|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Policistični jajnici - ovulacija?
2.9.2007 16:19:22   
Golubica
Pozdrav svim forumašicama user posted image

javljam se na temu zdravstvenog problema odnosno problemom za zatrudnjivanje.
user posted image user posted image user posted image
Imam policistične jajnike, to znači da nemam ovulacije i da ne mogu zatrudnjeti. Ja i moj muž si ne opisivo želimo djece ali na žalost ne znam ni postupiti kako si zacrtati svoj cilj da zatrudnim, pošto nemam ovulacije.

Pošto ne znam nikog, tko bi bio u mojoj situaciji, molim sve forumašice, koje djele istu situaciju samnom, da mi se jave i objasnite mi kako postupiti u mojoj situaciji i da li mogu jednog dana ipak zatrudnjeti?
user posted image
Biti ću vam zahvalna, jer ne znam više na koga da se obratim. user posted image

Golubica
user posted image

< Poruku je uredio tikica_69 -- 24.1.2009 16:14:55 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Policistični jajniki - ovulacija?
3.9.2007 19:21:53   
AIDA RR
Draga Golubica,

prvo da te potješim, da ima danas večina žena policističnih jajnika i ipak prirodno zatrudne.

Naime, ti imaš ovulaciju u svom primjeru 5 - 6 puta na godinu, več dok imaju žene, koje nemaju policističnih jajnika menstruaciju svaki mjesec. Ali kao što i žene sa redovnim menstrualnim ciklusom ne zatrudne odma isti mjesec kad se odluče (naravno, ima i iznimka), tako i ti.

U tvom primjeru imam za tebe samo jedan savjet: POKUŠAVAJ, POKUŠAVAJ I POKUŠAVAJ...DOK NE ZATRUDNIŠ!

Istina je, da nekim ženama nema spasa, dok ne počnu za nekoliko mjeseci dozirati Klomifen (to su tablete, koje stimuliraju jajnike odnosno jih priprave za ovulaciju)  ili dok se ne operiraju odnosno dok jim ne "prešpikaju" cista na jajnikima.

Ja znam za nekoliko slučajeva, kad je ženska imala policistične jajnike. Jedna je zatrudnjela 2 mjesec, druga 6 mjesec, jedna... rezultat je, da je svaka zatrudnjela.

Naime, ženska koja ima policistične jajnike, ne znači, da ne može zatrudnjeti ili donjeti bebu, več da nema ovulacije kad poželi. Zato neke žene sa policističnim jajnikima zatrudne normalno.

Nadam se, da sam ti pomogla ovim odgovorom, ja se zaista nadam da češ zatrudnjeti. Javi se nam prvom vijesti na ovu temu...a inače znaj da tu uvjek i nešto časkamo! user posted image

Veliki pozdrav,

AIDA RR




(Odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Policistični jajniki - ovulacija?
12.9.2007 22:13:34   
sunce
bog,

nemoj se sekirati, poznajem prijaateljicu koja je rodila super malog dečka iako je imala policistične jajnike!

Ali njoj je doktor predpisao neke tablete mislim da Klomiren ili nešto slično i s tim si je pomogla da je uspjela zatrudnjeti!

(Odgovor članu AIDA RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Policistični jajniki - ovulacija?
1.10.2007 9:11:44   
dalmatinka
Draga golubice

Ja imam isti problem kao i ti.
Posjetila sam do sad bezbroj liječnika, nitko mi ne zna dati odgovor, svi samo nešto klimaju glavom pa iz ordinacije izađem zbunjenija nego prije. user posted image  To me deprimira, gubim volju za borbom.
Srećom, obitelj me podupire, ne znam kako bi inače izdržala, nije problem boriti se, teško mi je jer ne znam da li se uzaludno borim.
Nedavno sam se upisala kod jedne divne doktorice,user posted image poslala me u bolnicu na pretrage kod endokrinologa. Ali za pregled kod njega čekala sam 2 mjeseca, dao mi je da popijem Dabroston jedan ciklus i da 21. dan od početka ciklusa dolazim dva dana u bolnicu na testove.
Sad čekam rezultate...
Ali opet moja doktorica opće prakse mi je rekla da su to testovi za nadbubrežnu žlijezdu, a da bi ona, kad bi se radilo o njoj, išla u Zagreb da joj provjere od početka, znači od hipofize.
I šta sad?
Zagreb je daleko, radim, nije mi lako dobit slobodne dane....
Eto, ako sam ti imalo olakšala, problema ima na svakom koraku, lakše je kad ih se s nekim podijeli...
Ali kad vidim šta su napisale "AIDA RR" i "sunce" odma mi je lakše, vidim da itekako ima nade, moram se raspitati za taj Klomifen...

Pozdrav

(Odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Policistični jajniki - ovulacija?
7.10.2007 22:27:45   
svegra
ja imam 25 god. i još u prvom srednje su mi saopćili da imam policistične jajnike.imala sam cikluse 30-35 dana,ponekad nisam dobijala mjesečnicu i po 45-50 dana.uspijela sam prirodnim putem(znači bez lijekova,hormona...) zatrudnijeti nakon nekih 6 mjeseci.sad sam trudna 32 tjedna.isto kao i ti mislila sam da je nemoguće.ne gubi nadu.
sretno

(Odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Policistični jajniki - ovulacija?
8.10.2007 10:44:19   
svegra
bog
opet ja.pogledaj www.trudnoca.net tamo imaš također iskustva žena koje imaju policistične jajnike i uspjele su zatrudnjeti.pozdravuser posted image

(Odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Policistični jajniki - ovulacija?
8.10.2007 12:19:00   
Nina
IZVORNA PORUKA: AIDA RR

Draga Golubica,

prvo da te potješim, da ima danas večina žena policističnih jajnika i ipak prirodno zatrudne.

Naime, ti imaš ovulaciju u svom primjeru 5 - 6 puta na godinu, več dok imaju žene, koje nemaju policističnih jajnika menstruaciju svaki mjesec. Ali kao što i žene sa redovnim menstrualnim ciklusom ne zatrudne odma isti mjesec kad se odluče (naravno, ima i iznimka), tako i ti.

U tvom primjeru imam za tebe samo jedan savjet: POKUŠAVAJ, POKUŠAVAJ I POKUŠAVAJ...DOK NE ZATRUDNIŠ!

Istina je, da nekim ženama nema spasa, dok ne počnu za nekoliko mjeseci dozirati Klomifen (to su tablete, koje stimuliraju jajnike odnosno jih priprave za ovulaciju)  ili dok se ne operiraju odnosno dok jim ne "prešpikaju" cista na jajnikima.

Ja znam za nekoliko slučajeva, kad je ženska imala policistične jajnike. Jedna je zatrudnjela 2 mjesec, druga 6 mjesec, jedna... rezultat je, da je svaka zatrudnjela.

Naime, ženska koja ima policistične jajnike, ne znači, da ne može zatrudnjeti ili donjeti bebu, več da nema ovulacije kad poželi. Zato neke žene sa policističnim jajnikima zatrudne normalno.

Nadam se, da sam ti pomogla ovim odgovorom, ja se zaista nadam da češ zatrudnjeti. Javi se nam prvom vijesti na ovu temu...a inače znaj da tu uvjek i nešto časkamo! user posted image

Veliki pozdrav,

AIDA RR










kažem ti isto kao Aida

_____________________________

bog

(Odgovor članu AIDA RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Policistični jajniki - ovulacija?
16.5.2008 13:06:28   
futuremam
pozdrav svima,
i ja sam jedna od onih koja ima polucistične jajnike, i koja pokušava da ostane trudna.prvi put sam se uključila u ovaj forum i vidim da vas ima dosta sa istim ili sl. problemom. nadam se da ćemo uskoro svi bitiuser posted image . usput da kažem da sam ovaj mjesec pila klomifen, pa neka mi neko javi da li je imao bol u stomaku poslije terapije i kako da zna kad nastupaju plodni danu,hvaaaaaaaaaalauser posted image

(Odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Policistični jajniki - ovulacija?
2.7.2008 19:46:00   
dinasajo
pozdrav!

ja sam jedna sa istim problemom POLICISTICNI JAJNICI....pokusavam da ostanem trudna ali nekako neide ...diagnozu PCO mi je  moja ginekologinja postavila  prije godinu dana  od tada sam  6 mjeseci  uzimala  kontracepcijske tablete jer imala sam neredovnu menstruaciju  sto je znak za PCO...nakon tih 6 mjeseci pocela sam sa klomifenom koji i sad uzimam vec 6 ciklus u meduvremenu sam  imala pregled prohodnosti jajnika i sve ok...isto me je jedan ciklus ginekologinja pratila ultrazvukom i takoder   svak dan sam skoro morala davat krv..muka mi je postalo...sad imam recept jos za dva ciklusa klomifenom pa ako se nista nedesi do tada vidjecemo kako dalje.neizmjerno si zelimo user posted image ....al valjda je tako nekom se ostvari  ta zelja veoma brzo dok neke  moramo  proci kroz mnogo toga da ostvarimo cilj...al moj savjet je budi optimist i ustrajan ...znam po seb da nije lako  non stop biti optimist jer znam da i men dodu dani kad nemam snage vise jednostavno posustanem al srecom tu je moj dragi koji me uvjek potpira u svemu....
futuremam-ja mislim da svak prvi ciklus klomifenom ima take probleme al vec  drugi ciklus i dalje valjda se navikne organizam na klomifen ...i imas pise ti na kutiji kakve posljedice moze da izazove  terapija klomifenom...a to kada nastupaju plodni dani  surfaj malo internetom jer puno je stranica na tu temu i bas imas detaljno sve objasnjeno...
 
sory ja sam se raspisala no skratka zelim svima da zagledamo sto prije taj magicniuser posted image user posted image    bye     

(Odgovor članu futuremam)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Policistični jajniki - ovulacija?
4.7.2008 13:50:09   
maslacak
ja koliko sam čula klomifen se uzima 6 ciklusa i ne više, on stanjuje endometrij, tako da ne znam baš..kako to da ćeš nastaviti još dva ciklusa? tako doktor rekao ili?

(Odgovor članu dinasajo)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Policistični jajniki - ovulacija?
4.7.2008 23:30:31   
dinasajo
imam recept za jos dva mjeseca,,to mi je dala doktorca i nakon toga vidjecemo sta dalje....a nije me na nista upozorila bas mada ja i sama znam da stanajava endometrij al  dva ciklusa dodatna  necini mi se prekomjerno...i da nesta nije ok vjerovatno bi mi rekla jer me je  predzadnji ciklus pratila ultrazvukoom...
ma sve samo da se ostvari zeljeni cilj....pozdrav

(Odgovor članu maslacak)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Policistični jajniki - ovulacija?
24.9.2008 12:39:37   
Anoniman
bok svima,evo i ja sam jedna od vas koja ima policistične jajnike.ispričat ču vam ukratko svoju priču.prije par god su ti dijagnositicirani policistični jajnici,a dugo sam pila diane35 zbog akni.prestala sam pit,muž i ja smo se bacili na posao ali u 6mj odnosa ništa.krenuli smo dalje da vidimo šta se da napravit i več god i po smo u obradi i imali dvije inseminacije ali bezuspješno.pila sam klomifen za ovulaciju.i poslje svake terapije mi se povečala cista pa onda čekat da pukne i tako ode ciklus.gin je odlučila da če bit još jedna inseminacija i ako ne uspje šalje nas na ivf.zato smo odlučili ić u petrovu po drugo mišljenje jer mi ovo ubija.padam u depru.pa ako ima koja od vas sa sličnim problemom javite se,puno će mi značit da s nekim razmjenim iskustvo i popričam o tome.hvala

(Odgovor članu dinasajo)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Policistični jajniki - ovulacija?
24.9.2008 13:16:02   
Krky
Iako već imam dosta malaca, nakon blizanaca sam imala izostanak menstruacije i blagu rozu crticu na testu trudnoće. Umjesto trudnoće uspostavio se cijeli vjenčić cistica oko jajnika. Dobila sam Dabroston, ali sam ga prestala stavljati jer mi je menstruacija koju sam dobila bila čudna i jako dugo trajala, a i nisam htjela "živjeti " na hormonima, jer su mi prijateljici baš u to vrijeme nakon laparoskopije zbog policističnih jajnika i stimulacije hormonima zbog zatrudnjivanja, otkrili dobr. tumor (naravno da to nije pravilo kod svakoga). Par mjeseci nakon toga došla sam na kontrolu i jajnici su mi bili čisti i spremni za "napad". Dr mi je na moje pitanje kako je to moguće, jer nisam ništa uzimala, rekao da je najveći problem "u glavi", dakle moguće divljanje  hormona zbog nečega (može biti i običan stres) zbog čega nastane neravnoteža itd. Kad sam u 4. i 5. mj ove godine imala potpuno iste hormone i bila spremna na istu vijest, dr me dočekao s viješću "Evo bebe". Nadam se i da ćeš i ti uskoro osjetiti tu radost.

Zaboravih reći da sam s 4 godine imala cistu na jajniku koja je operirana, ali nije bilo izvjesno da ću ikad moći biti mama pošto je to bilo u ranoj dobi. Danas smo blagoslovljeni 5. malcem kojeg očekujemo u 1. mj. SAMO HRABRO I S VJEROM!


_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Policistični jajniki - ovulacija?
20.10.2008 16:00:20   
Anoniman
drage moje,ima koja da mi kaže šta da radim,pošto ništa od inseminacije ovaj mj, a pila sam klomifen 5 dana po jednu tabletu,nažalost nisam počela s gonalima i niti neču pa me zanima šta da radim pa da nekako vidim dali ima ovulacije ovaj mj pošto sam pila klomifen a inače bez njega nemam nikakve ovulacije.šta mi savjetujete,mjerenje bazalne tem,ovulacijske trakice ili šta.i kad da počenem sa svime tim?

(Odgovor članu Krky)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Policistični jajniki - ovulacija?
20.10.2008 16:17:37   
svegra
ja sam imala maybe baby o tome smo negdje na forumu pisali
bazalnu temp. treba voditi duži period
otprilike po sluzi.kad je pojačana i razvlači se onda su plodni dani.počni pratiti 10 dana od početka menge pa nadalje
sretno

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Policistični jajniki - ovulacija?
21.10.2008 10:54:54   
Anoniman
cure kako mjerit bazalnu?mislim znam kako ali ako držim u ustima koliko držati,1min ili 5min kao i za sve ostalo?

(Odgovor članu svegra)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Policistični jajniki - ovulacija?
26.10.2008 10:10:06   
Tsmee
Par.istra, sorry ako ponavljam pitanje, nisam našla po postovima info - jesi li osim tereapije Klomifenom prošla i neke druge pretrage (ti i MM). Naime, ja sam imala PCOS pa je ispalo da nije to bio primarni problem već začepljeni jajovodi što je otkriveno i pročićeno na HSG pretrazi. Imaš moj post na temi ciste.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Policistični jajniki - ovulacija?
26.10.2008 10:30:22   
Anoniman
tsmee ja sam ti do prije 2g pila diane zbog akni,prestala sam jer sam se udala i htjeli smo bebu,radili smo 6mj na tome i ništa.išla sam kod gin i napravila mi je sve žive pretrage,imam povišen testosteron i nešto sniženo ali nemam pojma kako se zove i te policistične jajnike.a muž je imao samo 60% ok spermića,bili su mu spori i bilo ih je malo.počeo je pit folacin i sad su mu na 90% a gin mi kaže da je to super za njega.pila sam i metformin,dabroston,utrogestan... a bila sam i na hsg-u.bili su mi jajovodi začepljeni.eto. neznam na kakve pretrage si još mislila?

(Odgovor članu Tsmee)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Policistični jajniki - ovulacija?
26.10.2008 12:28:03   
Tsmee
To sam zapravo mislila. Ja sam bila na brisevima (pretpostavljam i ti) kao i MM da se utvrdi da nisu neke bakterije problem, zatim sam bila na terapiji Klomifena, i kad ništa nije uspjelo, na HSG. Poslije HSG sam ostala prirodno trudna pa očito PCOS nisu onemogucili ovulaciju potpuno. Nadala sam se da je to kod tebe. A možda... Nemojte odustajat od prirodnog puta. Držim fige user posted image

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Policistični jajniki - ovulacija?
26.10.2008 13:05:11   
Anoniman
prirodno do sada ništa nismo uspjeli,zato idemo na inseminacije koje su do sada bile neuspješne.e da progesteron mi je jako nizak a testosteron povišen i plus te cistice kojih ima pun k. na oba jajnika.i eto neide.još znam imat te gljivice često i to ti je to.neče i neče.nadam se da čemo uspjetuser posted image

(Odgovor članu Tsmee)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Policistični jajniki - ovulacija?
26.10.2008 14:05:20   
maslacak
IZVORNA PORUKA: par.istra

cure kako mjerit bazalnu?mislim znam kako ali ako držim u ustima koliko držati,1min ili 5min kao i za sve ostalo?

Ja sam držala po 5 min. i onda bi to zabilježila na FF grafu

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Policistični jajniki - ovulacija?
26.10.2008 18:43:08   
Tsmee
Ma mora se jednom primit... Ja vam držim fige user posted image

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Policistični jajniki - ovulacija?
23.1.2009 23:21:58   
majolina
pozdrav svima
ja sam nova na forumu ali jako mi se sviđa i odavno ga posjecujem i ćitam

i ja isto imam plicisticne jajnike i nisam imala nikako ovulaciju vec dva mjeseca koristim klomifen
danas sam primila inekciju pregnil i imala sam uzasne bolove dali se mozda neko susretao s tim?
dali je to normalno?



(Odgovor članu AIDA RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Policistični jajniki - ovulacija?
23.1.2009 23:24:35   
Kika83
dobrodošla majolinauser posted image
ja ti isto imam policistične jajnike i nemam ovulacije i naravno pijem klomifen. ja ti nemam pojma za tu inekciju,nikad ju nisam primila.možda če tikica više znatiuser posted image

(Odgovor članu majolina)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Policistični jajniki - ovulacija?
23.1.2009 23:41:41   
Candy
majolina,dobro nam došla user posted image !
Ne znam ništa o tome,ali sigurno će se cure javiti pa će ti znati više o tome reći ....user posted image

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Ema ili Antea
bebica2



Ema (87%)

Antea (13%)


Broj svih glasova: 128

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Sve najbolje!