|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Duphaston
26.1.2012 21:19:05   
Hladna
Ej cure. Ginekolog mi je pripisao duphaston zbog regulacije ciklusa da bi lakse zatrudnjela ...moram pit od 16 do 25 dana ciklusa 2 tablete dnevno, e sad me zanima kad dolazi do ovulacije ako se tako pije ??  I dali smijem uzimati uz to ulje nocurka za koja pomaze za plodnu sluz??? Koliko znam ona se pije do ovulacije- a ja ne znam kad ona nastupa uz duphaston
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Duphaston
27.1.2012 8:12:11   
BUMBI
Ja sam baš nedavno otvorila sličnu temu.I ja sam ga dobila za piti,ali zbog ciste.Sad sam pila samo par dana radi bolova užasnih.Isto mi je rekla kad dobijem da 11 dan ciklusa počnem piti 2 na dan 14 dana.
Ja ako sad za koji dan dobijemuser posted image neću slijedeći mjesec u akciju,malo me strah.Idem na kontrolu poslije te druge vještice


_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu Hladna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Duphaston
27.1.2012 12:45:25   
Hladna
Nisam vidjela Bumbi , hm sad sad su otvorene 2 iste teme?
Mislim da nemas razlog za strah jer ti ginic nebi propisao da nisu ok.

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Duphaston
27.1.2012 13:00:39   
BUMBI
Pogledaj si malo tu moju temu isto šta su cure pisale.

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu Hladna)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Duphaston
27.1.2012 15:35:56   
Hladna
Gledala sam Bumbi al nema odgovor za mene user posted image

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Duphaston
7.2.2012 13:38:11   
BUMBI
Joj,mene izluđuje taj Duphaston.Stalno nešta čitam po netu o tome i većina ih pije jer nema memstruacije,a ja ih imam svaki mjesec i sad mi je rekla da ih pijem od 11 do 25 dana ciklusa jer sam imala cistu na jajniku pa da sprječim bol.
Sve si nekako mislim da ih ni ne pijem,jer i radimo na user posted image ,a nigdje nisam pročitala da se može u akciju ako se pijuuser posted image ,samo sam našla da oni sprečavaju ovulaciju ili tako nešt.....


_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu Hladna)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Duphaston
7.2.2012 14:39:55   
Hladna
Bumbi meni je ginic rekao da je to plus za trudnocu ako se desi trudnoca pod duphastonom jer on ucvrscuje plod, ja sam ga bas posebno pitala dal mogu radit na bebici pod tom terapijom i rekao mi je tako tak da si bez brige - jos je bolje ako se ulovi dok pijes jer ces ucvrstit plod i bit ce manje sanse za spontanim

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Duphaston
7.2.2012 14:48:08   
*zmaja*
draga Hladna, ja sam ciklus prije inseminacije uzimala duphaston ali zbog toga što je meni druga faza ciklusa bila skaćena. meni bi cikulus trajao 23-26 dana a ovulacija mi je uvijek bila 14. dan (to sam znala jer sam išla na folikulometriju i koristila sam LH trakice kad su mi ciklusi počeli šetat) tako da u mom slučaju sve i da je došlo do oplodnje moja oplođena jajna stanica se nije mogla zadržat zato što mi razina progesterona nije bila ok.
što se tiče tvog pitanja, ako ti ginić pokušava izregulirati cikluse to znači da će ih pokušat "natjerat" da budu dugi 28 dana +/- koji dan. ako je tako onda je ovulacija na sredini a duphaston počinješ od 16. dana ciklusa što je zapravo dva dana nakon ovulacije (akoj e ovulacija 14. dan). prestaneš ga pit 26. dan i 28. dan otprilike dođe vještica. duphaston može "uništit" ovulaciju ako se počne piti ranije u ciklusu. dakle za očekivati je da će ti ovulacija biti 14. dan, ne znam što misliš o LH trakicama, probaj provjeriti s njima da si potvrdiš. duphaston neće utjecati na ovulaciju, osim ako se ne počne uzimati u ranijoj fazi ciklusa, što kod tebe nije slučaj.
što se tiče ulja noćurka, ono se i tako pije do ovulacije koliko sam shvatila tako da nemaš brige.
eto nadam se da sam ti bar malo pomogla, meni je to tako objasnila moja ginekologica.

BUMBI, žao mi je zbog ciste. s obzirom da radite na bebici, jel' ti ginekolog rekao da moraš prvo srediti cistu. ja sam imala cistu i meni je moja ginekologica rekla da ne bi bilo pametno ostati trudna dok ne sredim cistu jer nikad ne mogu biti sigurni kako će se cista ponašati u trudnoći. istina je što si rekla da duphaston može "uništiti" ovulaciju ali ako se počne uzimati u ranijoj fazi ciklusa.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  - da sve čim prije sredite curke!

_____________________________

i noga u guzicu je korak naprijed!

(Odgovor članu Hladna)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Duphaston
8.2.2012 12:38:19   
BUMBI
ja nisam ništa pričala s gin o user posted image ,totalno zaboravila,od silnih bolova tadauser posted image .
Meni su zadnja 3 ciklusa 33 dana,a sad moram početi 11 dan piti,znači prije ovulacijeuser posted image
Imala sam ja cistu i u prvoj trudnoći i bilo je sve ok,a imala sam ih i prije i poslije trudnoće i svaki put bi pukla nakon menge


_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu *zmaja*)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Duphaston
11.2.2012 22:29:24   
jess
Hej drage moje i ja sam na duphastonima za regulaciju ciklusa 2x1/10 dana i opet 16. dan ciklusa 2x1/10 dana, imam na oba jajnika po nekoliko cista, al mi je endometrij jako zadebljan i zato mi je prepisao duphastone da mi se dobro sve izljušti jer ono moje točkanje 15 dana kaj je bilo nije bila menga i nije se sve očistilo.


_____________________________

"Što me ne ubije to me ojača. Pokazalo se točno već tisuću puta.."
Čekam potpis...

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Duphaston
1.4.2012 9:41:08   
zlata2
Hladna, za ulje noćurka ne znam, ali ja sam pila duphaston baš iz razloga da bi regulirala ciklus, imala sam menstruaciju svakih mjesec dana (cca 34 dana mi je bio ciklus) i pila sam ih kako piše na kutijici. Prvi mjesec nisam ostala trudna, drugi već da! Imaš temu Duphaston 2 pa pročitaj kaj piše....
Sretno!

(Odgovor članu jess)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Duphaston
21.7.2012 12:26:38   
winkica
vidim da ovdje već dugo nikoga nije bilo.....eh ja sam mislila da neću morati šarati po temam na forumima no i mene je snašlo da moram uzimati dufiće...eh kad smo kod njih ja imam jedno pitanje na koje mi moj ginić nije odgovorio... ovako dao mi je da pijem 3 puta dnevno 10 dana..od 14 dc do 24 dc...
hm moja vještica bi trebala stići 24 ili 25.7...e sad kada ih ja prekinem piti ako se ništa nije primilo dobit ću je normalno kada bi i trebala ili ima neki period u kojem bi trebala doći...bojim se da mi dufići ne odgode mjesečnicu user posted image ...čitala sam da bi user posted image trebala doći od 3- 10 dana nakon uzimanja...
dali je netko imao neke nuspojave od njih? tipa nadutost dolje...znam da su dufići čuvar trudnoće i pomoć kod ugnežđivanja odnosno da se bolje primi bebica ako dođe do oplodnje...jer meni je rečeno da mi je sluznica maternice pretanka i da se zato dogodila biokemijska i da se zato ni ne želi odnosno ne može primiti bebica jer mi je također lutealna faza prekratka, svega 11 dana i maternica se ne stigne pripremiti na trudnoću...
i još me zanima pošto dufići pomažu kod zadebljanja endometrija to znači da će mi sada nakon njih mjesečnica biti duža odnosno puno više ću krvariti...user posted image da se znam pripremiti i obskrbiti sa ulošcima-heheheheheheuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ovdje nema mjesta za tugu...!!!

(Odgovor članu zlata2)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Duphaston
22.7.2012 15:08:21   
jess
winkice pozdrav!
Evo i ja sam na dufićima za regulaciju ciklusa i ovo mi je sad drugi ciklus na njima. Uzimam ih od 11-25dc. Pila sam ih jednom prije i M. mi je došla tek nakon 16 dana od prestanka, a prošli ciklus nakon 6 dana. Mislim da se sve pitamo da li dufići smetaju ovulaciji, mislim da ne jer sam ja imala ovulaciju, prvi put O. došla nakon što sam popila turu i zato mi M. nije došla 16 dana, a sad prošli ciklus mi je O. bila kad sam ih još uzimala, ali su mi skratili lutealnu fazu na 12 dana koja mi je inače 14-16 dana. Ako mjeriš temperaturu i ako znaš kad ti je točno bila O. onda možeš izračunati kad će ti doći. Meni je dr. objasnio da ako je došlo do O. da onda neću dobiti nakon tri dana od prestanja uzimanja dufića nego tek dok prođe lutealna faza. Našla sam jedan link o dufićima pa si pogledaj: http://www.hdhr.org/zadar/SUBOTA%2012.05.2012/011%20Duphaston%20-%20ucinak%20na%20receptivnost%20endometrija%20i%20trudnocu.ppt
Meni M. nije bila duža ali je prva dva dana bila intenzivna s malo jačim ugrušcima i trajala je isto ko i ostale, samo što je bilo malo jače tih prvih dva dana. Nisam imala nekih nuspojava osim što sam bila malo nervoznija nešto poput malo intenzivnijeg PMS-a. Evo nadam se da sam ti barem malo pomogla. Želim ti da što prije ostvariš trudnoću. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Što me ne ubije to me ojača. Pokazalo se točno već tisuću puta.."
Čekam potpis...

(Odgovor članu winkica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Duphaston
23.7.2012 16:05:26   
winkica
hvala ti jess draga...punooooooooooooooo pusaaaaaaaaaaaaaa

_____________________________

Ovdje nema mjesta za tugu...!!!

(Odgovor članu jess)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Duphaston
8.4.2024 16:01:13   
malateeoll
+1 Klomifen - https://euhealth24.com/hr/drug/clomid iskreno PREPORUČAM svakome!

(Odgovor članu winkica)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!