|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisani korisnik]
12.5.2010 17:00:31   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ultimatumi
12.5.2010 17:02:05   
Bebys
pa ja sam onda za ucjenu nazalost...ali to pali...pa kako god ruzno zvucalo...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ultimatumi
12.5.2010 17:04:41   
inna
ma joj kao da je nama netko davao izbora i objašnjavao se s nama pa smo ispali skroz normalni. Baš je moja mama imala živaca u 6h ujutro razgovarati o tome što ću obući. Navukla je na mene šta je pripremila i odvukla me u vrtić. Mislim da kroz igru i u slobodno vrijeme možemo im pokazati kako odlučivati i dati im da pregovaraju, ali kad je 5 do 12 sori bejbe, ali ja sam starija. barem dok ne nauči

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 3
   [Obrisani korisnik]
12.5.2010 17:08:01   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu inna)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ultimatumi
12.5.2010 17:08:20   
novamama
ja sam protiv ultimatuma tipa 'zato što ja tako kažem!'...

više odabirem rješavanje tipa Ili-ili...npr. ili ćeš pospremiti plišane igračke ili kockice, a ja ću ti pomoći....uglavnom ili-ili opcija, ali naravno da se napravi što treba....

u dosadašnjoj praksi je palilo jako dobro...djeca moraju imati izbor i onda uvijek nešto od ponuđenog odaberu...

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ultimatumi
12.5.2010 17:09:42   
novamama
IZVORNA PORUKA: cvrčak

Zapravo me na temu potakla moja kuma sinoć na kavi:ima sina koji ima 7 godina i tek sada si je sam počeo dupe brisati(i ići sam na wc piškiti)user posted image  Kaže:on neće.
Ja ju pitam:A zašto mu ne kažeš ti si veliki dečko izvoli si sam guzu brisati ili idi ukakan. Tako bi ja.
Ona meni kaže:NE želim mu postavljati ultimatume. Ne želim da bude uvrijeđen.user posted image  I sa svim je tako. nekada ga još i hrani.


ovdje bi išlo pitanje tipa: 'ili ćeš obrisati guzu papirom, ili ćeš se okupati u kadi, ti odluči'

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ultimatumi
12.5.2010 17:10:55   
lidac0605
IZVORNA PORUKA: Bebys

pa ja sam onda za ucjenu nazalost...ali to pali...pa kako god ruzno zvucalo...
potpisujem...pa kud bi ja došla sa njih troje da im puštam...nema toga kod nas-red i disciplina...malo gestapovski,ali kad imaš više djece nemožeš drugačije,inače nastaje totalni kaos i anarhija...

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 7
   [Obrisani korisnik]
12.5.2010 17:11:07   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu novamama)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ultimatumi
12.5.2010 17:12:54   
osobno
Ja se ne sramim reć da ja Luku redovito, bar jednom dnevno "ucijenim" jedino zbog jela, jer je tako teško natirat ga pojide, a bolje i ultimatum, nego da umre od gladi.
Prije svega, on je meni dosta razuman, ali kad se zainati, bude i suza i "neću" i slično.
Pa ako on zna, a vidim da zna kad napravi nešto loše, posrami se i ispriča, isto tako znam da shvaća da kad mu kažem"ako ne pojideš juhu, nema ić na plažu", da ga to neće ostavit emocionalno zakinutog, nego sitog, ne vidim neku štetu u tome.
I najiskrenije mislim da su granice odgoja ozbiljno poljuljane, jer više nije prihvatljivo biti "strog", digod zavikat na dite, ili malo po guzi, dakle, ne tuć dite, bože sačuvaj, nego tek toliko da osjeti da više ne može, jer oni ispituju granice, svaki dan.
I za sve šta činimo bi tribali pitat pedagoge, čitat knjige(kojih sam pročitala masu), i uz to odgojit idealno dite?
Pa ljudi moji, živimo u svitu u kojem više nije sigurno kad pustiš dite vani da će ti se vratit(ovo je figurativno), i po meni ultimatumi i ponekad strogoća neće rezultirat lošim, nego krajnjim pozitivnim rezultatom.

_____________________________

Biti manjina nekad nije najpametnije, al'' je to mnogo bolje nego biti većina, ako je većina ovakva kakva je. Ne dajte se primitivcima. Ova bajka će se završiti. Pretvorićemo se u bundeve, u miševe, u konje...
A miševi smo već i ovako.

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ultimatumi
12.5.2010 17:22:39   
danery
ja mislim da djeci treba dati OPCIJE...to bi ti rekla ultimatum...
ili-ili...ali u nekim stvarima smatram da su djeca premalena za odlučivanje i jednostavno treba napraviti kako roditelj kaže...

a to za kumu i njenog sina,helllooooooooooooo user posted image oni se dogovaraju...ne,nego on njom manipulira...a ona nek mu briše tur do 45 ako se tako dogovore...

neki dan sam bila u tl i vidim mamu i tatu sa sinom u kupovini...mali (nekih 5 god) navalio na neko ogledalo od 200 kn i baš mu to treba i hoće...od silnih dogovora i pregovora na kraju je mali ucjenjivao njih,bacio se na pod i zaurlao preko cijele trgovine na oca SRAM TE MOŽE BITI AKO MI NE KUPIŠupirući prstom u njega...čovjek je skoro u zemlju propao...meni je došlo da tog kmezdravca načupam skupa sa roditeljima jer si tako što dozvole....




_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 10
   [Obrisani korisnik]
12.5.2010 17:29:13   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu danery)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Ultimatumi
12.5.2010 17:48:38   
novamama
IZVORNA PORUKA: cvrčak

IZVORNA PORUKA: novamama

ja sam protiv ultimatuma tipa 'zato što ja tako kažem!'...

više odabirem rješavanje tipa Ili-ili...npr. ili ćeš pospremiti plišane igračke ili kockice, a ja ću ti pomoći....uglavnom ili-ili opcija, ali naravno da se napravi što treba....

u dosadašnjoj praksi je palilo jako dobro...djeca moraju imati izbor i onda uvijek nešto od ponuđenog odaberu...


Ma,da,tako i ja ili daj ruku ili ne idemo u park. Ali ipak je ucjena,ne? Meni se to ne čini kao loša odgojna metoda.
Ako većina vas misli da je zbilja sam ju spremna ukinuti


to je ultimatum, ali ne bi bio da kažeš nešto tipa: 'daj mi ili desnu ruku ili lijevu ruku, ti odaberi'

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ultimatumi
12.5.2010 18:08:37   
xxl
A čuj ima stvari koje može,koje nemože i oko kojih se možemo dogovoriti.
Po školskim primjerima svašta je izvedivo al kad mi moj 10togodišnjak digne živce sva ta teorija pada u vodu.Svašta znam reći i napraviti da ga izvedem na pravi put.Negdje ću pogriješit to je sigurno.Al sigurno ću dat sve od sebe da ga što manje zeznem.


_____________________________

Patrik 04082000
Paolo 30092008
Paula ili Pacifik
Ivanaa

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 13
   [Obrisani korisnik]
12.5.2010 20:39:28   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu novamama)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Ultimatumi
12.5.2010 20:53:03   
ZVRK
i ja zvrkića ''ucijenim'' i ne žalim zbog toga

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Ultimatumi
12.5.2010 21:00:07   
curice
IZVORNA PORUKA: lidac0605

IZVORNA PORUKA: Bebys

pa ja sam onda za ucjenu nazalost...ali to pali...pa kako god ruzno zvucalo...
potpisujem...pa kud bi ja došla sa njih troje da im puštam...nema toga kod nas-red i disciplina...malo gestapovski,ali kad imaš više djece nemožeš drugačije,inače nastaje totalni kaos i anarhija...


prepisujem


_____________________________

Mamine princeze x 3

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Ultimatumi
12.5.2010 21:13:20   
uciteljica
IZVORNA PORUKA: cvrčak



Preispitujem se ovih dana da li su ultimatumi zbilja toliko loši,jer ja u bitnim stvarima jednostavno ne mogu(i ne želim) drugačije.
Sve drugo iziskuje višesatne pregovore,suze,a ovo pali uz vrlo kratko negodovanje.
I "ucjena"je ipak vrsta izbora ne?.



user posted image user posted image user posted image zanima me mišljenje zg_cinika o ovoj temi  jer je mene "oprao" na sličnoj temi neki dan, user posted image user posted image user posted image .
Ja sam počela uvoditi ucjene i ne msilim ništa loše o njima dok rade i postižu rezultate.


_____________________________

Ja sam PAUVA!!!!
30.01.2009.




(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Ultimatumi
12.5.2010 21:21:38   
MiniMama
ne smatram da je ultimatum nešto loše. svakako je bolja varijanta od zapovjedi, deranja i batina. pa u tom slučaju, zašto ne?? kad me se stjera u kut, šta da radim? da ju pustim van u tajicama i sandalicama, a vani je -10? ja se radije borim s njenim revoltom nego s upalom pluca. s druge strane, ultimatum tipa ako mi pomogneš pospremiti boravak prije spavanje, imat cemo više vremena za čakulu i film prije spavanja zna biti jako efikasan. to je fina verzija  prasice mala neuredna, razbit cu nos zbog tvog veša po podu, ako ga ne pospremiš, letiš skupa s njim kroz prozor user posted image

iskreno, ne znam di bi bila da tako ne postupam. u vrapcu vjerojatno. ako sam zato loša majka, mozda bi zbilja trebala početi s batinama. ili se pripremiti da cu napraviti male debilčeke od djece koja ce maltretirati ne samo mene nego i sve oko sebe. granice moraju postojati. ja volim svoju djecu, ali dok god sam ja odgovorna za njihovo zdravlje i odgoj, slašat ce me. pa bilo to na lipe rici i objasnjenje ili ultimatum, njihov izbor.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Ultimatumi
12.5.2010 21:27:42   
Gogule
ja sam ZA ultimatume. i uvijek ću biti. nerazumijem sad te NOVE metode..... svi smo mi rasli i odrasli i sa ultimatumima i sa batinama i nadam se da smo dobro ispali. ja ne želim da moja djeca budu "mlaka" no red se mora znati, a kod nekog pali samo tako. i to mi je sasvim normalno kad bi npr. Roko crtani a nije pospremio lego kockice ja kažem može ali tek kad pospremiš, joj on je umoran, ok. onda nema crtanog. i šta je tu loše kad on onda pospremi ??

_____________________________

ROKO 20.10.2005.
KLARA 20.08.2009.

(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Ultimatumi
12.5.2010 21:44:10   
zg_cinik

IZVORNA PORUKA: uciteljica


user posted image user posted image user posted image zanima me mišljenje zg_cinika o ovoj temi  jer je mene "oprao" na sličnoj temi neki dan, user posted image user posted image user posted image .
Ja sam počela uvoditi ucjene i ne msilim ništa loše o njima dok rade i postižu rezultate.



nije stvar mišljenja...nego postupanja...
ak se nekaj "mora"... onda nema: pregovaranja...dogovora...biranja...ultimatuma...il kajjaznam...
onda se tak napravi...i šlus...
u početku ima... manje ili više protestiranja...
al klinci vrlo brzo nauče kad su došli do granice koju ispipavaju...
jedino pravilo je biti dosljedan... ne ovisiti o trenutnom raspoloženju...pa jednom nešto ne dopustiti...drugi put dozvoliti...naravno računaju se i "osobe sa strane"...njih upozoriti na ono što ne dopuštaš, i da bu kikič dobil po riti ili porciju galame zbog njih...
user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

zg_user posted image magda & zg_user posted image franko...(nije mituser posted image )

user posted image

(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Ultimatumi
12.5.2010 21:55:44   
novamama
IZVORNA PORUKA: cvrčak

novamama to je palilo dok je bila mala,tipa dam joj dvije iste pelene i kažem odaberi koju ćeš,ali sada kada je starija  to ne pali jer dobijem odgovore tipa:šta je tebi iste su te dvije,ili rekla sam da ne želim dati ruku,ni jednu(doslovno),ili tako..Kada su stariji(barem moja)to su pravi mudrijaši sa bogatim vokabularom i jednostavno sva ta trik pitanja padaju u vodu.



dala sam banalni primjer, ali uvijek ima mogućnosti ili/ili, što je puno bolje od 'jer ja tako kažem'...

slažem se i sa cinikom (za divno čudouser posted image )

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Ultimatumi
12.5.2010 21:56:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: curice

IZVORNA PORUKA: lidac0605

IZVORNA PORUKA: Bebys

pa ja sam onda za ucjenu nazalost...ali to pali...pa kako god ruzno zvucalo...
potpisujem...pa kud bi ja došla sa njih troje da im puštam...nema toga kod nas-red i disciplina...malo gestapovski,ali kad imaš više djece nemožeš drugačije,inače nastaje totalni kaos i anarhija...


prepisujem



slažem se, tak je i pri nama user posted image

(Odgovor članu curice)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Ultimatumi
12.5.2010 21:59:07   
Anoniman
i ja se slažem sa ciničarom user posted image user posted image


ma, čak si ozbiljno razmišljam da si kupim fućkaljku (ko kapetan iz "Moje pjesme, moji snovi") ili zvonce, ko u samostanu... kad nastane frketina, tak i tak niko nikoga ne čuje, pa mi treba neki jači zvuk da to doteram u red! user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Ultimatumi
12.5.2010 22:53:08   
uciteljica
Slažem se i ja da kad se nešto mora, mora se, ali opet ako se može bez galame, bacanja po podu ili urlika uz plač biram ovo drugo pa i uz pomoć ultimatuma.


_____________________________

Ja sam PAUVA!!!!
30.01.2009.




(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Ultimatumi
13.5.2010 8:56:55   
sig
Ja u prosijeku nisam za ultimatume.... mi se unaprijed dogovorimo... npr. idemo prošetati i ja kažem; OK idemo ali vani je jako sunce morati ćemo uzeti šeširić i ona se tu složi i već pri izlasku iz kuće ponovimo utvrđeno gradivo; kako mi mora dati ruku, kako nećemo vikati, kako ćemo usput skočiti u dućan kupiti sokić i još nešto što ona bude htijela!
Ponekad kada smo i ona i ja već umorne i vrijeme je spavanja ne postoji drugo riješenje nego ultimatum... ali u prosijeku ga izbjegavam... dopuštam joj da shvati razloge ... jako puno vremena razgovaram sa njom i objašnjavam joj zašto se nešto mora a zašto ne... tu nam čak pomaže i jedan crtani (na Kika) Henry - on je zločesti dečko i ništa ne sluša i onda ona ne želi biti zločesta kao on i sve vas posluša user posted image
Ponekad se u životu moraš i snaći!!

_____________________________

imam dvije ljepotice jedna ljepša od druge

(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!