|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   prava nezaposlenih majki
16.11.2011 14:03:21   
Vjeverica ST
Cure, molim vas da mi javite točne podatke, s obzirom da mi je ovdje po forumu sve zbrčkano, otvorila sam novu temu. Istina, ovo mi je druga trudnoća, u 8. mj, sam, ali ipak moram osvježit pamćenje.
(Očito je da nas sve mori financijska situacija kad ima toliko temauser posted image )

Ovako, ja sam nezaposlena, prijavljena na Zavod. Da bi dobila jednokratnu novč. naknadu u iznosu od cca 2000 kn i ostvarila pravo na mjesečna primanja u iznosu od cca 1600kn do navršene 1. god. djetetova života moram donijeti: Koliko sam skužila nakon poroda što prije treba doć na Zavod sa osobnom, zdravstvenom, rodnim listom djeteta, radnom knjižicom i potvrdom o prebivalištu?
Još nešto?

Rodni list radim u MUP-u, matičnom uredu ili općini?(Za to će mi vjerojatno trebati otpusno pismo i moji dokumenti?)
Koliko stara mora biti potvrda o prebivalištu?

Isto tako i u svoju općinu/grad idem s tim dokumentima?

koliko dugo moram biti registrirana na Zavodu za nezaposlene? Ja sam oko godine dana.

Do kad najkasnije to sve mogu obaviti? Ja mislim to 10ak dana nakon poroda.

Znam da ovo mogu doznati i kod njih ali pošto moram mirovat i ne javljaju se na telefon, ovako mi je lakše.

Moram ići i na mirovinsko da prijavim rođenje djeteta kako bi dobila godinu staža?


A ostale "pogodnosti"? Znam za dm (otpusno pismo) i za ljekarnu (je li to još uvijek vrijedi, što mi treba?)..... Ima li još nešto što sam propustila, svaka kuna mi znači, muž mi upravo ostao bez posla................

Hvala vam cure puno puno puno!!!!!
Znam da ima puno pitanja, hvala na strpljenju!
Love, thnxxxxxxxxx!!!!!!!!!!!!!!

_____________________________

U dobro vjeruje samo malo onih koji ga čine
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: prava nezaposlenih majki
16.11.2011 14:41:26   
sina
i ja sam kao i ti nezaposlena,prijavljena na birou,ali vidim da nemam pojma ni pola od tebe kakva sve prava imam. kaj se i staž dobije? ja samo znam kad rodim da moram sa nekim papirima na biro da bih imala porodiljni i da na hzzo-u mogu dobiti nekakvu naknadu. žao mi je zbog tm,možda sad nađe još bolji posao. sretno!

_____________________________

16.03.2012- Korana
09.10.2013- Ivan

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: prava nezaposlenih majki
16.11.2011 16:00:05   
mišica 666
ja ti mogu reći za ove općenite papire, dakle prvo ideš u matični ured za prijavit dijete i tamo dobiješ rodni list i domovnicu i izvod iz matične knjige rođeni. moraš to ići s mužem imati oboje osobne i vjenčani list a možda i rodni list od vas dvoje nisam 100 % sigurna. onda ideš na policiju da dobiješ jmbg, i prebivalište dijeteta. tad ideš na hzzo da napraviš zdravstvenu za bebu. kad napraviš zdravstvenu tek tad možeš dati zahtjev za jednokratnu pomoć od države za svaku bebu to iznosi cc 2500 kn. ispuniš zahtjev za to i doneseš još neke papire reći će ti na scijalnom. oib mi je došao na kučnu adresu. eto to ti je za ove potrebne papire a za zavod za zapošljAVANJE ne znam pokušaj ih zovnit pa vidi šta će ti reć.


_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu sina)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: prava nezaposlenih majki
16.11.2011 16:03:07   
mišica 666
što se tiće pogodnosti i dalje je dm i ljekarna  a možeš se prijavit i za konzumov dječji klub tad ti dolaze kući svako neko vrime popusti na određene stvari za bebe i dobiješ paket pelena bebe besplatno. prijavit se možeš mislim priko interneta.  sritno da muž naće što prije posao i da sve bude ok user posted image user posted image user posted image

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: prava nezaposlenih majki
16.11.2011 17:52:21   
pincirotvajler
mislim da je za sve rok mjesec danauser posted image
a u vezi staža zaboravila sam kaj sam nosila user posted image ugl otišla tam kad se rodio i kad je prošo godinu i dobila štambilj u radnu pa opet nazad na burzu se javila

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: prava nezaposlenih majki
20.11.2011 9:58:39   
Vjeverica ST
ok cure, hvala! mišice, osobito na detaljnosti.

ako netko zna za neke pogodnosti za mame s bebama, javite!user posted image

_____________________________

U dobro vjeruje samo malo onih koji ga čine

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: prava nezaposlenih majki
22.11.2011 17:07:45   
mala77
ovo je i meni dobro došlo da osvježim pamčenje. Puno hvala cure. Pitati ću vas još ako koja zna u slučaju da otac djeteta ne želi priznat dijete, a ja sam nezaposlena i zdrastveno imam preko burze kako onda osiguram bebicu da ima zdrastveno? Ako koja zna molila bi da mi odgovori. hvala vam

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: prava nezaposlenih majki
22.11.2011 20:14:01   
mišica 666
beba ti ima svakako zdravstveno bez obzira jel radiš ili ne. ideš na hzzo i dobiješ zdravsz+tvenu za bebu. 

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu mala77)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: prava nezaposlenih majki
23.11.2011 19:23:57   
mala77
Ajde sad mi je lakse.

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: prava nezaposlenih majki
18.8.2012 12:59:15   
rhaea
Pozdrav curke! Ja sam nova ovdje, friska trudnica pa cemo se vjerojatno jos puno 'druziti' ;)
Kak se informiram o svemu, dosla je i por.naknada na red. Ja sam nezaposlena (apsolventica al bez prava redovnog studiranja) al na burzi sam tek par mjeseci pa necu imati onih godinu dana neprekidne evidencije do poroda pa me zanima dal imam ikakvo pravo il ostajem bez naknade od 1663kn? Unaprijed zahvaljujem! Pozz

(Odgovor članu mala77)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: prava nezaposlenih majki
18.8.2012 14:10:53   
mala pcelica
šta se dobija godina staža na rodjenje djeteta???!!! kako ja to nisam znala ??? user posted image jel se moze to naknadno upisati???

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu rhaea)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: prava nezaposlenih majki
18.8.2012 14:46:28   
girlpower
To s godinom radnog staza postoji vec dosta dugo,samo,ako neznas oni ti tamo nece reci,isto kao sto nekada davno nije bilo bitno koliko si na birou pa si dobio porodiljnu naknadu a sada ako nemas 1god.fino te otprase,glupost

_____________________________

13.04.2000 miko
20.02.2003 gago
17.06.2005 beba
15.08.2010i jedina princeza zvana JEJA

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: prava nezaposlenih majki
18.8.2012 14:57:20   
Indy
nezaposlena majka koja je prijavljena na biro i ona koja nije ima pravo na porod. naknadu. mislim da je samo nesto manja, moras se raspitti na zdravstvenom

_____________________________

moji veliki decki, Patrik i Dominik
"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje plaćenih poslova. Uzevši u obzir da je plaća čista ljubav"

(Odgovor članu girlpower)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: prava nezaposlenih majki
28.8.2012 11:47:25   
rhaea
Evo uspjela sam dobiti informaciju sa HZZO-a. Dakle i one majke koje nisu na burzi neprekidno godinu dana imaju pravo na por.naknadu u istom iznosu od 1663 kn ali nemaju pravo na upis radnog staža jer se vode kao majke izvan sustava rada. Nadam se da će ova inf još nekome biti od koristi. (Oni uvjeti da majka mora imati boravište u RH min 3 godine i da je zdravstveno osigurana još stoje.)

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: prava nezaposlenih majki
15.10.2012 19:14:02   
mama033
pozz cure,

evo friške info, ja sam isto na burzi, a idući mj trebala bi rodit... ugl meni je rečeno da kad rodim prijavim dijete i s potrebnim papirima na HZZO, oni direktno šalju rješenje Zavodu za zapošljavanej tako da se više ne trerbam tamo javljat, kad dobi rješenje Zavod me briše s evidencije i nako što mi istekne porodiljni ja se opet mogu prijavit na burzu.
P.S. što se tiče staža za vrijeme porodiljnog u mirovinsko se može javit tijekom cijelog trajanja porodiljnog...tak su meni rekliuser posted image

(Odgovor članu rhaea)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: prava nezaposlenih majki
15.10.2012 20:19:18   
zvončica1
imam jedno pitanje, ja sam friška trudnica i zanima me onaj dio o majki van sustava rada, nisam prijavljena na burzu i prijavljena sam na zdravstveno ali preko muža ima li to veze ili je samo bitno da imam zdravstveno? malo sam radi toga zabrinuta, pomagajte ako ko zna više.

(Odgovor članu mama033)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: prava nezaposlenih majki
15.10.2012 20:29:49   
svrcica
Ja sam na mirovinskom bila nedavno radi upisa staža, pa mi je žena rekla da prvo tražim dječji doplatak i da staž upišem kad dobijem rješenje za doplatak kako mi ne bi uzimali u obzir porodiljnu naknadu. Znači, može se i poslije porodiljnog upisati staž. Žena mi je rekla da nema zastare.

_____________________________

20.09.2011. - Mateo - mamina mala ljubav

(Odgovor članu mama033)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: prava nezaposlenih majki
16.10.2012 12:25:28   
Vjeverica ST
Ako si nezaposlena onda si preko muža prijavljena, ne preko zavoda dok budeš primala porodiljnu. Obavezno nazovi zavod i provjeri jesi prijavljena na muža da ne bi bnilo problema kad dobiješ malenu i ne daj Bože odeš u zubara, bolnicu.........

A taj staž se , koliko se ja sijećam, upisuje do 2. djetetove godine i ja sam tad (prije 3 godine) imala informaciju da je poslije zastara??
Odakle vam te info?

_____________________________

U dobro vjeruje samo malo onih koji ga čine

(Odgovor članu svrcica)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!