|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Što darovati za krstitke?
7.11.2008 12:57:49   
uciteljica
Za nekoliko tjedana smo pozvani kod prijatelja, budućih kumova naše bebe na krstitke u  Zg. Kako sam ja iz male sredine gdje su običaji za krstitke "posebni", tipa donijeti košaru sa voćem, mesom po mogućnosti kokoš, kolačima i to nekoliko vrsta, robica, cvijeće i novci, zanima me da li je je i u Zg. tako. Ako netko ima iskustva s darivanjem na krstitkama podijelite iskustvo?. Koliko novaca je dovoljno? Hvala!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Što darovati za krstitke?
7.11.2008 13:04:12   
Florijan Jakov
mi dajemo novce+nekakvu sitnicu (robica ili igračka, ovisno kaj mi se svidi u danom trenu)...a koliko novaca, pa prema vašim mogućnostima.

_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Što darovati za krstitke?
7.11.2008 13:16:49   
ZVRK
mi(tj.  mm) kada smo bili pozvani uvijek smo kupili nešto od zlata po mogučnosti.ne mora biti veliko ali glavno da je od srca.i uvijek ugraviramo datum da bebač ima za uspomenu kada je bilo

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Što darovati za krstitke?
7.11.2008 13:26:50   
mirna
Ne znam kako je u zg, ali kod nas nas je kum pitao što nam treba.. Kupio nam je neko fancy hranilicu koja se da rastaviti na stolčić i stolicu. Jako praktično. user posted image

Meni se čini najpametnije pitati roditelje što im najviše treba..

Pokloni tipa zlato ili novac su kod nas zastarjeli - barem u mojoj sredini... Novac smo dobili jedino od starije generacije koja nam je bila na krstitkama.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Što darovati za krstitke?
7.11.2008 13:28:57   
ZVRK
moj zvrkić je od svoje prabake dobio biciklu na guranje,a od barbe hodalicu

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Što darovati za krstitke?
7.11.2008 14:35:07   
Dajana
Kod nas u ZG kumovi poklanjaju nešto od zlata, neku robicu i tortu.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Što darovati za krstitke?
7.11.2008 15:40:05   
ninolina
koliko sam shvatila ti nisi kuma već su oni vama, ali opet. Najbolje sad je hit psić sveznalica i novac, mi dajemo po 100eura, donesemo tortu i ok. Zlato ne volim darivati, djete ga sigurno dobije a košta pa mislim da bolje da date više novca pa nek roditelji kupe što im fali

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Dajana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Što darovati za krstitke?
7.11.2008 20:21:43   
Indy
Danas je moderno novac jer s njim nemožeš pogrešiti. I koliko ja znam kum/kuma trebaju kupiti kršteno odjelo za kumče i svijeću, te platiti krštenje u crkvi. Barem je tako ovdje kod mene.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Što darovati za krstitke?
7.11.2008 20:23:27   
troubled
južno, najjužnije je običaj za krštenje bebi pokloniti zlato user posted image

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Što darovati za krstitke?
7.11.2008 21:36:55   
lelo
Najbolje je pokloniti nešto zlatno tipa lančić sa križićem a i jako popularno je darivati u zadnje vrijeme srebrnu žličicu sa ugraviranim imenom djeteta(Leon je dobio takvu za krštenje)

_____________________________

Leon 19.04.2007

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Što darovati za krstitke?
7.11.2008 21:59:45   
Puli
južno, najjužnije je običaj za krštenje bebi pokloniti zlato


potpisujem troubled

sa zlatom se ne može pogriješiti



_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

(Odgovor članu lelo)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Što darovati za krstitke?
7.11.2008 22:03:20   
božica
srebrnu žličicu sa ugraviranim imenom djeteta
jako mi se sviđa(iako nisam vidjelauser posted image )koja sam ja beeee
dobra ideja....

< Poruku je uredio božica -- 7.11.2008 22:04:00 >


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu lelo)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Što darovati za krstitke?
8.11.2008 8:09:15   
uciteljica
Hvala cure. Budemo nešto kupili prema ovim naputcima, user posted image . Pozdrav!

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Što darovati za krstitke?
8.11.2008 10:07:06   
tonkica
I nas su kumovi pitali šta nam treba, pa su kupili Mii hranilicu. Svejedno su joj još uzeli i zlatnu narukvicu, a kuma je još ispekla i tortu. user posted image Od ostalih poklona bilo je svašta: psić sveznalica, privjesak za lančić, još jedna narukvica, slika anđela, lutka, robica, novci. Kako je tko u mogućnosti.
Uglavnom su oni koji su prije došli vidjet bebu i onda dali novac za Krstitke poklonili nešto drugo.


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Što darovati za krstitke?
13.11.2008 17:50:59   
Dora04
Kod nas je običaj za krštenje darovati zlato.
Dora je od kumova dobila zlatnu ogrlicu i križić sa cirkonima, konfete, svijeću, i ogroman cvijetni aranžman (inače je cvjetarka).
Od uzvanika je još dobila lančić, 2 naušnice, 2 narukvice, privjesak, posrebreni album za slike.......

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 15
   [Brisano sporočilo]
6.12.2008 9:02:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu Dora04)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Što darovati za krstitke?
6.12.2008 9:08:43   
FIONA
Isuse koja je tu lova u pitanju!!!
Ja sam maloj od buraza dala uvečati pet fotografija u crno-bijelom izdanju i oramila...uz to sam napravila sama noćnu lampu  bijele boje na kojoj je napisano od male ime, datum rođenje i krštenja!
Prije toga sam joj kupila oblekicu i to je to!
Kuma od moje Katarine je osoba koja zbog svoje ograničene sposobnosti ne radi već prima nešto kao  mirovinu! Ne očekujem puno već od srca! Tako je bilo i sa našim kumovima za vjenčanje!...moram priznati da ne volim ta tradicionalna darivanja...mislim da nitko danas nije baš u tako dobroj situaciji a da se idemo zaduživati, ne dolazi u obzir!!!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 17
   [Brisano sporočilo]
6.12.2008 10:48:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu FIONA)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Što darovati za krstitke?
6.12.2008 10:53:41   
FIONA
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pa draga nisam te napala samo velim kak su ljudi bedasti...to je puno novaca za nešto što će možda dijete kasnije za kojih 20 god zamjeniti za nešto drugo...to sam ja napravila sa svojim zlatom...bilo mi je dugo žao čuvati ali kad su me opljačkali i pola odnijeli a pola nisu našli pomislila sam bolje nešto na meni nego ovo u ladici!!!

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Što darovati za krstitke?
7.12.2008 17:11:07   
Kika83
kod nas je tradicija kupit nešto od zlata ali i novci se isto dajuuser posted image

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!