|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Govor tijela
30.5.2009 8:25:57   
tikica_69
Čak 93 posto komunikacije temelji se na govoru tijela - pogledu, držanju, gestikuliranju, kimanju glavom... Samo 7 posto odnosi se na ono što kažemo.Govor tijela se razlikuje u muškaraca i žena, pa tako zainteresiran muškarac stoji uspravnije, uvlači trbuh te ruke postavlja na kukove. Žene zabacuju glavu i otkrivaju vrat, a noge (kao i muškarci) usmjeravaju prema sugovorniku. Zadržava li žena pogled malo dulje nego što je potrebno, ona prati tzv. imaginarni trokut (od oka prema usnama i ostatku tijela te ponovno prema očima), tj. odmjerava sugovornika te tako otkriva da je zainteresirana.Tehnikom “pardon” dodira ljudi dodatno potvrđuju svoje zanimanje, a ona se sastoji od “slučajnog” dodirivanja ruke, ramena ili leđa, s nadom da će sugovornik učiniti isto i tako pokazati svoje simpatije. Uz držanje i gestikulaciju, osmijeh  i pogled najjači su aduti govora tijela. Osmijeh odražava prijateljske namjere te drugoj strani šalje poruku da joj želimo dobro. No i on se može lažirati pa “prazan” cerek, bez sjaja u očima, više djeluje kao znak upozorenja. Stoga upravo oči treba pomno promatrati.
Čvrst, samouvjeren pogled ravno u oči sugovorniku otkriva iskrenog čovjeka, no luta li očima, a na postavljeno pitanje pogled mu bježi gore i lijevo, velika je mogućnost da  laže. Ipak, sramežljivi ljudi također ne gledaju ravno u oči pa skretanjepogleda u stranu uz lagan osmijeh upućuje na stidljivca.  
>>>Približavanje sugovorniku smanjuje psihološku “udaljenost”, osobito ako je riječ o dvoje ljudi koji komuniciraju u većoj skupini. No držanje razmaka od najmanje jednog metra, ruke prekrižene na prsima, kao i okretanje stopala od sugovornika pokazuju nezainteresiranost. Ako sugovornik pritom češka ili povlači uho, neodlučan je i ne vjeruje potpuno čovjeku s kojim razgovara, kaže profesor Mehrabian.
>>>Spontano dodirivanje lica također može odgonetnuti stvarne misli i osjećaje sugovornika. Tako štipkanje nosa upućuje na negativnu procjenu, a češkanje brade, kao i ruke položene na obraz, na to da sugovornik odlučuje o nečemu. Trljanje očiju upozorava na nevjericu, kao i pogled dolje te okretanje lica od sugovornika. No i “popravljanje” frizure šalje signale. Tako, primjerice, igranje kosom govori da je riječ o sramežljivu sugovorniku.
>>>Ruke govore više od riječi, kaže Mehrabian. Ako su sklopljenje na leđima, sugovornik je ljutit, frustriran i prestrašen, a pokazuje li otvorene dlanove, iskren je i otvoren. Spajanje ruku vrhovima prstiju upućuje na autoritativnost, a hodanje s rukama u džepovima na utučenog čovjeka. Ako sugovornik stoji s rukama na kukovima, spreman je na akciju te pomalo agresivan. Rukama prekriženim na prsima zauzima obrambeni stav.

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Govor tijela
30.5.2009 9:18:11   
Ruža
Zanimljivo!user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Govor tijela
30.5.2009 9:48:50   
Lady3
da,istina je,još davno sam to negdje pročitala i uvjerila se da ima neke istine u tome...user posted image Na slj,druženju cure čuvajte me se...user posted image

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Govor tijela
30.5.2009 17:40:57   
tikica_69
Mi zene skoro na svakoj slici sa rostiljade imamo ruke na bokovima.....cista smo agresija user posted image

< Poruku je uredio tikica_69 -- 30.5.2009 17:41:14 >


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Govor tijela
30.5.2009 17:43:36   
uspavana
zanimljive stvari user posted image

_____________________________

...ne postoje nemoguće stvari,
postoji samo nedovoljno jaka želja...

Marta - ljubav naša - 10.06.2011.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Govor tijela
31.5.2009 9:37:27   
Lady3
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Mi zene skoro na svakoj slici sa rostiljade imamo ruke na bokovima.....cista smo agresija user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image ej draga ipak su sa nama bili i naši mužeki,tak smo obilježavali svoj teritorij...tj,vlasništvo...user posted image

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Govor tijela
31.5.2009 11:16:05   
tikica_69
e vidis......al moj nije bio tada....sto li sam ja obiljezavala user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Govor tijela
31.5.2009 20:21:35   
Kika83
Tiki predugo mi je za čitatuser posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Govor tijela
31.5.2009 20:22:07   
tikica_69
Onda se nemoj zamarat user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Govor tijela
31.5.2009 20:22:59   
Kika83
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Onda se nemoj zamarat user posted image


Zanimljiva mi je tema, ah moram sad pročitat

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Govor tijela
31.5.2009 20:33:10   
tikica_69
I? Jel dobar clanak? user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Govor tijela
31.5.2009 20:36:08   
Kika83
IZVORNA PORUKA: tikica_69

I? Jel dobar clanak? user posted image


Naravno, jako zanimljiv. Tiki nesumnjam ja u tebe, ti uvijek nešto dobro nađešuser posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Govor tijela
31.5.2009 20:39:53   
novamama
meni je to sve ok, ali dok pričam s nekim ne gledam kakav mu je govor tijel, bar ne svjesno...

nervira me kad neko gleda u nebo dok priča samnom, ili kad mi pilji u oči...

ja obično gledam u usta kad pričam sa nekim...prije zapamtim kakve netko ima zube nego boju očijuuser posted image

nelagodno mi je gledati ljudima u oči, mislim da je to odraz moje nesigurnosti u sebe, ah.....

no, whatever....kad me netko nervira onda iz mojih očiju sijevaju munje, direkt u njegoveuser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Govor tijela
31.5.2009 20:42:46   
MILLA
da...ono o pogledu u ljevo ...tu teoriju znam i uvijek mi se pokazala točnom! ima puno toga,da. isto i o čačkanju vrha nosa. mm to recimo radi kada je nesiguran ili muljauser posted image ...e,al ne zna da ja to znam! kad se ulovim da kad mm nešto priča i ja mu očima pređem po cijelom licu i gledam usne kako mu se miču dok govori i smješka se ...prođu me trnci i kao da mi leptiriči prođu..onako...zavodljivo!user posted image

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Govor tijela
31.5.2009 20:53:59   
tikica_69
Da....tak ja na starijem skuzim da me mulja user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!