je tako,nekim ljudima je "sramota" ići kod logopeda.Čudi me da im teta u vrtiću nije predložila logopeda.Ne znam,Nika će sad 4 godine,i skroz normalno priča(od prije nekog vremena izgovara i r,što prije nije.),jedino ju pati slovo L,nikako da ga čisto izgovori,a to je možda i genska crta,mm ga ne izgovara dobro.Ja ću s njom ići kod logopeda zbog toga ukoliko do 5. godine ne bude izgovarala.Žalosno mi je za tog malca,ipak bi se mama trebala više zabrinuti.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 3
   [Obrisani korisnik]
6.4.2010 8:36:49   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Nika 24052006)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
6.4.2010 8:40:30   
danery
pa na kraju sam tako i napravila...eto piše gore da sam joj izdaleka onak nabacila pitanje,ali i ova grize...
mene ti to muči kad vidim takvo što jer i sama radim s djecom,a i moj tata je zaposlen u centru za rehabilitaciju djece s pos.potrebama,pa sam se stvarno svega nagledala...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
6.4.2010 9:33:38   
mišica 666
to mi je katastrofa od roditelja kad zbog nekih svojih predrasuda zanemaruju neke probleme koji ne moraju biti veliki ali njihovim zanemarivanjem mogu postati veliki. moja mala je imala neke iracionalne strahove od određenih crtića reklama ma bezveze ima prebujnu maštu i vidjela sam da je to opterećuje i poćela sam je voditi kod psihologa i ona se preporodila sad je sretno opušteno dijete kakvo i treba biti i bilo bi me sramota da taj problem nisam prepoznala ili da na njega nisam reagirala.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
6.4.2010 10:14:00   
Njofra
Vidiš kad smo već kod te teme, mislim ak se situacija ne popravi kod nas i mi čemo na ljeto logopedu kažem na ljeto jer ću čekati do njegove pune 4godine. To kažem jer ne izgovara sve glasove, neke jednostavno ne može kao slovo Z i ne mogu da se sjetim sad koje točno još. Za Uskrs mu je zeko doneo i brojeve i slova u maloj posudici i to je bio pun pogodak vidim da ga jako interesira. Vadi slovo po slovo van i ja mu govorim koje je to slovo pa onda kažem ajde ti pa on govori, eto tako se malo vježbamo. To je tak neka djeca imaju problem s govorom i bitno je da im se naravno pomogne.
Ni ja ne kužim neke ljude al eto ljudi ko ljudi sto čudi.


_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
6.4.2010 10:21:23   
ninolina
mi smo imali sličan problem s tinom ali on nije izgovarao pravilno r,š, c, i još par slova...dva mj kod logopeda evo priča normalno, lijepo i sve...naravno išao je prije škole...a meni nije jasno kako tete u vrtiću ne savjetuju roditeljima da treba logopeda....pa i u vrtiću ga imaju...moja je imala muku sa r tete su nas nazvale i rekle da bi ju one poslale kod logopedice...išla je dva puta u sklopu vrtića za vrijeme između doručka i ručka i djete super svladalo...nazvala nas je log...i rekla da je ona pomogla ivi i da više nema potrebe da ide...a ova mama mi je malo grrrrr pa kako ne pomogne svome djetetu ako vidi da nejde na bolje

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
6.4.2010 10:23:52   
ninolina
Vidiš kad smo već kod te teme, mislim ak se situacija ne popravi kod nas i mi čemo na ljeto logopedu kažem na ljeto jer ću čekati do njegove pune 4godine. To kažem jer ne izgovara sve glasove, neke jednostavno ne može kao slovo Z i ne mogu da se sjetim sad koje točno još. Za Uskrs mu je zeko doneo i brojeve i slova u maloj posudici i to je bio pun pogodak vidim da ga jako interesira. Vadi slovo po slovo van i ja mu govorim koje je to slovo pa onda kažem ajde ti pa on govori, eto tako se malo vježbamo. To je tak neka djeca imaju problem s govorom i bitno je da im se naravno pomogne.
Ni ja ne kužim neke ljude al eto ljudi ko ljudi sto čudi.

njofra imam ja bilježnicu od maloga kaj mu je logopedica pisala riječi koje smo vježbali za koje slovo...pa ako hoćeš napišem ti riječi kako lakše navesti djete da ih izgovori...kao recimo za slovo r...moj theo ne priča u svim riječima ali je počeo sada...
brla, mrla, drla, arla, darla...


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
6.4.2010 10:25:58   
Njofra
Eto Ninolina baš si lijepo to napisala. Nadam se da ćemo tak i mi riješiti naš problem. Djeca sve mogu. Tvoja curica je brzo to svladala.

_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
6.4.2010 10:28:18   
ninolina
ma ona je, malome je trebalo malo duže ali s djecom treba puno raditi

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
6.4.2010 11:01:18   
sig
Mogu Vam reći iz vlastitog iskustva... ja sam dijete koje sa 4 godine nije izgovaralo čisto pola slova... i svi su govorili da je to stoga što se mazim i što želim biti beba... Srećom imam starijeg brata i nešto smo se posvađali... i on je meni isplazio jezik i ja sam htijela njemu ali nisam mogla mogla sam ga isplaziti samo do ruba moje donje usnice, otišli smo kod doktora, predložili su nam logopeda, obavljen mi je operativni zahvat kojim malo zasječu kožicu ispod jezika da jezik bude duži... i u nepunih godinu dana ja sam normalno propričala sva slova... Odlazak kod logopeda nije ništa neobično... dapače... kada je moja ljepotica počela izgovarati slova, ja sam pitala jednu prijateljicu koja je rehabilitator dali je može poslušati čisto da vidi dali je to normalno za njenu dob ... i sve je bilo OK.. stoga što ne želim da zbog mog nemara dijete prođe u životu loše!! Ja zahvaljujući mojim roditejlima nisam tako ne želim da niti moje dijete loše prođe!!

_____________________________

imam dvije ljepotice jedna ljepša od druge

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
6.4.2010 13:31:59   
Krky
Moji frajeri su baš te dobi (školski obveznici su kao i dotičan malac tek 2012. a ne iduće, ali nema veze). Moji twinsi također imaju problema s izgovorom pojedinih glasova i neke riječi su doista nerazumljive, iako se u globalu razumije što pričaju. Dugo vremena su imali "svoj" govor, kojim bi međusobno komunicirali i razumijevali se, ali to nije bilo razumljivo nikome, niti su to bile riječi koje smo ih učili. Osim toga jedan bi drugog zvali "Davo" iako nitko od njih nema ni nadimak ni ime ni blizu slično, niti itko od nas u obitelji nekoga tako zove, pa su me ljudi znali pitat:"Kako su Davo i Davo?". Moram priznat da sam kod njih, pošto su blizanci i očekivala neke probleme već tada. No, da ne skrećem, znam da između 4. i 5. godine govor mora biti čist, a njihov to nije pa se naručujemo za Suvag ovih dana, a u Gorci imamo logopeda pa ćemo dalje vježbat ovdje. Ne znam zašto je neke ljude sram ili to zapuštaju, pa što ako su nečija djeca naprednija, pa što ako im je netko od braće bio napredniji, ja svoje uvijek učim da je svatko od njih u nečemu bolji i da je to normalno i da su njihove kvalitete u raznim stvarima drugačije, pa što...sve ih volim kakvi jesu, ali u problemima ćemo im pomoći.

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
6.4.2010 13:33:19   
marija0
brat moje prijateljice isto nije baš dobro izgovarao riječi, nekako koda frflja, neznam baš opisati al uglavnom nije ga baš bilo lako razumit...vodili su ga logopedu i sve šta su mogli ali to mu se nije popravilo pa je krenio u školu godinu kasnije tj sa skoro 8 godinauser posted image sada je 8 razred i iza lita kreće u srednju školu al i dalje govori isto, nije baš dobar u školi i  ima malo problematično ponašanje (ako se mene pita) ali njegovi to negiraju.... iako ja znam da je imao teško djetinjstvo i znam većinu  njihovih problema mislim da to nije opravdanje, ali ko sam ja da im se mišam, ipak je to njihova obitelj i njihovi životi....

(Odgovor članu sig)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
6.4.2010 14:22:23   
Njofra
Hvala Ninolina. Prihvaćam ponudu, pa kad budeš stigla molim te da napišeš ak hoćeš tu na forum ili pp kako god hoćeš bit će prihvaćeno.user posted image
P.S. Tek sam sad vidjela tvoj post. Rr mi je malo sporija bila pa sam otišla s kompa a i kuhala sam ručak.


_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
6.4.2010 14:38:10   
ninolina
koja vas slova muće njofra....

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
6.4.2010 19:05:16   
Njofra
Bok evo me.. ć, č i š (al to valjda je normalno) pa onda f, h (kad ga izgovara slovo H ispada kao da kaže K), j (kad kaže ja recimo kao da to slovo J proguta pa kaže A) r, z.

Kod izgovora brojeva 0 (nua), 2 (da), 6 (čet), 7 (tedam).
To su naši problemići.


_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
6.4.2010 20:49:38   
dominik
meni domi isto ima problema a za dva mjeseca ce 4 godine...neka slova ne izgovara kak treba, č i ć isto izgovara, slovo r izgovori jedino kad zove konja od nasig frendova FRIDAuser posted image a u drugim rijecima je to uredno L, dora=dola i sl....ali njemu fale prednji zubi tak da mislim da ima veze sa timeuser posted image

< Poruku je uredio dominik -- 6.4.2010 20:50:29 >

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
6.4.2010 21:39:48   
cuba
Ma da ima roditelja koji se odmah naljute ako im tako nešto spomeneš, ni sama ne znam zašto, jel sad negiraju problem ili misle da će se sve riješiti samo od sebe?? Susjeda ima malu koja će u 6mjesec imati 7godina i na jesen kreće u školu. Uglavnom užasno loše govori, jako puno ljudi ju uopće ne razumi dok priča, ja je znam od rođenja pa je mogu dosta dobro razumiti ali isto neke stvari ne skužim pa se mala ljuti jer je nisam razumila...a njenoj mami je to normalno jel? I stvarno ne znam kako joj u vrtiću niko nije savjetovao logopeda...ma možda i je nego to odbacuje kao mogućnost...

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
6.4.2010 21:50:12   
gljiva
I D ima problem s izgovorom nekih slova, bili smo kod logopeda al je lista čekanja velika pa mi i dalje čekamo,. Dok čekamo neka slova je već savladao. Ne razumijem roditelje koji niječu da dijete ima problem. Tako je moja poznanica govorila nije to ništa, ak će trebat kad krene u školu nek ga šalju i sad idu već 2 god kod logopeda, pa je mlađeg vodila sa 4,5 god nije čekala školu.

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
7.4.2010 9:38:41   
sig
Dominik... pretpostavljam da ima takav izgovor iz razloga što je tako naučio... Fridu je naučio od početka reći Frida... a Doru nije već je od početka naučio reći Dola... takav je problem imala moja i onda bih je ja par puta opomenula i sve je pohvatala... npr... sa 2,5 god je govorila keko (svjetlo) i par puta smo joj rekli Nije keko, već svjetlo ... te polako sa njom razdvojili na slogove; svje-tlo... i tako je nekoliko puta ponovila i naučila... jednostavno djeca zapamte kako nauče... a dok su jako mali nam je to normalno.. ali treba ih ispravljati kako bivaju sve veći... A što se tiče toga da nema prednje zubiće... lako moguće da mu i zbog toga izgovor nije čist!

_____________________________

imam dvije ljepotice jedna ljepša od druge

(Odgovor članu gljiva)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
7.4.2010 17:29:21   
Duve
 
IZVORNA PORUKA: dominik

meni domi isto ima problema a za dva mjeseca ce 4 godine...neka slova ne izgovara kak treba, č i ć isto izgovara, slovo r izgovori jedino kad zove konja od nasig frendova FRIDAuser posted image a u drugim rijecima je to uredno L, dora=dola i sl....ali njemu fale prednji zubi tak da mislim da ima veze sa timeuser posted image


Ista stvar i kod mene, Karlu su uništeni gornji zubi, i ima problema sa r, jedino ga dobro izgovara kad kaže tri, znači kad je slovo t ispred može izgovoriti, a ovako teško, mi smo već prije 5mj. bili na suvagu, i čekamo da nas zovu iz dubrave...puno se čeka.


_____________________________

Karlo 8.06.2005.
Ema 8.10.2009.-imamo 16 zubića

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
7.4.2010 18:50:17   
Sagem
Prije 30-ak god kad je mene mama vodila kod logopeda su joj svi govorili da je ona luda i da šta muči djete bezveze i bla-bla....
Mama kaže da u svega tjedan dana mi se popravio govor, pokazali su joj vježbice da samnom svaki dan malo špreha.... Ako bi moje djete imalo kakvih poteškoća bez da trepnem bi potražila pomoć.
Ljudi nisu upućeni pa od tuda i strah od logopeda i inih, a u to vrijeme je baš bilo teško.
Sada pak postoji i internet pa da si ljudi malo pročitaju i pomognu djetetu a ne da čekaju da se samo od sebe sve prođe.
Pa nejde djete na operaciju, nego gleda u veliko ogledalo i ponavlja što mu kaže logopedica na zabavan način i sa igračkicama....



(Odgovor članu sig)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
7.4.2010 22:34:01   
dominik
sig ispravljam ja njega i trudi se on...ali onda mi kaze ne mogu i odustane...fridu je zvao flida do neki dan, onda mu je izletilo r i svi smo stali zacudjeno, znaci nije da zanemarujemo da krivo govori, kuzi se razlika...pokolac je bio poklopac i jastuk je bio jacuk dok ga moja seka nije u pola sata izresetala...vjezbamo kako znamo...ali uz njih dvoje i hrpu zdravstvenih stvari mojih nemam mogucnosti sada ga vodit kod logopeda i inih..njemu bi prije psiholog jedan dobar trebaouser posted image

(Odgovor članu Sagem)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: govor 4-godišnjeg djeteta
7.4.2010 22:39:20   
Zvonki
Mislim da do 6 godine ne treba stvarati paniku ako to nije neki veći govorni poremećaj. Tek oko upisa u školu će se vidjeti dali je potrebna stručna pomoć ili ne.

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!