|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Inhalator-inhalacije i laringitis (lavež psa)
7.10.2011 9:45:22   
LUNA000
Evo moj mlađi već treću godinu za redom..čim počne zima počne i taj glupi kašalj kao lavež psa..nikad nam pedijatrica nije objasnila ni rekla stručan naziv za to..uvjek bi dobio antibiotik..ako prijeđe u bronhitits, sirup pritiv kašlja i savjet da ne ide iz tople u hladnu prostoriju ili obrnuto...zadnji pu smo imali u drugom mjesecu ..dugo je kašljao pokušala sam sa svim mogućim biljnim sirupima ali ništa...završili smo na inhalaciji i ventolin sirup...e sad evo opet od nedjelje..stavimo ga zdravog na spavanje..on se probudi kašljući..samo što se ne udavi...odila sam ga kod pedijatrice u ponedjeljak..rekla je ne treba ništa dok nema temperaturu..samo da ne ide van kasno navečer i rano ujutro..i za svaki slučaj nam dala Ventolin sirup da imamo ako zagusti...da bi sutradan kad sam bila s malom na kontroli pitala kako je spavao...ja kažem opet isto..po danu nema kašlja a po noći se davi..ona mi je na to rekla to je tipični laringitis..i opet nam ništa nije dala....onda sam prvi put čula to laringitis...i pročačkala malo po netu..i to je točno to što njega mući svake zime..nekad nebi ni išli kod odktorice nego smo sami to nekad riješavali biljnim sirupima, kupkama i dr.thaiss balzamom..ali žao mi ga je da se pati stalno..a čitala sam može biti i alergijski..noćas se dva put budi..prvi put se skoro nije ugušio i čak je povratio malo te sluzi pa sam mu dala Ventolin...rađe bih ako mogu to riješila prirodnim pute..iinhaliranjem..pa me zanimaju vaša iskustva..u vezi laringitisa i inhalatora..svaki savjet mi je dobrodošao

_____________________________

A:31.10.2005.
N:27.12.2006.
L A 30.05.2011.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Inhalator-inhalacije i laringitis (lavež ...
7.10.2011 9:56:36   
škorpioni
i moja šogorica s svojom malom ima problema,uvijek po zimi problem-,kašljanje! jutarnja magla joj smeta,koriste isto taj ventolin kad zagusti ali ne pretjeruju jer je valjda štetan za srce!
ja bi na tvom mjestu obišla specijaliste,otišla na alergotest....da ti se to nebi zavuklo pa pretvorilo u asmu i sl.
naravno treba što prirodnije to liječiti,mi uvijek naše prehlade s medom za djecu,propolisom,balzamom za lakše disanje,povišeno spavanje.....!preporučila bi ti i SLANU SOBU ako si umogučnosti i ako postoji kod vas odi,stvarno je super!

_____________________________

"uvijek samo hrabro i odlučno"
sin 11.11.2005
kćer 25.10.2010

(Odgovor članu LUNA000)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Inhalator-inhalacije i laringitis (lavež ...
7.10.2011 9:59:59   
LUNA000
Ništa od slane sobe :(
Mi smo uz more, pa mu ni to ne pomaže..:)

_____________________________

A:31.10.2005.
N:27.12.2006.
L A 30.05.2011.

(Odgovor članu škorpioni)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Inhalator-inhalacije i laringitis (lavež ...
7.10.2011 10:25:40   
škorpioni
ja bi obišla specijaliste pa da znaš točno što je i kako liječiti ispravno! danas gotovo sva djeca imaju takav problem!
biljni sirupići,med,inhaliranje,čišćenje nosića,puno tekućine....!
moja šogorica je s malom skoro 2mj hodala u slanu sobu i maloj je puno bolje!no ako ste vi na moru vama onda to nije potrebno!
ja ne volim kad moja pedijatrica kaže:ma proći će to,nije to ništa ....o dijete se pati!ja uvijek tražim uputnicu za druge doktore(specijaliste) i odem tražiti ako ništa drugo barem mišljenje!

_____________________________

"uvijek samo hrabro i odlučno"
sin 11.11.2005
kćer 25.10.2010

(Odgovor članu LUNA000)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Inhalator-inhalacije i laringitis (lavež ...
7.10.2011 14:22:19   
malica
koliko ja znam ventolin kod laringitisa (ako je nalaz pluća uredan) nema nekog velikog smisla. Znam da se daje solumedrol, injekcijom - to dobiva moja nećakinja kad je u akutnom napadaju. Kod laringitisa pomažu inhalacije. prošvrljaj malo po cybermedu- dr. Richter iako zna biti grub je vrlo stručan. Mislim da bi trebala zahtjevati točnu dijagnozu - radi li se o laringitisu ili nečem drugom. Mislim da laringitisi ne prelaze u astmu, često je da bronhoopstrukcije prelaze i za njih se daje ventolin za inhalacije. Dakle, strpljenja i razgovora s pedijatrom. Ako isti nema sluha, postoji drugi pedijatar (ali nažalost ne u svim dijelovima lijepe naše)


_____________________________

moja mala maza.... 5.10.2009

(Odgovor članu škorpioni)
Neposredna veza do poruke: 5
   [Obrisani korisnik]
7.10.2011 16:01:00   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu malica)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Inhalator-inhalacije i laringitis (lavež ...
7.10.2011 18:24:52   
martina33
i mi imamo isti problem..također zbog laringitisa završili na hitnoj usred noći(tada je imao 7 mjeseci)...

Kupili inhalator Omron U22..presavršen za djecu..malen,lagan,bešuman,s malom i velikom maskicom...

Pedijatar :

Na prvi znak promuklosti inhalirati 3 puta dnevno i to sa sljedećim:
2,5 ml fiziološke u koju usipaš 7 kapi operil p kapi i 7 kapi garasone kapljica...protreseš i inhaliraš...
Uz to 3 puta dnevno po 7 kapi Fenistil kapljica na žlicu...

Ako je baš teški napad usred noći stavit u guzu Rectodelt čepić(kojeg uvijek imam u frižideru),izmjerit temp koja ako je visoka dat sirup paracetamola i inhalirat s gore navedenim kapima....

Ako je dijete malaksalo,nakon što smo stavili rectodelt čepić,obavezno se javit na hitnu...

Nadam se da sam pomogla :))

uvijek uspijemo preduhitrit lavež...ali barem treba 4 dana inhalirat bez milosti..deru se kao da ih netko kolje,ali to je za njihovo dobro

< Poruku je uredio martina33 -- 7.10.2011 18:26:12 >

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Inhalator-inhalacije i laringitis (lavež ...
10.10.2011 11:38:19   
pakić
I moj P. ima s tim problem već drugu zimu. Čim počne šmrcat, navečer normalno zaspi i probudi se s tim kašljem, kao lavež psa, iz dubine... onda ga ja smirim (ima 4 godine pa već razumije da ne smije plakati), dam mu tekućine, meda, sirupa za smirivanje kašlja. Treba oko sat vremena da počne normalno kašljat i disati. Ali nema temp, ni ikakve druge simptome... ja sam isto mislila da je to subglotični laringitis, kaže dokt da nije. Drugi put ću snimit taj kašalj, pa ću joj pokazati... grozno kako se djeca muče. I ja sam to imala par puta, dok nisam prestala pušiti. Grozan osjećajuser posted image user posted image

_____________________________

Patrik i Kiki, moja dva sunca

(Odgovor članu martina33)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Inhalator-inhalacije i laringitis (lavež ...
11.10.2011 8:10:47   
plavka
Mi za vikend imali iste simptome, povremeno temp. promuklost, kašalj, ponajviše kod spavanja.....
Ja sam se oboružala sa dr Theiss masti za mazanje prsa i leđa, sirupom te uljnom kupkom......
Jučer bili kod dok. potvrdila je laringitis ali kaže da nije strašno, kao da ju inhaliram i dam joj fenistil kapi.....
Vidno ide na bolje, još se malo mučimo kod spavanja!!! Inhalator nemamo...user posted image


_____________________________

26.06.2009. naša ljepotica
stigla nam još jedna curka13.07.2013

(Odgovor članu pakić)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Inhalator-inhalacije i laringitis (lavež ...
12.10.2011 13:01:04   
pakić
Ja nisam pobornik lijekova za sve i svašta, tako da samo kad stvarno ne ide drugačije, da im neki lijek. I mi se mažemo s Dr. Theiss, prostor osvježavam s eteričnim uljem čajevca, dajem im sirup za kašalj na biljnoj bazi, i dosta nam pomažu mentol bomboni- tic tac i bronhi. To mu pomaže da se smiri, a i grlo mu se otvori. Inače, dokt nam je rekla ukoliko nema temp, da ne treba lijekova za to, jedino u težim slučajevima inhalacije, i injekcije kortikosteroida. Do sad smo uspijevali i bez toga

_____________________________

Patrik i Kiki, moja dva sunca

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Inhalator-inhalacije i laringitis (lavež ...
24.10.2011 21:16:00   
BUMBI
Ja sam razmišlja da ga kupim,baš sam danas pitala pedijatricu.Kže ona da ga nije loše imati kod kuće,ali kad dijete treba inh.Ventolinom(kao D sada),tj kada je baš loše, onda to mora dolaziti kod nje,tako da neznam još dali ću ga uzeti


_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu pakić)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Inhalator-inhalacije i laringitis (lavež ...
24.10.2011 21:29:51   
Nika 24052006
Da ne otvaram novu temu,evo moju Ines upravo probudio takav lavežasti kašalj,zakašljala je nekoliko puta,ponovo je sad zaspala...Šta da radim? Da idemo odmah na hitnu,ili da čekam jutro? Nemam nikakvih tih lijekova kod kuće,osim prospana,kolekcije dr theiss i svašta nešta za snižavanje temp...Jij,sva sam u brizi,nemam baš nikakvog iskustva s time...

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Inhalator-inhalacije i laringitis (lavež ...
24.10.2011 21:32:32   
BUMBI
Nadam se da će biti dobro.
Probaj joj dati malo Prospana,on umiruje kašalj.Mi smo dobili i Sinecod siurp,dosta je dobar,baš ga je večeras popio,a inače Aerius pije navečer,pa man je rekla da sad zamjenimo,Aerius ujutro, a Sinecod navečer


_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Inhalator-inhalacije i laringitis (lavež ...
24.10.2011 21:35:04   
Nika 24052006
Hvala,Bumbi..Dala sam joj žličicu prospana,ništa,pustit ću je neka spava,ako se kroz noć pogorša,jurimo na hitnu,ujutro svakako...

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Inhalator-inhalacije i laringitis (lavež ...
24.10.2011 21:38:47   
BUMBI
Stavi ju i na povišeno malo da spava,a i ako ju jako uhvati,podigni ju da sjedne.Meni je D nočas baš jako kašljao i to dosta dugo,da smo skoro otišli na hitnu,ali se hvala bogu smirilo i nismo morali

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Inhalator-inhalacije i laringitis (lavež ...
24.10.2011 21:49:45   
Nika 24052006
Uhhhh,sve me neka panika ulovila...Nadam se da je D bolje...

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Inhalator-inhalacije i laringitis (lavež ...
24.10.2011 21:51:41   
BUMBI
Nadam se da će vam noć biti dobra.user posted image user posted image
Nemogu vjerovati da D još nijedanput nije zakašljao,nadam se da će tako  i ostatiuser posted image


_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Inhalator-inhalacije i laringitis (lavež ...
24.10.2011 21:55:23   
Nika 24052006
Hvala...Ajde,neka je on dobro,hvala Bogu,neka tako i ostane,kao što i sama kažeš...

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Inhalator-inhalacije i laringitis (lavež ...
24.10.2011 22:13:12   
Zvonki
Navlaži dobro oko nje (mokri ručnici po radijatorima i okolo). Možda nešto za smirenje kašlja ali odi s njom dr. Možda će dobit inhalacije pa čak i injekciju za smirenje tog. Barem smo mi tako. Nakon par dana uzastopnog inhaliranja prošlo je. Ali se svake godine opet javi. user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Inhalator-inhalacije i laringitis (lavež ...
25.10.2011 20:10:12   
Nika 24052006
Cure,imamo laringitis,dobili smo 2 inhalacije,i sinoć injekciju,kako je Zvonki rekla...Čini mi se da ide na bolje,vidjet ćemo sutra,otvorili su nam dnevnu bolnicu,pa idemo od kuće na inhaliranje...

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Inhalator-inhalacije i laringitis (lavež ...
25.10.2011 23:18:44   
Zvonki
user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Inhalator-inhalacije i laringitis (lavež ...
26.10.2011 21:33:04   
BUMBI
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Inhalator-inhalacije i laringitis (lavež ...
20.11.2011 12:48:21   
BUMBI
Evo mi kupili ipak inhalator,kompresorski.
Jutros smo se 1 inhalirali samo s fiziološkom,neznam dali mu mogu staviti par kapi bisolvona,kod pedijce kad smo bili mu je stavila


_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Inhalator-inhalacije i laringitis (lavež ...
6.12.2011 18:39:08   
Anuška22
Moj Pave je hroptio kad bi došla zima, po ljeti kad bi dulje vrijeme bio u prostoriji s klimom upaljenom, kad god bi došlo do nekakve značajne promjene temperature i vremena. dobili smo ventolina kao u priči, bili na plučnoj, išli kod raznih doktora i opet se vratili na ventolin a kad to ne bi pomagalo onda i drugi ljekovi.
Sve to je postalo zamorno i nije riješavalo probleme pa sam mu na svoju ruku prekinula sva ventiliranja i ljekove koji bi djelovali dolovno do veceri a kroz noć bi se jadan gušio od kašlja i hroptenja. Dakle, preporučam onima koji misle da im ventolin i takvi preparati ne trebaju. Mi smo nabavili par boca mora, ujutro i naveće malo podgrijem i umijemo se , nosić dobro isperemo u tome i nakon par dana se sve smiri i ustabili. Prvo sam to radila s toplim čajem od kamilice, isto je pomagalo ali pošto uspijemo došlepati malo mora kad hoćemo onda radije koristim to. Nama je ocito bio najveći problem to što nije mogao dovoljno puhati nos i sve mu se slijevalo i zadržavalo u grlu.

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Inhalator-inhalacije i laringitis (lavež ...
15.2.2014 11:16:28   
ariela
Ljudi,evo ovako- previše je tu otrova za dijete, pomoć će za jedno,uništiti drugo. Naše iskustvo-skuhajte čaj od kurkume, đumbira, cimeta,mente i dodajte med. Nemojte pretjerati s prva tri sastojka. Nek pijucka na sobnoj temperaturi. Odlazite u vrlo zamagljenu kupaonicu desetak minuta i onda malo nek udahne friškog zraka. Šta manje pričati, čuvati glasnice. Za sat vremena je već bolje. Ako je kašalj tako tvrdoglav navečer popiti Aerius sirup, mjerica po kilaži, nastaviti dok ne prestane kašljati. Probajte, nemate šta izgubiti, a dobit je ogromna u odnosu na trpanje svim i svakakvim lijekovima.user posted image

(Odgovor članu Anuška22)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!