|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   druženje tate i sina
6.9.2008 16:44:41   
mamavlatkica
 
Dragi oćevi !

  Evo da vs nešto priupitam s obzirom da je moj suprug dosta nekomunikativan , zanima me kaako vi provodite vrijeme sa svojom dječicom . Nime moj sin ima godinu dana i većinu vremena provodi samnom dok njegov tata ili gleda tv ili da tako kažem zuri u plafon . Pokušavala sma mu na hiljadu naćina pokazati kako se može zabaviti sa njim ali to obićmo bude sda se mali igra sam a tatica sjedi una kauću ili na podu i zuri u njrga .
više neznam na koji naćin potaknuti druženje između njih dvoje , dali netko od vas ima kakvu ideju.
Pozdrav i hvala
user posted image

_____________________________

Ljubav je mala riječ ;
ljudi je čine velikom .
LJubav znači dijeliti dio sebe s drugima
Ljubav je čin beskrajnog oprosta , nježnog pogleda koji prelazi u naviku .
Ljubav je uvijek spremna vjerovati u čuda
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: druženje tate i sina
6.9.2008 19:31:28   
Dajana
Draga mamavlatkica, ja nisam tata već mama ali svejedno ću ti odgovoriti jer mi se čini da malo tata čita i prati naše čakule na ringeraji (bar sudeći po mome mužu kojem to nije ni najmanje interesantno, pogotovo kad su teme bebe i sve oko njih).
Dakle, možda tvojem mužu nisu interesantne tako male bebe, ne zna kako bi i šta s bebom, kad maleni poodraste vjerojatno će mu tada biti interesantniji jer će imati više zajedničkih tema i interesa pa će sigurno provoditi puno vrmena zajedno.
Mame su više nekako vezane za bebe a naravno i bebe za mame.
Nemoj biti tužna zbog toga i pokušaj muža odvući u šetnju pa da ste tada svi troje zajedno, ponesi neku loptu pa pokušaj započeti igru u kojoj ćete svi troje sudjelovati.

(Odgovor članu mamavlatkica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: druženje tate i sina
6.9.2008 20:03:03   
Elena
evo mamavlatkica samo da ti kazem da nisi ni prva ni jedina u takva situacija u kakvoj jesi kad je pitanje tata-sin ili tata-cerka,a da mm ne mogu,ne znaju,ili se plase od cele te situacije u koje su se nasle,u uloge tate,ili ne zele sto ne vjerujem ali prosla sam kroz ove tvoje rjeci pre neko vrjeme,ustvari bas kad mi je mm bio najpotrebniji,,bilo je bas ovo
IZVORNA PORUKA: mamavlatkica
većinu vremena provodi samnom dok njegov tata ili gleda tv ili da tako kažem zuri u plafon . Pokušavala sma mu na hiljadu naćina pokazati kako se može zabaviti sa njim ali to obićmo bude sda se mali igra sam a tatica sjedi una kauću ili na podu i zuri u njrga .
više neznam na koji naćin potaknuti druženje između njih dvoje

kad sam vidjela da uzalud trosim svoju energiju svrtila sam strana i vise ga u nista nisam ukljucivala kad je bila Martina u pitanju,i sad znas sta,sve to ga jako puno boli,ali natrag nema,ali zato je Martina sad veca i sam ga zove pa nju ne moze rjeci ni ne mogu ni ne zelim,vec udovoljava sve sto ona potrazi od njega.
Sta drugo da ti kazem nego da ostavis stvare onakve kakve jesu produzi dalje kao do sada a sve u svoje vrjeme,postace one najbolje drugovi,samo moras sakupiti energiju za sve sto se treba obaviti i to sama,pozdrav draga

_____________________________

volim vas sve

(Odgovor članu mamavlatkica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: druženje tate i sina
6.9.2008 21:19:16   
zg_cinik
teško mi je reč nekaj o odnosu tata-sin...user posted image
naime imam dvije kčeri...user posted image user posted image user posted image user posted image  zasad...(mislim da ste skukali da samuser posted image  i čekamuser posted image )
mislim da je i krivo pitanje... odnos tata - dijete bolje bi pasalo...
 
nažalost... nemrem pomoć savjetom... jer nemam iskustva u nedruženju s djecom...
mislim da svak ima.. il nema taj odnos...
i tu nikakvi poticaji nemreju pomoć...
vjerujem da su u pitanju neke traume...(bdw. koje je trebalo otkriti ranije)
 
isto tak bojim se da partner...(ne nužno tata)... koji se ne druži s djetetom... nema ni bogznakakav odnos ni s partnericom...(ne nužno mama)
 
nisam ziher kolko sam pomogel svojim razmišljanjem... al se nadam da sam dal za mislit...
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image

(Odgovor članu Elena)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: druženje tate i sina
6.9.2008 21:26:57   
troubled
IZVORNA PORUKA: zg_cinik

mislim da svak ima.. il nema taj odnos...
i tu nikakvi poticaji nemreju pomoć...
vjerujem da su u pitanju neke traume...(bdw. koje je trebalo otkriti ranije)
 


ne mislim i ne vjerujem, nego ZNAM!

o poticajima bih mogla cijelu knjigu napisati....nema što nisam pokušala....
ali neću...
ni jedan nije upalio....

čovjek ne može dati ono što nema.....
dugo mi je trebalo da to shvatim...još duže da prihvatim,
a razumjeti vjerojatno neću nikada....

(Odgovor članu zg_cinik)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: druženje tate i sina
6.9.2008 22:09:51   
Tata
necu nis pametno napisati jer sam se skuhao danas...

do 1. godine zivota mog sina ionako nisam nis imao pametno raditi sa sinom nego se malo pomaziti.
i ja sam zurio u sina jer nisam imao ideju što da mu radim. bitnije mi je bilo da pomognem ženi.
sad kad je mali skoro tri godine i dodjem mrtav s posla bacim se na kauč a mali skače po meni.. predvečer kad dođem k sebi se malo igram s njime. jedva čekam da za godinu dvije možemo skupa nešto šarafiti...

pametnije o odnosu otac dijete kad malo padne temperatura na asfaltu...

< Poruku je uredio Tata -- 6.9.2008 22:10:38 >

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: druženje tate i sina
6.9.2008 22:22:51   
troubled
Tata.....zuriti, maziti, igrati se, pomoći ženi, pustiti ga da skače....to nije malo....
to vrijedi velikoga T user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Tata)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: druženje tate i sina
7.9.2008 2:42:32   
božica
IZVORNA PORUKA: troubled

Tata.....zuriti, maziti, igrati se, pomoći ženi, pustiti ga da skače....to nije malo....
to vrijedi velikoga T user posted image user posted image user posted image

slažem se


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: druženje tate i sina
7.9.2008 12:16:20   
mamavlatkica

Tatek bokić !


Što se tiče pomoći oko maloga tu se ne mogu požaliti moj muž oče presvući maloga , nahraniti ga ako ga ja zamolim , bude ga i okupao jedino bi voljela da se malo više igra sa njim da maleni osjeti taj muški dio svoje obitelji. Moj kolega ima sina od 13 mj i on se sa njim igra raznih igara kao skrivača, zajedno nešto "popravljaju" idu u park .
Možda moj suprugu još to nije zanimljivo , možda čeka da mali odraste pa da ga vodi u tehnički muzej jer tamo voli odlaziti u dućan sa hi-fi tehnikom no do tada ima još puno toga što može napraviti za svog sina .Dijete mora imati razlićte aktivnosti sa mamom i sa tatom .
Mame su te koje djecu pružaju njegu , hrane ih i oblaće a tate bi trebale biti onaj dio obitelji koji će ih naučiti drugim starima isto jednako bitnima za njihovo odrastanje druženju raznim igrama i tome slično .
Eto toliko od mene na ovu temu .

_____________________________

Ljubav je mala riječ ;
ljudi je čine velikom .
LJubav znači dijeliti dio sebe s drugima
Ljubav je čin beskrajnog oprosta , nježnog pogleda koji prelazi u naviku .
Ljubav je uvijek spremna vjerovati u čuda

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: druženje tate i sina
7.9.2008 16:38:31   
anne
Nemoj se bedirati mamavlatkica. Ni moj MM nije imao neki ludi odnos s Petrom dok nije bila 1.5-2 godine. Sad je skroz drugačije, imaju svoje fore i igre, radi s njom što se ja ne usuđujem. Prije mu nije bila zanimljiva, a sad ludilo.
Sad pak malog ne doživljava, ali mislim da će se i to promjeniti dok Sami malo naraste.user posted image

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu mamavlatkica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: druženje tate i sina
7.9.2008 16:42:04   
troubled
mamavlatkica....iz ovog što si napisala da se zaključiti da se janov tata ipak bavi djetetom, samo ne onako i onoliko koliko bi ti htjela....
ali bavi se....to je važno, znači da ima na čemu graditi...ne sumnjam da, s vremenom hoće....
moj komentar iznad se odnosi na situaciju kad se tata ne bavi djetetom...uopće....

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: druženje tate i sina
8.9.2008 9:55:24   
tonkica
Človeče, nisam ni znala koliko sam u stvari sretna. Moj mm kad je doma većinu vremena provede sa maleckom. Priča joj, ona mu guguće i smije se, nosa ju bez problema. Mogu ju bez straha ostaviti samu s njim, jer znam da će guštati sa tatom.
Mamvlatkica mislim da su cure u pravu, da će se u TM ti osjećaji pojaviti kad dečkić malko poraste. Jednostavno, nisu svi muškarci isti. Znam da mom mm moj nečak u dobi od godine dana nije bio opče zanimljiv, nije znao kaj bi s njim. Tek kad je porastao i mogao se igrati s loptom i raznim drugim forama postao mu je interesantan. Da ne velim da je mali sad totalno lud za njim i ne da mu mira, a i ovaj njega voli. Doći će to, samo mu daj vremena.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!