|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   pretjerana kupovina djeci
13.9.2011 14:57:31   
jagodicabobica
da li danas roditelji pretjeruju sa kupovinom svojoj djeci?

da li djeca imaju previse robe,igracaka,opreme??

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: pretjerana kupovina djeci
13.9.2011 14:58:32   
anaxx
da user posted image

ali ja opet ne mogu odoljeti pa im svaki dan nešto kupim....

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: pretjerana kupovina djeci
13.9.2011 15:01:00   
pticica
vecinom da

ja sam isto jedna od tih koji nista ne mogu zaobici

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: pretjerana kupovina djeci
13.9.2011 15:03:24   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: anaxx

da user posted image

ali ja opet ne mogu odoljeti pa im svaki dan nešto kupim....


pa i ja isto tako..ali danas me je naljutila dobro...kupila joj hlace,jaknu i jos neke sitnice a nije zahvalnauser posted image jos sto sam dupli put napravila jer sam zaboravila karticuuser posted image

< Poruku je uredio jagodicabobica -- 13.9.2011 15:08:46 >

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: pretjerana kupovina djeci
13.9.2011 15:04:44   
lidac0605
Da,naravno,a djeca kao posljedica toga ne znaju cijenit to kaj imaju...
Sva sreća,pretjerivanje u kupovini me davno pustilo,čim sam rodila 2.dijete.Sad kad ih imam 4 nit imam tolko love da im svima previše kupujem nit mi pada na pamet!Kod mene je spartanski odgoj user posted image

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: pretjerana kupovina djeci
13.9.2011 15:07:24   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: lidac0605

Da,naravno,a djeca kao posljedica toga ne znaju cijenit to kaj imaju...
Sva sreća,pretjerivanje u kupovini me davno pustilo,čim sam rodila 2.dijete.Sad kad ih imam 4 nit imam tolko love da im svima previše kupujem nit mi pada na pamet!Kod mene je spartanski odgoj user posted image


ma i to sto kazes simptom 1 djetetauser posted image  ma ja uopste ne razmisljam da kupujem svu novu robu ako Bog da ako bude 2 djete nego neka ljepo nasljedi od prvog...

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: pretjerana kupovina djeci
13.9.2011 15:08:43   
pticica
ja moram iskreno reci da moje dijete nije prezhtjevno, ona je zadovoljna i sa lizalom, ali ja sam ta koja samo kupuje, kupuje i kupuje

uvijek je u radnji ja pitam zelis li jos ovu igracku, a ovu, sta mislis o ovoj.....nikada nije galamila niti plakala da nesto zeli po svaku cijenu, cak i u situacijama kad ona nesto hoce, a ja nemam novac u tom momentu, lijepo joj kazem da nema para i to je to, nema frke niti placa

a odjeca je posebna prica, tu mi nista ne promice

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: pretjerana kupovina djeci
13.9.2011 15:10:53   
pincirotvajler
mislim da ne kupujem pretjerano

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu pticica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: pretjerana kupovina djeci
13.9.2011 15:24:52   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: pticica

ja moram iskreno reci da moje dijete nije prezhtjevno, ona je zadovoljna i sa lizalom, ali ja sam ta koja samo kupuje, kupuje i kupuje

uvijek je u radnji ja pitam zelis li jos ovu igracku, a ovu, sta mislis o ovoj.....nikada nije galamila niti plakala da nesto zeli po svaku cijenu, cak i u situacijama kad ona nesto hoce, a ja nemam novac u tom momentu, lijepo joj kazem da nema para i to je to, nema frke niti placa

a odjeca je posebna prica, tu mi nista ne promice



moja nije nikada se valjala po podu,plakala za igrackama dok je bila manja...ja joj znam reci ne! inace ja sam ta koja joj bira odjecu i koja ima zadnju rijec...biram da je roba korisna za godisnje doba..da ne prolazi kisa,vjetar..lako za oprati itd njoj dam izbor da izabere boju naprimjer jakne..
znaci sta ona uhvati u ruku nemora znaciti da ce dobiti ipak ima sve sto imaju sva ostala djeca..mislim da je to mnogo:)ako usporedim moju generaciju i nase odrastanje..bilo je drugacije..danas djeca imaju sve! moja zna biti radosna a danas me je razljutila:)

(Odgovor članu pticica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: pretjerana kupovina djeci
13.9.2011 17:30:43   
mamice
IZVORNA PORUKA: anaxx

da user posted image

ali ja opet ne mogu odoljeti pa im svaki dan nešto kupim....

I ja isto svaki dan nesto kupim i onda se ljutim doma da cu mu sve pobacati jer nemogu vise proci od njegovih igracki na podu user posted image


_____________________________

Veliki braco Mihael-14.06.2008
Seka Valentina dosla 20.10.2011

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: pretjerana kupovina djeci
13.9.2011 21:13:59   
inesica
Svatko najbolje zna za sebe, mislim da mi ne pretjerujemo u nicemu, pazim samo da sto kvalitetnije papa, a odjecu kupim najvise rabljenu (jako je jeftina a izgleda kao nova jer ih bebe jako kratko nose). Igracaka smo kupili samo nekoliko didaktickih i to je to. Ostalo je dobio. Za prvi rodjendan nije dobio dar nego smo mu uplatiliu stednju, jer i ovako igracke ne dozivljava, nego mu je sve ostalo po kuci interesantnije. Inace, imamo dobra primanja, i mozemo mu priustiti svasta, ali mi volimo razborito trositi.

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu mamice)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: pretjerana kupovina djeci
13.9.2011 21:28:41   
cuba
Pa rekla bih kako tko. Sve ovisi o financijama i željama.
S obzirom da nam je R prvo dijete dobio je sve novo. Od opreme, robice pa do igračaka. I svega ima koliko mu treba. Mislim da u ničemu nismo pretjerali.
Robicu mu kupujem svako malo, kako naletim na komad koji mi se sviđa, povoljan je i znam da mu treba. Nekih stvari uzmem više tipa ovo ljeto donjeg rublja jer se tek ostavio pelena pa je toga i trebalo više. Niti jedan komad robe koji sam spremila nije ostao nov sa etiketom, sve je nosio.
Što se igračaka tiče tu mm i ja imamo dogovor da mu kupujemo svako 2mj nešto novo tj kad se on vrati sa broda.

Za drugu bebicu planiram to sve ostaviti tako da nije pretjerivanje, sve će to ponovno biti iskorišteno.

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: pretjerana kupovina djeci
13.9.2011 23:38:27   
pepeljuga
Ja mojima s gustom kupim ono sto se meni svidiuser posted image user posted image user posted image
Al moram reci da je sto se tice robe sve i vise nego iskoristeno,sad je stigao treci bebac i za sad mu od robe nista nisam kupila osim za izlazak iz rodilista,sve je jos od prvog,drugi isto vecinom nosi sve od prvog tako da mi nije zao ni kune sto sam potrosilauser posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: pretjerana kupovina djeci
14.9.2011 21:01:51   
natalijax
i da i ne,moj je zasad takav da kad mu kažem idemo kupit sladoled,on če uzet taj slamboš i ništa više neprčka ili da trpa,hvala bogu to je za sad tako,Traktori su mu sad in ,ima igračaka na pretek al što ču kad nemogu odolit neželim da bude zakinut ko ja i moje seke i brat zbog loših financija,Crtiče kupujem da nemoram gledat non stop jedan te isti

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: pretjerana kupovina djeci
15.9.2011 11:03:25   
mariola
Mislim da ne kupujemo pretjerano.
Prvi je i dobio je sve novo, sve što sam kupila je i kvalitetno i dobro očuvano pa će se koristiti i za drugu bebu.
Robu mu kupujem po potrebi ali i kad ima recimo 15 majica za sezonu, kupit ću i 16.tu jer mi je toliko slatka da joj ne mogu odolituser posted image
Igračke isto dobije povremeno.
Kad idemo u šetnju ako mu npr. kupim sladoled, onda nema kinder jaja.
Nije stvar u tome hoću li potrošiti još 8kn za jaje nego ga učim da ne može dobiti sve što pita.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: pretjerana kupovina djeci
15.9.2011 11:09:30   
njanja
sestra mi je nedavno ispričala neku teoriju koju je pročitala, a to je da djeca kada se rode samo žele našu blizinu i smješak, a da onda smo mi ti koji im počinjemo nuditi igračke i navikavamo ih da ih onda u kansijoj dobi sami žele....
slažem se, nije da ne bi preživjeli bez igračaka...
ali igračke su edukativne, zabavljaju ih i danas su dostupnije nego ikad....
ja sam svoju 1. barbiku dobila s 9 god, do tad sma imala one plastične i išli smo po pravu u trst...
danas svaka 2-godišnjakinja valjda ima 1 barbiku...zašto ne. mislim da nitko nije glup da djetetu ne kupi kruh ili hranu, a kupi mu igračku....

jan manje više sve dobio, kupujemo mu sami samo ono što mislimo da ga zanima ili da je dobro za njega....a još nije u fazi da histerično u dućanu traži igračke, zadovoljan je s kinder buenom user posted image

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: pretjerana kupovina djeci
15.9.2011 11:24:26   
danery
pa ne kupujem joj baš puno stvari i igračaka....kupili smo joj dosad doslovno 3-4 igračke,nije baš luda za njima....pa onda radije kupiom voće ili kakav lino ili milk,pa je hepi user posted image
odjeću kupim kako kad,kad iznosi i fali joj,ili ako nešto nađem na sniženju,a treba mi za kasnije....neki dan sam našla zgodne donje dijelove trenerki za 29 kn u mercatoru i centri user posted image taman kad malo zahladi,a ove preraste....
u šetnji joj trenutno kupimo sladoled,tj.kornet i pola kugle,pa je zadovoljna....


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: pretjerana kupovina djeci
15.9.2011 12:03:51   
modesty blaise
ja priznajem da koji put pretjerujem s kupovinom...al nemrem se suzdržati
mislim da bi ga sad sve moglo zanimati pa na igračkama ne štedim...a njega koji put više usrećiuje kopanje po mojim ladicama i razvlačenje suđa...haha

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: pretjerana kupovina djeci
15.9.2011 13:30:41   
lilia
Pa ja mislim da ne pretjerujem, još je mali i ne zna tražiti ali budući da je danas skoro sve dostupno na tržištu i nije tako skupo kao nekad može se svašta i priuštiti djetetu.
I ja sam kao i Njanja prvu barbiku dobila tek kad sam krenula u školu, donesli su mi je prijatelji od mojih roditelja iz Njemačke i savijala su joj se koljena uauuu, kad se sjetim.user posted image
Mislim da smo mi više cijenili te igračke i nismo se razbacivali sa njima kao današnja djeca.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: pretjerana kupovina djeci
15.9.2011 23:22:23   
maryann01
sad je dobro dok su još mali pa ne kuže,ali kad krenu u školu to je katastrofa,svaki dan nešto novo to ovaj ima ovo ili ono pa ako im ne mogu priuštiti odmah su izolirani od društva.govorim iz vlastitog iskustva.

_____________________________

moj quatro
Josip 20.04.2002. 3350gr 50cm
Viktorija 24.07.2003. 3330gr 50cm
Andrej 27.01.2011.3500gr 52cm
Fran 17.02.2015.3200gr 50cm

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: pretjerana kupovina djeci
16.9.2011 0:52:00   
adryosijek
nakupovala sam joj igrackica i robice,dosta nije nosila robice koje sam kupila,a igracke samo baca po podu a ti mama skupljaj ako neces da lomis nogeuser posted image volim joj kupiti ,mada je previse bacanja kad pogledam

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu maryann01)
Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!