|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kolposkopija i biopsija
10.3.2009 14:11:45   
tikica_69
Kolposkopija je postupak koji ginekologu dozvoljava direktan pogled na promjene pomoću kolposkopa - mikroskopa sa svijetlom. Pregled pomoću kolposkopa može biti neugodan, ali ne i bolan, a traje 5-10 minuta.  Biopsija je postupak kojim se tijekom kolposkopije uzme mali komadić tkiva koje je promijenjeno za daljnje analize. Prije samog uzimanja tkiva ginekolog lokalno anestezira vrat maternice, a nakon postupka je moguće i slabo krvarenje.  Da li ste ikada bile na nekom od ovih zahvata i zasto? 


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kolposkopija i biopsija
10.3.2009 17:08:37   
Candy
Srećom nisam bila ni na jednom od ovih zahvata i nadam se da će tako i ostati...

_____________________________

Ono što će davati svjetlo,mora izdržati izgaranje.
(V.E.Frankl)

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kolposkopija i biopsija
10.3.2009 21:14:59   
tonkica
IZVORNA PORUKA: Candy

Srećom nisam bila ni na jednom od ovih zahvata i nadam se da će tako i ostati...


Prepisujem, slažem se s tobom!


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu Candy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kolposkopija i biopsija
10.3.2009 22:21:56   
mala pcelica
na zalost...zbog HPV i CIN-a naravno....kolposkopija nista strasno,kao obican pregled,ali biopsija bez anestezije UŽAS! derala sam se da me čitava bolnica čuje....nisam se mogla kontrolisati,3 uzorka mi je iščupala sa nekim klještima,da sam se mogla mrdniti izbila bi joj zube nogom.....krvi je bilo i u lavoru i na podu i meni do pola ledja...utrpala mi je cjelu rolu zavoja unutra i rekla da to izvadim nakon 4-6 sati..pola sata sam imala intenzivne bolove i onda samo odjednom prestalo i poslje sve ok.....a kad sam zavoj pocela da vadim mislila sam da mu nema kraja....sve u svemu odvratno iskustvo i nikome ga nebi poželila..user posted image

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kolposkopija i biopsija
11.3.2009 7:26:06   
huanita
Prošla sam oba postupka kao djevojka od 21 godine (prije 17 godina), u Zagrebu, u Petrovoj bolnici. Imala sam prije toga HPV, pa kvržicu na grliću maternice. Kolposkopija nije neugodna, dva puta sam je prošla.

Biopsija grlića traje duže, neugodan je položaj u kojem te drže. Ležiš na stolu, glava ti je u nižem položaju od stražnjice. Osjetila sam dva uboda lokalne anestezije u grlić, ostalo nije bolilo. I doktor i sestra su bili vrlo dragi. Na kraju je i meni sestra pokazala metar dugu gazu koju će mi staviti unutra i rekla da je trebam izvaditi za sat vremena. Kad sam se začudila zar će sve to zagurati, rekla je da će samo pola. Bila sam mirna, a kad sam vadila cijelu gazu, smijala sam se jer nije bilo kraja.
Budući da sam u bolnicu došla bez pratnje, smjestili su me u čekaonicu da prođe pola sata prije nego su me pustili doma. Htjeli su se uvjeriti da sam dobro.

Kad su stigli nalazi, doktor nije dao da se izrezuje moja kvržica već je inzistirao na vaginaletama interferona (40 dana). Sve je nestalo, nikada više nisam imala nikakav problem. I danas sam im zahvalna.

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kolposkopija i biopsija
11.3.2009 8:25:44   
Ruža
Nisam bila ni na jednom od tih postupaka. Ali dobro je znati. Hvala Tikica!user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu huanita)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kolposkopija i biopsija
11.3.2009 10:06:54   
tikica_69
huanita, bas mi je drago sto je sve proslo ok user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kolposkopija i biopsija
11.3.2009 10:07:23   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: mala pcelica

na zalost...zbog HPV i CIN-a naravno....kolposkopija nista strasno,kao obican pregled,ali biopsija bez anestezije UŽAS! derala sam se da me čitava bolnica čuje....nisam se mogla kontrolisati,3 uzorka mi je iščupala sa nekim klještima,da sam se mogla mrdniti izbila bi joj zube nogom.....krvi je bilo i u lavoru i na podu i meni do pola ledja...utrpala mi je cjelu rolu zavoja unutra i rekla da to izvadim nakon 4-6 sati..pola sata sam imala intenzivne bolove i onda samo odjednom prestalo i poslje sve ok.....a kad sam zavoj pocela da vadim mislila sam da mu nema kraja....sve u svemu odvratno iskustvo i nikome ga nebi poželila..user posted image


A sirota user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kolposkopija i biopsija
11.3.2009 10:14:39   
mala pcelica
mene niko nije ni pitao jeli mi dobro,dr čim je to obavila se okrenila i otišla,bila jee samo jedna mlada sestra vjerovatno na praksi ili tako nešto koja se uplašila isto kao i ja(vjerovatno koliko sam se derala)...sama sam sisla sa stola,obrisala se nekim wc papirom jer ni obicne krpe nisu imali,obukla ,otisla do wc-a i legla u cekaonu na 2 stolice dok me nije proslo....a inace to sam radila u vinogradskoj i sad mi krivo sto nisam upamtila ime od te dr......kad budem isla da se porodim da je usput i pozdravimuser posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kolposkopija i biopsija
11.3.2009 10:15:39   
mala pcelica
nisam ni znala da daju anesteziju za to,u svekom slucaju bi je trazila definitivno...

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kolposkopija i biopsija
11.3.2009 13:24:17   
huanita
Ne znam kako bi bilo bez anestezije, ali meni su je dali kao nešto redovno. To nije bio moj izbor. Osim toga, šivali su mjesto gdje su uzimali uzorak i to bi bilo bolno bez anestezije. Sada, kada čitam vas ostale, vidim da sam bila sretna s Petrovom bolnicom. Doktor se zvao dr. Bagović (mlađi).

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kolposkopija i biopsija
11.3.2009 19:10:59   
mala pcelica
kakvo crno šivanje,ništa od toga.......

(Odgovor članu huanita)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kolposkopija i biopsija
11.3.2009 20:00:34   
Kika83
ajme cure užasuser posted image
hvala bogu meni nije trebalo i nadam se da niti neće

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kolposkopija i biopsija
14.8.2016 12:42:36   
natyca
Pozzz!
Nova sam tu...
Prije par dana dobila sam nalaz CIN II, visokog rizika, promjene povezane sa HPV-om, a četiri godine imam CIN I,
poslali su me na kolposkopiju...vjerojatno će trebati i biopsija... da li je strašno?
jako se bojimuser posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!