|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Naknada za komplikacije u trudnoći
12.9.2012 1:04:54   
rosalye
pomagate hitno,
zakasnila sam donjet doznake na hzzo,termin poroda mi je 18.10.
sad imam tri papira za predati : za 8mj, dio 9mj i porodiljni od 3.9mj
sutra če mi muž odnjet to na hzzo, oču li ja tek onda 20.10 dobit prve novce

_____________________________

22.10.2012 - :-)
04.04.2016 - :-(
10.12.2017 - :-)

(Odgovor članu Leptir5)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Naknada za komplikacije u trudnoći
12.9.2012 7:31:52   
lidac0605
Vrlo vjerojatno,da.Sa zaostacima,al ovaj mj.nema šanse pa isplata je dr.tjedan!

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu rosalye)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Naknada za komplikacije u trudnoći
12.9.2012 15:26:21   
rosalye
išla sam ja jutros sa njim za svaki slučaj, dobit ću 20.10 oba iznosa, a ja se pripala pošto su 3 papira da ću dobit tek 20.11 novce

_____________________________

22.10.2012 - :-)
04.04.2016 - :-(
10.12.2017 - :-)

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Naknada za komplikacije u trudnoći
3.10.2012 11:41:08   
sorina
Pozdrav svima,
može mala pomoć ako netko zna.user posted image
Naime do sutra sam na godišnjem (04.10),a od 05.10.otvaram komplikacije s tim da mi ugovor ističe 25.10.2012 i šefica mi je hladno rekla da mi ga više neće produžiti.
E sad mene zanima što nakon isteka ugovora,a bolovanje je otvorenouser posted image user posted image
Da li se bolovanje prekida ili ono nastavlja i dalje neovisno o otkazu. Zovem hzzo,ali nitko se ne javljauser posted image
Hvala

(Odgovor članu rosalye)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Naknada za komplikacije u trudnoći
3.10.2012 13:49:15   
anamarijapupek
Sorina, ja nemam pojma kako to ide, ali mislim da na naknadu imaš pravo samo ako si zaposlena. Najbolje bi bilo da osobno odeš na HZZO i pitaš, jer preko telefona ti vrlo vjerojatno mogu krivo reći. I malo čitam na netu, moguće da ti naknada kada ti istekne ugovor o radu bude manja jer bi se vodila kao nezaposlena...definitivno odi u HZZO jer vidim da ljudima govore različite stvari za isti slučaj.

< Poruku je uredio anamarijapupek -- 3.10.2012 13:57:04 >


_____________________________

05.10.2011.-AB
21.03.2012.-pozitivan test :)

(Odgovor članu sorina)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Naknada za komplikacije u trudnoći
3.10.2012 13:54:51   
ikica84
ja mislim da bolovanje vazi samo dok radis...kasnije ces imati pravo na porodiljni al za komplikacije mislim da nemas prava...user posted image

_____________________________

ANDREJ 02.01.2010.
VIKTOR 24.09.2011.
mamine srece najveceeeeeee!!!!

(Odgovor članu anamarijapupek)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Naknada za komplikacije u trudnoći
3.10.2012 19:48:35   
danijela8
ja sam ti isto tako otvorila komplikacije 3 tjedna prije isteka ugovora i primala sam kroz trudnoću nekih 800kn svaki mjesec. Ali oni ti gledaju jesi li prije otvaranja komplikacija bila u radnom odnosu godinu dana neprekinuto, uzima ti se prosjek primanja... Ako si imala tih godinu dana imat ćeš pravo na više od 800kn (ja nisam imala godinu). Radnu knjižicu će ti pečatirat HZZO. Sretno user posted image

(Odgovor članu ikica84)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Naknada za komplikacije u trudnoći
4.10.2012 8:36:18   
melpomena_mel
...sorina prema mojim saznanjima nažalost nećeš imati pravo na naknadu za komplikacije pošto se iste tretiraju kao bolovanje na što nezaposlene osobe nemaju pravo. eventualno možeš izvući nešto love na račun tih 20-tak dana do isteka ugovora o radu. tu će ti se uzeti prosjek proteklih 6 plaća koje si primila, no od dana stupanja otkaza o radu gubiš svako pravo na naknadu.
pravo stječeš tek 45 odnosno 28 dana prije planiranog termina poroda odnosno otvaranjem porodiljnog dopusta i zadržavaš to pravo sve do navršene djetetove prve godine života. kao nezaposlena osoba imat ćeš pravo na minimalnu naknadu od 1663 kune.
p.s. jedina mogućnost koja ti preostaje je da ne odlaziš još na komplikacije, nego da te netko prividno zaposli odmah s danom 26.10. i da odmah drugi dan odeš na komplikacije (u tom slučaju firma koja bi te zaposlila ništa ne gubi a ti nemaš prekid radnog staža te ti u prosjek za komplikacije idu onih 6 primljenih plaća, a ne minimalac od 831 kn)
nadam se da sam pomogla user posted image

(Odgovor članu danijela8)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Naknada za komplikacije u trudnoći
4.10.2012 20:30:18   
sorina
Hvala vam svima na odgovorimauser posted image
Na netu nađem različite odgovore,pa sam malo zbunjena. Nažalost na neki sam način prisiljena otvoriti komplikacije tj. nemam drugog izbora. Biti će kako bude. Slijedeći tjedan ću otići do hzzo i osobno pitati jer ih ni danas nisam uspjela dobiti na telefon.
Hvala vam još jednomuser posted image

(Odgovor članu melpomena_mel)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Naknada za komplikacije u trudnoći
5.11.2012 10:34:17   
sorina
Evo novih info. Ukoliko ste otvorili komplikacije dok ste u radnom odnosu,a otkaz vas je zatekao dok ste na bolovanju imate pravo na naknadu do poroda. Troškove snosi hzzo.
Za naknadu po osnovici bitno je imati 12 mjeseci staža neprekidno ili 18 mj s prekidima u 2 god prije otvaranja kompl. Inače je naknada 831,50 kn.

(Odgovor članu sorina)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Naknada za komplikacije u trudnoći
5.11.2012 14:41:18   
Papalina

IZVORNA PORUKA: sorina

Evo novih info. Ukoliko ste otvorili komplikacije dok ste u radnom odnosu,a otkaz vas je zatekao dok ste na bolovanju imate pravo na naknadu do poroda. Troškove snosi hzzo.
Za naknadu po osnovici bitno je imati 12 mjeseci staža neprekidno ili 18 mj s prekidima u 2 god prije otvaranja kompl. Inače je naknada 831,50 kn.


nažalost, dobit otkaz i neproduživanje ugovora tokom trudnoće nije isto... otkaz se ne smije dati jedino ako ste u stalnom radnom odnosu i onda zatrudnite..ali ako ste na ugovor, onda vam nemoraju produžit, jer neprodužit ugovor i otkaz nije isto...to je njihova caka i ništa im nemožemo... eto meni su tako rekli, iako nakraju ipak mi produžuju, i nadam se da će mi svaki put produžit da imam prava na neke pare :)
nažalost, u ovoj našoj lijepoj hr vladaju zakoni koji trenutno nikako nisu na našoj strani ko šta su prije bili...

_____________________________

17.04.2013 <3 CHIARA <3

(Odgovor članu sorina)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Naknada za komplikacije u trudnoći
20.11.2012 11:00:20   
Hladna
Zdravo cure, nasla ovu temu slucajno a ja sam u slicnoj kasi, no objasnila mi je nesto jedna forumasica no imam jos pitanja ..
Ovako je moja situacij : radim u trgovini odjecom od 5.02.2012. i prijavljena sam na ugovore koje mi gazda produzuje svaka 3 mjeseca . Sad sam u 12-om tjednu trudnoce i na komplikacijama sam od 2.10. ... Nisam znala da moram papire nosit i na hzzo pa kasnim jedan mjesec pa cu odnjet za deseti i jedanaesti mjesec zajedno sve papire .
E mene sad zanima koliko cu ja dobit od hzzo-a placeno svaki mjesec ako sam placu u trgovini dobivala svaki mjesec tocno 2535 kuna (putne nisam imala) s obzirom da sam zaposlena tek od 5.02.2012. ??? ugovor mi istice 5.12. sad za mjesec dana al gazda (moj prijatelj) obecao mi je produzivat ugovore i dalje po 3 mjeseca i obecao mi da ce me radno mjesto cekat nakon porodiljnog.. Pa me zanima dal zna koja
koliko bi ja trebala dobivat dal zna koja user posted image

(Odgovor članu Papalina)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Naknada za komplikacije u trudnoći
28.11.2012 19:13:57   
Mmaestral
Ja mislim da punu plaću. Meni su rekli da ću dobivati stopostotnu plaću pri odlasku na očuvanje trudnoće kad sam počela krvariti, ali to nije baš tako. Pošto je moja plaća oko 5,300 kn, a najveća moguća na bolovanju 4257kn, dobivam toliko, a oni s manjom plaćom od 4257 dobivaju 3000, pa pretpostavljam da oni s manjom od 3000 kn, dobivaju onoliku kolika im i je. Da li netko zna zašto se kaže da je plaća stopostotna pri odlasku na očuvanje, a nije?

(Odgovor članu Hladna)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Naknada za komplikacije u trudnoći
28.11.2012 19:19:53   
Sunshine28
dobijes 100 posto placu ako ti je placa bilo koji iznos do 4.257 kuna, ako ti placa od tog iznosa veća za kunu ili 5.000 kuna dobijes i dalje 4.257 kuna...
dakle Hladna dobit ces cca. 2.535, tocna cifra ti ovisi o broju radnih dana u mjesecu - oni ti tocnu cifru racunaju tako da ti iznos fiksne place podjele sa brojem radnih sati i onda pomnoze za svaki mjesec sa brojem radnih dana u mjesecu i to ti svaki mjesec bude razlicito, ali uvijek oko tvoje place

< Poruku je uredio Sunshine28 -- 28.11.2012 19:36:35 >


_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu Mmaestral)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Naknada za komplikacije u trudnoći
28.11.2012 19:29:42   
Hladna
Odnesla sam sve papire na hzzo , u radnom odnosu bez prestanka sam 10 mjeseci i dobivat cu mjesecno 850 kuna user posted image

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Naknada za komplikacije u trudnoći
28.11.2012 19:38:50   
Sunshine28
a joj...zaboravih na to....bas mi je zao, falilo ti samo dva mjeseca....

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu Hladna)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Naknada za komplikacije u trudnoći
28.11.2012 19:50:24   
Hladna
Falit ce meni 2000 kuna a ne dva mjeseca user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Naknada za komplikacije u trudnoći
28.11.2012 19:53:43   
Mmaestral
Onda se oni zaposleni do 1.g tretiraju kao nezaposleni. Da li netko zna kako se muški mogu prijaviti na porodiljni? Koliko trebaju oni biti prijavljeni dugo u radom odnosu da imaju prava na primanja?

(Odgovor članu Hladna)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Naknada za komplikacije u trudnoći
12.12.2012 11:25:59   
korina7
za ovo pitanje sam se ja interesirala pa sam nazvala Rodinu službu (lude žene po nekim potanjima al u ovim stvarima su maheri). Moraš bit po zakonu 45 dana s djetetom min i može ti muž ići na porodiljni i još doviva 2 mjeseca gratis porodiljnog. Lova je takva kakva je zakonski propisana.Puni iznos ako radiš do 6 mj a ostalih 6 je 2660..nešto tako. Sretno

(Odgovor članu Mmaestral)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Naknada za komplikacije u trudnoći
30.9.2014 13:50:19   
julka
Bok svima! Nova sam ovdje a moj slučaj je ovakav: plaća mi je 3 000 kn, u stalnom sam radnom odnosu na pol radnog vremena i upravo sam na komplikacijama tj bolovanju. Predala sam prve papire na zdravstveno i tamo mi je žena rekla da ću dobivati max naknadu 2 100 kn. zanima me dal je to tako u redu jer se baš ne razumijem u te stvari? Navodno se ne dobiva puno manje od plaće a meni je to 900 kn manje što je puno. O čemu to sve ovisi? Hvala!

(Odgovor članu rosalye)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Naknada za komplikacije u trudnoći
1.12.2014 17:34:26   
glagla
Draga Pinky i Andy,od srca vam cestitam na bebicama!! Tako sam sretna zbog vas. Moj Luka sad ima 15mj ;) Cesto mislim na vas,ali jako malo vremena imam za odmor! Jako sam sretna zbog vas! Cestitam i svim ostalim mamicama !

_____________________________

Svu ljubav svoju
tebi sam dao dok srce diše
a ti me učiš
da ljubav znači još mnogo više..Oliver

(Odgovor članu Leptir5)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Naknada za komplikacije u trudnoći
1.2.2015 23:10:24   
kolla
Bok drage user posted image
Imam pitanje za Vas koje imate iskustva na području bolovanja/porodiljnog...
Naime, nezaposlena sam, uspjela sam ostvariti bolovanje u max iznosu temeljem prethodnog staža i dobre satnice. E, mene zanima, kada moram zatvoriti to bolovanje? Od 28-45 dana prije termina (19.04.)? Ili to mora baš biti 45 dana prije? user posted image
Unaprijed Hvala na odgovoru...

(Odgovor članu Leptir5)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Naknada za komplikacije u trudnoći
2.2.2015 10:23:07   
sorina

IZVORNA PORUKA: kolla

Bok drage user posted image
Imam pitanje za Vas koje imate iskustva na području bolovanja/porodiljnog...
Naime, nezaposlena sam, uspjela sam ostvariti bolovanje u max iznosu temeljem prethodnog staža i dobre satnice. E, mene zanima, kada moram zatvoriti to bolovanje? Od 28-45 dana prije termina (19.04.)? Ili to mora baš biti 45 dana prije? user posted image
Unaprijed Hvala na odgovoru...


Bolovanje zatvaraš 45 dana prije poroda i doznake nosiš na HZZO i zatim se prijavljuješ na Zavod za zapošljavanje. (tako je bar bilo prije skoro 2g)

_____________________________

Moja dobrica - 07.08.2010
Mamin smješko -02.05.2013

(Odgovor članu kolla)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Naknada za komplikacije u trudnoći
3.2.2015 19:49:21   
kolla
Pitala pravnice iz Udruge Roda. Bolovanje mi kao nezaposlenoj prestaje na dan poroda. Ja ga ne zatvaram, tj., moj doktor ga ne zatvara. U roku 30 dana nakon poroda, na HZZO-u podnosim zahtjev za rodiljnu poštedu. Na taj način se regulira i bolovanje i rodiljna naknada. Nakon toga se prijavljujem na HZZ radi isplate rodiljne naknade. To su info koje sam dobila. Samo zaposlene trudnice zatvaraju bolovanje u roku 28-45 dana prije poroda!
Jeli još netko ima ovakvu info, ili je postupio na ovakav način?

(Odgovor članu sorina)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Naknada za komplikacije u trudnoći
4.2.2015 10:39:46   
sorina
Kad sam ostala drugi put trudna ugovor mi je istekao i imala sam pravo na naknadu bolovanja preko HZZO-a i rečeno mi je da 45 dana prije poroda zatvaram bolovanje i javljam se na burzu.-Tako sam i napravila,a nakon rođenja djeteta sam ostvarila pravo na rodiljnu nakknadu kao nezaposlena osoba u trajanju od 1g. nakon čega sam se ponovno prijavila na burzu.
Najbolje ti je otići u HZZO i tamo na licu mjesta provjeriti.

_____________________________

Moja dobrica - 07.08.2010
Mamin smješko -02.05.2013

(Odgovor članu kolla)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Anonimne ankete
Zvonki

Smeta li vas što se ankete ne mogu postaviti pod "anoniman"?

Ne (38%)

Da (36%)

Svejedno mi je (26%)


Broj svih glasova: 104

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Sve najbolje!