|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   raspolaganje sredstvima maloljetne djece
5.9.2010 19:49:59   
dominik
dobila iz banke (di imamo dominikovu stednju) dopis da po novom zakonu ja kao roditelj koji uplacuje novce na taj racun iliti zakoniti zastupnik vlastitog djeteta ne mogu dignut vise od 902 kn mjesecno sa racuna, tj za djete od 7-12godina 1.062 kn, za djeze od 13-18 godina 1168kn...za sve vece iznose mora se imati potvrda tj odobrenje od nadleznog centra za soc skrb...
meni je ovo prestrasno i presmjesno...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: raspolaganje sredstvima maloljetne djece
5.9.2010 20:06:43   
Anoniman
http://www.ringeraja.hr/forum/VA%C5%BDNO-do_novca_sa_dj%25%C5%A1tednje_samo_uz_dozvolu_Centra_za_soc%25skrb/m_562228/tm.htm


(Odgovor članu dominik)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: raspolaganje sredstvima maloljetne djece
5.9.2010 20:07:16   
ivanaa
To je već bila tema nedavno....katastrofično je kretenoidno.

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: raspolaganje sredstvima maloljetne djece
5.9.2010 20:29:55   
leilany
IZVORNA PORUKA: ivanaa
....katastrofično je kretenoidno.


potpisujem....



_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: raspolaganje sredstvima maloljetne djece
5.9.2010 21:00:32   
Anoniman
lijepo svaki mjesec digni dozvoljeni iznos i čuvaj doma u čarapi! ili otvori račun na svoje ime i prebaci.
mi to nemamo ali da imamo tako bi napravila. ovo je jako blesavo. ako hoćeš dijete voditi na more, ne možeš.

(Odgovor članu leilany)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: raspolaganje sredstvima maloljetne djece
5.9.2010 21:11:44   
dominik
sorry nisam vidla da teme vec ima...ni me dosta bilo :)...ja bi razumjela da je u pitanju nasljedstvo koje recimo moje djete dobi od dede i bake ili nekaj, al jeb ovo su moji novci koje ja stavljam...ionak smo imali ovu stednju samo zbog rodjendanskih poklona tak da ce minimalan iznos ostat na racunu a drugo prebacujemo...i kaj je 900 kn jedan malo bolji speceraj...ma ludi su...sva sreca da nismo pri parama pa nismo natrpali racunuser posted image

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: raspolaganje sredstvima maloljetne djece
2.11.2010 10:14:55   
jele2405
I ja sam buduća mama koja je svome djetetu htjela otvoriti štednju da sve što dobijemo od rodbine spremimo sastrane (tako sam i ja imala svoju štednu dok sam bila mala). Kako su uveli nova pravila, mislim da ćemo štedit u čarapi ispod madraca...isplativije je. Ne daj bože nekog zla, ne možeš do novaca, tj. možeš samo dobit 902 kune, kao da novci nisu tvoji već bankini. Bez veze.

Treba i vašu pomoć, zanima me na koga da prijavim djete nakon rođenja s obzirom da je ukinut povrat poreza? da li se i dalje isplati iskoristit poreznu olakšicu na roditelja s većom plaćom? ( možda nije pitanje za ovaj forum al ako tko ima iskustva nek mi pomogne)

I <3 MY MIA

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: raspolaganje sredstvima maloljetne djece
2.11.2010 10:18:01   
patka
 
IZVORNA PORUKA: jele2405

Treba i vašu pomoć, zanima me na koga da prijavim djete nakon rođenja s obzirom da je ukinut povrat poreza? da li se i dalje isplati iskoristit poreznu olakšicu na roditelja s većom plaćom? ( možda nije pitanje za ovaj forum al ako tko ima iskustva nek mi pomogne)

I <3 MY MIA



i dalje ti se isplati prijaviti na onoga tko ima vecu placu!!!!!

(Odgovor članu jele2405)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: raspolaganje sredstvima maloljetne djece
2.11.2010 10:20:42   
Bebys
jesi mozda gledala to za stednju U NEKOJ STRANOJ BANCI..JESI ISLA U SLOVENIJU ILI BLIZU KOJU DRZAVU...dali imaju stranci pravo otvoriti stednju...ja mislim da imaju...sto se tice EU...mozes podici lovu stednje kada god hoces...KOLIKO SAM JA UPUCENA...neznam dali je tako i u sloveniji ili madjarskoj ili austriji ili italiji...to su nama bliske drzave..
JESI TO POKUSALA...I DALI SE ISPLATI..
jesi se raspitala u SVIM BANKAMA HR..dali je svugdje isto...ako je toje UZASNO

(Odgovor članu patka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: raspolaganje sredstvima maloljetne djece
2.11.2010 10:24:41   
patka
IZVORNA PORUKA: Bebys

jesi se raspitala u SVIM BANKAMA HR..dali je svugdje isto...ako je toje UZASNO



bebys, nije ti to do banke, to je do zakona koji je donio sabor, sve banke moraju  raditi po zakonu, jedino sto se malo malo razlikuje je iznos koji mozes podici i kako su definirali da li od podizanja novaca mora proci tocno mjesec dana ili mozes dici pare recimo 31.10 pa onda opet 1.11

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: raspolaganje sredstvima maloljetne djece
2.11.2010 10:25:35   
Bebys
ajme a sto neposutuju taj zakon kad SU ONI U PITANJU...mamicu im...user posted image

(Odgovor članu patka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: raspolaganje sredstvima maloljetne djece
3.11.2010 15:11:03   
jele2405

i dalje ti se isplati prijaviti na onoga tko ima vecu placu!!!!!


hvala patka user posted image

(Odgovor članu patka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: raspolaganje sredstvima maloljetne djece
11.11.2010 21:39:05   
MKata
Meni taj zakon i nije tako loš s obzirom da am i ja kao mala imala štednju koju su roditelji potrošili kad im je trebalo , a kad sam krenula na fakultet je bilo gusto...

Osim toga, za "ne daj Bože" slučajeve uvijek možeš dobiti potvrdu od socijalnog s kojom možeš dići koliko treba (ako je za dijete, naravno).

A zamislite kako će biti lijepo kad na 18.-ti rođendan dijete na knjižici bude imalo xy novaca user posted image koji može iskoristiti za daljnje školovanje ili za već nešto korisno!


_____________________________

On ne voit bien qu''''avec le cœur ; l''''essentiel est invisible pour les yeux.

(Odgovor članu jele2405)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: raspolaganje sredstvima maloljetne djece
11.11.2010 21:41:42   
novamama
IZVORNA PORUKA: MKata

Meni taj zakon i nije tako loš s obzirom da am i ja kao mala imala štednju koju su roditelji potrošili kad im je trebalo , a kad sam krenula na fakultet je bilo gusto...

Osim toga, za "ne daj Bože" slučajeve uvijek možeš dobiti potvrdu od socijalnog s kojom možeš dići koliko treba (ako je za dijete, naravno).

A zamislite kako će biti lijepo kad na 18.-ti rođendan dijete na knjižici bude imalo xy novaca user posted image koji može iskoristiti za daljnje školovanje ili za već nešto korisno!



user posted image

ja još uvijek imam knjižicu u jednoj banci koju su otvorili moji kad sam se rodila, samo je problem što moram ići točno na rođendan tamo po šolde...a kada se to desi, heeej, pa možda su se milijuni nakupiliuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu MKata)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: raspolaganje sredstvima maloljetne djece
11.11.2010 21:48:34   
bellly
i meni to isto nije loše... tako su pare najsigurnije. od nas samih. user posted image user posted image user posted image user posted image
ovako smo otvorili jedan žiroračun jer nismo htijeli novce od krštenja stavit na tu štednju baš zbog tog što nemožemo dić, i eto potrošili... malo vamo, malo tamo... i nemaaa...user posted image umjesto da smo stavili tamo i nema dizanja i nema para i doviđenja. user posted image

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: raspolaganje sredstvima maloljetne djece
11.11.2010 21:49:56   
bellly
IZVORNA PORUKA: novamama

user posted image

ja još uvijek imam knjižicu u jednoj banci koju su otvorili moji kad sam se rodila, samo je problem što moram ići točno na rođendan tamo po šolde...a kada se to desi, heeej, pa možda su se milijuni nakupiliuser posted image user posted image user posted image


user posted image daj Bože! user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: raspolaganje sredstvima maloljetne djece
11.11.2010 21:51:06   
pepeljuga
Novamama pa ti si milijunasicauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu bellly)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: raspolaganje sredstvima maloljetne djece
13.11.2010 15:49:57   
niina
Ma totalna koma.......šta još neće smisliti.svaki mjesec se s tim zafrkavam.Recimo skupljam klincima na pčelici i sada hoćeš dijetetu kupiti bicikl ili već nešto i nema......po veći iznosu na socijalnu.....prestrašno.....nedaju ti tvoje novceuser posted image user posted image

_____________________________

Moji anđeli;

M 13.03.2000.
J 28.11.2007.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: raspolaganje sredstvima maloljetne djece
13.11.2010 15:57:07   
pakić
user posted image zakoni

_____________________________

Patrik i Kiki, moja dva sunca

(Odgovor članu niina)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!