|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   HEP i obračun struje
15.3.2012 14:05:17   
Bablica
Jutros odem po poštu i vidim stiglo konačno očitanje, otvorim kovertu i samo što me herc nije izdao - razlika za 6 mj malo manje od 1000kn (zadnja razlika za 8 mj je bila 56 kn!!!).
Cijelo jutro pregovaram s njima i zovem ali ništa pametno jer kažu oni brojevi govore za sebe - matematika štima!
Da li itko zna kako se može, ako se može, provjerit potrošnja po mjesecima ako nismo sami očitavali, imaju li oni negdje te podatke?!

PS. Grijemo se na drva, nemamo ni klimu ni radijatore i nismo uključivali nove potrošače (jesmo toster, ali da toliko troši?!) pa mi nije jasno otkuda tolika razlika!!!

_____________________________

Korina 28.10.2010 naš najljepši anđelić

"Život nagrađuje one koji ustraju"

Karlo 10.04.2012
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: HEP i obračun struje
15.3.2012 14:08:28   
adryosijek
ufff racuni su malo poveci ,zima nas sjeb.. nama doso plin 1000kn prvi put ,inace uvijek oko 400-500 kn
gadno je to kada te iznenadi poveca cifra,usput tko zna na sta vam je struja osla,a mozda je i neka greska ,koju nezele priznatuser posted image

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: HEP i obračun struje
15.3.2012 14:11:57   
ucitelj
mislim (nezz kako je u hr )da imas pravo trazit uvid u ocitaavanja koja su proveli i nis neces postic telefonski odmah ujutro pokusaj se spakirati i u upravu trazi  ako ti oni na salterima nesto nedaju ili  ne objasne.
uh kod nas je to zas tako su bezobrazni i jos racune znaju obracunavat pausalno t. odokativnouser posted image


_____________________________

<3 Moj anđeo Mihael dosao na svijet 31.07.2011.

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: HEP i obračun struje
15.3.2012 14:24:21   
Bablica
eeee to i je problem jer oni tvrde da imaju samo očitanje na dan 30.08. i poslije na dan 02.03. između ništa i ne mogu mi reći potrošnju koja je bila po mjesecima! user posted image A ako dole odem bit će frke user posted image , možda im još i rodim za šalterom user posted image Baš sam ljuta!!! user posted image

IZVORNA PORUKA: ucitelj

mislim (nezz kako je u hr )da imas pravo trazit uvid u ocitaavanja koja su proveli i nis neces postic telefonski odmah ujutro pokusaj se spakirati i u upravu trazi  ako ti oni na salterima nesto nedaju ili  ne objasne.
uh kod nas je to zas tako su bezobrazni i jos racune znaju obracunavat pausalno t. odokativnouser posted image




_____________________________

Korina 28.10.2010 naš najljepši anđelić

"Život nagrađuje one koji ustraju"

Karlo 10.04.2012

(Odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: HEP i obračun struje
15.3.2012 14:29:11   
ucitelj
e onda trbuh pod rukuuser posted image i tamo i nedaj se nije tvoj problem sto nevode evidenciju ako znas da nisi mogla potrosit (gle ja juce dobila rac od vode i na njem skontala da su mi ukrali 2km tj 8kn eeeeeeeee kako cu ih tek sad razvalit)

_____________________________

<3 Moj anđeo Mihael dosao na svijet 31.07.2011.

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: HEP i obračun struje
15.3.2012 16:58:55   
lilia
Ja stvarno ne znam ali ljube ti si sad stalno doma, puno kuhaš, pečeš domaći kruh, pa kolače i eto malo po malo skupi se. Još ako su ti kao i meni svjetla po cijeloj kući upaljena ko u Hiltonu...user posted image  
Malo je previše ipak..
Ajde ti dole i ovako njima reci user posted image  možda rodiš pa će se beba zvati hepa ili hepo.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: HEP i obračun struje
15.3.2012 18:18:08   
Bablica
Joj Lili da bar stalno nešto kuham bi rekla! Jedino što gori po cijele dane je tv i komp user posted image

Danas očitam struju (znači pola mjeseca je) i kad izračunam dođe 101 kn do sad ovaj mjesec potrošena bez da sam pazila kad što perem, kuham, peglam i sl. Po tome bi za mjesec trebalo doći oko 200 - 220 kn a tako su nam i platnice paušalne (219 kn). Sutra opet idem u napad - već sam zvala svih koje znam i neznam - samo da nekako dođem do mjesečnih potrošnji i odmah bi se vidjelo gdje je struja nestala. Ispada po obračunu da smo 2000 kW potrošili za obračunsko razdoblje - još kaže žena na tel da je to ogromno puno. Susjedi još nisu dobili obračune pa čekam da vidim njihovo stanje ...

_____________________________

Korina 28.10.2010 naš najljepši anđelić

"Život nagrađuje one koji ustraju"

Karlo 10.04.2012

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: HEP i obračun struje
15.3.2012 20:37:15   
pepeljuga
Ej evo pitala ja mm koji radi u elektri i ako niste sami zapisivali onda nema sanse da provjeris po mjesecima jel oni to nemaju,oni imaju podatke od ocitanja do ocitanja, to se tako i vani radi.... Jel vam mozda bilo krivo u 8 misecu obracunato?
Jedino sto mozes napraviti je da ih zamolis da platis na rate.

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: HEP i obračun struje
15.3.2012 20:43:48   
pepeljuga
Evo govori da je to bas puno sto se potrosilo, mi smo toliko u prvoj ciloj godini kad smo se uselili....
Mozda je problem u brojilu, mozes poslat reklamaciju da ga ponovo bazdare, to dodje negdi 100-200kn, nije siguran.... Ako ispadne da brojilo nije u redu neces morat platit toliki iznos, a ako ispadne da je na zalost moras platit sve

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: HEP i obračun struje
16.3.2012 7:52:27   
m600
mi smo prije redovito plaćali 570kn struje i svake godine imali razliku za nadoplatiti oko 1500, jedne godine smo čak dobili 1980kn onda smo odlučili sami očitavati brojilo i sad imamo struje oko 300-400kn mjesečno i nema nikakve nadoplate...možeš misliti koji su to lopovi user posted image user posted image user posted image user posted image
isto smo se žalili zvali,ali ništa

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: HEP i obračun struje
16.3.2012 8:11:12   
larousse
Mi isto sami očitavamo struju i normalno da je zimski period rata veća, ali zato obavezno imamo preplaćeno u ljetnom periodu, 50 kn, pa 50 kn. Dobro d

_____________________________

20.08. naša srećica

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: HEP i obračun struje
16.3.2012 8:11:58   
larousse
nastavak...dobro dođe svaka kuna. Ali tih 1000 mi je malo previše isto.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

20.08. naša srećica

(Odgovor članu larousse)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: HEP i obračun struje
16.3.2012 11:31:59   
Bablica
Hvala Pepe i ostali ... to su i meni sve rekli kad sam zvala nažalost, sad čekam još dvije osobe da mi jave ali čisto sumnjam da će se što na bolje promijenit. Uplatit ću im to na rate i od ovog mjeseca očitavam struju pa neka nekom drugom obračunavaju razliku! Jedino što mi je sinoć palo na pamet da bi mooooožda moglo podit potrošnju je što se frižider/škrinja bio zaledio pa se stalno palio/gasio dan i noć - neznam baš da li toliko može struje potrošit?! BTW jel treba negdje prijavit da ćeš sam stuju očitavat ili ne?

< Poruku je uredio Bablica -- 16.3.2012 11:32:47 >


_____________________________

Korina 28.10.2010 naš najljepši anđelić

"Život nagrađuje one koji ustraju"

Karlo 10.04.2012

(Odgovor članu larousse)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: HEP i obračun struje
16.3.2012 12:52:14   
sretnabeba4
ma tamo su takvi lopovi da mi se uopće neda glavu razbijat s njima. mi imamo ratu 540 kuna po novom očitanju. lani smo od 08,-12,mjeseca sami očitavali i plaćali po očitanju. da bi nam sad poslali čekove od 1.1.-17.veljače da imamo razliku od 480 kuna. ma j.... majku svoju, moram biti bezobrazna neznam di samo izmisle tu glupu razliku, niti smo u siječnju imali bor niti svjetleče ukrase vani, pa da bude logična ta viša potrošnja niti niš extra osim svega što i inače koristimo. varaju kako stignu. a ako se odeš žaliti opet izmisle neko opravdanje i nikako nemožeš istjerati svoju istinu. zato ćemo mi sad na naovoj kući ugraditi solarno grijanje. jest da je skupo, ali dugoročno se isplati samo da nemam gnjavaže i tretiranja mojih živaca koji su ionako već na izmaku.

_____________________________

Patrick//28.02.2001
Dominick//16.07.2002.
Hana//21.10.2003
Jan// 08.05.2011

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: HEP i obračun struje
16.3.2012 15:50:53   
larousse

IZVORNA PORUKA: Bablica

BTW jel treba negdje prijavit da ćeš sam stuju očitavat ili ne?

Mislim da ne treba. Nama oni uredno šalju uplatnice već 4 godine koliko smo u ovom stanu, a ja očitam mjerilo, izračunam potrošnju i popunim praznu opću uplatnicu, ili ako ćeš plaćat na HEP-u, prekrižiš iznos na njihovoj uplatnici i napišeš svoj. Mi uvik pretplatimo nešto sitnn, jer zaokružim iznos, tipa 243kn platim 250. AI nikad do sad(da kucnem u drvo) nismo imali problema.
Sretno!!!user posted image

_____________________________

20.08. naša srećica

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: HEP i obračun struje
19.3.2012 0:08:05   
natalijax
mi sm jednom dobili ratu od tisuču kuna i mm otišao tamo i svađo se nemoguće uvjek bude pretplačene,kad kaže žena da vam nije možda od aparata nešt u redu kad moj muž pogleda jedan frižider stariji koji se koristi samo ovako za nešt ono nešt se bilo otpojilo i povuklo struju,pazi da nije i kod vas tako

(Odgovor članu larousse)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: HEP i obračun struje
19.3.2012 11:32:18   
ucitelj
uhu jesi rijesila ista bablice

_____________________________

<3 Moj anđeo Mihael dosao na svijet 31.07.2011.

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: HEP i obračun struje
21.3.2012 12:51:43   
Bablica
uglavnom ništa ne mogu jer ne očitavam struju ... platila prvu ratu i sad ću sama očitavat i dostavljat ... da nebi opet bilo iznenađenja kad dođe očitanje

_____________________________

Korina 28.10.2010 naš najljepši anđelić

"Život nagrađuje one koji ustraju"

Karlo 10.04.2012

(Odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: HEP i obračun struje
21.3.2012 14:04:25   
ucitelj
ah nema ti druge
sretno i nemoj zaboravit ocitavatuser posted image


_____________________________

<3 Moj anđeo Mihael dosao na svijet 31.07.2011.

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: HEP i obračun struje
26.3.2012 23:38:44   
dami
Eeee,,,babli sve smo to i mi prošli. Sada očitavamo i uredno platimo  po očitanju i nikakvih problema. Jest malo matematike i obaveza ali i to je bolje nego ovakvi računi.user posted image

_____________________________

Mirko 06.12.1992
Darija 20.02.2008

(Odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: HEP i obračun struje
10.6.2012 0:23:04   
mala pcelica
nove cjene od 1.5 sa pdv-om su za skupu struju 1,14 kn,a za jeftinu 0,56 i na kompletan obracun još dodjate 22 kn za naknadu trošenja struje i necete imati tako velike razlike za nadoplatu

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu dami)
Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!