|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odbrojavanje rujan 2014.
23.9.2014 12:04:11   
daxy

Trudilice:


user posted image leona_ - 23.09.
user posted image nina1210 - 23.09.
user posted image Romela - 24.09.
user posted image daxy - 25.09.



_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 851
   RE: Odbrojavanje rujan 2014.
23.9.2014 12:07:59   
Snjeguljica_83
Bila sam kod svoje sestre, predala nalaz gin. i recept za dufiće. Preuveličala stvar, da nije nikako zadovoljan, da se hitno javim svojoj gin., vadim spolne hormone... Uzela je papire i obećala nazvati danas-sutra nakon što preda papire doktorici. Zapisala je i uputnicu za hormone, tako da mislim da ću je dobiti i sad s M. ići ih vaditi.

Pinky puno toga si mi rekla, veliko ti hvala!!!user posted image

Ono što je meni bitno je da sam išla kod svoj gin., ne gubim vrijeme, naglasila sam i te čvoriće, pa da krenem napokon sa svime. Naravno, lako je i dalje pratit BT. Idemo po konkretne rezultate!
Moram malo i paničariti. Perlice čekala sam godinu dana da prođe od pokušavanja, uz stalnu misao da ipak smo dobili prvo dijete bez problema. Uvijek čovjek misli da će sve biti u redu i prirodno. Kako se ništa nije događalo, otišla sam u 1. mj. i gin. je rekla da si uzmemo još 6 mj. pokušavanja. Poslušala sam je. U 7. mj. mi je rekla da MM napravi S-gram. Poslušala sam je. Naredila mi je mjerenje BT, poslušala sam je. Radim sve po redu što hoće i kako hoće. Stvari su se od 7. mjeseca pa naovamo možda bitno promijenile. Vjerujem da bi ranicu vidjela i prije, ali možda je nije bilo. Možda je njen propust. Mislim, radim najbrže što mogu, vjerujem joj, ne mogu svaki dan plakati zbog nestrpljivosti, pa nestat ću od nerviranja...user posted image Idem dan po dan, sve je rješivo, hvala što ste mi to više puta napomenule. Valjda će dragi Bog dati da se kroz par mjeseci riješi moje "stanje" pa se bebica uhvati....

_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 852
   RE: Odbrojavanje rujan 2014.
23.9.2014 12:08:55   
noemaa
Bok, cure!
Mogu li vam se i ja pridružiti?
Moja priča je za sad vrlo kratka: htjela bih da naše djetešce kojeg smo dobili prije skoro 2 god ima još jednog malog bracu ili seku. E, sad se tu malo strašim jer smo prvog dobili vrlo lako, neplanirano i - hop, odmah se uhvatilo. A sad, kad planiramo drugo i pazimo na plodne dane...e, sad prolaze mjeseci i ništa. user posted image Nedavno sam čitala da povišen TSH može negativno utjecati na začeće. user posted image
Vidim da ste dosta aktivne pa pretpostavljam da se tako malo i utješite, razveselite i ostalo. Bravo za to! user posted image

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 853
   RE: Odbrojavanje rujan 2014.
23.9.2014 12:09:19   
daxy
pinky moja mama je dobila čvoriće tijekom poroda.
Stara babica koja ju je porodila kaže da je to zbog prevelikog stresa koji se događa za vrijeme porođaja.
Također zbog štitnjače ne valja prilikom poroda zabacivat glavu unazad nego ju što je više moguće spuštat prema prsima (dok tiskaš).
Ima li to veze,neznam. Samo znam što mi je mama rekla.
Hormoni su joj uredni,al te čvriće ima dan danas.


_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 854
   RE: Odbrojavanje rujan 2014.
23.9.2014 12:09:19   
PinkyFunkyBirdy
IZVORNA PORUKA: daxy

Evo pinky! user posted image
Sad će nas isprašit! user posted image
A ja ću dobit jačmen. user posted image



Ajme, pa zar sam došla na tako loš glas?!? user posted image
Pa kad sam ja vas isprašila? user posted image user posted image user posted image Sad bi mogla zbog takvih komentara. user posted image
Ma neeeee, ja sam dobrica (većinu vremena user posted image ) i trudim se pomoći koliko mogu. Sad kad ne radim malo manje stižem na RR jer trebam najprije odmoriti, pa dok si napravim kavicu, pa dok pročitam što sam sve propustila .... zbriše mi Snjeguljica s rr! user posted image Nadam se da barem čita u čekaoni od svoje giničke pa da ne dobi krive uputnice. user posted image

Mali andeo, žao mi je zbog user posted image i nadam se da ćeš do Božića već imati malu mrvicu u buši. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Evo, sad sam morala usred posta otrčati do WC-a da povratim ovu kavicu koju sam popila. user posted image Drage moje, ja imam osjećaj da moj želudac više nikad neće biti ono što je nekad bio. user posted image

Perlice, nisam te pitala kako se osjećaš po ovim lijekovima koje piješ za štitnjaču? user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 855
   RE: Odbrojavanje rujan 2014.
23.9.2014 12:19:32   
PinkyFunkyBirdy
Noemaa dobrodošla i postala ponosna trudnica čim prije! user posted image user posted image user posted image
Na žalost, povišeni TSH nije jedina stvar zbog koje može zapinjati. user posted image Iskreno, mi tu s RR ti možemo reći da si prava sretnica da ti se prvo ulovilo tako lako. user posted image Možeš tu kod nas prijaviti datum (ne)očekivane menge pa odbrojavati s curama i izmjenjivati simptome, ali predlažem ti da si daš neki određeni opušteni period da zatrudniš (barem 6 mj. pa do 1 g.). Ako do tada ne uspijete (a vjerujem da hoćete) onda odi do svog ginića i traži uputnice za: cervikalne briseve, spolne hormone i hormone štitnjače, prolaktin, inzulin (natašte i nakon šečernog opterećenja) i OGTT te za tvog muža spermiogram. Još će te cure tu sve uputiti ako zatreba. user posted image
Najprije je bitno da utvrdiš kad imaš ovulaciju i dal ju pokrivate. user posted image Dal koristiš LH trakice ili mjeriš bazalnu temperaturu? user posted image
Predstavi nam se malo - imaš link kad klikneš na zaglavlje liste Trudilice. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 856
   RE: Odbrojavanje rujan 2014.
23.9.2014 12:20:17   
daxy
noemaa naravno da nam se smiješ prudružit.
Dobrodošla! user posted image user posted image
Napiši nam više o sebi.

snjeguljice super! user posted image
Ako sad dobiješ,lijepo izvadi hormone i tad ćemo znati sve.
Sretno!

pinky zezam se malo. Nisi ti nas nikad isprašila osim što si nam prijetila onom listom za po turu. user posted image user posted image
Da nam nije bilo tebe ne bi mi pola ovoga znali. user posted image


_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 857
   RE: Odbrojavanje rujan 2014.
23.9.2014 13:03:25   
perlica55
Noema dobro nam došla user posted image user posted image
Pinky mila, mazi bušu i za mene malo.. user posted image
Čuj draga ja nisam imala nikakve simptome hipotireoze,
osim kraćih ciklusa koje štitnjača može izazvati.. Tak da ti ne znam
dal terapija djeluje il ne... Ciklus mi je isti kao u prije al nema niti mjesec dana
da koristim terapiju...
Moram iduće godine kontrolirati čvorić i ak krene rasti, treba ga vaditi vani.
Daxy tvoja mama je sretnica, kad joj nije narastao i kaj neometa rad štitne.
U prošlom životu sam očito bila kirurg, jer sam pobornik da sve kaj u tijelu raste
a tamo ne treba biti bi vadila vani. Ciste, tumore, miome, čvorove, polipe,
po meni bi ukoliko rastu pa makar i 0,5 mm godišnje, trebalo operirati..

_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 858
   RE: Odbrojavanje rujan 2014.
23.9.2014 13:16:01   
hipo
Snjeguljice, PP user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
noemaa dobro došla, želim ti što skoriju trudnoću!
perlice meni su bili rekli da se promjene mogu osjetit 3-4 tjedna nakon uvođenja terapije za štitnjaču, ali naravno sve ovisi od organizma do organizma.
daxy, navijam iz petnih žila da mali kinez ne zna prepoznat betu! ma šta on zna, nije vidio ni b od bete!
pinky, još maloooo! pratim te tamo na trudnicama.user posted image

Meni u više od godinu dana mjerenja temperature nije nikad bila ovako visoka temperatura odmah nakon ovulacije. Prvih tjedan dana bude 36,5 ili 36.6, najviše 36,7. Najranije skoči na 36.8 na 8 dan. Nadam se da to u meni ne kuha neka prehlada, viroza ili slično. Ne kužim zašto je narasla, prerano je da bi to moglo bit povezano s trudoćom, nisam mjenjala sobu, krevet, mužauser posted image , posteljinu, svi uvjeti spavanja su isti. Al od početka je čudan ciklus pa nek mu bude. Na čudan mislim na to da je menga bila traljava.

_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 859
   RE: Odbrojavanje rujan 2014.
23.9.2014 13:28:20   
PinkyFunkyBirdy
Draga Perlice, ja sam ti dugo vremena bila uvjerena da imam problem sa štitnjačom jer sam stalno umorna, usporena, bez energije, lako zaboravljam, ... ma sve mi je upućivalo na to, ali svaki put bi mi nalazi bili ok. Rekli su mi na sistematskom jedino da mi je štitnjača promijenila oblik - da je malo zadebljana i da to pokazuje da će vjerojatno počet reagirat nakon što se "nešto" desi, a to je u najviše slučajeva trudnoća i porod. user posted image Vidjet ćemo.
Dobro je da ti lijekovi koje piješ ne uzrokuju neke probleme - kao što sam ja trebala za inzul. rezistenciju trebala početi piti Metformin za koji svi kažu da uzrokuje užasne mučnine. Nekako mi je dosta mučnina na neko vrijeme. user posted image

Hipo, da, još sitno brojim! user posted image Strah je velik, ali je i to što slijedi neizbježno. user posted image Ovo za tempicu ti nije uopće bitno tako da se nemoj brinuti u vezi toga. Svaki ciklus ti može biti poseban na neki način. Najbitnija stvar je da vidiš kad je bila O, a ostalo je jaaaaako promjenjivo. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 860
   RE: Odbrojavanje rujan 2014.
23.9.2014 13:28:49   
daxy
perlice baš ju budem pitala. Znam da je govorila da mora na UZV i vadit krv.
Mislim da ne rastu,a hormoni i antitijela su joj uredni,a prošlo je 21 godina od tog porođaja.
Nismo toliko u detalje pričale. user posted image Jel ti čvorići moraju rasti? user posted image

hipo izgleda da su čudni ciklusi u điru. user posted image
Neka BT,bolje neg da gmiže po crti.

Kao što rekoh čekam razvoj situacije. Voljela bih ako mora doći da dođe pa da mogu u petak vadit hormone.


_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 861
   RE: Odbrojavanje rujan 2014.
23.9.2014 13:48:58   
hipo
pinky, vjerujem da te strah, i mene bi bio, al sigurna sam da ćeš ti to hrabro izdurat i sretna držat svoju mirisnu bebicu.

a moja temp, kako ste rekle, glavno da je bila O i da je pokrivena, za sve drugo, ko ju šiša, barem do 12 DPO.
idem smazat dnevnu dozu ananasa

_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 862
   RE: Odbrojavanje rujan 2014.
23.9.2014 13:51:51   
perlica55
Hipo, ak zanemariš u prvom dijelu ciklusa,
ova dva prazna kružića, graf ti je super..
Potpisujem pinky, svaki ciklus je priča za sebe user posted image
Pinky, jedino kaj sam bila umorna, al sam i dalje..
Al sam i tip, koji kad se nasloni bilo gdje, može zzzzzzzzz user posted image
Budem vidjela kak će biti na kontroli krajem jedanaestog mj..

Daxy, ne, ne rastu svi čvorići na štitnjači.. Bitno je kontrolirati ih
jednom godišnje.. Ak su jednaki kao i ranije, nema panika, to su
tzv "hladni čvorovi" i nema opasnosti..
Međutim kod mene je on skoro 4,5 mm,
polagano ometa rad štitnjače (graničan TSH)
i vrlo je vjerojatno da ću kroz godinu/dvije ići na punkciju i
tada eventualno odlučiti dal ću ga vaditi vani..


_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 863
   RE: Odbrojavanje rujan 2014.
23.9.2014 14:04:07   
noemaa
cure, vidim s kakvm se vi sve poteškoćama susrećete. iskreno vam držim prste i želim da sve prođe dobro!!!
ja sam sad malo čitala, vidim da neke cure piju čajeve od vrkute. mislite li da uistinu pomaže?
meni je TSH isto 4,5. ali na zadnjem uzv-u doktorica rekla da je savršena. sad mi nije jasno ništa. user posted image
a moj dan NEočekivaneuser posted image je 7.10.
od kojeg dana počinjete mjeriti temperaturu? kako ju mjerite, u ustima, pod pazuhom? jesu li vam ipak bolje LH trakice ili?

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 864
   RE: Odbrojavanje rujan 2014.
23.9.2014 14:24:08   
PinkyFunkyBirdy
Noemaa, evo ti link na temu vezanu uz bazalnu temperaturu pa tamo možeš naći sve detalje: http://www.ringeraja.hr/forum/m_871680/mpage_1/key_/tm.htm#906249. Pitaj ako nešto neće biti jasno - obično treba koji ciklus proći da se ufuraš. user posted image
Razlika između LH trakica i mjerenja BT (bazalne temperature) je ta što LH trakice ti navještuju da O dolazi od par sati do max 36h, a mjerenje BT će ti potvrditi da je O stvarno i bila (po skoku u temperaturi). Znači najbolje je kombinirati jer možeš ti imati LH porast, a da ne dođe do O, a možeš imati i neočekivano rano/kasno O pa te dane slučajno ne pokriti (baš zato jer nisi očekivala da je tada). user posted image
Za vrkutu isto imamo negdje temu, ali moram reći da je jako puno žena zadovoljno s njome jer ona najviše djeluje na maternicu i njezino zdravlje. Ona je super za piti tijekom cijelog ciklusa (nekima ponekad pojača mengu, ali ja to nisam doživjela) i ako dođe do trudnoće ona joj ne šteti već ju čuva. Evo, našla link: http://www.ringeraja.hr/forum/Biljka_VRKUTA/m_777441/tm.htm.

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu noemaa)
Neposredna veza do poruke: 865
   RE: Odbrojavanje rujan 2014.
23.9.2014 14:24:47   
daxy
noemaa budem te dodala na listu za listopad kad ju budem radila. user posted image
Evo pinky je podigla temu o bazalnoj temperaturi,tami su ti svi detalji,palo poviri,pa pitaj ako šta nije jasno. user posted image
Po meni je najbolje kombinirat LH trakice i BT. Lh predviđaju O,a BT ju lijepo potvrdi.


perlice hvala na odgovoru.


Kod mene spoting stao (za sad). Ak ne dobijem sutra ić ću gin da vidi šta je.


_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu noemaa)
Neposredna veza do poruke: 866
   RE: Odbrojavanje rujan 2014.
23.9.2014 14:25:42   
hipo
noemmaa meni je TSH 2,5-2,6 uz terapiju i sad ga spuštamo ispod 1,7
Preko 4 je preko granice i za žene koje hoće još rodit to treba definitivno spuštat. Jesi gledala i antitijela?
Ja sa štitnjačom imam problema od 2008. i jako je bitna za zatrudnjivanje i poslije u trudnoći treba dodatno kontrolirat hormone.
Meni su rekli da moj TSH od 2,5 može radit probleme, a di neće iznad 4.
Naravno neke žene zatrudne i s takvim i gorim nalazima, ali ako si hoćeš povećat šanse, treba ga spustit. U trudnoći će ti TSH još dodatno rasti jer beba traži svoj dio, a povišeni TSH u trudnoći može napravit dodatne probleme.
Evo od perlice je bio nešto ispod 4 i njoj su dali terapiju.

daxy, onda jedva čekam sutra, a spotting nek se sakrije i nek se više ne javlja, bezobraznik jedan.

< Poruku je uredio hipo -- 23.9.2014 14:28:55 >


_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu noemaa)
Neposredna veza do poruke: 867
   RE: Odbrojavanje rujan 2014.
23.9.2014 14:33:03   
Romela
Ej curke.
Nisam stigla pisat.
Danas ujutro sam popiskila user posted image
Jos ne vjerujem.
Cice jako bole. Bijeli gusti iscjedak. Trbuh ne boli.
Sad se molim Bogu za srceko

_____________________________

04.08.2012.~ L
15.10.2013.~andjeo
30.3.2014~andjeo

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 868
   RE: Odbrojavanje rujan 2014.
23.9.2014 14:35:54   
PinkyFunkyBirdy
Romela iskrene čestitke i neka sve bude baš savršeno i školski! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu Romela)
Neposredna veza do poruke: 869
   RE: Odbrojavanje rujan 2014.
23.9.2014 14:40:10   
hipo
Bravo Romela!!!! super i čestitam! Želim ti urednu trudnoću i zdravu bebicu!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 870
   RE: Odbrojavanje rujan 2014.
23.9.2014 14:55:00   
perlica55
Romela čestitam na user posted image user posted image user posted image
Drzim fige da prode sve dobro user posted image
Noema meni je TSH u granicama ref vrihednosti, al na gornjoj granici
A budući planiram trudnoću, dobila sam terapiju Eutiroks jedna dnevno
Možda da upitaš endokrinologa kaj on veli user posted image

_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu Romela)
Neposredna veza do poruke: 871
   RE: Odbrojavanje rujan 2014.
23.9.2014 15:14:32   
daxy
Trudilice:


user posted image leona_ - 23.09.
user posted image nina1210 - 23.09.
user posted image Romela - 24.09. - ponosna user posted image
user posted image daxy - 25.09.

< Poruku je uredio daxy -- 23.9.2014 15:18:44 >


_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 872
   RE: Odbrojavanje rujan 2014.
23.9.2014 15:23:42   
daxy
Romela draga čestitam ti! Želim ti školsku trudnoću i što bezbolniji porod!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ajde napokon jedna trudnica! user posted image


Jedno 10 puta sam uredila listu dok sam pogodila. user posted image
Najprije smo sve tri preostale trudilice bile sa znakom user posted image ,pa tek onda Romela. user posted image
Nešto me mob ne sluša,a i ja sam nešto smotana danas. user posted image

_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 873
   RE: Odbrojavanje rujan 2014.
23.9.2014 15:29:24   
hipo
ma nisi smotana nego si i ti trudna user posted image to ti je simptom, joj daxy, ja bi baš jako da si trudna!

_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 874
   RE: Odbrojavanje rujan 2014.
23.9.2014 15:57:50   
LourdessPadme
romela cestitam ti user posted image
pinky nasa draga nema straha, brzo ces ti nama javit da se mazis sa svojom bebicom ❤️

hipo daxy perlice snjeguljie user posted image user posted image user posted image



_____________________________

29.07.17 stigla roda s najljepsim poklonom :D

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!