|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koji deterdžent za pranje rublja?
4.11.2011 8:13:30   
Ira_

IZVORNA PORUKA: olivija

Ira rodila sam ima 9 godina i znam što govorim,a to što ti sebe ograničavaš u emotivnom smislu je tvoj izbor,a ova tema je izmeđuostalog mojim načinom razmišljanja i doživljajem života povezana s ovom  pričom. Ja nisam pisala o pravima životinja  već o suosjećajnosti prema živom biću,korjen milosti je u suosjećajnosti prema slabijima i nezaštičenima.


Ako znaš što govoriš, onda jedno pitanje. Ti i tvoja obitelj ne koristite nikakve lijekove, cjepiva ili se liječite alternativnom medicinom?

(Odgovor članu olivija)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: koji deterdžent za pranje rublja?
4.11.2011 8:30:07   
kanader
da se nadovežem...ne nosite kožne cipele, tenisice????user posted image user posted image user posted image hm?a pilence pečeno isto ne jedete???a i riba živi u moru i fino pliva dok ne ugrize mamac???ovo je tak kompleksno da mislim da je najbolje uzeti neku zlatnu sredinu....kupujemo AVU(meni fino miriše)a sad na čemu je testirana, nemam pojma.znam da imam pesa, kanarinca, i zlatnu ribicu...i bogme bi se mjenjal sa svakim od njih kak uživaju kod nasuser posted image user posted image recimo, gade mi se ljudi koji drže pse za borbu, smatram ih primitivcima, da ne velim bolesnicima.opet sam otišel predaleko, a tak me lako uvučete u te svoje rasprave... i da svatko može biti alergičan na nešto, nije nužno da to generalno nije dobro.eto klinac mi ne podnosi silanuser posted image user posted image

_____________________________

letio sam nekad, letio i ja...imao sam krila ,krila leptira

(Odgovor članu Ira_)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: koji deterdžent za pranje rublja?
4.11.2011 10:31:23   
elven

IZVORNA PORUKA: Tanjica Tanja

Ja koristim Faks za bijelo i Rubel za šareno rublje. Za sada nemam primjedbi.user posted image



Ja također koristim Faks, ali za sve dječije (šareno i bijelo) i super nam je skida veeeliku većinu i na manjim temperaturama, kupujem ga u metrou ili kauflandu 9 ili 10 kg cca 100-ak kuna. Omekšivač smo tek nedavno uveli za curkinu robu Frosh i usput sam uzela i njihov deterdžent i on mi je ok (Muller) i curka nije dobila reakciju (inače na svaku promjenu osim Faksa smo imali osip)...tekuće za naš šareni i osjetljivi veš nisam izbirljiva kupujem sve što je na akciji, trenutno Dreft.

Koliko je meni poznato, a nije da nešto istražujem Faks i Frosh ne testiraju na životinjama, a Frosh slovi i kao neki bio proizvod...

(Odgovor članu Tanjica Tanja)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: koji deterdžent za pranje rublja?
4.11.2011 10:44:04   
Bubu
Ja sam otkrila kuglice u Gardenu (ima i u bio&bio) od indijskog oraha za pranje rublja. Radi se o plodu koji stvara prirodnu obranu od nametnika i u tom sastavu se nalazi nešto slično sapunu, nemojte me sada držati za riječ...
Uglavnom, sa kuglicama se dobije platnena vrećica i u nju stavite 3-4 kuglice, zavisi koliko je veš prljav, i sve skupa šuknete u mašinu. Omekšivać se ne stavlja jer kuglice omekšavaju vodu, a za miris dodajte 10ak kapi eteričnog ulja po želji u pretinac za omekšivać. Iste kuglice se koriste za 2-3 pranja i onda se bacaju.
S njima sam prala i platnene pelene, tako da znate da dobro operu. Ako ima tvrdokornih mrlji njih predhodno namažem sapunom za mrlje (ima također u Gardenu neki bio).
Veš je mekan i miriši po čemu vi želite, a nema baš nikakvog straha od alergija!!user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu elven)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: koji deterdžent za pranje rublja?
4.11.2011 12:14:04   
olivija
Ma ko priča o idealnoj situacijiuser posted image ,ja pišem o tome da ono što znamo ne ignoriramo ako možemo,a možemo....,što me košta ne koristit Ariel,Persil i sl. već Faks koji nije testiran na jadnim bićima,ignoriram te tvrtke bez velike muke,ja barem kozmetiku kupujem netestiranu na životinjama,a dosta ostalih stvari imaju zamjenu,ali treba imat volje... a vi koji mislite samo na sebe malo se probudite...

_____________________________

16. 11. 2011. stiže nam bebica

(Odgovor članu Bubu)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: koji deterdžent za pranje rublja?
4.11.2011 13:00:34   
elven
Dobro je biti informiran o svemu, tako da po meni i dio sa bio (ljuskicama) i izbjegavanju tvrtki koje testiraju na životinjama, a svakako iskustvo mame (ma koliko puta bilo ponovljeno) o reakciji na neki proizvod je više nego preporučljiv i vrijedan.....user posted image user posted image user posted image user posted image ........Ajde cruke priznajte zar ne.....sve je to dobro znati, ponešto i naučiti...pa nitko nas ne prisiljava da nešto moramo...sve su tu preporuke i iskustva drugih...


U konačnici svatko odluči onako kako smatra da je najbolje, u svemu tako i u odabiru praška za pranje rublja....

(Odgovor članu olivija)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: koji deterdžent za pranje rublja?
6.11.2011 9:45:49   
malizia
koristim Dush i tekući persil, a omekšivač ornel, onaj sa zelenim čepom.

(Odgovor članu elven)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: koji deterdžent za pranje rublja?
6.11.2011 9:53:40   
cuba
Jao žene drage, pa zar se i na temi o deterđentu za robu možete poklati, strašnouser posted image
Nego, ja koristim za bijelu robu Persil tablete, za šarenu tekući Denk mit a omekšivač Silan (bijeli i crveni-bali sensation). Zadovoljna sa svimeuser posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: koji deterdžent za pranje rublja?
6.11.2011 23:04:03   
mamacita

IZVORNA PORUKA: olivija

Ira neću ništa komentirat ti se sama dovoljno iskomentirala...neradi se tu o naučnoj fantastici već o vrlo jednostavnim stvarima...suosjećajnosti prema drugom živom biću i podizanju svijesti...jadne te životinjice...zamisli da tebe netko stavi umjesto njih...znaš kako bi patila....ajmeeee



"Planet of Apes" ili ti "Planet majmuna" - film. Uopce ne bi bilo fora naci se u obratnoj situaciji. Slazem se!

(Odgovor članu olivija)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: koji deterdžent za pranje rublja?
6.11.2011 23:40:57   
Ira_
Joj koje drame oko praška i testiranja na životinjama. Onog trenutka kada budete izbacile sve proizvode koje su nastale od životinja ili su testirane na životinjama( meso za ručak, obuća, lijekovi, itd ) onda se javite, ovako nema smisla biti dvoličan, neću kupovati prozvode testirane na životinjama, ali papat ću meso od životinje koje je ubijeno na tko zna koji način i kako je mučeno...

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: koji deterdžent za pranje rublja?
7.11.2011 0:49:03   
lilia
Volim proizvode koji nisu testirani na životinjama a jesu li životinje mučene ili ne prije nego ih ubiju neću o tome puno razmišljati jer tu i tako ne mogu ništa.

To sam osuđena kupovati što mi se nudi da bih se prehranila.
I da imam dovoljno novaca da si kupujem krzno od nerca, ne bi si kupila jer mi je to odvratno.
Treba odvagnuti za koji proizvod se životinja koristi.
Za lijekove moraju, svidjelo se to nama ili ne. Ali za deterdžent ili pastu za zube stvarno ne treba.

A sad deterdženti: za bijelu robu- ava, od sad ću faks jer nije testiran na životinjama.user posted image
Za šareno- dreft , omekšivač- ornel.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu Ira_)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: koji deterdžent za pranje rublja?
7.11.2011 1:06:27   
olivija
LILIA bravo,lijepo si ovo napisala,ako možemo nekakv minimum napravit zašto ne,malo po malo ljudima ulazi u glavu što se događa s drugim životima i zbog čega....nastojim nać zamjenu uvijek kad god je to moguće...a ti Ira se tješi i dalje da si ti iskrena spram nas dvoličnih,ti si samo uspavana debelo i ne želiš se probudit ali moram priznat da bi te malo opekla s nekom kemijom da se probudiš...barem malo...

< Poruku je uredio olivija -- 7.11.2011 1:10:10 >


_____________________________

16. 11. 2011. stiže nam bebica

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: koji deterdžent za pranje rublja?
7.11.2011 9:10:31   
Ira_
user posted image Svima ljutima!
user posted image sa ove teme!
a i dalje sam user posted image
s toga user posted image koliko god hoćete, ali ja poznajem jednog vegana, koji apsolutno ništa od životinjskog porijekla ne koristi, čak niti lijekove kupuje, nego alt.medicina. E njemu svaka čast i kapu skidam jer je dosljedan svojim uvjerenjima!
user posted image svima i user posted image ako sam nekoga toliko naživcirala, ali mogu vam reći da su ovdje neki jako kratkog fitilja i lakozapaljivi, s toga PEACE i sretno svima!

(Odgovor članu olivija)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: koji deterdžent za pranje rublja?
7.11.2011 10:01:29   
modesty blaise
Eh da...krasne li teme....detergenti koje koristite....kako samo uobičajeno zvučiuser posted image
Koristim Persil i Lenor jer mi fino mirišu i operu veš ...i ....that's all falks!....

hehe...al ja ne bi bila ja da se ne ubacim i malo u vatru....user posted image user posted image user posted image

Ja sam prije svega osoba koja vjeruje u znanost. Stoga se volim informirati prije nego kaj postanem pobornik neke ideje ili činjenice, nakon čega i dalje vjerujem u njenu podložnost promjenama. Jedna od stvari u koju ne vjerujem su i crne, bijele i sve ostale liste koje su zapravo popisi kompanija koje testiraju, odnosno ne testiraju na životinjama.
Kompanije na te liste dospjevaju na jedan jedini način – izjavom o tome testiraju li ili ne svoje proizvode na životinjama. Kako ne postoji zakon koji regulira ovu stvar, sve ostaje na riječima kompanije. Isto tako ne postoji ni zakon koji regulira tko i kako na svoj proizvod smije stavljati naljepnicu kojom označava da proizvod nije testiran na životinjama – tako postoje šanse da, iako ste kupile takav proizvod, on ipak je testiran na životinjama. I još ste ga masno platile  jer ima naljepnicu malog, zelenog zečića. Dakle, ukoliko želite kozmetiku koja nije testirana na životinjama, jedini način da stvarno budete sigurne u to je taj da kozmetiku izrađujete same.
Zakaj se testira na životinjama? Prije svega jer testiranje na ljudima i umjetno uzgojenom tkivu košta. Iako diljem svijeta postoji hrpa siromašnih ljudi koji bi vrlo rado pristali na to da budu pokusni kunići kako bi prehranili svoju obitelj. No, sa životinjama je to puno jednostavnije – njima nije potrebno plaćati niti rad niti zdravstveno osiguranje. Kako tvrtke diljem svijeta u konačnici pokreće jedna jedina stvar – novac, odabir životinja kao pokusnih subjekata logičan je izbor.
Razmišljajući srcem, nisam za testiranje na životinjama jer je brutalno, a i znam da tkivo te organizam životinja nisu identični čovjekovom tkivu i organizmu, pa to što će se neki proizvod pokazati ispravnim na zamorcu ne znači da će biti ispravan i za mene. No, logičnim razmišljanjem i razmatranjem svega što sam naučila o ekonomiji, znam da je to trenutno najlogičniji i najpovoljniji izbor brojnih kozmetičkih i farmaceutskih kompanija. Stoga smatram da će morati proći još mnogo, mnogo vremena prije nego što se po tom pitanju nešto promijeni.

eto.....user posted image

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu Ira_)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: koji deterdžent za pranje rublja?
8.11.2011 8:37:37   
mamica29
Ja sam prije svega osoba koja vjeruje u znanost. Stoga se volim informirati prije nego kaj postanem pobornik neke ideje ili činjenice, nakon čega i dalje vjerujem u njenu podložnost promjenama. Jedna od stvari u koju ne vjerujem su i crne, bijele i sve ostale liste koje su zapravo popisi kompanija koje testiraju, odnosno ne testiraju na životinjama.
Kompanije na te liste dospjevaju na jedan jedini način – izjavom o tome testiraju li ili ne svoje proizvode na životinjama. Kako ne postoji zakon koji regulira ovu stvar, sve ostaje na riječima kompanije. Isto tako ne postoji ni zakon koji regulira tko i kako na svoj proizvod smije stavljati naljepnicu kojom označava da proizvod nije testiran na životinjama – tako postoje šanse da, iako ste kupile takav proizvod, on ipak je testiran na životinjama. I još ste ga masno platile  jer ima naljepnicu malog, zelenog zečića. Dakle, ukoliko želite kozmetiku koja nije testirana na životinjama, jedini način da stvarno budete sigurne u to je taj da kozmetiku izrađujete same.
Zakaj se testira na životinjama? Prije svega jer testiranje na ljudima i umjetno uzgojenom tkivu košta. Iako diljem svijeta postoji hrpa siromašnih ljudi koji bi vrlo rado pristali na to da budu pokusni kunići kako bi prehranili svoju obitelj. No, sa životinjama je to puno jednostavnije – njima nije potrebno plaćati niti rad niti zdravstveno osiguranje. Kako tvrtke diljem svijeta u konačnici pokreće jedna jedina stvar – novac, odabir životinja kao pokusnih subjekata logičan je izbor.
Razmišljajući srcem, nisam za testiranje na životinjama jer je brutalno, a i znam da tkivo te organizam životinja nisu identični čovjekovom tkivu i organizmu, pa to što će se neki proizvod pokazati ispravnim na zamorcu ne znači da će biti ispravan i za mene. No, logičnim razmišljanjem i razmatranjem svega što sam naučila o ekonomiji, znam da je to trenutno najlogičniji i najpovoljniji izbor brojnih kozmetičkih i farmaceutskih kompanija. Stoga smatram da će morati proći još mnogo, mnogo vremena prije nego što se po tom pitanju nešto promijeni.
potpisujem modesty blaise

Za bijelo rublje Persil sensitive ili Sensitive plus, za šareno Dreft sensitive a omekšivač Ornel baby sensitive. Ja sam protiv testiranja na životinjama, ali koristim proizvode koji mi najviše odgovaraju.

< Poruku je uredio mamica29 -- 8.11.2011 8:40:34 >


_____________________________

JAN 04.05.2006.

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: koji deterdžent za pranje rublja?
8.11.2011 11:36:34   
anaxx


Domaći tekući deterdžent za pranje rublja
 
Potpuno jednostavno i prirodno, bez ikakvih otrova, bez uništavanja posuda i bez upotrebe zaštitnih maski i rukavica.
Recept: 100 g Alverde sapuna, miris prema izboru (ima ga za kupiti u svim DM-ovim trgovinama), 3 litre vruće vode (voda mora biti vruća, ali ne smije zakipjeti), 1 jušna žlica vrhom puna sode bikarbone, 30 kapi kvalitetnog eteričnog ulja (miris prema izboru)
Jedina preporuka je da se deterdžent radi u plastičnoj posudi i miješa sa plastičnom kuhačom (navodno se u dodiru sa staklom ili metalom jako stvrdne). Postupak: sapun naribati i preliti sa otprilike 1 litrom vruće vode i miješati dok se ne rastopi, zatim dodati sodu bikarbonu (ona će sapunastu smjesu zgusnuti), dobro promješati i dodati ostatak vruće vode i 10 kapi eteričnog ulja. Smjesu još jednom dobro promješati i ostaviti da se hladi na sobnoj temperaturi. Tokom hlađenja potrebno je smjesu vrlo često promiješati, jer se tijekom hlađenja smjesa gusne. U skroz ohlađenu smjesu umiješa se 20 kapi eteričnog ulja, te se ulije u plastične boce sa širim grlom (ja koristim staru ambalažu od omekšivača). Za strojno pranje koristi se 200 ml, direktno u bubanj (ulijem u onu plastičnu kuglu od kupovnih tekućih deterdženata). I to je to... rublje je fino mekano, tako da omekšivač uopće nije potreban.



recept je s coolinarike: http://www.coolinarika.com/slika/651839/
nisam probala, ali ako netko ima želju...user posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 8.11.2011 11:38:40 >


_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu mamica29)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: koji deterdžent za pranje rublja?
9.11.2011 13:25:26   
L.P.
Otkako sam prešla na Faks prezadovoljna sam!Bijelo rublje mi je super bijelo a na dječjem nema mrlja.Ako neku groznu mrlju ne opere baš od prvog nakon drugog pranja više je nema.Omekšivač je uglavnom Ornel,trenutno imam onaj novi natural&sensitiv rozi i predivno mi miriši.Posebno sam ponosna što naša Saponia ima tako dobre proizvode!user posted image

_____________________________

Nina rodjena 12.11.2006,
braco Marko 7.4.2009.
braco Ivan 2.5.2010.

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 67
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!