|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Čvrsta djeca
8.12.2008 13:59:49   
anne
Bila sam kod prijatelja i ona gleda kako je Petra sva nježna i mila. Ako dođe do konflikta ona se uglavnom povuće. Meni je to ok. Takav je tip osobe, a život će je naučiti kako i kada da bude snažna.
No ona je rekla da svoju malenu od 1.5 godine uči da se grize i tuče i neda svoje. Kaže da je mora naučiti da bude čvrsta jer će je inaće ljudi iskorištavati i gaziti u životu!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Čvrsta djeca
8.12.2008 14:05:02   
sanjalica
pokušavam ih naučiti da ne napadaju, ali da se brane.....
nisam sigurna koliko u tome uspjevam... možda je to više do karaktera... Petar je često znao "dobiti batina" u vrtiću, jer mu je bilo žao nekoga udariti ... a Marko se čak i sa mnom svađa kad ga zveknem po guzi....

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Čvrsta djeca
8.12.2008 14:07:38   
Thea
Moja je Klaudia bila isto mirna i povučena i tek se u školi napokon ohrabrila.Ali imala je u razredu jednu djevojčicu koja se odmalena  tukla,grizla i takva je i sad kad je odrasla i ima problema u školi sa učenjem.Nisam za to da se djecu uči tući,gristi i da ne daju svoje nikome.Jer ne da nju neće gaziti nego će takvo dijete kasnije biti u stanju napraviti bilo što da bude onako kako ono to hoće.

_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Čvrsta djeca
8.12.2008 14:09:11   
Ruža
Mislim da je to individualno, od djeteta do djeteta i ima više veze sa temperamentom s kojim su djeca rođena nego sa karakterom koji se gradi.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Čvrsta djeca
8.12.2008 14:16:56   
tikica_69
Citala sam negdje da je djecja snaga u verbalnom izrazavanju jer cesce povrijede verbalno nego fizicki, samo fizicke posčljedice obicno kod djeteta primijetimo u obliku masnica ili ogrebotina, dok emocionalno zlostavljanje od strane druge djece oni jos tako mali ni ne znaju objasniti, pa smatramo da su fizicka cesca. Na zalost, te snage (ili slabosti), kao i osjecaja da su nekoga povrijedili emocionalno, budu zaista svjesni tek oko 10 godine zivota. I tek tada mozemo razabrati da li su nam djeca cvrsti karakteri ili slabiji, odnosno koje karakterne osobine su izgradili kao mali ljudi. Mislim da je to bilo u casopisu Vita. Zato ja cesto kazem da djeca nisu svjesna koliko mogu u stvari biti zlocesta prema drugoj djeci. Ne razumiju oni to jos.



_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Čvrsta djeca
8.12.2008 14:30:41   
FIONA
IZVORNA PORUKA: Ruža

Mislim da je to individualno, od djeteta do djeteta i ima više veze sa temperamentom s kojim su djeca rođena nego sa karakterom koji se gradi.






slažem se sa tobom...isto tako mislim da neču učiti Katarinu da se tuče i grize kako bi se izborila za nešto...ak bu to radila u vrtiću kakve metode bu imala u školi i kasnije...pištolj na čelenku!!!!
Nisam za nasilje...ja jesam bivši sportaš borilačkih vještina i mislim da je to način kako izbaciti bijes i višak energije ali tuči se van tatamija...to niti je lijepo niti je moralno!!!
Nekada riječi čine čuda i rađe bi išla graditi njezinu osobnost kroz razgovor a ne šake!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Čvrsta djeca
8.12.2008 15:38:00   
ZVRK
ja sam danijela učila da se ne tuče ali onda se to promijenilo(jako slabo).on je uvijek dobivao batina od drugih-počevši od njegovog zermana(2mj stariji),onda sam mu rekla da se prvo potuži nekome od starijih a ako ne ''čuju''da vrati.
znam da nije ok ali drugačije nam ne valja
ali moram ga pohvaliti da NEĆE UDARITI MANJE OD SEBE.primjer.bila frendica sa malom od 1,5g i mala ga je zvknula jaaaaako sa plastičnim reketom po ruci......naravno briznuo je u plač ali njoj nije ništa napravio samo je rekao kako je ona mala i slaba

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Čvrsta djeca
8.12.2008 15:55:51   
Dajana
Meni se čini da to ovisi o samom djetetu i njegovoj naravi. Mirno djete jednostavno ne možeš naučiti da se tuče a agresivno dijete teško možeš dovesti u red.
Ali da je danas djeci već u vrtiću teško se izboriti za sebe, to je.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Čvrsta djeca
8.12.2008 15:59:56   
troubled
kad te napadnu makni se...
ako se ne možeš maknuti, odlučno reci - NE! (dosta! stop!...čega se prvo sjetiš)
ako ni to ne upali, makni se tako da se otrgneš ili odgurneš...
ako treba traži pomoć i zaštitu odrasle osobe... (roditelji, učiteljica, slučajni prolaznici...)

tako je ja učim...i ostalu svoju djecu, mnogo ih je prošlo kroz ovih skoro 12 godina...
i dalje ću tako...
mislim da je to ok...

(Odgovor članu Dajana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Čvrsta djeca
8.12.2008 18:46:30   
božica
troubled super siuser posted image
a moja Viki(3) je isto mila i draga(pa mi koji puta to i smeta)
jednom smo došli po nju u vrtič da ide doma
došla je druga curica i počela ju vući ta rukav da ide doma..a viki milo i lagano se jedva izvukla iz njezinih rukuuser posted image
a kada ujutro ide u vrtič uvijek joj kažem...nedaj se zezati i izbori se za sebeuser posted image
i naravno ako mi kaže da ju je dečko jedan tukao..ja sam ju pitalal što je napravila..a ona je rekla da se pokrila po glavi sa rukamam i da to nije lijepo ..
rekla sam joj da mora uvijek teti reči ako je bude netko tukao i naravno to nije lijepo se tuči


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Čvrsta djeca
8.12.2008 20:27:22   
tonkica
Neću ju učiti da se tuče, to mi je koma.
Al ako ju netko udari i ne pušta ju na miru (jao si mu ga, nadrapat će poslije od mene!!!), mislim da je u redu da vrati. Najgore je kad se ne braniš, onda će te gaziti gdje god se okreneš.


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!