|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Položaj spavanja - odraz bliskosti u vezi
3.6.2009 23:42:51   
bomboncic02







user posted image











Položaj u kojem spavate otkriva u kakvom ste odnosu s partnerom

Već smo pisali o položajima u kojima spavamo i što govore o nama. Spavate li s partnerom, položaj vaših tijela vam može dosta reći i o međusobnom odnosu. Neki znanstvenici tome pridaju značaj, ali ako se i ne stiskate uz partnera tijekom noći, ne očajavajte, to ne znači nužno da je vaša veza u krizi.

Evo najčešćih položaja spavanja kod parova i njihovih značenja:

Daleko, daleko
Spava li vaš partner na najudaljenijem kutu kreveta bez da se dodirujete, i još k tome ste međusobno okrenuti leđima, to bi mogao biti znak da vam veza i nije u najboljem stanju. Ovo može biti podsvjestan znak da se međusobno udaljavate. No nemojte se odmah uzrujavati, probajte otkriti druge znakove problema u vašem svakodnevnom životu. Ako i tu postoje znakovi da intimnost nestaje, ozbiljno se posvetite vezi i drugim faktorima koji negativno utječu na vas.

Zagrljaj
Spavate li s partnerom okrenuti licem u lice, zagrljeni, čestitke – ovaj je položaj najpopularniji kod upravo vjenčanih parova ili onih koji su tek počeli vezu. Zašto? Ovaj položaj podsvjesno predstavlja vašu potrebu da se sjedinite s partnerom, da mu budete što bliže možete. Pokazuje da ste vrlo zaljubljeni i otvoreni jedno prema drugome. Ali budite iskreni, je li vam stvarno ugodno u tom položaju?

Vaša glava na njegovom ramenu

U ovom položaju jedan partner leži na leđima, a drugi leži kraj njega i odmara glavu na njegovom ramenu. Ovaj položaj obično znači da partneri traže jedno u drugom utjehu i da se emocionalno podupiru.

Žlica
U ovom položaju ležite na boku, a partner leži straga, s rukama oko vas. Ovo je vrlo blizak položaj, koji ulijeva sigurnost. Osim toga je i erotičan - njegove genitalije dodiruju vašu stražnjicu. Ovaj je položaj najpopularniji kod parova koji se već znaju, i koji se jako vole. Položaj pokazuje da vam je stalo do partnera i kad odete na počinak, vaša će se druga polovica također odmarati u istom položaju kao i vi.

Opuštena bliskost
Ovaj je položaj slična „žlici“, no razlika je u tome da ostavljate malo razmaka između sebe i partnera. Usprkos tome, među vama postoji stalni kontakt – nogom, rukom, koljenom i sl. Ovo je položaj najčešći kod parova koji su zajedno neko vrijeme, 5-6 godina. Osjećaju se dovoljno sigurno, kako bi žrtvovali bliskost ugodnom snu.

Svaki par ima svoje navike spavanja. Ovdje smo naveli samo one najjednostavnije. Oko 20% parova čak ni ne spava u istom krevetu, no to ne znači da im je veza u krizi. Ako vas brine međusobni odnos, porazgovarajte o problemu. Nemojte zaboraviti da se ljudi u snu ponašaju nesvjesno, i većinu vremena to ne znači ništa. Najvažnije je da se oboje dobro odmorite jer kad oba partnera dobro spavaju, manja je vjerojatnost da će biti nervozni i svadljivi.


Što mislite o ovom članku kojeg sam pronašla na jednom portalu?

Meni je konkretno položaj žlica položaj u kojem spavamo moj mm i ja...evo ni sada ne mogu zaspat, već čekam njega da dođe pa da se uspavamo na taj način user posted image ..


_____________________________

Da bi se osmjehnuo, čovjek treba pokrenuti sedamnaest mišića, a četrdeset_ i tri da se namršti. Stoga činite ono što morate s osmijehom, to će vas stajati mnogo manje truda..
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Položaj spavanja - odraz bliskosti u vezi
3.6.2009 23:54:14   
novamama
najprije žlica (mi to zovemo stolica), onda nam bude prevruće - čitaj 'njemu', onda smo daleko, dalekouser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu bomboncic02)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Položaj spavanja - odraz bliskosti u vezi
4.6.2009 0:05:03   
twitty
ne sjecam se,davno smo zadnji put spavali zajednouser posted image

_____________________________

gibam...

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Položaj spavanja - odraz bliskosti u vezi
4.6.2009 7:19:14   
koka
sve ih prođemo do žlice, pa onda bude pre vruće pa onda svaki na svoju stranu i Mila između user posted image

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu twitty)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Položaj spavanja - odraz bliskosti u vezi
4.6.2009 8:17:24   
troubled
user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 5
   [Obrisani korisnik]
4.6.2009 8:22:59   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu troubled)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Položaj spavanja - odraz bliskosti u vezi
4.6.2009 8:32:21   
mama mery
zlica ili glava na ramenu kako kada osim ako nema djece izedu nas

_____________________________




(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Položaj spavanja - odraz bliskosti u vezi
4.6.2009 8:35:20   
mali_macic
nama su najdraze polozaje zlica i moja ili njegaova glava drugome na ramenu, tako najcesce zaspimo a kad zaspimo se malo odvojimo (ipak se trebamo i naspavat).

_____________________________

nasa "mrvica" Ella - 04.10.2009
E very day and night
L ooking at you makes me smile
L oving you is what I do
A ll my heart belongs to you...


(Odgovor članu bomboncic02)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Položaj spavanja - odraz bliskosti u vezi
4.6.2009 9:50:02   
m600
žlica,glava na ramenu i zagrljaj... uvijek se barem malo dodirujemo...usred noći se ja znam probuditi ako osjetim da me nije zagrlio...user posted image


_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu mali_macic)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Položaj spavanja - odraz bliskosti u vezi
4.6.2009 10:39:04   
Ninaa
Mi spavamo ko da smo u svađi, okrenuti jedan od drugoga,ali s malo prostora između, nije nam brak u krizi ja jednostavno ne volim da mi je vruće i da me išta smeta dok spavam. Prije spavanja se pomazimo, zagrlimo i budemo u položaju žlice, a onda svatko k sebi. Ujutro on odlazi rano, uvijek se primakne zagrli me i pomazi i onda tek ode.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Položaj spavanja - odraz bliskosti u vezi
4.6.2009 10:51:14   
dominik
ja ne vjerujem previse u to jer nama ovisi kako je okrenut krevet, koliko je klinaca izmedju nas i sve pomalo...ali pusu si damo svaku vecer prije spavanja i mislim da je to cist dovoljno...ja se zelim naspavati a to sigurno necu ak bumo u klincu

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Položaj spavanja - odraz bliskosti u vezi
4.6.2009 10:54:55   
pikachu
Kod nas stvarno nema pravila, svakako spavamo... Ja ni ne mogu cijelu noć u istoj pozi spavati...user posted image

_____________________________

Sunce naše malo, stigla si...
Vita-10.08.2009.
Ponosni T&M

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Položaj spavanja - odraz bliskosti u vezi
4.6.2009 10:56:18   
uspavana
mi ili žlica ili gledamo jedan u drugoga...
al obavezno čak i kad je jako vruće barem nam se nožni prstići moraju dodirivati user posted image

_____________________________

...ne postoje nemoguće stvari,
postoji samo nedovoljno jaka želja...

Marta - ljubav naša - 10.06.2011.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Položaj spavanja - odraz bliskosti u vezi
4.6.2009 10:59:43   
mali_macic
IZVORNA PORUKA: uspavana

mi ili žlica ili gledamo jedan u drugoga...
al obavezno čak i kad je jako vruće barem nam se nožni prstići moraju dodirivati user posted image


i mi moramo imat barem neki kontakt noznim prstima, rukama ili sl.


_____________________________

nasa "mrvica" Ella - 04.10.2009
E very day and night
L ooking at you makes me smile
L oving you is what I do
A ll my heart belongs to you...


(Odgovor članu uspavana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Položaj spavanja - odraz bliskosti u vezi
4.6.2009 11:02:42   
ket
žlica 5minuser posted image  i onda svako nasvoju stranu jer svako ima jedan bok na kojem može zaspati...user posted image
ne vjerujem baš da to znači da nestaje intimnost..."intimnost" riješimo prijeuser posted image ,pa dok gledamo film ja na njegovom ramenu,a onda idemo spavati...tj.odmorit što znači daj mi mjesta da odmorim i bježi na svoju stranuuser posted image

(Odgovor članu pikachu)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Položaj spavanja - odraz bliskosti u vezi
6.6.2009 16:21:40   
ELISABETH
IZVORNA PORUKA: uspavana

mi ili žlica ili gledamo jedan u drugoga...
al obavezno čak i kad je jako vruće barem nam se nožni prstići moraju dodirivati user posted image


isto je i kod nas, zato JAAAKO teško zaspem kad on radi noćnu user posted image

(Odgovor članu uspavana)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!