|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   U vrtić preko ljeta - da ili ne?
14.7.2009 9:03:02   
Florijan Jakov
Ovo je malo nezgodna situacija. Kao ljeto je vrijeme kada se svi kombiniraju za GO, grupe u vrtiću se spajaju, razne tete uskaču u grupe, djeci se pobrka svakodnevna rutina i raspored. Mislim da se tako i kod FJa dogodilo. Dovodim ga u vrtić jučer, srećem tetu iz druge grupe, svega 2-3 djece iz njegove grupe, on sav zbunjen i ne ide mu se u vrtić. Stvarno nismo u mogućnosti "izvući" ga iz vrtića cijelo ljeto, kao što su neka druga djeca (jedna baka radi, druga ima neke "Obaveze" i ne nudi se baš za čuvanje).. koliko je u mogućnosti s nama biti za vrijeme godišnjeg i eventualno s bakama i dedama na moru/vikendici, toliko je odsutan iz vrtića.

Najgore što znam da neki roditelji (majke koje ne rade) uopće ne vode djecu preko ljeta (7 i 8 mj) u vrtić - a uopće ne razumije zašto? Vodite li vi svoje malene preko ljeta u vrtić?




_____________________________

FJ JE FRAJER
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: U vrtić preko ljeta - da ili ne?
14.7.2009 9:07:53   
ZVRK
moj zvrkić bude doma cijeli 8 mjesec.ali ne iz razloga da ih miješaju u grupama nego da bude sa mana ako idemo negdje na more a i taj 8 mjesec(ili 7) se na plača ništa jer imamo pravo na 22 dana godišnjeg pa ga i iskoristimo ali djete može ići u vrtić non stop.
ja bi ga pustila i oba dva mjeseca doma da se odmoti(može normalno spavati do kada hoće) ali pošto radim marende on ne bi mogao ići ujutro uopće vani do 11 sati a poslije bude jaaaaaako toplo.
tamo ipak ima ekipu za igranje

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 2
   [Obrisani korisnik]
14.7.2009 9:09:39   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Florijan Jakov)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: U vrtić preko ljeta - da ili ne?
14.7.2009 9:11:45   
dominik
ja posto sam doma sam si razmisljala ne vodit ga..jer kao male grupe...dezurstva...mjesane grupe...druge tete...ali opet kad si razmislim dobro je da se nauci igrati i sa starijim klincima...posto je domi od 7 u vrticu a u njegovoj grupi je skupljanje teta i djece on ih dosta zna...i da radim bi isao u vrtic tak da...ne vidim razlog da klinci ne idu u vrtic sam zato jer je ljeto

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: U vrtić preko ljeta - da ili ne?
14.7.2009 9:13:49   
dominik
IZVORNA PORUKA: lilivana

ja sam bila jako ljuta lani, ostavljali smo gabi doma dvaput po 2 tjedna dok je mm bil na terenu, i još 2tj. kaj smo išlina GO na more. u dva i pol mjeseca, promjenilo im se 6 teta. od 5.mj. do sada su promijenili 5 teta, ja sam više luda od te njihove organizacije. ja znam da tete imaju pravo na GO, al da nebi mogli iskombinirat da im je jedna teta njihova s njima, to mi nije jasno. a idu max. 2tj, u komadu na GO


da to mi nikad nije bilo jasno...kak se ne dogovore...jedna u 7 a dr u 8 i bok...a ne da je cijeli tjedan bez ijedne poznate tete...u biti rade one ali valjda njihove odu u dr grupu cuvat il kaj ja znam


< Poruku je uredio dominik -- 14.7.2009 9:14:59 >

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 5
   [Obrisani korisnik]
14.7.2009 9:16:24   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu dominik)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: U vrtić preko ljeta - da ili ne?
14.7.2009 9:21:13   
dominik
jos malo pa bu ponovo puzalauser posted image ...znam nije lako...ali po meni je i takav vrtic bolji od baka servisa...jer prmjene su tu i tamo dobre...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 7
   [Obrisani korisnik]
14.7.2009 9:26:52   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu dominik)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: U vrtić preko ljeta - da ili ne?
14.7.2009 9:33:15   
dominik
i mi cemo iskombinirati mjesec i sitno dana da ne ide u vrtic...ali da radim nema druge...da i njima treba odmor kao i nama...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: U vrtić preko ljeta - da ili ne?
14.7.2009 9:33:49   
Viky
evo da vam kaže mišljenje jedne tete...hm,a to sam jauser posted image
ovak,kod nas je takva situacija da imamo JAKO puno godišnjeg odmora i to sve MORAMO iskoristiti ljeti.Činjenica je da su totalne zbrke ljeti,ali se na žalost drugačije neda napraviti.Jedan veliki dio se poklapa da oba odgajatelja iz grupe nema u isto vrijeme.Kod nas u vrtiću se pazi da bar malo poznajemo djecu,a ne da dođeš u potpuno nepoznatu grupu.Ja radim u vrtiću,ali svoju malu ne vodim jer mislim da je to klincima popriličan stres.Pogotovo ako su dežurstva u drugom vrtiću.Ljuta sam i sama kad me stave u grupu gdje ne poznajem djecu,hodam sa papirićem (sa popisom djece) ko luda i stalno ispitujem djecu kako se zovu.Da bar prividno pokažem da vladam situacijom.U tim trenucima ti je jedino bitno da su svi sigurni i zaštićeni.A onda još ima odgajatelja koje boli briga i ja dobijem fraze.Uglavnom,ljeti se više umorim nego preko godine,jer sam stalno na nogama i pazim na njih ko koka svoje piliće.
Zato,drage moje...one koje nemaju kamo sa djecom,potpuno razumijem,ali vama koje imate,apeliram...zbog vaše djece...ostavite ih doma.Druženje sa starijom djecom mogu imati i preko godine u međugrupnim suradnjama.Nadam se da nisam bila stroga.user posted image

< Poruku je uredio Viky -- 14.7.2009 9:47:48 >


_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: U vrtić preko ljeta - da ili ne?
14.7.2009 9:43:17   
Florijan Jakov
al vidim, da i njoj treba malo odmora od vrtića i od teta... ko da se zasiti svega toga


i ja tako misli. evo današnji primjer... jedna FJova teta se vratila sa GO, stvarno ju dugo nije vidio (ca 3-4 tjedna), tako joj se razveselio, potrčao u zagrljaj... znači nedostajala mu je


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: U vrtić preko ljeta - da ili ne?
14.7.2009 9:45:14   
Florijan Jakov
ne, Viky, nikako nisi bila stroga. štoviše, izvrsno je čuti i mišljenje tete koja je direkto u takvoj situaciji sa djecom. tnx user posted image

_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: U vrtić preko ljeta - da ili ne?
14.7.2009 10:16:38   
anaxx
evo da i ja kažem koju rijeć o ovoj zanimljivoj temi:
nama vrtić zbog ''radova'' ne radi cijeli 8. mjesec pa tako onda i mi moramo planirati godišnji, a dijelom će uskoćiti i moja mama- slažem se da i klincima treba odmor od rutine i da je dobro malo prekinuti s vrtićem , ali isto tako mislim da ne treba pretjerivati, pa tako iako je meni moja mama već došla kod nas, na more, mali ipak ide u vrtić da zadrži neki svoj kontinuitet, da pauza ne bude prevelika, a i zanimljivo im je sad - imaju bazen na terasi pa svi nose kupaće i ručnike u vrtić i uživaju u zajedničkom brčkanju i špricanju - zašto mu to uskratit, ipak je to njegova ekipa i društvo...

inače naš vrtić nije velik, 100-tinjak djece i dosta se mješaju i preko godine tako da nema problema s drugim tetama, dobar je s njih nekoliko, 4-5, da baš te sve odu zajedno na go. teško da će se desiti...
naš vrtić je jedna velika obitelj i zato sam jako zadovoljna i zato zažmirimo svi mi roditelji na brojne nedostatke što se tiće uređenja i opreme....

pusa mojim tetama....

raspisala se ja.....

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: U vrtić preko ljeta - da ili ne?
14.7.2009 10:25:14   
mirna
Vodim ga jer smo trenutno sami, u blizini ima samo jedno jedino dijete (s njim se ne igra svaki dan) i dosadno mu je cijeli dan sa mnom. Isto tako moram napraviti neke stvari doma: svoj honorarac, trenutno farbanje zidova i osim toga kucanske poslove... Mislim da je i za mene i za njega bolje da nismo cijeli dan zajedno, sami. Vodit cu ga jos ovaj tjedan, a na drugu lokaciju ga necu. Za sada ne pokazuje nikakvog stresa zbog toga sto so spojene grupe, jedino je obogatio svoj vokabular s nekim novim ruznim rijecima i svoje ponasanje s nekim nepozeljnim forama.user posted image

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: U vrtić preko ljeta - da ili ne?
14.7.2009 10:27:55   
kitty
ni jedne godine ga nisam vodila 7 i 8 mjesec u vrtic,imao mi ga je tko cuvat kad sam radila tako da mi njie bio problem.i meni bi bila zbrka da mi je svako tjedan dana nesto novo pa mu nisam to htjela priustit.



_____________________________

IVAN 20.06.2003.
DUJE 13.01.2009.

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: U vrtić preko ljeta - da ili ne?
14.7.2009 10:56:38   
božica
Moja ide u vrtič preko ljeta
premjestili su ih u drugi objekt jer se njihov renovira
mala je za sada zadovoljna.



_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu kitty)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: U vrtić preko ljeta - da ili ne?
14.7.2009 10:58:26   
cokolada
7 i 8 mj ne ide u vrtic, baka ga cuva.
Teta mi je sama rekla ako ga ima ko cuvati da je to bolja opcija za djete, a prijateljica koja radi u vrticu svoje djete ne vodi te mjesece jer kaze da je djeci to prestresno.

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!