|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   šta kad vam se teta ne sviđa
6.5.2010 21:56:55   
Gogule
evo ovako da krenem tjedan prije događaja.
U razgovoru s tetom (uvijek joj se žuri ali onako nepristojno se okrene) btw. znam ja da se ne bi smjelo pričati s tetama ali ovdje nema određenog dana za npr.informacije što smo imali u starom vrtiću.,... pitam da li je jeo, da li je spavao... teško odgovara i onda sam joj rekla da je Roko dijete koje ne priča o događajima u vrtiću, kad ga pitam kako je bilo kaže super, šta su radili.. igrali se, šta su jeli, uvijek je juha i meso user posted image
prošli tjedan... pokupio ga mm i došli su doma, kaže mm reci mami šta se desilo danas i dijete propričalo : pratio je prijatelja i stao je na tanjur i ovaj se razbio.teta mu je rekla da više ne dolazi u vrtić, a to ga je jako pogodilo jer on je dijete koje obožava vrtić i plače kad ne ide. Pitala mm, on kaže bila je druga teta, samo je rekla da je razbio tanjur ali da ona nezna detalje.OK, mislim si ja idem ja sutra po njega čim sam došla na vrata ona onako Roko je jučer razbio tanjur, ja kažem da rekao mi je , pa ako je važno dajte pa ćemo zalijepiti.(I jesmo)ona: je jako je važno jer im je to za igru. HALLLLOOOOOO šta se djeca igraju sa glinenim tanjurima , pa donijet ću vam ja plastične..ja: a šta da je on razrezao nogicu? ma nebi pa mi pazimo? to je njen odgovor. ne kužim ju? para mi je krenula na uši pa sam ju onda pitala kako mi je rekao da mu je rekla da više ne dolazi u vrtić, a ona kaže ma to sam mu rekla da se malo zamisli jer znam koliko voli vrtić i da pazi kuda staje, a ja : pa šta ako već imaju takve tanjure on stoji na podu? pa neka od curica ga je ostavila... Molim vas lijepo, šta su to odgovori od tete u vrtiću???????
znam da sam sad malo zakomplicirala ali nadam se da ćete shvatiti bit.

ovaj tjedan...idu na izlet... znam onako u podsvijesti da djeca do 5 godina nemogu ići , no ipak mislim si pitat ću. i naravno mm naleti na tu "DRAGU" tetu i pita, a ona mu se cinično nasmije i kaže nemože. pita mm a zašto? (a znao je da je vjerojatno razlog 5 god, a samo naš Roko i još dvoje nemaju 5, ostali su školarci u 9 mjesecu) a ona pa nema 5 godina.

samo ti njeni nastupi nam uopće ne idu u glavu, taj ton kojim ona odgovara ..neznam...

jučer se je zaigrao i popišao je gaće dok je došao do kupaonice ( to se zna desiti jer uvijek čeka zadnji tren pa malo krene) i pitala ga je jel ima rezervu a on je rekao da nema i dala mu je od prijatelja. Hej pa mogla si pogledati u njegovu kutiju i vidjeti da ima sve duplo. MM je rekla da je Roko rekao da nema i ona nije provjeravala.......
sutra samo zbog nje predajem opet u drugi vrtić za upis mada tko zna i ako ga uspijem prebaciti da li će biti neka još gora,
Roko kada ga pitam kaže da su obe tete dobre pa nisam pametna da li mi to preuveličavamo??

_____________________________

ROKO 20.10.2005.
KLARA 20.08.2009.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: šta kad vam se teta ne sviđa
6.5.2010 22:23:11   
mirna
hm... ni meni nisu tete 100% po mom okusu, ali... meni je u biti najvaznije kako se dijete osjeca, ako vidim da je njemu dobro tamo (sada trenutno je...user posted image ) onda mogu i jednu takvu tetu trpiti...

malo cudne odgovore ima... slazem se... kao da ju je netko prisilio da radi sto radi....user posted image

mislim da je za dijete stres uvijek kada promijeni sredinu, zbog toga ga ja ne bi prepisala u drugi vrtic nego bi nekako pokusala pronaci zajednicki jezik s tetom...

(Odgovor članu Gogule)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: šta kad vam se teta ne sviđa
6.5.2010 23:38:15   
Gogule
zato sam na 100 muka, jer Roko ništa ne prigovara, njemu tete nisu bitne nego prijatelji. on se sa svima odmah sprijatelji. U 9 mjesecu je došao u ovaj vrtić i od prvog dana mu je super, nije bilo nikakvih problema, pa ni sama neznam da ga opet prebacim da li bi bilo??

_____________________________

ROKO 20.10.2005.
KLARA 20.08.2009.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: šta kad vam se teta ne sviđa
7.5.2010 8:08:40   
Njofra
Za početak vidiš pa baš mi je žao što ti se nije javila niti jedna od teta čuvalica a znam da ih ima na rr, no dobro. Dragi ti je sinek Roko vidiš kak djete voli igru i društvo svaka pohvala user posted image . I vjerujem ti da ti je prikipilo jer su zaista odgovori koje govori dotična teta ne profi. S druge strane je pitanje na koga ćeš naletit u drugom vrtiću a i djete mjenja društvo pa ja ne bi tak. Vjerujem da nije ta teta samo prema vama tak raspoložena. Po mom njezino ponašanje nije ok i sve si joj dobro rekla. Sretno!

_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu Gogule)
Neposredna veza do poruke: 4
   [Obrisani korisnik]
7.5.2010 8:41:25   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Njofra)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: šta kad vam se teta ne sviđa
7.5.2010 9:18:39   
Zvonki
IZVORNA PORUKA: Gogule

zato sam na 100 muka, jer Roko ništa ne prigovara, njemu tete nisu bitne nego prijatelji. on se sa svima odmah sprijatelji. U 9 mjesecu je došao u ovaj vrtić i od prvog dana mu je super, nije bilo nikakvih problema, pa ni sama neznam da ga opet prebacim da li bi bilo??


Ako je njemu dobro, ne bih još ništa poduzimala. Možda smo mi odrasli ipak kritičniji i skloniji gledati svaku manu drugima. Djeca su ipak bolja i manje kritična bića user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Gogule)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: šta kad vam se teta ne sviđa
7.5.2010 9:31:03   
njanja
IZVORNA PORUKA: Gogule

sutra samo zbog nje predajem opet u drugi vrtić za upis mada tko zna i ako ga uspijem prebaciti da li će biti neka još gora,
Roko kada ga pitam kaže da su obe tete dobre pa nisam pametna da li mi to preuveličavamo??
 Kao prvo mislim da ga ne smiješ prebaciti u 2. vrtić jer uvijekj će mu se u životu naći neki profesor kansije koji mu se manje sviđa, ali to ne znači da ćeš ga ispisivati iz škole.Naruči se kod teta (OBJE) na razgovor (informacije), dogovorite termin, a ako ne žele ili se izmotavaju, traži razgovor sa njima + ravnatelj vrtića ili pisiholog pa da vide da se ozbiljno brineš za svoje dijete. MM i ja smo bili u sr na informacijama, prvo su se tete začudile i pitale koji je razlog naše inicijative. Ja sma rekla da smo do sada bili samo 1 i da kada ga dovodimo i odvodimo iz vrtića da je uvijek nabrzaka i da ne stignemo ni čuti sve što se dešava..Drugi razlog je da vidimo što možemo mi kao roditelji promijeniti kod Jana (složili smo se u puno stvari), 3. da nam daju savijete oko nekih stvari (Janova trenutačna tvrdoglavost, izazivanje i ne prihvaćanje autoriteta) i 4. da vidimo s kim se druži, s čim se igra, šta ga u vrziću veseli...1,5 h smo ugodno razgovarali i kansije su nam tete rekle da nema puno roditelja koji uopće žele sve ovo čuti.... Moja postavka je-ako je moja mama mogla ići svaka 3 mjeseca za mene odlikašicu na informacije, mogu i ja za svoje dijete koje ima 2 godsine, ne priča i ne može mi prenjeti ono što se dešava... Tako da, traži sastanak, lijepo se porazgovaraj, daj teti do znanja da je ona tamo da odgaja tvoje dijete, da si ti ta koja to radi doma, prihvati savijete, ali i njoj daj do znanja kako stvari stoje i vidjet ćeš da će se teta promijeniti...

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Gogule)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: šta kad vam se teta ne sviđa
7.5.2010 9:39:00   
danery
draga,svaki ti vrtić -bolje rečeno svaka skupina  ima svoje...neki imaju te razgovore,neki nemaju...ovisno o odgojiteljima....
nije mi jasno što rade glineni tanjuri u dječjoj kuhinji user posted image
i ja sam odgojiteljica,i takvo što nisam baš vidjela u dječjim sobama...a i ako je razbio,pa nije smak svijeta,ako je tamo za igru,pa onda neće djeca gledati u njega...ali sva sreća pa se nije koje dijete ozlijedilo...
e sad što teta neće pričati,to kužim u jednu ruku jer znam kako je kad dođu roditelji po djecu i nastane gužva...ja se nađem u situaciji da maltene neke roditelje ne stignem ni pozdraviti,ali to je rijetko...
ako imaju pitanja,nastojim odgovoriti bar dio onoga što ih zanima,ali ne mogu baš stajati na vratima i razgovarati dok djeca u sobi ustaju i oblače se,uzimaju užinu i sl....
zato im nekako više vremena ujutro posvetim kad dovode djecu,manja je gužva...
a ako trebaju neki razgovor opširniji o nečemu,pa zašto ne bih ljudima izašla u susret i porazgovarala s njim,ionako je i meni u interesu što bolji odnos sa njima i njihovim djetetom kojem sam ja ipak teta i koje sa mnom provodi određeno vrijeme u vrtiću...

za rezervne stvari...ja uvijek sa djetetom idem vidjeti u torbu ima li presvlaku jer oni ćesto zaborave,a što će meni biti za te 2 sekunde...a za ručak naši roditelji imaju jelovnik za svaki dan izložen na ulazu u vrtić,pa odmah mogu vidjeti što su djeca ručala...

i konačno,ispis iz vrtića jer se sa tetom ne razumiješ najbolje nemoj uzimati kao konačnu opciju dok ne probaš razgovarati s njom...ako je djetetu ok,nema smisla prebacivati ga u drugi vrtić...znači po meni ostaje samo poraditi na komunikaciji vas odraslih...

sretno user posted image

_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu Gogule)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: šta kad vam se teta ne sviđa
7.5.2010 9:50:14   
lidac0605
Takvoj teti treba malo pokazati zube jer nije tamo dijete zbog nje nego ona zbog djeteta i uostalom za to je plaćena...
I mi imamo jednu takvu u vrtiću,koja je sad doduše na porodiljnom...i ist krenulo još sa Laurom,kad je išla...ona je odmalena bila živo dijete i jako tvrdoglavo-da bi ona mene dočekala jedan dan i onda:Laura je ovakva,Laura je onakva,veli ona ne može njoj na kraj user posted image  Meni odma počne kosa rast i onda sam joj odbrusila-ja reko 1.školovali ste se za odgajatelja,2.za to ste plaćeni da se bavite s tom djecom,3.ako vas 1 dijete izbacuje iz takta očito da niste za ovaj posao...iza toga je sve bilo divno i krasno...dok nije došo Bruno k njoj-opet ista priča,ovakav je,onakav je i to svaki dan i to samo ona user posted image drugim tetama je ok...Onda sam joj rekla da očito s njom nekaj nije u redu kad samo ona ima prigovore-više nikad niš nije rekla...
Pa mislim si,piuser posted image  ti materina,pa jel ja plaćam 600 kn po djetetu-e pa onda ima da se i baviš s njim...
Isto tako je ista ta teta rekla Bruni da nek mu mama kupi cipele na čičak i nek mu ne oblačim hlače koje imaju gumb i ciferšlus jer si on to nije znao sam zavezat odnosno zakopčat user posted image  Mislim ono-no comment...očito neke nisu za taj posao...

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: šta kad vam se teta ne sviđa
7.5.2010 13:05:09   
Bebys
a joj tem vrtic..necu o ovome...user posted image

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: šta kad vam se teta ne sviđa
7.5.2010 13:06:20   
Bebys
on se vjerovatno voli jako igrati sa djecom...a u svakom vrticu moze ti problema..to je normalno...a cuj ako je malenom svejedno bolje onda drugi vrtic...

(Odgovor članu Gogule)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: šta kad vam se teta ne sviđa
10.5.2010 21:07:07   
Gogule
hvala cure, sve ste baš napisale onako kako si i ja mislim.
crvčak, zvonki... znam ja da mi imamo drugačije poglede od djece , mom Roku je bitna samo igra i prijatelji.
njanja.... da i ja tako mislim..u starom vrtiću su postojale uz roditeljski koji je bio 4x godišnje i informacije svaku srijedu , i odlazila sam, ovdje nema informacija a roditeljski je bio na početku godine kad je bilo govora samo o programu.
danery....drago mi je da se i teta javila. znači da nisma luda kad mi nije jasno šta se igraju sa takvim stvarima. vjerujem da je i njima teško jer su samo Roko i jedna curica 4-godišnjaci, par ih je 5-godišnjaka, a 12 je predškolaca i oni su trenutno " glavni ". niti ja ne volim, i znam od prije da razgovor mora kratko trajati, no bilo bi u redu da bar jednom mjesečno postoji mogućnost nekakvih informacija, vjerujem da bi bilo više roditelja a ne samo ja.
lidac..... ista stvar, druga teta ima samo riječi hvale i čim dođe moraju se pomaziti, ...kad ostane u dežurstvu (svaki put je neka nova) isto samo riječi hvale.....

predali smo zahtjev i u drugi vrtić i jaslice pa ćemo vidjeti da li će ju upasti. No iskreno niti ne paše mi vrtić osim po tome šta nemaju nikakvih aktivnosti,sad sam ostala šokirana u petak jer sam dobila čestitku za mačin dan.to je prvi put da je nešto napravio, nisu ništa radili ni za Božić.... niti su nas zvali na radionice. i nije mi usput..... do posla ni meni ni mm.

_____________________________

ROKO 20.10.2005.
KLARA 20.08.2009.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!