|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ruptura maternice
4.2.2012 20:15:58   
renataa
evo, mislim dan nisam vidjela ovu temu otvorenu, zanima me dali neke imate nažalost neugodno iskustvo s ovime i zanmaju me vaša mišljenja,iskustva..
uglavnom, ja sam prije 6mj imala inducirani porod koji je nakon pola dana provedenog u neizdrživim trudovima zbog dripa uzrokovao da mi se trbuh izobličio i svi su me hitno odveli na carski, čak me nisu stigli ni normalno uspavati, dobila potpunu anesteziju, uzrok došlo je do zamalog puknuća maternice, već se napela skoro do kraja.. i sada mene zanima, kako mi je to bio prvi porod koji se zbog rupture završio carskim, mogu li iidući porod očekivati normalnim? jako se bojim prirodnog poroda a htjela bi to, znam da nebi smjela dobiti drip, zanima me bi li mogla izdržati trudove i tiskanje, zbog svega to je maternica prošla, nebude li sad još veča opasnost od puknuća? evo, sve me zanima o tome..

< Poruku je uredio anaxx -- 15.2.2012 9:54:57 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ruptura maternice
4.2.2012 20:34:01   
adryosijek
vjerovatno ces opet imat carski ,jer ocito ti maternica nemoze taj napor podnjet...a pogotovo jer imas rez od prvog poroda carskim rezom..i ja bi voljela probat carskim vjeruj mi user posted image prirodni porod je jako tezak ,traje dugo (kako kome) a drip te dokrajci ,iscrpi te pravouser posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 15.2.2012 9:55:08 >


_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu renataa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ruptura maternice
4.2.2012 20:38:38   
renataa
to za drip dobro veliš, ja mislim da mi je to i bilo zbog njega.. totalno me to oslabilo i iscrpil..
a tak i ja mislim,da bude opet carski..ali htjela bi onaj osjećaj, kad rodiš prirodno,pa ti stave bebu na tebe, samo zbog toga, preživjela bi svu bol..

< Poruku je uredio anaxx -- 15.2.2012 9:55:21 >

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ruptura maternice
4.2.2012 20:55:21   
lidac0605
Ja sam 1.dijete rodila na carski zbog abrupcije placente,isto hitni spašavali mene i bebu.Nakon toga sam rodila još troje normalno,vaginalno s tim da mi je zadnji porod bio induciran,na drip bez obzira na carski u prošlosti.Od 1.kapi dripa do gotovog poroda je prošlo 3 sata,nije bio ni po čemu teži ni duži od prethodna 2 koja sam odradila prirodno,sa svojim trudovima.
Kolko sam shvatila,tebi je prijetila ruptura,al nije došlo do nje?
Ak ti trudnoća prolazi ok,ak nema nema nekih kontraindikacija,sami carski il prijeteća ruptura nisu razlog za ponovni carski.Doktori ti obično i pokušaju prvo vaginalno.Ak ide-ide,ak nejde...carski se uvijek da napravit.Sretno!
Vjeruj,ja bi rađe još 4 rodila vaginalno,nek još jednom išla na carski!

< Poruku je uredio anaxx -- 15.2.2012 9:55:36 >

(Odgovor članu renataa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: ruptura maternice
5.2.2012 10:11:44   
mala pcelica

IZVORNA PORUKA: renataa

to za drip dobro veliš, ja mislim da mi je to i bilo zbog njega.. totalno me to oslabilo i iscrpil..
a tak i ja mislim,da bude opet carski..ali htjela bi onaj osjećaj, kad rodiš prirodno,pa ti stave bebu na tebe, samo zbog toga, preživjela bi svu bol..


carski mozes da odradis i sa spinalnom anestezijom i fino budes budna i stave to bebu na grudi user posted image isto kao da si rodila i prirodnim putem ...

(Odgovor članu renataa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: ruptura maternice
5.2.2012 12:51:58   
krijesnica3
nemam pojma o tvom problemu, ali želim nadodati za prirodni porod; prvi put sam sam imala trudove oko 11 sati, to su oni lagani i nisam znala kakvi me pravi čekaju, iscrpljujuće. drugi porod je bio lagan od primitka dripa sam rodila nakon 2 sata i stvarno se nemože opisati riječima onaj osječaj kad ti beba leži na grudima. suprug je bio samnom oba puta i to je podrška velika. sretno sa trudnoćom i porodom.

(Odgovor članu renataa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ruptura maternice
6.2.2012 16:33:26   
majda
Draga moja ti ćeš opet imati carski.Nevjerujem da će se iko usudit normalno te porodit.Jer taj zid maternice je sad još tanji.user posted image Ali,nema veze.Ja sam oba dječaka rodila carskim.Hvala bogu pa postoji carski rez.user posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 15.2.2012 9:56:41 >


_____________________________

EDI 17.01.2002
ADRIAN 10.06.2009

(Odgovor članu krijesnica3)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ruptura maternice
7.2.2012 15:00:31   
renataa
znači može se prirodno?.. ma ja se samo bojim da doktori to ne forsiraju i kad se nemože.. nebi bilo ništa novo to..

< Poruku je uredio anaxx -- 15.2.2012 9:56:29 >

(Odgovor članu majda)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ruptura maternice
7.2.2012 16:13:51   
svrcica
IZVORNA PORUKA: mala pcelica


carski mozes da odradis i sa spinalnom anestezijom i fino budes budna i stave to bebu na grudi user posted image isto kao da si rodila i prirodnim putem ...


Blago tebi ako su ti bebu dali odmah poslije poroda. U kojem si rodilistu rodila?
Meni je isto zao sto sam isla na carski jer mi nisu stavili bebu na grudi, vec sam bila zavezana i donijeli su mi ga da ga poljubim, nisam ga cak mogla niti podragati i nisam ga vidjela slijedeća 4 sata dok nije dosao muz jer je bio na grijanju. user posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 15.2.2012 9:56:19 >

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ruptura maternice
7.2.2012 21:38:56   
renataa
meni ju nisu dali jel sam bila u potpunoj anesteziji, a moja šogorica je rodila u istoj bolnici s spinalnom anestezijom, u varaždinu, i njoj su dali.. meni nisu mogli kad nisam bila budna, isto tek kad sam se oporavila, nakon jedno 6-7 sati tek :/

< Poruku je uredio anaxx -- 15.2.2012 9:56:07 >

(Odgovor članu svrcica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ruptura maternice
3.2.2014 11:46:04   
Bellatrix
Nedavno sam čula informaciju da rodilje koje su prvi put imale carski (ako drugi put rađaju prirodno) nebi trebale dobiti drip jer upravo zbog toga može doći do rupture maternice.
Upravo se to dogodilo sestri moje prijateljice! Bila je u Petrovoj naručena na drugi carski, ali je noć prije dobila trudove i dali su joj drip!
Na svu sreću sve je završilo dobro, curica se rodila, mama se oporavlja, ali doista ne kužim te doktore!!!!

U svakom slučaju ne idem u Petrovu, ježim se od te bolnice! user posted image

(Odgovor članu renataa)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!